Забобонний фрукт• Изменено 17 августа 2025
Бісить слово кохана
Це слово асоціюється у мене з інтимом скоріш чим з любовʼю. Бо любити можна все і всіх, а ось кохати.. тільки людину близьку протилежної статі, з якою ти займаєшся сексом. Терпіти не можу коли кажуть при мені це слово в повсякденному житті, а також при дітях. Це якесь сокровенне..
а які ви слова вважаєте не доречними при певних ситуацій?
миссДавеча• 17 августа 2025
Это ваши тараканы. Это как любовь и влюбленность. А как сказать по вашему? Любима чи шо? Шо попало.
миссДавеча• 17 августа 2025
Ответ дляДівчина Гілмор
Правильно, хай каже йобарь
Давайте более прилично, ахарь например.
Вмію заміряти найкраще• 17 августа 2025
Ответ дляПекельнi Борошна
Вони тут всі необразовані просто і не знають, що украінською мовою можно любити що завгодно як ви писали, а кохати и кохатися тільки з полового партнера
Поддерживаю вас и автора. Просто людям вообще не свойственно задумываться. Мне допустим с детства было стыдно слышать песню при родителях по телеку ’любий кохай мене зранку до ночі’, мне это прям аналогия с фразой ’любий трахай мене’
Реально гидкувато
Вмію заміряти найкраще• 17 августа 2025
Ответ дляПописанная парта
Это же не в плане, что он её половой партнёр. Вполне обычное слово. Да и все взрослые люди этим занимаются, детей же не в капусте находят.
Спасибо, асексуалы это просто шутка)
Бува і таке• 17 августа 2025
В мене адекватні подруги і своїх чоловіків без їх присутності називають просто по імені. Саме слово нормальне, але якби подруга ляпнула, ми з коханим щось там купили, я б дуже здивувалась.
ЭкстрасенсиХаЯ• 17 августа 2025
Ответ дляЗабобонний фрукт
Можливо. Кохана це сексуальний партнер, по-іншому бути не може)
КОХАТИ, аю, аєш, недок., перех. 1. Почувати, виявляти глибоку сердечну прихильність до особи іншої статі.- Коли вподобав Олену, бери Олену, а мені кожна невістка буде люба, аби тебе кохала, мій сину (Вовчок, І, 1955, 51); [Маруся:] Як-то чудно у світі діється, що, кого щиро кохаєш,- одвертається від тебе та ще й кепкує, зневажає; кого ж ненавидиш, дивиться на його не хотіла б - у вічі лізе!.. (Крон., І, 1958, 89); Так ніхто не кохав. Через тисячі літ лиш приходить подібне кохання (Сос., І, 1957, 67).
2. рідко. Те саме, що любити 1. Хто кохав життя ледаче, Непереливки тому (Гл., Вибр., 1957, 120); Як це добре, що вільні ми люди. Що кохаєм Вітчизну свою (Шпорта, Ти в серці.., 1954, 42); Добра донька дуже кохала свого батька (Коцюб., III, 1956, 8).
3. Дбайливо вирощувати, плекати що-небудь, ходити коло чогось. Лукаш усе садовину ростив та кохав (Вовчок, VI, 1956, 227); - Останні роки бачили мене з бородою, на фронті ніколи було її кохати,- ну, пізнали тепер? (Ю. Янов., II, 1958, 287); // Старанно доглядати що-небудь. Запустіє та оселя, що цілий рід кохав її та доглядав (Мирний, І, 1954, 279); // Виховувати, ростити кого-небудь, старанно доглядаючи. - Доню моя, доню моя. Цвіте мій рожевий! Як ягідку, як пташечку. Кохала, ростила На лишенько... (Шевч., І, 1963, 26); // перен. Виношувати, плекати (намір, думку тощо). Прохав, молив... Що більше вдію? Хоча б хто на сміх написав... То все б кохав дурну надію. Все б долі привид не згасав (Граб., І, 1959, 340); Вони.. вкупі кохали свої молоді заміри (Дн. Чайка, Тв., 1960, 47).
