Тану на сонці• 01 октября 2025
Дозиметр, лічильник гейгера який взяти?
В силу останніх новин виникло питання чи хто купував собі дозиметр? Який краще взяти чи повинні бути мінімальні якісь параметри? Чи прийде якщо на аліку замовити? Дякую
Ноу коммент• 01 октября 2025
Ответ дляТворческий типаж
Да ЗАЭС три года не работает...
Вы представляете себе принцип работы реактора?)
Україна наше все• 01 октября 2025
Ответ дляТану на сонці
Ну от на перший двох показане таке як запаяна трубка
Це і є газорозрядний лічильник . Вони різні є. Ці лічильники всередині прилада, фото для розуміння показують.
Тану на сонці
• 01 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Ааа, тобто вони в усіх дозиметрах будуть? Дякую
Оскорбляю всячески• 01 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Угу. Вони по якості не гарні. А ціна завищена, бо на експорт йдуть. До війни дозиметри Атомтех завозили, Білоруські, ті значно кращі.
это ваше субъективное мнение. и по поводу цены тоже. напишите лучше автору ту модель, что вы считаете приемлемой и лучшей. не о чем спорить.
Рубаю олівлє• 01 октября 2025
Ответ дляТану на сонці
Так і оксиметр і безконтактний термометр вже є)))
Ще курвиметр купіть
Железобетон• 01 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Білорусь, чомусь завжди краща - продукти, техніка, електроніка і т.д
Тану на сонці
• 01 октября 2025
Ответ дляЖелезобетон
Колись їхню згущенку ще хвалили, а там один цукор)) буеее)))
Творческий типаж• 01 октября 2025
Ответ дляНоу коммент
Там холодная остановка реакторов. Даже если охлаждение прекратится - вероятность возникновения реакции исчезающе мала. А утечка топлива- никак не ’второй Чернобыль’.
Тану на сонці
• 01 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Скажіть, будь ласка, а таким можна речі вимірювати?
Україна наше все• 01 октября 2025
Ответ дляТану на сонці
Якщо є радіоактивне забруднення (гамма), то можна. Але треба потримати деякий час, хвилин 5, щоб статистика набралась. Спочатку фон виміряти, а потім на речах. Але є ще бета забруднення, вони рідко зустрічаються, таким не виміряти. Бета далеко не летить. Загрозу несе в основному, якщо потрапить на руки, а потім в середину з їжею. Але бета-забруднень дуже мало зустрічається і тому його рідко вимірюють.
Якщо радіоактивний фон сильно збільшиться , вибух, або людина поряд після опромінення ( рак щитовидки), то такий дозиметр швидко відреагує і покаже високі значення.
Тану на сонці
• 02 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Дуже дякую!
Тану на сонці
• 02 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Тобто оцей я так розумію бета випромінювання покаже?
Україна наше все• 02 октября 2025
Ответ дляТану на сонці
Я не бачу на екрані, щоб там були одиниці вимірювання по бета. ( кількість частинок на кв.см.). Бета ще називають поверхневим забрудненням.
Справа в тому, що окремо по бета і не завжди треба, його можна просто оцінити -є там чи немає воно. Так роблять і з приладами Терра П.
Коли кришечку, що закриває лічилтник, зняти, то на вимірюючи на поверхні речей в лічильник потрапляє і гамма і бета. ( це і написано на скріні, дійсно всі випромінювання зафіксуються). Якщо закрити пластиковою кришкою лічильник , то бета ( це електрони)всі в основному застрягнуть в цій кришці і до лічильника дійде лише гама-випромінювання. Таким чином і оцінюють, чи є бета на поверхні. Якщо показники з кришкою і без сильно відрізняються -значить є.
В повітрі бета не міряють, бо воно приблизно на 10 см повітря вже ’зникає’.
Тану на сонці
• 02 октября 2025
Ответ дляУкраїна наше все
Зрозуміло, дякую!