Редисочка• 06 декабря 2025

Прочитала тут про аерогрилі

А ви шо думаєте?

Ви купуєте аерогриль, думаючи, що це — здорова альтернатива фритюру. Смаження без олії, менше калорій, легкість у приготуванні. Але через кілька місяців можуть з’явитися незрозуміла втома, сухість шкіри, стрибки цукру та відчуття важкості. У чому причина?

Високі температури (180–220°C) запускають цілий каскад шкідливих хімічних реакцій.

1. Глікація (утворення AGEs)
Сухе тепло понад 120°C провокує реакцію між цукрами та білками/жирами, у результаті утворюються кінцеві продукти глікації (AGEs). Вони потрапляють у кров, спричиняють запалення, пришвидшують старіння шкіри, сприяють інсулінорезистентності й порушують клітинний метаболізм.

2. Утворення акриламіду
Це канцерогенна речовина, яка формується в крохмалистих продуктах (наприклад, у картоплі) при нагріванні понад 120°C. В аерогрилі через високу температуру та сухе тепло реакція Майяра посилюється, і акриламіду може утворюватися навіть більше, ніж при звичайному смаженні чи запіканні.

3. Окиснення ліпідів
Корисні жири, особливо поліненасичені Омега-3 та Омега-6, під впливом високої температури й кисню окиснюються. Це не лише знижує поживну цінність продукту, а й приводить до утворення шкідливих сполук — перекисів ліпідів та альдегідів.

4. Ризик токсинів від матеріалів чаші
Чаші аерогрилів часто виготовляють із пластику з тефлоновим покриттям. Під час нагрівання вони можуть виділяти перфторовані хімікати (ПФАС) та інші леткі органічні сполуки. Ці речовини мають токсичний і накопичувальний ефект, впливають на печінку, гормональний фон та імунітет, додаючи навантаження на детокс-систему організму.

Аерогриль — не такий вже й безпечний «помічник на кухні». Він може непомітно впливати на здоров’я через глікацію, канцерогени, окиснені жири та токсини від матеріалів.

Що обрати натомість?
Віддавайте перевагу щадним методам приготування:
✔ Тушкування, приготування на парі, запікання при помірних температурах (до 180°C)
✔ Використання чавунного, керамічного, скляного посуду
✔ Мінімізація часу та ступеня термічної обробки

Здоров’я починається з усвідомленого вибору не лише продуктів, а й способу їх приготування.
Готуйте з розумом і турботою про себе! ❤️
Міряно-переміряно• 06 декабря 2025
Ответ дляГлаголиця
Полностью согласна. Я когда впервые увидела эти аэрогрили, тоже искала информацию а лучше ли они в самом деле или нет. Англоязычные источники сказали что нет, просто удобно для ленивых, так я и не покупала. А те, кто увидел цяцьку и сразу купил, конечно же будут всеми силами защищать эту штуку - обидно же, деньги заплатили, пользуются, едят. ’Шо ж теперь выбрасывать?’ А такая фигня уже была со сковордками Тефаль - очень модные и разрекламированные были, а оказалось травили народ.
Вы шапочку из фольги хоть иногда снимаете?
Сусановна• 06 декабря 2025
Ответ дляКупи слона
В селе - нет.
В селі теж ,,лінтяї,, тепер живуть і використовують хімікати по максимуму. Навіщо стоять рачки на городі, якщо можна застосувати хімікати?
Да_Я_ТакаЯ_• 06 декабря 2025
Тефлон (ПТФЭ) не испаряется в обычном смысле, а разлагается при нагревании, начиная примерно с 260°C, с выделением токсичных паров.
Что важно помнить:
Безопасность: Тефлон в посуде безопасен, пока не перегревается. Жидкости (вода, масло) помогают поддерживать нужную температуру.
Опасность: Перегрев пустой посуды приводит к разложению и выделению ядовитых паров, опасных для людей и особенно птиц.

Рабочая температура аерогриля 60°С-260°С,если он исправен.
Принцепесочка• 06 декабря 2025
1️⃣ Глікація (AGEs)
✔ Частково правда
AGEs справді утворюються при високих температурах, особливо при сухому теплі (духовка, гриль, аерогриль).
Але аерогриль не створює більше AGEs, ніж звичайна духовка при тій самій температурі.
Це не унікальний недолік аерогриля — це властивість будь-якого «сухого» приготування.
Доказів, що кількість AGEs від їжі в нормальних умовах викликає «втому чи стрибки цукру», немає.
❗ Перебільшення
AGEs з їжі впливають на здоров’я набагато менше, ніж ті, що виробляються організмом при хронічному запаленні чи високому рівні цукру.
Немає даних, що аерогриль критично збільшує їх рівень.
Принцепесочка• 06 декабря 2025
Акриламід
✔ Часткова правда
Він справді утворюється в крохмалистих продуктах (картопля, тост, сухарики) при температурі 120°C.
Аерогриль може створювати подібну кількість, як духовка чи сковорода.
❗ Міф / неточність
Немає доказів, що в аерогрилі акриламіду більше, ніж при звичайному запіканні.
Це залежить від ступеня підсмаження, а не від типу приладу.
👉 Чим сильніше підрум’янити картоплю чи тост — тим більше акриламіду. Це правда для будь-якої техніки.
Катастрофа• 06 декабря 2025
Ответ дляПринцепесочка
а що їсте?
Все
Сусановна• 06 декабря 2025
Надіюсь ви не смажите і не печете ніколи. Не травите себе і свою сім´ю такою жахливою їжею.
Глаголиця• 06 декабря 2025
Ответ дляМіряно-переміряно
Нет, сделала к ней ещё трусы и лифчик из фольги, теперь я секси леди в одежде из будущего. :))))))))
культУра• 06 декабря 2025
Ответ дляХерсон це Україна
Тому я і не купую його
А шо купуєте?
Херсон це Україна• 06 декабря 2025
Ответ длякультУра
А шо купуєте?
Нічого,готую на чугуній сковорідці