Тётя Хрюша• вчера в 13:24

Дивні висновки дитини. Якими були б ваші аргументи?

Доньці 10 років, характер завжди був непростий, але зараз взагалі.....Вона всі мої слова і дії так перекручує, що я навіть не знаю, як реагувати. Наприклад, я завжди вітала її бажання ділитися зі мною враженнями, емоціями, думками. Вона і ділилась. Але це під загрозою тепер. Бо пару раз було, що вона приходить зі школи і в захваті розповідає, що "сьогодні зірвався урок англійської, ха-ха, так весело...", або "хлопці стрибали на парті, поки вона не тріснула, от прикол..." Звісно, я кажу, що це шопопало, і зовсім не весело і не прикольно -зривати уроки чи ламати меблі. Її висновок: "ой, все, більше тобі нічого розповідати не буду, раз ти так реагуєш". А як я маю реагувати на таке? В нас благополучна родина, гарні відносини з чоловіком, змалечку виховували її правильно, може аж занадто. Або - бачу, що оцінки стали гірші. Я її за оцінки ніколи не сварила, але знаю межі її можливостей і кажу - чому ж так, ти ж можеш краще. Відповідь: "тому що коли я приношу гарні оцінки, ти їх від мене чекаєш весь час і це ніби задає мені певну планку, якій потрібно відповідати, а це складно (читай -потребує певних зусиль). Тому я вирішила не вчитись надто добре". І що мені сказати? Або грає в комп´ютерну гру (домовились що не більше 1 години в день). Бачу, що засиділась, кажу -вимикай вже, для очей шкідливо та й спати час. Вона каже: "насправді ти хочеш, щоб я засмутилась від того, що не можу більше грати". Чесно, я вже не знаю, що і як мені сказати, чи як реагувати, щоб вона не вивернула це на свій лад. А як би ви поводились в таких випадках?
Манкоголік• вчера в 13:51
Ответ дляВерочка 100%
Все так. Ви в якійсь маргінальній школі навчалися, це точно.
А вы в белом пальто ходили уже тогда
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:51
Ответ дляСкользкая
не ругать
Я не сварю, це ж не вона зірвала урок чи зламала парту. Але я чітко висловлюю свою позицію, що це неприйнятно.
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:52
Ответ дляMrs.Sexuality
Якщо зірвала саме вона, то ви про це дізнаєиеся від вчителя. Скоріш за все вона просто ливилася на все і раділа, що сеоро буде вільна від уроків. І так, ви можете поговорити із вчителем, щоб дізнатися від нього поо те, як все відбувалося
Ні, зірвала не вона, звісно.
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:53
Ответ дляБжоли-бандерівці
моя навпаки приходить і розповідає який поганий хлопець в класі, весь час зриває урок, розмовляє......
Ну от...а моїй весело.
Mrs.Sexuality• вчера в 13:53
Ответ дляТётя Хрюша
Вона й оцінила одразу - ха-ха, це весело так було. Що далі? Які мої дії?
А як ти думаєш, як почував себе вчитель? Що буде далі?
Манкоголік• вчера в 13:53
Ответ дляТётя Хрюша
Ні, зірвала не вона, звісно.
Вы не понимаете, что ребенок элементарно прощупывает вас прежде всего: если она будет плохой и не такой как вы ожидаете, будете ли вы её любить не взирая на это?
дожену і ощасливлю• вчера в 13:54
Ответ дляТётя Хрюша
Тобто вона це все свідомо робить?
Автор, не наговорюйте на свою дитину. Вона в 4 класі лише? Хтось буянив, вона побачила та й вказала, що весело. Чим ваша дитина займається окрім школи? Може, вона тихенька та скромна, побачила щось, що не відповідає «прийнятим нормам» та і оцінила, як «весело». Це нічого страшного. А може хлопчик, який подобається, теж посміхався, от і їй було весело. Тут більше інший аспект - чи завжди у вас так в школі? Чи це вперше? Як керівництво вирішує питання з хуліганами? Ви самі вчиться приймати доньку такою, яка вона є (це найважча робота), та її думка, навіть якщо ви максимально стараєтеся, може не збігатися з вашою. Плюс донька може більше раділа пропущеному уроку. І тому сказала, що було весело. А ось з гаджетами - це тиск. Всі підлітки в певний вік хитрять.
