Латвийские_Номера• 26 ноября в 18:10

ВР включила до порядку сесії законопроєкт про право на вогнепальну зброю

12:41, 26 листопада 2025
Після тривалої паузи нардепи готуються до розгляду резонансного законопроєкту про цивільну вогнепальну зброю у другому читанні.

Гарна новина!
Ненька наша• 26 ноября в 18:36
Ответ дляЛатвийские_Номера
Сейчас можно только травматы, длинный гладкий
а можно будет и короткий нарезной и длинный нарезной без авт огня
В сенсі? У мене карабін нарізний є
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:36
Появился законопроект о гражданском оружии — в Украине могут ввести четкую и легальную систему его обращения, — судебно-юридическая газета (https://sud.ua/uk/news/publication/347150-verkhovn...)

При принятии в Украине:
❗️появится единый реестр, где будет фиксироваться все оружие;
❗️введут ’удостоверение владельца’;
❗️четко пропишут, как оружие хранить, носить и применять.
Оружие разделят на несколько категорий — от травматического до длинноствольного и нарезного. Часть же останется запрещенной для гражданских лиц.
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:38
Ответ дляНенька наша
В сенсі? У мене карабін нарізний є
СКС? А хотят сделать типа Вулкана что то типа АК-74
Ненька наша• 26 ноября в 18:38
Ответ дляМоська-слон
Немного подумайте
Не дуже виходить, бо температура. Але я власниця зброї і реєстр зброї є, правила є, норми зберігання і тд є
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:39
Ответ дляНенька наша
Расширяется номенклатура классов
например боевой ПМ нарезной короткоствол, сейчас нелегеален
Ненька наша• 26 ноября в 18:40
Ответ дляЛатвийские_Номера
AR 15
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:40
Ответ дляНенька наша
AR 15
Она тоже подпадает под длинный нарезной, не отказалась бы!
Ненька наша• 26 ноября в 18:43
Ответ дляЛатвийские_Номера
Ідете оформлюєте за пів дня довідки, отримуєте дозвіл і купуєте
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:45
Ответ дляНенька наша
Я хочу поменьше шо то, для девушки, ПМ или лучше ПСМ
Когда примут куплю себе для сумочки
Ненька наша• 26 ноября в 18:51
Ответ дляЛатвийские_Номера
Когда примут куплю себе для сумочки
Напевно, треба буде почитати коли одужаю, бо реально не розумію. Не бачу про дозвіл ПМ нічого, далі не всі категорії будуть дозволені цивільним. Єдине, що можу припустити - з наказів МВС хочуть перенести те саме на рівень закону і якісь деталі доуточнити. Нічого кардинально не змінюється
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:52
Ответ дляНенька наша
Законопроектом встановлюються наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

А – автоматична вогнепальна зброя;
В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);
С – короткоствольна вогнепальна зброя (за виключенням гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї);
D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;
Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:53
С это боевые пистолеты
Ответ дляНенька наша
Выздоравливайте!
Ненька наша• 26 ноября в 18:54
Ответ дляЛатвийские_Номера

А – автоматична вогнепальна зброя;
Так встановлюються категорії, а не дається дозвіл мати будь-яку
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:54
Ответ дляНенька наша
Правильно

Верховна Рада включила до порядку денного сесії законопроєкт про право на цивільну вогнепальну зброю
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:55
Ответ дляНенька наша
Гражданскую
ее можно всем
кому можно

