Ло Шарик• 26 октября 2025
Бабуся розказувала...
Що раніше волосся в людей так не бруднилось. Мили раз в тиждень жінки свої довгі коси, це в кращому випадку.
Мили травами, сушили все літо запас на зиму. Заварювали на всю велику сім´ю і ополіскували волосся. У всіх були густі гарні блискучі коси і не було сала на головах, як зараз день не помиють і вже кубло.
І взагалі каже милися люди рідко і не було запахк немитого тіла, особливо від молодих. Навіть панталони раз в тиждень міняли.
Я здорова жінка і мені здається як не помиюсь вранці і ввечері, то нема свіжості. А волосся мити через день забембало мене вкрай
Цікавий писочок• 26 октября 2025
Не, не травами мыли, мне бабушка рассказывала, что щёлок делали, это как я поняла, зола из подсолнуха, говорила, что волосы после него мягкие и шелковистые, как часто мыли, не говорила, но не думаю, что раз в неделю мыли, потому что волосы так долго чистые были. Раньше, если в селе помыться не так просто, воды натаскай, хорошо если колодец рядом, а не хрен знает где, воду на печи нагрей, тяжело работали, не до частого мытья головы было, обмывались по вечерам, купались полностью и голову мыли реже..
Я Вас не боюся• 26 октября 2025
Ответ дляСтатус Ква
Ну я как бы и сейчас в баню хожу)
Мне не странно
То Ви з кацапстану?
І предки Ваші завезені в Донецьку область?
Це там прийнято в баню ходити.
У нас в Україні душ та ванна.
Це там прийнято в баню ходити.
У нас в Україні душ та ванна.
Морковку дай• 26 октября 2025
Ответ дляСтатус Ква
И волосы удаляли.
Брить ноги было не принято. Был крем для удаления волос. Это мне бабушка рассказывала
Може вашій бабушці не так багато років і ми говоримо про різні часи давності.
Цікавий писочок• 27 октября 2025
Ответ дляБлинчикБезСметанки
«Ночвах» что это?
Ночвы – это старинное название для выдолбленного из дерева корыта, неглубокой посудины с широким открытым верхом, которую использовали в крестьянском быту для различных хозяйственных нужд. В таких корытах заготавливали продукты (соленья, квашеную капусту), просеивали муку, а также использовали для стирки, купания и кормления скота. В украинском языке используются слова ’ночви’ или ’нецьки’, а также ’ночовки’. Это слово также имеет сходство с русским ’корыто’.
Цікавий писочок• 27 октября 2025
Ответ дляЛо Шарик
Ото ви темна.
Це така вистругана з деревини типу ванночка.
В ній прали, дітей купали, посуд мили
У меня бабушка ночовками металлическое корыто называла, деревянное я помню очень смутно.
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляМорковку дай
Извините, не могу пройти мимо))
Не ’бабушці’, а ’бабусі’..
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляПомеха справа
Отож і я про це. Все одно виділення мали специфічний запах, яка б здорова людина не була, тому те, що люди в ті часи пахли скажімо так більш свіжо ніж зараз без належної гігієни, це стародавні міфи. Але в молодості дерева ж завжди вищі і все таке інше)
Чому з місячними не пускали жінок до церкви - бо воняло и по ногах текло, щоб не капали місячними на підлогу. До речі труси для простого населення прийшли з німцями під час другої світової - а так бігали в сорочках
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляПросто каралева
Извините, не могу пройти мимо))
Не ’бабушці’, а ’бабусі’..
На полтавшині бабушці, не сіпайтесь
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляЯ Вас не боюся
То Ви з кацапстану?
Це там прийнято в баню ходити.
У нас в Україні душ та ванна.
Це там прийнято в баню ходити.
У нас в Україні душ та ванна.
Тю, в Україні теж бані були у людей.
Морковку дай• 27 октября 2025
Ответ дляПросто каралева
Извините, не могу пройти мимо))
Не ’бабушці’, а ’бабусі’..
Почалося, я не просила виправляти мої помилки чи більше ніде блиснути розумом?
Брюльтик• 27 октября 2025
Ответ дляБлинчикБезСметанки
«Ночвах» что это?
корыто. то, которое в сказке у бапки было разбитое.
Брюльтик• 27 октября 2025
Ответ дляТигрЛьвович
Ну да, в Киеве, например, в 50-е годы уже был ’Институт красоты’ возле Театральной.
