Море_море_я_скучаю• 28 июля в 21:46
У вас есть адреналиновая зависимость, связанная с тревогами?
Когда в долгое отсутствие тревог уже начинаешь нервничать и хочешь чтобы началась тревога. А после окончания тревоги облегчение.
Блиск думки• 28 июля в 21:48
нету, но то что вы описали - это ожидание, оно часто страшнее самого события.
Пишу вірші, дорого• 28 июля в 21:53
Наступає ніч і закінчується нормальне життя, починається очікування шахедів
Моль Моллівна• 28 июля в 21:56
Так. Починаю моніторити. Мала б спати, але щось не те. А після обстрілів якийсь дивний стан, який не можу пояснити.
Не будь КакСвета• 28 июля в 22:04
Наверное, нет. Но я уже давно не помню, чтоб долго тревог не было
Клин_Кляйн• 28 июля в 22:05
Взагалі не впливає на мене наявність тривог.
Вночі ніколи не чую. Вдень теж не завжди.
Додатків ніяких не мала.
Стрекозей• 28 июля в 22:07
Да, и когда летит вызывает страх и восхищение. Что за хрень, не знаю
Весотехник• 28 июля в 22:09
Це варіант норми в умовах, в котрих ми живемо.
Довготривалий стрес набагато гірше, аніж сильний і миттєвий, бо людина схильна звикати, адаптуватися і сприймати не норму за норму.
Здоровими ми з цього не вийдемо, просто степінь у кожного буде різною.
Весотехник• 28 июля в 22:14
Джипіті чат:
Так, те, що ти описуєш — цілком реальне явище, і його можна пояснити з точки зору психіки, нейробіології та психології звичок.
---
🔁 Цикл адреналінової (стресової) залежності — як це працює
🔸 1. Хронічна тривога = постійне збудження нервової системи
Коли людина довго живе в тривожному стані (через травми, стреси, небезпечне середовище, невизначеність), її тіло і мозок звикають до гормонів стресу — адреналіну, кортизолу, норадреналіну.
Це стає новою нормою для нервової системи.
➡️ Тривога = звична “безпечна” хімія.
---
🔸 2. Тривога викликає викид адреналіну — короткочасну «активацію»
Це активує тіло: серце б’ється частіше, увага загострюється.
Ти відчуваєш себе «живою», «зосередженою», «в контролі».
Парадоксально, але психіка починає шукати цю ’активацію’, бо без неї — пусто.
---
🔸 3. Коли тривоги немає — виникає «ломка»
Тиша і спокій — викликають дискомфорт.
Мозок: ’Чому нічого не відбувається? Де тривога?’
➡️ Людина підсвідомо провокує нову загрозу або конфлікт, щоб знову запустити звичний цикл.
---
🔸 4. Після завершення тривоги — задоволення і полегшення
Це ключовий момент.
Коли загроза минула — мозок виділяє дофамін і ендорфіни, що створює приємне полегшення.
Цей момент ’післятривожного кайфу’ закріплює цикл.
🧠 Тобто: Тривога → напруга → розв´язка → полегшення → підсилення звички.
---
🧠 Як це називається в психології
Стресова або адреналінова залежність
Частіше буває у людей, що звикли до хронічної нестабільності (життя у воєнній країні, травматичне дитинство, емоційна нестабільність у родині).
Тривожна румінація + нейробіологічне підкріплення
Тобто думки повертаються до загроз, бо це — спосіб внутрішньої ’самостимуляції’.
Компульсивне тривожне мислення (аналог емоційного заїдання або чекання катастрофи)
---
📌 Що можна робити:
1. Усвідомити: спокій — не ’відсутність чогось’, а нова навичка.
Треба поступово «відучувати» мозок від залежності до гормонів тривоги.
2. Соматична робота:
Дихальні практики
Заземлення
Робота з тілом, щоб відчути спокій фізично, а не лише ментально
3. Переналаштування задоволення:
Замість «кайфу після тривоги» — шукати дофамін у творчості, спорті, контакті з іншими.
4. Терапія (СБТ або тілесно-орієнтована):
Щоб вийти з хронічного патерну реакції.
---
🔻 Твій опис — це не ’вигадка’, не слабкість і не дивина. Це логічна адаптація нервової системи до світу, який довго був небезпечним.
---
➡️ Тривога = звична “безпечна” хімія.
---
Тиша і спокій — викликають дискомфорт.
---
Це ключовий момент.
