Латвийские_Номера• 26 ноября в 18:10

ВР включила до порядку сесії законопроєкт про право на вогнепальну зброю

12:41, 26 листопада 2025
Після тривалої паузи нардепи готуються до розгляду резонансного законопроєкту про цивільну вогнепальну зброю у другому читанні.

Гарна новина!
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:10
Парламент включив порядок денний чотирнадцятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання законопроект Ігора Фріса № 5708 від 25.06.2021 про право на цивільну вогнепальну зброю. Законопроект був прийнятий за основу ще у лютому 2022 року і до другого читання до нього запропоновано більш ніж 700 поправок. Включення його в порядок денний може означати велику ймовірність що він буде таки буде прийнятий.

Законопроектом встановлюються наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:
А – автоматична вогнепальна зброя;
В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
С – короткоствольна вогнепальна зброя (за виключенням гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї);
D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.
Буде запроваджений Єдиний державний реєстр зброї, його держателем буде Міністерство внутрішніх справ України. Інформація про зброю в Реєстрі буде зберігатися протягом 30 років після її знищення. Відомості щодо власника зброї та місця зберігання зброї знеособлюються через 15 років після припинення права власності на зброю. Володіння, користування та розпорядження зброєю без внесення відомостей до Реєстру заборонять.
Хто отримає посвідчення власника зброї
Право на отримання Посвідчення власника зброї отримають дієздатні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України та:
- не мають медичних протипоказань до поводження зі зброєю;
- не мають судимості, що погашена чи знята за вчинення кримінальних правопорушень;
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за одне з правопорушень, передбачених статтями 44, 122-4, частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 185-7, 185-10, 186, 186-8, 187, 190, 191, 193- 195-6 , 203, 203-1 , 204-1 , 204-2 -204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- рішенням суду не позбавлені права на володіння вогнепальною зброєю або не обмежені в цьому праві або на них не накладені санкції.
Державний виконавець буде встановлювати тимчасове обмеження боржника у праві користування цивільною вогнепальною зброєю, пневматичною та охолощеною зброєю.
Яку зброю заборонять для цивільного обігу
В Україні буде заборонена для цивільного обігу:
- вогнепальна зброя, виготовлена з матеріалів, що не дозволяють виявити її за допомогою металошукачів або інших пристроїв, призначених для її виявлення;
- вогнепальна зброя, створена шляхом переробки невогнепальної зброї, а також вогнепальна зброя, категорія чи калібр якої були змінені особою, яка не має права здійснювати ремонт вогнепальної зброї, без внесення відповідної інформації до Реєстру;;
- вогнепальна зброя, перероблена таким чином, що ускладнює її ідентифікацію, в тому числі зброя з незаконно заміненими основними частинами, а також вогнепальна зброя, замаскована під інші предмети;
- вогнепальна зброя з видаленим чи незаконно зміненим її маркуванням;
- вогнепальна зброя категорії В калібру менше 6 міліметрів;
- нарізна вогнепальна зброя калібру більше 12,7 міліметра, якщо швидкість польоту її кулі перевищує 700 метрів за секунду, а також патрони до неї, характеристики яких перевищують ці значення;
- гранатомети, міномети, вогнемети, ствольні артилерійські системи та бойові припаси до них, довгоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя калібру більше 27 міліметрів;
- вогнепальна зброя, що не відповідає вимогам безпеки та технічним вимогам до зброї відповідної категорії, не пройшла огляд її технічного стану та контрольний відстріл для криміналістичного обліку в порядку, визначеному цим Законом;
- вкладні нарізні стволи до гладкоствольної вогнепальної зброї;
- патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, що не пройшли оцінку відповідності;
- бойові припаси бронебійної (куля з твердим осердям бронебійної дії), вибухової (куля із зарядом, що вибухає в момент зіткнення) або запальної (куля з хімічною сумішшю, яка запалюється при контакті з повітрям або в момент зіткнення) дії, а також снаряди для подібних бойових припасів;