Бжоли-бандерівці• вчера в 13:54
Ответ дляТётя Хрюша
Ну от...а моїй весело.
мабуть ваша за попередні роки не зрозуміла, що гарно, а що погано. Тому якщо їй і зараз цього не казати, як пишуть тут деякі, то що буде далі? Потім будуть теми про то, як когось били, а інші стояли сміялись і знімали на телефон.
Mrs.Sexuality• вчера в 13:54
Ответ дляТётя Хрюша
Зараз такий вік, що я втрачу з нею зв´язок.
Вашим ’ я доросла, я знаю що погано, а що добре’ ви його вже втратили.
І не дивуйтеся, якзо виявиться, що ніхто ніякий урок не зривав, це вигадка вашої дитини
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:55
Ответ дляМанкоголік
Я еще раз хочу уточнить: что значит сорвали урок? Вам учитель сообщал об этом? Что конкретно произошло?
Ні, вчитель нічого мені не казала, бо це не моя дитина зривала урок. Але знаю, що урок пройшов не так, як мав пройти і вчителька англ.жалілася на клас класній керівниці.
осень харашо• вчера в 13:56
Ответ дляТётя Хрюша
Так, я була дуже правильна. Але мова не про це. Як зберегти контакт з дитиною, якщо я не можу розділити її захват від дитячих дурощів?
А Ви пояснювали, чому стрибати по парті чи зривати урок - то не є норма? Чи просто сказали, що так не можна і все?
Автор, проблема значно глибша, ніж Ви думаєте. Дитина Вам не довіряє.
дожену і ощасливлю• вчера в 13:56
Ответ дляТётя Хрюша
Ні, зірвала не вона, звісно.
А якщо б ваша зірвала, щоб робили?
Mrs.Sexuality• вчера в 13:59
Ответ дляТётя Хрюша
Ні, зірвала не вона, звісно.
Але вона у захваті. І важливо зрозуміти, чи може вона вчинити таке самотужки, чи просто піде за толпою. А потім вже думати що з цим робити
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:57
Ответ дляНа пів ставки
Какой умный ребёнок. Игры на пк перед сном очень плохая идея. Я своей игры разоешаю только пятница суббота и воскресенье но она старше. Вы слушаете её и это прекрасно у вас доверительные отношения. И они ценее чем школьная парта. Кто сломал тот и будет платить. Почему вы то за это переживаете?
Я переживаю за її реакцію на цю подію. І за те, що вона не хоче мені розповідати через мою реакцію.
Mrs.Sexuality• вчера в 13:59
Ответ дляТётя Хрюша
Ви не можете вплинути на її реакцію. Але можете зробити так, щоб вона обирала вас своїм співрозмовником, або не обирала
дожену і ощасливлю• вчера в 13:59
Ответ дляТётя Хрюша
Ну от...а моїй весело.
Поясніть, а чому їй має бути сумно? Який урок був? Може, нудний. Діти ж не розуміють, що це погано, це вже потім приходить усвідомлення. Що хоч за діти стрибали? Це може вони з перерви не заспокоїлись, не встигли злізти з парти і вона тріснула. Тут треба розбиратися детально. Ви щось дуже рано засмутилися. Веселощі - це позитивні емоції. Пораділа дитина тихенько, що нема уроку. Навряд вона прям раділа з того, що когось покарають (це вже якось підло). Скоріше за все раділи діти кіпішу та двіжу, замість уроку.
автор Тётя Хрюша • вчера в 13:59
Ответ дляМанкоголік
Это автор не досочиняла. Потому что не могут дети сорвать урок в 10 лет и родителям это не будет известно. При том с порчей имущества
В нас це відомо тільки батькам тих, хто до цього причетний. На загал це не виноситься.
