Забула що?• 03 октября 2025

Поясніть навіщо високі бали по НМТ?

В чому суть цих плясок?
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляИ_В_офигительных_штанах
Цього року, наприклад , у Львові в деяких Вузах і на контракт потрібні були високі бали
Раніше кругом в гарні вузи на контракт потрібні було хороші бали. До прикладу бюджет Могилянки був 196+, а на контракт вони добирали 5-10 людей, тому й контракт мав бути 180+. А зараз тим, хто на контракт йде з балами НМТ 170 + по двомо предметам дають грант, якщо не помиляюсь, 50% вартості навчання, теж гарна мотивація.
УКУ завжди контракт, то раніше аналогічно 196+ потрібно було щоб взагалі пройти, оскільки у них група вього 50 студентів, а не 300, як в політехніках.
Можу брикнути• 03 октября 2025
Ответ дляХочу в БАНю
Это рейтинг, чтобы понимать кого брать при большом спросе.
Да, этот широкий рейтинг меня добил вообще. Просто чтоб только в этом разобраться нужно парочку ВО)
автор Забула що? • 03 октября 2025
Ответ дляviter33
Ви ’дещо перебільшууєте’
п.с. Донька поступала минулого року, в курсі цін і співвідношень
В місяць 15 тисяч на репетиторів, за рік 180 тис, порахуєте далі за 2-3 роки.
Брехушечка• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
А на контракт не візьмуть в хороший?
Звісно, що ні.
Можу брикнути• 03 октября 2025
Ответ дляВинник
Ну так пусть сейчас не сидят на жопе ровно, а идут и подымают этот вопрос, чтоб отменяли на время войны этот нмт никому не нужный, пока без работы все преподы не остались
Вы ж видите кто у нас куда идет? Кругом хаос, а мы упорно держим хорошу мину про плохой игре
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляВинник
Вони б вчили нормально, а не дітей сношали на цих нмт, навчання взагалі ніяке, то тривоги, то онлайн, а онлайн це - кинули завдання в класрум і вчіться дітки як хочете, але зато нмт потім здавайте, а шоб його здати, то треба на репетиторство викинути не малі кошти, я взагалі зла на ці нмт, навіщо вони зараз у війну??? Навпаки треба тих дітей хватать з руками і ногами, поки ще батьки всих не вивезли закордон, так вони ще й знущаються з цих бідних дітей😡
Іх і хватають, вже по третій хвилі було в тих ВНЗ, які недобрали свої студентів. Але й вчитися самостійно ніхто не заважає, а не сидіти в тік-токах, зараз можливостей для навчання безмірна кількість, було б бажання.
viter33• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
У нас якась різна арифметика
Минулого року донька поступала, репетитори були з 4 предметів , в курсі цін
Скільки пішло на репетиторів - точно не скажу, але думаю, співмірно вартості 1 року навчання на бюджеті
ПП-шница• 03 октября 2025
Ответ дляВинник
Згодна з вами. Або знизити планку балів.
Винник• 03 октября 2025
Ответ дляПП-шница
Або хоч так
viter33• 03 октября 2025
Ответ дляКовбой Хагис
Минулого року (24) УКУ від 180 брало (на комп’ютерні науки)
Брехушечка• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
Це працює, якщо дитина все сама, а якщо репетитори, курси, то вигідніше контракт в кілька разів.
Ну якщо ваша дитина така і ви вважаєте, що вона зможе вчитися в універі ніфіга не знаючи зі шкільної програми - вперед. Потім напишете, чим діло закінчилося.
ПП-шница• 03 октября 2025
Ответ дляВинник
Або хоч так
В мене в маленькому смт в перший навчальний рік як почалася війна, то просто брали всіх охочих безкоштовно в коледж. Діти такі слабкі. В мене мама репетитор з математики, то вона за голову хапається що приходять з прогалинами від 2020року від початку карантину бо від тоді навчання нормального вже не було. А з початком війни тим паче.
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
А ви порахуйте за роки репетиторства, в рази більше, 100%
Вибачте, але якщо 11-ть років школи не дали знання, то й роки репетиторів нічого не дадуть. Зараз люди, які вміють щось робити руками у великому дефіциті і заробляють навіть побільше, ніж ті, хто з вищою освітою, тому ВНЗ не всім потрібні. А розумним рік вистачить, щоб підтягнути свої знання і це мова не про сотні тисяч гривень.