- бойові припаси, спеціально сконструйовані для посилення пробивної здатності та ураження захищених цілей, а також снаряди для подібних бойових припасів;
- гладкоствольна вогнепальна зброя, призначена для стрільби патронами до нарізної вогнепальної зброї;
- патрони для короткоствольної зброї категорій В та С, споряджені дробом, картеччю або снарядами, що фрагментуються при попаданні в ціль.
Також забороняється:
- застава та заклад цивільної вогнепал
Патика-мотика• 26 ноября в 18:11
Что в этой новости хорошего?
90x60x90• 26 ноября в 18:11
Удалено администрацией...
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:12
Ответ дляПатика-мотика
Что в этой новости хорошего?
То , что теперь уже точно пахнет концом войны.
Міряю від одиниці• 26 ноября в 18:12
Новина насправді не дуже. Потім п´янка, гулянка, якісь розборки і почнуть шмаляти наліво і направо
Патика-мотика• 26 ноября в 18:13
Ответ дляЛатвийские_Номера
С чего вдруг
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:13
Ответ дляМіряю від одиниці
На руках сейчас полно оружия, знач его надо просто зарегать
Ответ дляПатика-мотика
С чего вдруг
Пока не буду писать
подумайте
Харчовий тріль• 26 ноября в 18:13
Вот только огнестрельного оружия у гражданских, нам не хватает, для полного счастья...(((
Міряю від одиниці• 26 ноября в 18:13
Ответ дляЛатвийские_Номера
Ні, значить його треба здати, як того вимагає закон
Ответ дляХарчовий тріль
А сейчас его что нет?!
Ответ дляМіряю від одиниці
Все уже бегут в РОВД сдавать
Харчовий тріль• 26 ноября в 18:14
Присоединяюсь к 10 комменту...
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:15
Ответ дляХарчовий тріль
Присоединяюсь к 10 комменту...
Никто не сдавал, и наоборот, его будет еще больше
Всегда себе хотела автомат, черный, с оранжевым рожком...такой красивый
Міряю від одиниці• 26 ноября в 18:15
Ответ дляЛатвийские_Номера
Все уже бегут в РОВД сдавать
Так, є люди які здають,як би вам не було смішно. І прийняттям закону ніяк не спонукає злочинців,які мають незареєстровану зброю її реєструвати, просто до них додадуться ще ті,які будуть її мати на законних підставах. Коли вас хтось по п´яні підстрелить, тоді розкажете про користь цього закону
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:16
Ответ дляМіряю від одиниці
На здоровье я не против пусть сдают, а другим нужно легальное оружие
Харчовий тріль• 26 ноября в 18:17
Ответ дляЛатвийские_Номера
Пахнет не концом войны, пахнет гражданской войной - неужели вы этого не видите?((
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:17
Ответ дляМіряю від одиниці
А мен шо есть разница шо меня подстерлят с легальной чи не легальной зброи
Ответ дляХарчовий тріль
Кого с кем?
Міряю від одиниці• 26 ноября в 18:18
Ответ дляЛатвийские_Номера
Вам для чого? Особисто я маю зареєстровану вогнепальну зброю. Якщо багато людей , які отримали дозвіл після здачі заліків не вміють поводитися зі зброєю, уявляю, що буде, коли її дозволять мати таким,як ви
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:18
Ответ дляМіряю від одиниці
Я тоже хочу себе легальную, хотя бы боевой пистолет
Харчовий тріль• 26 ноября в 18:21
Ответ дляЛатвийские_Номера
Кого с кем?
Тех, кто хочет мира и тех, кто хочет растянуть войну на несколько поколений... Русскоязычных и украиномовных... Жителей Западной Украины и переселенцев с Восточной... Ну мало ли...(((
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:21
Ответ дляХарчовий тріль
Удалено администрацией...
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:22
Ответ дляМіряю від одиниці
Главное что бы был зелененький от нарколога и синенький от психа. Эти два листика главное. Остальному научусь!
Моська-слон• 26 ноября в 18:24
Ответ дляХарчовий тріль
Бред: любая революция всегда подогревается изнутри $$$$. Как вы себе это видите? Остались пенсионеры, тетки и забронированные. Военные не развернутся уже и не кинут свои позиции. Придушат как и Майдан
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:25
Ответ дляМоська-слон
Тетки купят легальные автоматы и легально перестреляют друг друга на чатовке ’Советчица’
Ненька наша• 26 ноября в 18:30
Не зовсім зрозуміла, що змінюється від нинішнього стану
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:33
Ответ дляНенька наша
Сейчас можно только травматы, длинный гладкий
а можно будет и короткий нарезной и длинный нарезной без авт огня
Моська-слон• 26 ноября в 18:35
Ответ дляНенька наша
Немного подумайте