Початок на тому що батько отримав квартиру від заводу ( працював там 35 років )
у нас тоді уже була одна квартира де ми жили
я була мала , а у старшої сестри уже була сім´я , відповідно їй надали батьки цю квартиру
Зараз в мене також є чоловік і дитина
почалася війна сестра поїхала за кордон , 4 місяці в квартирі ніхто не жив
з нашої орендованої квартири нас попросили через 1,5 міс зїхати
Я запитала сестру чи можна там у неї жити ( у нас завжди були дуже тяжкі стосунки , було відчуття не поваги до мене , і просто використовувала мене ) але вона сказала ок
Ми там жили безкоштовно ( умовно ) але ми її забирали вночі за 120км коли їздила в Україну , бо ще остаточно вона не переїхала , передавала їй посилки, вообщем у нас були торгово ділові відносини , в неї поламался техніка в квартирі ми її замінили
Як тільки переїзд її закінчився , вони вирішили сдавати квартиру , сказали вони нам про це 31 грудня ( перед цим просто передали інформацію через маму типу будуть з нас брати гроші , бо хочуть відбити ремонт )
ну звісно було обідно , чоловік сказав для нас це не проблема будемо платити
А ОСЬ ТУТ ВСЕ почалося через 4 місяці , я боліла (2 операції і хвора нога ) і просто в один день нас написали ми їдемо до вас , надувайте матрас
типу вони будуть у нас жити , за 1,5 роки це були 3 рази
вони не просто жили 3 людини + собака : забитий холодильник гостинцями , собака як обісрала коврик ( який потім просто винисли в коридор ) в дитячій , залишали собаку вечері коли ходили в кімнаті сина ( де самі в 3 жили ) а ми в іншій , я просили забрати пса бо детині треба спати а він виє , на що вона зробили все наче я її обідила , потім один раз взагалі набрали мене і сказала я приїду у вівторок не хочете кудись на 3 неділі поїхати ?
це тільки частина деталей , був просто шах , і я не розумію чому ми ще тоді не зїхали
Одного разу ми були злі і обговорювали ( матюками ) їх і їхню поведінку на кухні , що почула дочка сестри
Через декілька місяців вона приїхала і жила у мами , а потім підняла нам оренду майже в 2 раз ( за 2 неделі до платежу )
Ми вирішили що треба зїхати , найшли не на багато гірше квартиру і дешевше , все зібрали ( але ще нікому не казали)
Але почався діалог з батьками , ну як виявилося оренда дорога бо їм треба закордоном також кошти і плюс це помста за образи
Я проговорила що як це виходить квартира де живуть батьки ( вона оформлена на мене ) моя сестра живе там безкоштовно і доволі довно , по погуляти в Україну вона приїздить на 3-4 тижні , а мені вона виставляє рахунки на іншій батьківській хаті
чоловік мій оразу сказав що ніхто нічого не ділить , просто мене (як йог жінку ) тут просто за людину не тримають
Ітого , сестра обісрала мене з ніг до голови ,а батьки не знають за кого взятися ( але страша з себе зробила жертву і ще добре їм мозги промивати стала )
Я не хочу з нею мати справу , але планую просто її не пускати в квартиру де зараз проживають батьки
Яке рішення прийняти ?
Зараз в мене також є чоловік і дитина
Яке рішення прийняти ?
Анонім-ка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
я ось просто думаю , що робити коли вони полесяться у батьків жити (після продажу квартири ,іі витрачиних коштів )
І я майже впевнена що батьки поїдуть в село
Сказати батькам, якщо вони зїдуть з квартири, ви на наступний день виставите її на продаж. В ній живуть або батьки, або ніхто і ви вже настільки злі на сестру, що то не пусті погрози.
Федорино Горе• 16 октября 2025
Автор, прийти к родителям и четко объяснить, если сестра, продаст квартиру родителей (которую те по глупости переписали на нее), растрынькает деньги и с семьей припрется в квартиру где живут родители (и квартира тоже по глупости переписана на вас) то вы выселите всех. Пусть едут в село, Нидерланды… Если родители уже поделили квартиры при жизни, все должно быть по честному. У кого документы на квартиру?