Винник• 03 октября 2025
Ответ дляКовбой Хагис
Вчитися самостійно не кожна дитина може, я навіть доросла не можу самостійно вчитися, мені треба пояснювати і щоб я мала змогу запитати і щоб було спілкування з вчителем, а якщо це самонавчання, то нафіга взагалі таке поняття як школа??? І навіщо тоді тримати на наші податки таку кількість педагогів, якщо діти самі будуть в інтернеті вчитися???
Люблю джаз• 03 октября 2025
Ответ дляМожу брикнути
Возьмут. Ну как бы лучше не платить, если можно не платить)
Моя знакомая сказала так. Я боюсь что-то брать бесплатно . Я что, ребенку 5 тыс. в месяц не найду оплатить?
Если честно, с одной стороны меня удивило, а с другой - может и правильно. Если может себе позволить.
Можу брикнути• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
Вы совсем не понимаете специфики учебы в вузе? Если бы 10 лет пинал, извините за выражение, xyi в школе, то сколько бы за тебя не заплатили репетиторам или за контракт в вузе, это максимум на первый курс. Дольше такие не задерживаются
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
У вас якісь золоті репетитори, ото люди заробляють !
НетЕщеНаверное• 03 октября 2025
Ответ дляМожу брикнути
Ну это еще постараться надо меньше 100 набрать) но и даже в таком случае доп набор в этом году показал, что возьмут и с очень слабыми балами
Взагалі то менше не буває, бо шкала починається зі 100. Умовно 100 це ніяк нуль, просто бонус за те що прийшов
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляПП-шница
Планку балів знизили за останні три роки так, що вже далі нікуди, на зараз ситуація дуже плачевна, коли всі ці люди почнуть нас лікувати, вчити, будувати і т.д. Потрібно думати глобально а не ситуативно.
Можу брикнути• 03 октября 2025
Ответ дляНетЕщеНаверное
Ну грубо говоря- вообще не сдал. И то, некоторые вузы умудряются придумывать внутренний конкурс или собеседование, всегда можно податься в колледж по аттестату 9классов, но мало кто после колледжа продолжает учебу в вузе
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляviter33
А цього року бал ще просів, це при тому, що довоєнний, добре, якщо 196 проскочив.
viter33• 03 октября 2025
Ответ дляКовбой Хагис
Але і вартість зросла
Десь під 150 000 в рік на будь-яку спеціальність бакалаврату
Крайня невістка• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
Якщо дитина не тягне шкільну програму, що доводиться брати репетиторів по всім предметам, можливо і не варто вступати у внз? Як вона там навчатись буде? Теж з репетиторами?
автор Забула що? • 03 октября 2025
Ответ дляКовбой Хагис
Будь-яким року не вистачить. Реально з 5 класу треба репетитори з усіх ключових предметів. Викладання в школі відсутнє практично.
автор Забула що? • 03 октября 2025
Ответ дляКовбой Хагис
350-400 грн урок
Ковбой Хагис• 03 октября 2025
Ответ дляВинник
Мова не вчитися самим, а отримувати додатково інформацію і знання, яких десь не вистачило, щоб підняти свій рівень, а не чекати виключно від школи і казати, що хтось щось не дав. Навчання у ВНЗ це вміння сасмостійно працювати, там ніхто ні за ким не ходить, особливо зараз. ТОму варто тричі подумати, чи воно вам потрібно.
Маю сечі• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
Ну не менше 100, а до 130-140, наприклад.
Этого не хватит в нормальный вуз
И если человек не может набрать на условные 170 то в нормальном виде ему делать нечего
автор Забула що? • 03 октября 2025
Ответ дляviter33
Але і вартість зросла
Не фантазуйте, є і 50-80, є і менше 50. Це по суті місячна зарплата батьків.
Винник• 03 октября 2025
Ответ дляПП-шница
Так і я ж про це, що як почалося з ковідом, то діти і не вчилися більше нормально, знущаються з тих дітей, ітак у війну дитинство проходить, так ще й вони зі своїм нмт дітям психіку добивають
viter33• 03 октября 2025
Ответ дляЗабула що?
Нема
однакова на усі спеціальності
Вартість навчання на усіх бакалаврських програмах для вступників 2025 становить 147 000 грн за один рік.
https://vstup.ucu.edu.ua/bakalavrat/vartist-navcha...