Автор, наверное, больше имеет в виду сельских жителей, которые не могли купаться так часто, как жители городов, где был водопровод.
водопровод и канализация были, но мыться ходили в баню.
их полно было в Киеве.
ванных комнат в коммуналках не было, да и унитазы были не везде.
у каждого был свой кружок-висел на гвозде.
туалеты были во дворах еще до конца 60х годов.
их полно было в Киеве.
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
На полтавшині бабушці, не сіпайтесь
Я не з Полтавщини. Вперше чую.
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляПросто каралева
Я не з Полтавщини. Вперше чую.
Ну ми ваші западенські слова теж вперше чуємо, але не виправляємо.
Бойова• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
Чому так зневажливо?
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
Мимо. Киев.
Брюльтик• 27 октября 2025
Ответ дляТигрЛьвович
Я имею в виду бани в селах. Знаю, что в городах были общественные бани. В Киеве в том числе. Хотя странно, для чего они, если все в квартирах жили и имели ванную.
в коммуналках жили и хорошо если был туалет не во дворе.
потом провели канализацию и во дворах появились надписи на стенах ’уборной во дворе нет’.
ванные комнаты были у элиты.
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляБойова
Чому так зневажливо?
Тому що задовбали вчительки, як хочемо так і балакаємо
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляПросто каралева
Мимо. Киев.
Ну тоді з вихованням не дуже
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
Ну тоді з вихованням не дуже
Главное, что у Вас з вихованням все ок.
Бойова• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
А чому ви написали про «западенців» ?
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляБойова
А чому ви написали про «западенців» ?
Прихована агресія.
Морковку дай• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
На полтавшині бабушці, не сіпайтесь
Не розуміють люди наш полтавський діалект ))
LiquidGlass• 27 октября 2025
Це вам в ютубі треба подивитись канали дослідниць-істориків, вони там показують і розказують як люди раніше вдягалися і як все робили. Мені траплялося кілька відео, де жінка пояснювала як так що голову мили набагато рідше - там і на ніч якусь шапочку вдягали, і зачіска була підходяща (волосся було зібране на голові, не як зараз - розпущені коси до попи, які витирають усі стіни, транспорт і перехожих, і содою посипали і т.д. - мені не запам´яталось), вже не пам´ятаю назву каналу, і взагалі їх таких досить багато.
Ну і одяг же носили натуральний (шерсть, льон, бавовна), а не синтетичний (стрейч, нейлон, поліестр) - краще провітрювались, то менше пітніли і менше було запахів.
Будьте так ласкаві• 27 октября 2025
Ответ дляПросто каралева
Прихована агресія.
Ой це точно западенське
все їх хтось ущімляє
все їм не так. Люди всі різні, всі по різному говорять - навчіться поважати інших.
все їх хтось ущімляє
Бойова• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
Ой це точно западенське
все їх хтось ущімляє
Ви про повагу говорите ? Вам самій з себе не смішно?
У вас якась особиста неприязнь до людей з ЗУ?
Просто каралева• 27 октября 2025
Ответ дляБудьте так ласкаві
Ой це точно западенське
все їх хтось ущімляє
Капитан Кеп.
’Учителька’, ’западенські слова’, ’ой це точно западенське’. Мыслите шире, расширяйте горизонты.
Поросенка• 27 октября 2025
У всіх по-різному було, бабуся раз на тиждень мила голову господарським милом, полоскала водою з оцтом і крапелькою нафти, волосся було дуже гарним, не жирніло, мамі доводилось частіше, але якщо згадати тодішню моду носити взимку хутряні шапки навіть в приміщенні, то нічого дивного. Щоб міняти спідню білизну раз на тиждень, то такого не пригадую. Здається хіба, що зараз жінки волосатіші стали, і я не про голову. ))
Луковая• 27 октября 2025
Ответ дляПомеха справа
А про засоби гігієни під час менструації бабуся не розповідала?
Чи в ті часи менструація теж якось не так проходила як зараз?))
Місячні були менш об´ємними і рідким явищем. І не тільки через те, що народжували часто, узагалі були не такими рясними, то якщо хочете заглибився.
Дама с собачкой• 27 октября 2025
Ответ дляОноВамнадо
И если вы не будете мыть неделями или мыть травами, схлопочете себорейный дерматит, и будет цяця вам на полгода
До речі, як його лікувати? Мені здається, у сина таке.