Всім доброго вечора
У мене вкотре виявили високий холестерин, цього разу найвищий.
У мене АІТ та гіпотиреоз, також хронічний Холецестит, застій жовчі.
Що я помітила, коли вперше в 2019 році виявили вищий норми холестерин, тоді в мене ще не було гіпотиреозу, і зайвої ваги теж не було, харчування як середземноморська дієта, через рік виявили гіпотиреоз і звісно високий холестерин.
Тиждень тому здала аналізи, мій ТТГ вже нище норми, бо доза була підібрана не вірна і знов є таки високий холестерин, бо до того я думала що він підвищений через вищий ттг але цього разу ттг нище норми і всеодно холестерин високий. Тоді в мене питання, чи може бути його підвищення причиною застою жовчі???
Не хочеться в 38 років починати прийом статинів, хочу розібратися що провокує його підвищення.
До слова, генетика присутня, в мами гіпотиреоз і звісно високий холестерин через надмірну вагу.
В мене вона в нормі.
Поділіться будь ласка вашими випадками і причинами підйому холестерину
Дякую
В мене вона в нормі.
Дякую
Ответ дляkanni
Сколько у вас? Так работает ваша печень, и моя тоже. Желчегонные немного снижают, но все равно существенно повышен.
Но я чесно кажучи останній місяць заїдала стреси..
Але як я писала вище, навіть коли я дотримувалася ПХ і зайвої ваги не було, холестерин всеодно був підвищений
Ответ дляСветлана0502
У меня 8,7, если не пью ничего, и 7,7 - если пью желчегонные и добавки от холестерина. Питание не влияет вообще. Врач сказала такая особенность организма. Лишнего веса в принципе нет, ну может совсем немного (колеблется в пределах 67-70 кг при росте 173 см).
Ответ дляHonda-
У меня в 38 был 8,2. Эндокринолог был в шоке, но для начала назначил на месяц чесночные таблетки. Через месяц был в норме уже.
Я ось такі знайшла, по відгукам дієві..
Спершу хочу зробити узд шеї щоб дізнатися чи немає бляшок
Ответ дляHonda-
Нужно еще следить, чтобы в рационе было достаточно овощей, фруктов, клетчатки. У меня часто их мало.
В мене останнім часом було також мало.
Ответ дляСветлана0502
Які причини В холестерину у вас?
Я хочу дослідити причини
Какой ответ вы хотите? Анализы этого не покажут. Если сильное ожирение - на это можно списать. Но много людей с ожирением имеют нормальный уровень холестерина. Как правило, это просто особенности обмена веществ.
darinka-ali• 11 августа 2025
Підвищений рівень холестерину та застій жовчі взаємопов´язані. Застій жовчі може призвести до накопичення холестерину в жовчі, що сприяє утворенню каменів у жовчному міхурі, а також до збільшення рівня холестерину в крові.
Детальніше:
Застій жовчі та холестерин:
Жовч, яка виробляється печінкою, містить холестерин. У нормі жовч виводиться з організму, але при застої вона накопичується в жовчному міхурі та протоках. Це може призвести до того, що концентрація холестерину в жовчі стає надмірною, і він випадає в осад у вигляді кристалів, утворюючи камені. Крім того, порушення відтоку жовчі може впливати на загальний рівень холестерину в крові.
Причини застою жовчі:
Застій жовчі може бути викликаний різними факторами, такими як неправильне харчування (надмірна кількість жирної їжі, недостатньо клітковини), малорухливий спосіб життя, стрес, гормональні зміни, а також захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.
Наслідки застою жовчі:
Застій жовчі може призвести до холециститу (запалення жовчного міхура), утворення каменів, порушення травлення та засвоєння жиророзчинних вітамінів, а також до погіршення загального стану організму.
Зв´язок з підвищеним холестерином:
Застій жовчі може погіршити ситуацію з підвищеним холестерином, оскільки надлишок холестерину не може бути ефективно виведений з організму через порушення відтоку жовчі.
Рекомендації:
Щоб уникнути проблем з холестерином та жовчним міхуром, важливо дотримуватися здорового способу життя, правильно харчуватися, регулярно займатися фізичними вправами, уникати стресів та вчасно звертатися до лікаря для профілактики та лікування захворювань.
Детальніше:
Застій жовчі та холестерин:
Причини застою жовчі:
Наслідки застою жовчі:
Зв´язок з підвищеним холестерином:
Рекомендації:
darinka-ali• 11 августа 2025
Ответ дляHonda-
Вот какой-то такого типа я и принимала, было написано карлик.)
Не карлик, а Garlic - часник англійською. :)
У меня 7,8 холестерин. Застоя желчи нет, с жкт проблем нет, овощи/ траву ем регулярно, имею лишний вес, вообще за последний год существенно поправилась. Имею стабилизированное состояние при гипертиреозе, анализы по гормонам в норме, двигаюсь мало. Статины пить категорически не хочу. Попалось видео, где доктор Шишонин рассказывает, что полчаса быстрой ходьбы заменяют прием статинов. Про чесночные таблетки не знала, спасибо советчицам
Ответ дляdarinka-ali
Детальніше:
Застій жовчі та холестерин:
Причини застою жовчі:
Наслідки застою жовчі:
Зв´язок з підвищеним холестерином:
Рекомендації:
Детальніше:
Застій жовчі та холестерин:
Причини застою жовчі:
Наслідки застою жовчі:
Зв´язок з підвищеним холестерином:
Рекомендації:
Особенно умиляет совет докторов избегать стрессов)) только никто не даёт совет как именно.
Якщо коротко, почитайте міжнародні статті.
В Британії холестерин не лікують. Я була здивована, але це не хвороба, розумію що наслідок, але не лікують.
Потам почала поглиблюватися у тему, у нас є лікарі які також стверджують що холестерин лікувати не потрібно.
Мій чоловік 5-6 років «лікує»
Ответ дляBombastic
Мій чоловік 5-6 років «лікує»
Високий холестерин є причиною атеросклерозу та інфаркту, інсульту як наслідок. Що з цього приводу пишуть міжнар статті?
darinka-ali• 11 августа 2025
Ответ длякенгуруша
- Мені лікар порадив штучну кому.
- Що, прямо так і сказав???
- Ну, майже. Дав рекомендацію уникати стресів.
:)))
- Що, прямо так і сказав???
:)))
Ответ дляЛеска
Так і пишуть, але лікувати не потрібно.
І ще, за багато років ( десятиліть) норми не змінювалися, а лікарі кажуть що їх уже б таки варто передивитися. Тому часто лікують нормальних холестерин
Ответ дляBombastic
Так і пишуть, але лікувати не потрібно.
хм. Тобто сиди чекай коли бахне інсульт шо б було шо лікувати? Така собі перспектива.