Хто отримає посвідчення власника зброї
Право на отримання Посвідчення власника зброї отримають дієздатні громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України та:
- не мають медичних протипоказань до поводження зі зброєю;
- не мають судимості, що погашена чи знята за вчинення кримінальних правопорушень;
- не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за одне з правопорушень, передбачених статтями 44, 122-4, частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 185-7, 185-10, 186, 186-8, 187, 190, 191, 193- 195-6 , 203, 203-1 , 204-1 , 204-2 -204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
- рішенням суду не позбавлені права на володіння вогнепальною зброєю або не обмежені в цьому праві або на них не накладені санкції.
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:56
Яку зброю заборонять для цивільного обігу
В Україні буде заборонена для цивільного обігу:
- вогнепальна зброя, виготовлена з матеріалів, що не дозволяють виявити її за допомогою металошукачів або інших пристроїв, призначених для її виявлення;
- вогнепальна зброя, створена шляхом переробки невогнепальної зброї, а також вогнепальна зброя, категорія чи калібр якої були змінені особою, яка не має права здійснювати ремонт вогнепальної зброї, без внесення відповідної інформації до Реєстру;;
- вогнепальна зброя, перероблена таким чином, що ускладнює її ідентифікацію, в тому числі зброя з незаконно заміненими основними частинами, а також вогнепальна зброя, замаскована під інші предмети;
- вогнепальна зброя з видаленим чи незаконно зміненим її маркуванням;
- вогнепальна зброя категорії В калібру менше 6 міліметрів;
- нарізна вогнепальна зброя калібру більше 12,7 міліметра, якщо швидкість польоту її кулі перевищує 700 метрів за секунду, а також патрони до неї, характеристики яких перевищують ці значення;
- гранатомети, міномети, вогнемети, ствольні артилерійські системи та бойові припаси до них, довгоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя калібру більше 27 міліметрів;
- вогнепальна зброя, що не відповідає вимогам безпеки та технічним вимогам до зброї відповідної категорії, не пройшла огляд її технічного стану та контрольний відстріл для криміналістичного обліку в порядку, визначеному цим Законом;
- вкладні нарізні стволи до гладкоствольної вогнепальної зброї;
- патрони, споряджені гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, що не пройшли оцінку відповідності;
- бойові припаси бронебійної (куля з твердим осердям бронебійної дії), вибухової (куля із зарядом, що вибухає в момент зіткнення) або запальної (куля з хімічною сумішшю, яка запалюється при контакті з повітрям або в момент зіткнення) дії, а також снаряди для подібних бойових припасів;
- бойові припаси, спеціально сконструйовані для посилення пробивної здатності та ураження захищених цілей, а також снаряди для подібних бойових припасів;
- гладкоствольна вогнепальна зброя, призначена для стрільби патронами до нарізної вогнепальної зброї;
- патрони для короткоствольної зброї категорій В та С, споряджені дробом, картеччю або снарядами, що фрагментуються при попаданні в ціль.
Також забороняється:
- застава та заклад цивільної вогнепальної зброї чи бойових припасів до неї;
- використання для гладкоствольної короткоствольної (травматичної) зброї будь-яких патронів, за виключенням патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, холостих патронів, патронів газової дії;
- зазначення більше однієї особи як власника вогнепальної зброї.
Як дозволять застосовувати зброю
Вогнепальна зброя використовуватися для подання сигналу тривоги, виклику допомоги, знешкодження тварини, що загрожує життю чи здоров’ю людини.
Полювання може здійснюватися з вогнепальною зброєю категорії D або E, що належить іншій фізичній особі або користувачу мисливських угідь, лише у присутності власника такої зброї або уповноваженого працівника користувача мисливських угідь, за яким закріплена ця вогнепальна зброя, за умови наявності у власника зброї чи уповноваженого працівника користувача мисливських угідь посвідчення власника зброї з отриманою відповідною категорією зброї та свідоцтвом про реєстрацію зброї на кожну одиницю зброї.
Чи дозволять носіння зброї
В цілому носіння вогнепальної зброї буде заборонено, крім певних виключень.
Власники вогнепальної зброї категорії С, D, E, зможуть носити зброю лише: у межах місця зберігання зброї; під час здійснення полювання в межах мисливських угідь; під час заняття стрільбою або під час участі у спортивних заходах у межах стрілецьких тирів, стрільбищ або стендів.
Власники вогнепальної зброї категорії B отримають право носити зброю у будь-яких місцях, окрім зон, вільних від зброї.
Фізичні особи, нагороджені вогнепальною зброєю категорії С, будуть носити зброю категорії С у будь-яких місцях, крім зон, вільних від зброї.
Законопроєкт №5708 фактично формує систему цивільного обігу вогнепальної зброї, уніфіковані правила зберігання, носіння та застосування, а також вводить державний контроль за обігом зброї. Його ухвалення стане найбільш всеосяжною реформою у сфері обігу зброї за всю історію незалежної України.
Туся муся• 26 ноября в 18:58
Ответ дляЛатвийские_Номера
Я тоже хочу себе легальную, хотя бы боевой пистолет
Вы сможете выстрелить в человека ? Вы пока достанете тот пистолет для самозащиты вас об стену размажут.
А вот смертей в пьяных драках будет тьма, смертельных семейных разборок еще больше, самоубившихся детей, нашедших цацу еще прибавим. А сколько будет приговоров за неправомерное применение и подшитую квалификацию убийство…
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 18:58
Ответ дляТуся муся
Если он будет меня убивать, то смогу.
Ms. Похвала• 26 ноября в 18:59
О, класс. Теперь каждый чмошник сможет стрелять по женщинам и детям. Раньше по собакам, котам стреляли теперь будут ещё по людям.
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 19:00
Ответ дляMs. Похвала
Сейчас тоже имеет право и стреляет, только после принятия закона женщины в которых стреляют, тоже смогут стрелять в ответ, причем законно.
Ненька наша• 26 ноября в 19:00
Ответ дляЛатвийские_Номера
Чи дозволять носіння зброї
А, ну може. Але законопроект- то таке, можуть або взагалі не прийняти, або мільйон змін внести
автор Латвийские_Номера • 26 ноября в 19:01
Ответ дляНенька наша
Скорее всего примут, уж слишком велик оборот оружия во время войны, а после станет еще больше.
Ms. Похвала• 26 ноября в 19:01
Ответ дляЛатвийские_Номера
Только теперь оружия будет больше на руках даже у тех у кого его раньше не было. А с пистолетом кто первый стрельнул метко, тот и выиграл, так что после выстрела в голову настреляетесь.
Туся муся• 26 ноября в 19:01
Ответ дляЛатвийские_Номера
Главное что бы был зелененький от нарколога и синенький от психа. Эти два листика главное. Остальному научусь!
Я проходила и психиатра, и нарколога. Лично. Так вот, мне посмотрели локтевые сгибы, куда никто не будет колоться, если скрывает это, и спросили, хорошо ли я сплю. Даже зрачки мне никто не смотрел. Все. Прием занял 3 минуты. Я пришла с улицы.
Ответ дляMs. Похвала
Его и сейчас море