---
🧠 Як це називається в психології
Стресова або адреналінова залежність
---
📌 Що можна робити:
2. Соматична робота:
Дихальні практики
Заземлення
3. Переналаштування задоволення:
Щоб вийти з хронічного патерну реакції.
---
Задолбулька• 28 июля в 22:17
Есть..( и грустно это осознавать. Не хочу переезжать за границу из-за этого
Море_море_я_скучаю
• 28 июля в 22:17
Ответ дляВесотехник
Джипіті чат:
---
➡️ Тривога = звична “безпечна” хімія.
---
Тиша і спокій — викликають дискомфорт.
---
Це ключовий момент.
---
🧠 Як це називається в психології
Стресова або адреналінова залежність
---
📌 Що можна робити:
2. Соматична робота:
Дихальні практики
Заземлення
3. Переналаштування задоволення:
Щоб вийти з хронічного патерну реакції.
---
➡️ Тривога = звична “безпечна” хімія.
---
Тиша і спокій — викликають дискомфорт.
---
Це ключовий момент.
---
🧠 Як це називається в психології
Стресова або адреналінова залежність
---
📌 Що можна робити:
2. Соматична робота:
Дихальні практики
Заземлення
3. Переналаштування задоволення:
Щоб вийти з хронічного патерну реакції.
---
Ну це триндець! Ви вже й коментар без чату джіпіті не можете написати? Якщо що, він є у всіх, всі можуть з ним поспілкуватись, так що не потрібно це сюди тягнути.
Задолбулька• 28 июля в 22:19
У меня плюс еще работа нервная. И я вообще не могу расслабиться, постоянно жду чего-то
Весотехник• 28 июля в 22:21
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Ви адекватна?
Ви не подумали, що як мінімум це швидше? Що я, не являючись спеціалістом, не сформую свою думку так якісно?
У нас тут немає цензури на джипіті чат + людям, котрі не знають, що з ними відбувається, буде корисно.
Дихайте носом, автор.
Я не Тролль• 28 июля в 22:23
Є на жаль таке(
І ще помічаю, раніше не спала, тільки коли летить на моє місто, потім коли в принципі летить десь, а тепер навіть коли+- спокійно, не можу спати і чогось чекаю
Стан через цей недосип на межі(
Престидижитатор• 28 июля в 22:25
Есть немного, но у меня склонность к зависимостям и вообще мазохистка, так что меня не удивляет єто.
из желе я• 28 июля в 22:27
Ответ дляМоль Моллівна
після обстрілу видихаєш з полегшенням. «не сьогодні».
і розумієш шо пару днів/ночей можна буде пожити спокійно, до наступного обстрілу.
потім коли трохи довше немає обстрілу ніж зазвичай, то мозок починає фруструвати. очікування не співпадають з реальністю і прям потрібно почути тривогу, шоб повернутися в реальність
Море_море_я_скучаю
• 28 июля в 22:27
Ответ дляВесотехник
Ви адекватна?
Дихайте носом, автор.
Я автор теми. Я запитувала, що зі мною відбувається? Я описала свій стан і запитала, чи в інших таке буває. Все! Не треба тут витримки з чату джіпіті і посилання з гугла.
Просто звязда• 28 июля в 22:28
Я вот сейчас сижу и жду тревогу🤯 обычно в это время всегда начинается
Кудряшка Сью• 28 июля в 22:32
У меня зависимость адреналиновая проявляется в звуках взрывов. Дале когда гром , мне хорошо становится. И скучаю по тревогам , когда долго нет. Я не хочу , чтобы погибали люди , но эти звуки меня воодушевляют
Я не Тролль• 28 июля в 22:35
Ответ дляПросто звязда
Те саме, пишуть, що на сьогодні прогноз ніби спокійний більш-менш, а для мене це вже якось підозріло і незвично((
Просто звязда• 28 июля в 22:37
Ответ дляЯ не Тролль
Если сегодня спокойно, значит они копят ракеты и шахеды на завтра(((
Весотехник• 28 июля в 22:44
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Ідеальне місце, щоб злити свій негатив, так?) Навіть, якщо ви автор, я не маю проходити у вас фейс контроль.
Не зрозуміти мені людей, котрі створюють тему, в потім собачаться з тими, хто не відповідає їх очікуванням.
Я написала свою думку + детально за допомогою чату. Нащо на рівному місці створювати конфлікт?
Престидижитатор• 28 июля в 23:01
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Это открытый форум , все пишут что хотят и Вы не указ, и человек по теме написал, как тотВы реагируете очень и очень…