Ответ дляиз_под_тишка
Ні. Є документи. Квартира сестри. Вона здавала вам СВОЮ квартиру, а не квартиру батька. Вас не влаштовували умови - треба було зʼїхати. Батьки живуть у вашій квартирі, по суті вони є ваші квартиранти, приймають гостей як забажають, мають право.
Знімайте собі житло або живіть з батьками. Без оцих істерик, це зайве. Наче вам хтось винен. Ні, не винен. Ви маєте право розпоряджатися СВОЇМ майном, але за моральних обмежень (перед батьками) цього не можете зробити, а винна вам сестра.
ви не сестра?
ви не розумієте саму чуть , вона сдавала мені квартиру по найвищій ціні , а цей час жила в моїй декілька тижнів , бо там же батьки ще
бо документам ок , ми за совість
Ответ дляиз_под_тишка
Вас бісить, що заради сестри вони і в село поїдуть, а заради вас ні?
Чого це вона поселиться у вашій квартирі? В той самий час викличете поліцію і виселите їх.
звісно обідно , викличу бо поступлю зеркально
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
факт в тому що вона хоче її або дорого сдати , або продати щоб оплатити житло в нідерландах ( грошей на рік вистачить )
по іронії долі вони потім ще приїдуть в Україну і будуть жити у батьків
і що не так у цьому бажанні?
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
ви не сестра?
бо документам ок , ми за совість
Вона здавала, як хотіла. але ви могли зʼїхати і не було б проблем.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
хто сказав що не стані оплатити , чоловік гарно заробляє і у нас нормальний рівень життя
по друге це нормально коли я бачу вільну батькувську першо чергово квартиру і дали запит жити там , бо це сестра уже все поділила , я вважаю що обидві квартири батьківськи не дивлячись на документи
ну, ви так вважаєте.
юридично все по-іншому.
хоч би батьки змогли нормально дожити свої роки з такими вашими качелями. їм не переписувати треба було, а заповіт написати.
юридично все по-іншому.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
не поселяться.
це Ваша квартира за документами.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляиз_под_тишка
все дуже правильно написано.
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
хотя совість вона давно продала
ще я це давно зрозуміла
Вам треба розібратися в своїх внутрішніх проблемах. Вас явно турбує те, що ви не можете зробити так, як хочете, а сестра може. Вона здає своє житло, а ви не можете. Вона може, якщо захоче, його продати, а ви не можете.
Ви зараз маскуєте ці ваші почуття під обурення наглістю сестри, а насправді у вас невдоволення тим, як з вами обійшлися батьки. Наче і подарували квартиру, але користуватися ви нею не можете.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
ви не сестра?
бо документам ок , ми за совість
Ви у її квартирі теж певний час жили безкоштовно.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
у Вас перекошені поняття. І Ви нав’язуєте їх сестрі.
Прийміть ситуацію, як вона є насправді юридично. Всім стане легше.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
хотя совість вона давно продала
ще я це давно зрозуміла
можливо.
але юридичний стан справ це не змінює.
Ответ дляиз_под_тишка
скажу що сгодна , я не можу відноситися до всіх так як моя сестра
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
Та припиніть вже ставити себе на пʼєдестал.
Ваша сестра нічого не зробила протиправного
Ответ дляиз_под_тишка
я не розумію вашого коментару
я детально описала ситуацію , сестра поступила підло
відносин не буде
який пʼєдестал?
чи ви важаєте сдавати батьківський дім і потім ще жити з чужою сімью це ок ? для мене це говорить що вона мене за людину не вважає як мінімум
і не просто жити , а гадити
собака насрана на коврик в дитячій вона його просто витерла салфеткою і винисла на коридор
відносин не буде
який пʼєдестал?
і не просто жити , а гадити
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
я не розумію вашого коментару
відносин не буде
який пʼєдестал?
і не просто жити , а гадити
відносин не буде
який пʼєдестал?
