Кубик Рубика• 04 августа в 14:25
Відпочинок як «уявити» еміграцію
Що я вам скажу. Поїхали на відпочинок сім‘єю у наааааайдешевші (вроді як) країни. Румунія і Болгарія.
Ну це у мене двічі дитина із температурою.але мова не про це.
Я взагалі не розумію як люди тут живутт.да, я думаю у нас «дороге» житло - ну бо в рамках відпочинку.
Але!!! Продукти - мені якось дорого; купили на набережній дві типу шаурми - 700-800 грн🤷♀️🤷♀️🤷♀️
А з мовою що робити? А дитина??? Дитині три, вона недавно ж відносно заговорила, а як вона має йти в садок де не та мова?! І я ту мову не знаю…
Я шось геть в тупіку…
А роботу як знайти? Я бачу багато наших на касі в супермаркеті, наприклад. Ну ок, корона не спаде, але ж все одно треба мову. Я хз як з нуля вивчити те, що взагалі ніколи не знав…це ж не англ/нім…це ж взагалі нове😵💫😵💫😵💫я в шоці
Живемо взагалі під Києвом, бучанський
Я шось геть в тупіку…
Живемо взагалі під Києвом, бучанський
Кицюююня• 04 августа в 14:27
Ну вы же поехали в туристические города в высокий сезон. Ну и плюс люди пособия еще получают, а некоторые и жилье бесплатное. Что касается работы, то многие там на кассе и в Украине на кассе работали, не все, но многие.
муха в кедах• 04 августа в 14:27
А вы что думали, простите? Что смена страны это как на соседнюю улицу пройтись?
Дети в разы легче адаптируются. Особенно, если родители у них адекватные
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:29
Я зробила висновки що наааавіть якщо відкинути війну, країна безперспективна. Мені 34, я ще могла б «доживати» і тут. Но я не маю права ускладнювати дитині життя і заставляти ЇЇ робити цей весь шлях міграціі. Ба якщо зараз, вона буде ж колись громадянкою, носієм мови, освітянином і спеціалістом деінде «автоматично». А якщо телиться і жувать соплі, то прийдеться їй це все пройти , коли це все дажться вже складніше. Взагалі нема настрою, сумно, дуже важкі рішення((
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:29
Ответ дляSo_so
Вы серьезно? На набережной в курортном городе Вы удивляетесь ценам?
Ну Лідл мене теж удівив)
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:32
Ответ дляSo_so
Мы во Львове зашли в кафе, рано приехали, искали где позавтракать, яичница (!!) 380 гривен.
М-да
Дивні ціни, звісно
Ми заселялися в три різні заклади, але всюди була повноцінна кухня. Но я не знаю що ми там наекономилм особо, з тим лідлом і гастрономчиками «поруч»
Дивні ціни, звісно
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:33
Ответ дляLonda___
То ви залишаєтесь поки вдома? Чи все одно розглядаєте інші місця для відпочинку/міграціі ?
Відпочинок в процессі, вже два тижні процшло, тиждень лишився.
Ну і паралеллно обговорюємо, як було б , якби сюди переїхати: продати там, купити тут, ну і чим тут займатися
НЛОша• 04 августа в 14:34
Румыния не такая уж прям дешевая страна.
Ну и вообще - нигде ничего не будет бесплатно.
Соседушка• 04 августа в 14:34
Ответ дляНЛОша
Дешевле всего в Молдові
Ответ дляКубик Рубика
А, так ви ще обдумуєте…
Я, після того як ви сказали що «країна безперспективна», подумала що ви все зрозуміли про неї:))
Ласую колобками• 04 августа в 14:38
Ответ дляНЛОша
Але і не така і дорога. У порівнянні зі Словаччиною, наприклад.
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:44
Ответ дляLonda___
А, так ви ще обдумуєте…
Про неї-то зрозуміла. Але зрозуміти це ж пів-справи. А от взяти і зробити це - це ж інше.
