Прокачую сідниці• 28 августа 2025

Про школу і вчителів .

Я віддала дитину в приватну школу .
Але чому мої податки далі йдуть в державні заклади ? Чому не зробити як в медицині (що можна підписати декларацію в приватній клініці і безкоштовно обслуговуватись у терапевта ) .

У мене подруга відкрила приватну школу в іншому місті , і все на її плечі .. ніякої підтримки від держави , тому й такі ціни на навчання , тому важко відкрити приватну без колосального капіталовкладення .

Сподіваюсь що буде якась реформа , як в медицині і це дасть реальний конкурентний поштовх для розвитку освіти . І відповідно заробітня палата вчителів зросте . А не як зараз - монополія на освіту від держави .
Результат:
вже голосів: 43
25 (58.14%) Треба щось змінювати
11 (25.58%) Залишити як є
7 (16.28%) Свій варіант
сладкий_ноябрь• 28 августа 2025
Мало того, можна отримати дофінансування на підручники, навчальні матеріали.
сладкий_ноябрь• 28 августа 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Так
Автор верещить що ні.
Але ж завжди було дофінансування приватних закладів, як шкільних, так і дошкільних
сладкий_ноябрь• 28 августа 2025
Ответ дляБожа кульбабка
Держава гарантує безоплатну середню освіту кожній дитині в Україні!
где тут частные платные школы и водитель с авто в придачу
если найдете - киньте ссылку
вот как вам абсурдно слышать про склады, так же мне про частные школы всем
Приватна школа, яка отримує дофінансування може направити його на розведення дітей шкільним автобусом наприклад.
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляБожа кульбабка
если найдете - киньте ссылку
Держава ЗАБЕЗПЕЧУЄ а не гарантує.
Божа кульбабка• 28 августа 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Держава ЗАБЕЗПЕЧУЄ а не гарантує.
ладно
от наших диалогов что то изменится?
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляБожа кульбабка
если найдете - киньте ссылку
Законодавча база про освіту вам в допомогу.
Svitlo_• 28 августа 2025
Ответ дляПрокачую сідниці
Причем тут самолёт ?
Государство могло оплачивать учителям ставку . И не важко в гос школе или в частной . Просто если это в частной , то учитель получал бы от государства + оплата от родителей . Итого нормальная зарплата получалась бы .
А почему нет , учитель ведь учит украинских детей .
Ну давайте створим купу класів в приватних школах по 10 чоловік - і нехай держава все оплатить. Чи у вас в класах у приватній школі по 30 класів?
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляБожа кульбабка
ладно
от наших диалогов что то изменится?
А що повинно змінитись? Приватні учбові заклади отримують гроші, які державою виділені на кожну дитину. На сьогодні це в середньому 26-27 тис в рік. Є умови отримання, заклад виконує- субвенції заходять.
До чого тут ваши запити зі складом чи іншим бізнесом?
Svitlo_• 28 августа 2025
Ответ дляПрокачую сідниці
Почему учителя в частной школе только зарплату получают от родителей ?
Почему это не работают как у врачей ?
В усіх лікарів так працює чи лише в сімейних?
От скільки учнів в класі вашої дитини?
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Наскільки я памʼятаю з минулих тем ви ж нібито полотно дотичні до освіти.
Невже законодавство про освіту обійшло вас стороною?
Мінімальна наповнюваність класів встановлена законом, і це значно менше 10
сладкий_ноябрь• 28 августа 2025
Ответ дляПрокачую сідниці
У багатьох європейських країнах діє система освітніх ваучерів. Це означає, що держава виділяє певну суму грошей на дитину, а не на конкретну школу. Батьки отримують цей ваучер і самі вирішують, куди його “понести” — у державну чи приватну школу.

Таким чином гроші “йдуть за дитиною”, а не за стінами. Це створює конкуренцію між школами, підвищує якість освіти і гарантує, що батьки не платять “двічі”: податками у бюджет і окремо за приватне навчання.

Наприклад:
• У Швеції та Нідерландах приватні школи, які відповідають державним стандартам, отримують таке ж фінансування, як і державні.
• У Польщі приватні школи отримують частину коштів з бюджету на кожного учня, а батьки доплачують різницю.
• У Естонії діє подібна система підтримки — держава гарантує базове фінансування кожній дитині, незалежно від форми власності школи.
В нас так само як в Польщі
Бляха, ну хоть вникніть
Може ваша державна школа цю інформацію приховує, так як цією можливістю користується кожна приватна ліцензійна школа
Svitlo_• 28 августа 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Ви мене не зрозуміли. 60 учнів можна розділити на два класи - і держава оплатить ставку двом вчителям. А можна розтягти по 5 учнів по всім приватним школам і держава має оплатити ставку вже 12 вчителям?
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Ясно все з вами.
Яку ставку оплачує держава в приватній школі?
Держава перераховує субвенції, які виділені на 1 учня. Цих грошей навіть в державній школі не вистачить на 1 учителя
Мама Никитки-2• 28 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
І да, мінімальна наповненість класу 5 дітей, незалежно від власності учбового закладу. Чи по вашому сільські школи всі закрити потрібно, бо в класі 5-6 дітей навчаються?
Мальовнича даль• 28 августа 2025
Чого ви всі ниєте за вчителів...ніби інші професії прості і легкі
автор Прокачую сідниці • 28 августа 2025
Ответ дляSvitlo_
Чому все ? Частину , яка розрахована на 1 учня по Україні
Без комплексів• 28 августа 2025
Ответ дляПрокачую сідниці
Я повністю згідна що заробітня плата вчителя має були достойною .

Але згадую уроки в державній школі - то вчитель запізнився , то заміна , то уроку немає і так постійно !!! То вчитель по своїм справам бігає . В приватній такого і близько нема .
*згодна

Это хвалёная частная школа научила вас так изъясняться?😄
Бабулька• 28 августа 2025
Ответ дляПрокачую сідниці

А далі буде ще гірше. Наведу кілька прикладів. 1. У школі, де вчиться моя дитина, немає поділу на підгрупи на англійській. Чого можна навчити 30 дітей одночасно? 2. Мою свекруху, якій виповнилось 70, слізно просять не йти зі школи і дають майже повну ставку. Але є нюанс: вона філолог, а просять викладати історію.
Як думаєте, чому це все відбувається? Правильно, тому що нема вчителів. Молоді не йдуть, бо вижити на таку зарплату нереально, старші допрацьовують, скільки можуть. А далі буде капець, якщо ситуація не зміниться.