і не просто жити , а гадити
Вона здавала СВІЙ дім. Те, що вона прибацаний орендодавець, є таке, але й ви могли не погоджуватися, чого ви їх принімали? Але мовчали. То можливо це вам треба навчитися відстоювати ваші кордони? «Я в тебе знімаю квартиру і не хочу гостей, вибач, зупинись у батьків» Що вам заважало так проговорити? Бажання виглядати в очах батьків «хорошою дівчинкою»?
Маруська Му• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
Я б зробила так: поки батьки живі, то не лізла б в стосунки їх і сестри. Сама б мінімізувала спілкування з сестрою і жила б своїм життям, вважаючи, що сестри і її квартири не існує зовсім. Так, це був би зйом і іпотека (так розумію, це ваші плани), а свою квартиру (де живуть батьки), тимчасово вважала б батьківською.
Сестра із своїм майном може робити що завгодно. Батьки можуть запрошувати жити вашу сестру до себе скільки завгодно. Єдине: ніяких операцій з вашою нерухомістю. Лише користування.
Ответ дляиз_под_тишка
не мовчали , говорил і тепер вона каже що я погано до неї відносюсь
Ну свій так свій
Ок по такому сценарацію так вона немає права жити у батьків бо то МІЙ дім
Ну свій так свій
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляМаруська Му
Все правильно, це єдиний нормальний варіант. Чого автора турбує те, що сестра хоче продати квартиру - незрозуміло.
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
Ну свій так свій
Там живуть батьки і вони мають право запрошувати гостей, чому ні? Ви забороняли мамі це робити?
Ответ дляиз_под_тишка
не турбує , так буде і краще
просто майже обнулиться все
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
не турбує , так буде і краще
просто майже обнулиться все
Та не переживайте, поїде в свої нідерланди та й все
Ответ дляиз_под_тишка
ну і і удачі їй
из_под_тишка• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
Ну свій так свій
Тобто? Ви не мовчали, але вона жила у вас? Це як? Ви могли не відчиняти двері, але пустили, дали кімнату? Щось дивно у вас виходить. От наприклад я знімаю житло, до мене приходить власник і каже, що поживе в мене місяць і я така - нууу, проходьте 😆
Ответ дляиз_под_тишка
ну в це важко повірити майже так і було , але ми терпіли самі виноваті , треба було виїхати ще при першій пропозиції зїхати на 3 неделі поки вона тут
а далі воняла вона що можна жіти тут і ось і все витекло там боком
Маруська Му• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
не турбує , так буде і краще
просто майже обнулиться все
А з чого все обнулиться? Ви - з правом власності на квартиру. Так, зараз в ній живуть батьки, але, на жаль, батьки не вічні.
Ваша сестра хоче мати, умовно сьогодні, все по максимуму. Але, як показує мій досвід: в житті виграє той, хто грає в довгу.
Як мені бачиться, ваша задача зараз: жити своєю родиною (тим більше, що можливість така ж), підтримувати нормальні стосунки з батьками і зберегти для себе квартиру, що батьки переписали на вас.
Хоче ваша сестра зараз розтртнькати її батьківський спадок - ну хай робить. Років через ...дцять подивитися хто з чим буде.
Ні за холодну воду• 16 октября 2025
Ответ дляKatya1997s
я не розумію вашого коментару
відносин не буде
який пʼєдестал?
і не просто жити , а гадити
відносин не буде
який пʼєдестал?
і не просто жити , а гадити
ви там всі складні.
Вельшановна• 16 октября 2025
Автор, я вас понимаю и за вас. Сестра играет в жертву, Хотя пользуется всеми, а родители ей потакают (ну на то они и родители). Тут вы никого не переубедите. Живите и делайте так, как вам выгодно. Проговорите что через год когда сестра вернется- пусть едет в село жить, ваша квартира для нее закрыта будет (где живут родители сейчас). Главное донести что вы так и поступите, а не слова это только. И пофиг что вы останетесь плохой сестрой. Вы и так уже плохая. И да, хороших отношений у вас не будет с сестрой при таких раскладах.