Триндичіха Байрактар• 12 ноября в 12:18

комбат розкрив проблему мобілізованих 50+

За словами інструктора, проблеми з мобілізованими старшого віку виникають вже на етапі БЗВП у навчальних центрах.

Просто показник віку для служби в армії нічого не означає - людей потрібно відбирати за спроможностями, утім, каже інструктор, саме люди старшого віку переважно ідуть у самовільне залишення частини (СЗЧ). Про це йдеться у матеріалі hromadske щодо того, чи впливає вік бійців на їх ефективність в армії і кількість СЗЧ та чи можуть знизити мобілізаційний вік.

Командир 413-го окремого стрілецького батальйону Роман Ковальов розповів, що у нього був випадок, коли на маршруті "ловили інсульт і падали без сил".

"Ми потім мучились, щоб їх дістати. Є ті, яких дістали. Але загинули і вони, і ті, хто їх діставав", - сказав він.

За його словами, наразі в батальйоні тих, кому за 50, - десь 10%, а середній вік бійців - 44 роки. На думку командира, для бойових посад - це максимум.

"Зараз вони (солдати старшого віку, - ред.) на позиціях. Хтось безвилазно - по декілька місяців чи пів року. Ось одного хочу вивести, на позивний Дід, 55 років. Я його вивів на другу лінію, а далі він іти відмовляється, бо боїться, що схопить інфаркт. І це проблема. Бо йому ще потрібно завести напарника", - пояснив комбат.

"З молодими бійцями воювати легше"
Ковальов зауважив, що "з молодими бійцями воювати легше".

"А як їх до мене загнати в підрозділ - я не знаю. З тих, кого мені дають, із 50 людей - 5 дійде до поля бою", - сказав він.

Командир батальйону також розповів, що уночі вони "намагались завести пішки трьох козаків":

"Не дійшли двоє - двохсоті. Вижив… молодий".

Водночас, за словами інструктора у 190-му навчальному центрі Сил безпілотних систем Влада Тулісова, проблеми з мобілізованими старшого віку виникають вже на етапі базової загальної військової підготовки в навчальних центрах.

"От зараз якраз у мене на навчанні люди віком 45-50 років. Програму вони не витягують. Ми мусимо їм давати більше потурань. У них уже дуже болять спини. Ноги. Є багато людей, які мають проблеми із серцем. Немає такої витривалості", - пояснив він.

Саме люди старшого віку переважно і йдуть у СЗЧ
Тулісов зазначив, що це впливає і на кількість СЗЧ, адже, за його словами, саме люди старшого віку переважно і йдуть у СЗЧ.

"У них немає ні здоров’я, ні мотивації. СЗЧ зараз набагато більше, ніж було ще пів року тому. Якщо взяти останні місяць-два - за 50 днів підготовки із 450 людей можуть втекти 15-20", - розповів він.

Так, вважає інструктор, не потрібно "брати отак усіх підряд". Натомість треба проводити ретельніший відбір:

"ТЦК привозить людей, і вони приїжджають із хорошим (результатом) ВЛК, а людина стоїть переді мною і ледь не втрачає свідомості".
ВетерВполе• 12 ноября в 12:27
автор Триндичіха Байрактар • 12 ноября в 12:27
Категория 50+сдулась
Черный Ловелас• 12 ноября в 12:34
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Категория 50+сдулась
50+ просто обязаны передать эстафету скучающим в резерве Бригаде ’Советчица’
автор Триндичіха Байрактар • 12 ноября в 12:35
Ответ дляЧерный Ловелас
ЧВК Советчица к бою готова! Бутылка на фото моя
mymoly• 12 ноября в 12:46
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Категория 50+сдулась
Почему они себя не сберегли для родины?
автор Триндичіха Байрактар • 12 ноября в 12:47
Ответ дляmymoly
Почему они себя не сберегли для родины?
Они отдали долг Родине
mymoly• 12 ноября в 12:47
Ответ дляТриндичіха Байрактар
Они отдали долг Родине
Так быстро
автор Триндичіха Байрактар • 12 ноября в 13:09
Ответ дляmymoly
Так быстро
3 года
gaga-48ba• 12 ноября в 13:27
Откупиться прайс один, что для 55, что для 25, вот почему никто снижать не будет.