Галя-краля• 05 июля в 16:34

Чому у дитини не проходить сухий кашель? Можливо, справа зовсім не в бронхіті

Багато батьків стикаються з ситуацією, коли в дитини тривалий сухий кашель без температури, нежитю чи очевидної інфекції. Кашель виникає переважно вночі або зранку, не піддається стандартному лікуванню сиропами й інгаляціями. У таких випадках часто підозрюють алергію або залишкове запалення після ГРВІ. Проте існує ще одна маловідома, але дуже поширена причина — паразитарне зараження, зокрема глистами.

Гельмінти можуть провокувати сухий кашель шляхом подразнення нервових закінчень у легенях, бронхах або верхніх дихальних шляхах. Особливо це стосується аскарид, личинки яких мігрують через легені. У дітей така реакція може маскуватися під “затяжний бронхіт” або “алергічний кашель”, хоча насправді причиною є токсичний вплив продуктів життєдіяльності паразитів.

Щоб детальніше розібратись у темі, ми звернулися до фахівця медичного центру Altimed, який займається комплексною діагностикою та терапією паразитарних інфекцій.

Коротке інтерв’ю з лікарем медичного центру Altimed

– Чи часто до вас звертаються з проблемою хронічного кашлю у дітей?
Так, досить часто. І в половині випадків, коли кашель триває без об'єктивних ознак інфекції, причиною виявляються глисти. Це одна з найпідступніших форм паразитарного зараження — без температури, без болю, але з постійним подразненням дихальних шляхів.

– Батьки зазвичай вважають, що глистів можна виявити по аналізу калу або крові. Це справді так?
Частково. Але на практиці ми дуже часто бачимо ситуації, коли аналізи калу не показують нічого — через циклічність виділення яєць гельмінтів. Аналіз крові може показати лише непрямі ознаки — наприклад, підвищення еозинофілів або антитіла до паразитів, але це не завжди точний показник. Тобто, можна отримати хибно негативний результат і пропустити справжню причину.

– Чи бувають випадки, коли паразити взагалі не проявляються типово — болем у животі, зниженим апетитом, тощо?
Так, у дітей дуже часто паразити маскуються під інші стани: алергії, дерматити, проблеми зі сном, дратівливість, хронічна втома. А кашель — один із найменш очевидних, але дуже частих симптомів.

– Який метод діагностики ви застосовуєте у вашому центрі?
Ми використовуємо біорезонансну діагностику — це неінвазивний метод, який дозволяє побачити не лише наявність паразитів, але й супутні навантаження на органи, рівень інтоксикації, навіть тип паразитів, що вкрай важливо для ефективного лікування.

– Наскільки це безпечно для дітей?
Абсолютно безпечно. Діагностика проводиться без проколів, без болю, займає до 30 хвилин. Ми також проводимо консультацію батьків, пояснюємо результати, і за потреби формуємо програму терапії.

– І останнє запитання: що ви порадите батькам, якщо в дитини не минає кашель, а лікарі розводять руками?
Перш за все — не здаватися і шукати причину. Якщо стандартне лікування не допомагає, обов’язково перевірте паразитарну складову. Це легко виправити, якщо вчасно виявити. І дитина нарешті зможе спати без кашлю, а ви — спати спокійно.

Цей матеріал і більше про зв’язок між сухим кашлем у дітей і паразитами — за посиланням:
👉 https://www.altimed.net/uk/suhij-kashel-u-ditini-oznaka-zarazhennya-glistami/