Не цілуюсь з бодуна• 15 июля в 09:28
Подскажите пожалуйста, переходят ли долги за дом на нового собственника?
Родители покупают дом, соседи сказали, что есть большой долг за свет и воду. Собственник дома умер год назад, жена унаследовала этот дом и теперь свекровь хочет купить. Как нам правильно поступить , не перейдут ли долги эти на свекровь?
Топтунша• 15 июля в 13:13
Ответ дляЗапароленое одеяло
Є лицьові рахунки, коли власник на себе буде переоформлювати, то буде і платити, в тому числі і борги. Я продавала квартиру дядька, там борги були захмарні, я взяла залог 1,5 тис. і оплатила. Віддала покупцю всі квітанції і все. Вона поставилася з розумінням. Борг хтось повинен погасити. І про це все можна домовитися.
Платит тот, чей этот долг, если не указано иного в договоре, или нет добровольного желания заплатить у нового владельца, чтобы ему не делали нервы
Запароленое одеяло• 15 июля в 13:15
Ответ дляТоптунша
Якщо в продавця немає грошей, а борги десятки тисяч, то будете до нових віників чекати оплату. люди просто домовляються. Чи знижка на цю суму, чи погашають із завдатку. Який договір? Я розписку написала що взяла 1,5 тис. і все. За ці гроші оплатила борги і зробила новий техпаспорт і оцінку. Як би ця покупець не погодилася - за нею черга стояла, бо ціна хороша і місце класне.
Запароленое одеяло• 15 июля в 13:16
Автор, можете дати завдаток і поїхати з новими власниками і попогашати ці борги, щоб бути спокійним.
жінка незаміжня• 15 июля в 14:40
Ответ дляГалябалована
При покупці нерухомості треба перевіряти все - борги, документи на неї (технічний паспорт, домову книгу, документи на ділянку, нотаріус побачить, чи є якась обтяженість), бажано покликати з собою знаючу людину, щоб оцінила стан будівлі. А то можна такий головняк заробити, що не розберетеся. Ми хотіли купити дачну ділянку з будиночком. Вияснилось, що спадкоємців троє, один з них пияк. Документів нормальних не було. Продавець обіцяв нотаріально завірені розписки і ще купу всього. Відмовились, хоч ділянка була і непогана. І поки все не перевірите, не поспішайте
Я купувала будинок в 2012році, вже на той час ніякої домової книги не було і не потребувалось для оформлення купівлі-продажу
ЭмчЭндЭм• 15 июля в 16:45
Ответ дляНе цілуюсь з бодуна
Ого ( Это как узнать? Имеет ли срок давности?
Срок давности три года.
Ответ дляГрибной_Дождик
я покупала и продала, нотариус не смотрит этого, покупатель и продавец решают вопрос по коммунальным сами. нотариус отвечает за проверку по реестрам, чтобы недвижимость не была в залоге и чтобы никто не был зарегистрирован по этому адресу. все
Есть и такие нотариусы. Но профессиональняй подход и нотариуса и риелтора - все же проверить все эти моменты и тогда только заключать сделку. мы занимаемся недвижимостью, и на практике чаще проверяют, чем нет