Всі ж розуміють. Но сидять, сидять, сидять. Ждуть з неба манни небесноі. Ждуни. От хто справжні ждуни.
Пьяная вишня• 04 августа в 14:46
Нормально люди живут . Спокойно, без войны . Учат язык, адаптируются, маленькие дети вообще адаптируются быстро.
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:46
Ответ дляЛасую колобками
Якби мати роботу тут. Такого півня як в Укр, але з їх рівнем зарплати..
Але як? Ладно я. А чоловік взагалі не має хисту до іноземної мови. А так - у нього спаціальністт дохідна і актуальна.
За ким я буду?• 04 августа в 14:46
Якби їхали з під обстрілів , то ці питання вас би не так цікавили
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:50
Ответ дляНЛОша
Ми живемо в укр на 2200 приблизно тиші уе.
Інколи є хороша халтура - це тищ 5, але за проект, не за одиницю часу.
2200 це офіц. робота і постійна стабільна ще робота..
«Ше робота» лишиться; а от проекти і офіційна - ясно що не буде.
Тобто лишиться точно десь 1200 уе на міс😂😂, поки не знайдемо ще йому і мені «місцеву» роботу. Це нереальні цифри😢😢😢
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:50
Ответ дляПьяная вишня
Як адаптуються? Розкажіть, взагалі не маю уявлення з чого дитина має почати
Ответ дляКубик Рубика
Для вас «країна безперспективна», але ви хочете там працювати з чоловіком?
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:52
Ответ дляЗа ким я буду?
Да добрий день. Київ утюжать дай боже. Але ж ми адаптувалися. І рбстріл це вже не прям шось захмарно-неуявне.
Проте це і ее суми з харковом
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:52
Ответ дляLonda___
Ні, неправильно читаєте
Кубик Рубика
• 04 августа в 14:53
Ответ дляLonda___
Кажу що з Укр все ясно;
І кажу що прикидаємо як і на які шиши жити в умовній болгаріі
Ласую колобками• 04 августа в 14:53
Ответ дляКубик Рубика
Ну як? Це основна проблема еміграції. Маєш роботу з нормальним рівнем зарплати - добре. Якщо це ще і не дауншифтінг - взагалі ідеально.
Якщо країна підтримує візу по типу ’блакітної карти’, як цінний спеціаліст - можно туди дивитися. Або ’цифровий номад’ для айтишника. Це найлегшийі найприємнишій спосіб. Можливість прийти до цього через тимчасовий прихисток трохи ще полегшує процес.
Але будь-яка еміграція - це нелегко.
Ласую колобками• 04 августа в 14:55
Ответ дляКубик Рубика
Йде у садочок і вливається. Головне нормальні вихователі.
Пьяная вишня• 04 августа в 14:56
Ответ дляКубик Рубика
Мы в марте 2022 выехали гораздо дальше Румынии и Болгарии. Я ходила на языковые курсы и с ребёнком вместе учила язык, книжки читали, мультики смотрели. Через год он пошёл в сад и уже понимал и говорил. Сейчас у него полно друзей местных, говорит свободно на другом языке , в школу идёт. Я тоже сдала на В1 и получила сертификат. Нормально живём , нам комфортно , спокойно в другой стране.
Рожайтретьего• 04 августа в 14:58
Живемо в Болгарії з початку війни.
Саме в туристичному місті на узбережжі. Наших тут багатенько. Повідкривали наші школи, але багато дітей ходить в безкоштовні болгарські, вчать мову. Хтось працює, хтось живе на гроші з України. Чоловіків дуже багато, через них багато моряків. Виплат не було, громадянство нам не загрожує в цій країні, тільки по кореням.Вже всі звикли і обжилися. Назад під обстріли не плануємо. Навіть після закінчення війни (чи буде і коли?) діти мої вчитись будуть закордоном, не факт, що в Болгарії, але диплом будуть отримувати нормальний, щоб потім його не підтверджувати, як зараз наші бігають.