Коха́ний, -а, -е. 1) Любезный. Ляхам своїм коханим росказуйте, а не мені. Стор. 2) = Коханець. Не жди свого коханого з далекого краю. Мет. 3) Милый, любимый, дорогой. Чи я в батька не кохана була? Нп. Панотченьку ти наш коханий! К. ЧР. 4) Обыкновенно съ удар. на первомъ слогѣ: коханий. Взлелѣянный, вырощенный. Тілько що соняшники не кохані, не прохані ростуть собі. МВ. (1862. І. 96). Ой косо, косо кохана! Сім літ я тебе кохала. Мет. 205. Ум. Коханенький. Синочки да кучерявенькії, а дочечки да коханенькії. Грин. III. 442.
Словник української мови: в 11 томах
КОХА́НИЙ, а, е.
1. Якого кохають. Йване мій, Іване, Друже мій коханий (Тарас Шевченко, II, 1953, 132); Коли вмерла перша жінка, він сказав собі, що не ожениться, бо не знайде вже такої вірної та коханої дружини (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 41); Йому, видно, хотілося зараз говорити і говорити про неї, далеку кохану дівчину (Олесь Гончар, III, 1959, 82).
2. у знач. ім. коханий, ного, чол.; кохана, ної, жін. Той (та), кого кохають. [Мавка:] Заграй мені, коханий, у сопілку, нехай вона все лихо зачарує! (Леся Українка, III, 1952, 231); Ти мене, кохана, проведеш до поля (Максим Рильський, I, 1956, 33).
3. Якого люблять. Думаю собі: «Як-то тепереньки небожата мої кохані? Чи згадують мене?» (Марко Вовчок, I, 1955, 10); «Для нас у ріднім краю навіть дим солодкий та коханий...» (Леся Українка, I, 1951, 234); Як тебе та не любити, мій коханий край! (Володимир Сосюра, Зел. світ, 1949, 19).
як треба було вам зациклитись на сексі, що вже слово Кохання так перекрутити.
а ще є слово Викоханий
ВИКОХАНИЙ, а, е. 1. Дієпр. пас. мин. ч. до викохати. Викохана до десяти літ, як паненя, вона не знала, де, що і як береться (Мирний, IV, 1955, 32); * Образно. Неозорі колгоспні лани, - і озимі, і ярі, - лежать колгоспною любов´ю викохані, сонцем упиваються... (Вишня, І, 1956, 371).
2. у знач. прикм. Який має гарний вигляд унаслідок дбайливого догляду. Десь з кутка озирнувся [Острозький] - біла, викохана борода його тріпонулася, горіли в гніві сховані в бровах очі (Ле, Наливайко, 1957, 122); Тодоска.. викоханими руками розставляє рожево-жовті глиняні полумиски з підсмаженими в´юнами (Стельмах, Хліб.., 1959, 86).
Словник української мови: в 11 томах
КОХА́НИЙ, а, е.
а ще є слово Викоханий
.Апельсинка.• 17 августа 2025
Ну як би моя подруга при мені казала - Ми з коханим ходили купляти стіл, мене би теж бісило. А так слово кохана подобається)
Пухнасті штани• 17 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Словник української мови: в 11 томах
КОХА́НИЙ, а, е.
а ще є слово Викоханий
Словник української мови: в 11 томах
КОХА́НИЙ, а, е.
а ще є слово Викоханий
Удалено администрацией...
ЭкстрасенсиХаЯ• 17 августа 2025
Ответ дляПухнасті штани
Удалено администрацией...
прокинулись? )
то правила форуму перечитайте, нешановно
Пухнасті штани• 17 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
прокинулись? )
Доброго дня.
ЭкстрасенсиХаЯ• 17 августа 2025
Ответ дляПухнасті штани
Доброго дня.
доброго ранку )
про ’добрий день’ самі вже пошукайте, якщо клепка дозволить
Пухнасті штани• 17 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
доброго ранку )
Я відразу зрозуміла, що це ти, Олька Васильєва. Хотіла перевірити, а ти так легко повелась
ЭкстрасенсиХаЯ• 17 августа 2025
Ответ дляПухнасті штани
Скорее б санитары вернулись на работу после выходных, а то вам реально скучно без них ))
Пухнасті штани• 17 августа 2025
Ответ дляЭкстрасенсиХаЯ
Удалено администрацией...