Триндичіха Байрактар• 23 сентября в 12:39

Під Києвом збудують нове СІЗО

У селі Мартусівка на Київщині реконструюють колишню Бориспільську виправну колонію №119 під сучасний слідчий ізолятор, пише видання «Главком». На проєкт держава витратить понад 1,2 млрд грн. Роботи триватимуть до жовтня 2028 року й відбуватимуться у два етапи: спершу реконструкція існуючих приміщень, згодом — зведення нових корпусів та інфраструктури.
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:39
Що передбачає перша черга
Згідно з тендерною документацією, планується відновлення контрольно-пропускних пунктів, режимних корпусів, медчастини, гуртожитків і слідчих кабінетів. Додатково зведуть їдальню з пекарнею, аптеку, пральню, склади, гараж, котельню, резервуари для пожежної води та КПП.
Друга черга робіт
Передбачає будівництво ще двох режимних корпусів, адміністративного будинку зі спортзалом і тиром, а також приміщень для службових собак. На території облаштують укриття подвійного призначення (протирадіаційні) та модульне укриття на 50 осіб.
Фінансування та строки
Вартість проєкту — 1,277 млрд грн, фінансування забезпечується з держбюджету. Аукціон відбудеться 7 жовтня 2025 року, а завершення робіт заплановане до жовтня 2028-го.
Контекст
Ідея нового СІЗО під Києвом з’явилася ще у 2021 році, коли Мін’юст презентував візуалізації та пояснив, що заклад частково замінить Лук’янівське СІЗО. У 2022 році вже оголошували тендер, але через скорочення видатків його скасували.
Чому це важливо знати
Новий слідчий ізолятор у Мартусівці має стати сучасною заміною Лук’янівському СІЗО, відомому своїми жахливими умовами утримання. Проєкт також передбачає укриття та інфраструктуру, адаптовану до умов воєнного часу, що робить його важливим для системи правосуддя і безпеки.
Аbsurdus• 23 сентября в 12:41
и всех нестабильных советчиц поместят в него
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:42
Ответ дляАbsurdus
В дамскую камеру с Интрнетом.
Маска-0b9f• 23 сентября в 12:42
Всё правильно.Зачем украинцам парки,скверы,мосты, дороги и новые водопроводы? Кладбище новое открыли,теперь СИЗО.Жизнь по маршруту Тюрьма - Кладбище.
lus_so• 23 сентября в 12:42
Логічно, шо ж скажеш. Населення зменшилось, кількість поліції виросла, значить треба поліцію чимось зайняти, тобто збільшити кількість посажених, а для цього треба збудувати нову тюрму. Геніально.
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:43
Ответ дляМаска-0b9f
Вот она суровая философия современной жизни...
Аbsurdus• 23 сентября в 12:43
Ответ дляМаска-0b9f
сделали, чтоб больше не плакали, как и обещал
Ответ дляlus_so
Рабочие места опять таки.
Маска-0b9f• 23 сентября в 12:43
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Это философия шариковых,захвативших власть в стране
Аbsurdus• 23 сентября в 12:44
а денег сколько освоится снова таки... кто там будет проверять госты постройки.. как и на кладбище в принципе
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:44
Ответ дляАbsurdus
Госты на погосты
Ольга-3882• 23 сентября в 12:45
так манюська ж все оптимизировал уже???
lus_so• 23 сентября в 12:46
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Рабочие места опять таки.
Ага, для індусів і бангладешців.
Ольга-3882• 23 сентября в 12:48
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Рабочие места опять таки.
та какие места?.. хавчик у кейтеринга, уборка у клининга, по периметру чвк...с нас налогов сдерут и вуаля!...
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:49
Ответ дляОльга-3882
Там и будут сидеть кто в СОЧ сбежал
Ольга-3882• 23 сентября в 12:50
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Там и будут сидеть кто в СОЧ сбежал
тогда надо еще штук 50 таких строить!)
автор Триндичіха Байрактар • 23 сентября в 12:50
Ответ дляОльга-3882
тогда надо еще штук 50 таких строить!)
Думаю их строят без рекламы в прессе.
Напомню, дембель будет рано или поздно и к нему надо быть готовым.
alenka3108• 23 сентября в 15:25
Штош. Бабло саме себе не відмиє.