Ошеламиссимо• вчера в 14:00
Ответ дляБюст Березуцкого
’хлопці стрибали на парті, поки вона не тріснула, от прикол...’ - із самого початку обирати школу де такого не відбувається. Це ж якійсь зоопарк, а не школа
Ну ось у нас в ліцеї ніколи раніше не відбувалося нічого схожого. А два тижні тому якісь ’ дебіли’ , я не можу іншого слова підібрати, насрали у раковину в туалеті! Бо хтось з підлітків вирішив, що це ’ весело’
автор Тётя Хрюша • вчера в 14:02
Ответ дляБюст Березуцкого
Та зараз майже всі діти такі, виявляється! Я не хочу сказати, що це в них регулярно, але от буває. Не повірите, але це один з найкращих ліцеїв району, туди щоб потрапити, потрібно було іспит здавати.
автор Тётя Хрюша • вчера в 14:02
Ответ дляБжоли-бандерівці
ви його точно втратите якщо будете постійно прриставати щоб вона щось розказала. В такому віці вже треба починати перерізати пуповину. Підлітки не люблять коли дуже до них пристають.
Вона ще не підліток.
Olga_72• вчера в 14:03
Ответ дляТётя Хрюша
Проблема в тому, що я не підтримую її в тому, що зірвати урок чи зламати парту -це весело і прикольно. І я чесно про це кажу. Чи я мала теж посміятися з тих ’приколів’?
Якщо ви хочете знати що відбувається у голові вашої дитини, то вам треба слухати мовчки і не оцінювати її ємоції. Тим паче що вже відбулись. Ваша дитина не може змінити свої емоції що вже відбулись. А ви їй кажете що вона відчувала не правильно. Будь яка людина буде роздратована тим, що вона не може змінити, і те на що вона не може впливати.
Просто мовчіть і робіть висновки.
А от в ситуації з компьютером, дитина могла впливати і на емоції і на поведінку. Це іна ситуація, де ви можете обговорювати її варіанти поведінки.
дожену і ощасливлю• вчера в 14:04
У нас в мої шкільні роки в гарній гімназії така жесть відбувалась. І теж всім було весело. Але ми старші були, ніж 10 років. Раділи більше двіжу та відміні уроків. Ну а вже після розборів то розуміли, що було погано. Словом, автор, придивіться до вашої дитини, може, їй чогось не вистачає. Якогось двіжа. І це не погано. А може просто сказала та й все, діти не здатні прям аж так глибоко аналізувати.
автор Тётя Хрюша • вчера в 14:04
Ответ длядожену і ощасливлю
Це 5й клас. Школа вважається гарною.
осень харашо• вчера в 14:04
Ответ дляТётя Хрюша
Вона ще не підліток.
Підлітковий вік наступає в 10-13 років, з початком статевої зрілості по суті. Тому Ваша або вже підліток, або поруч з тим.
Бюст Березуцкого• вчера в 14:07
Ответ дляТётя Хрюша
У школі де я вчилась, бійки були такі, що зуби по підлозі летіли
У школі де вчаться мої діти, за регулярне порушення поведінки запрошують батьків до директора і після декількох бесід забирають документи. В результаті нічого схожого на те що ви описуєте
Хомо_сапиенс• вчера в 14:07
Часто поиск полного взаимопонимания между родителем и ребенком этим и заканчивается. Вы - родитель, вы - взрослый человек. Вы не обязаны полностью соответствовать представлениям ребенка, потому что вы - взрослый человек. Вы не обязаны принимать и понимать приколы со сорванными уроками и сломанными вещами и другой дичью. Обычно, если мой ребенок начинает говорить подобное: Я больше не расскажу. Я так и говорю, что я говорю то, что думаю и как ощущаю. Что мне, как взрослому, естественно, это слышать дико и происходящее не есть нормально. И так я буду реагировать всегда на такую дичь и никак по-другому.
По поводу компьютера и т.д. Мы договаривались? Договаривались. Я объяснила причину: почему пора выключать и почему пора спать. Всё. Точка. Это не выдуманные причины, не просто мое желание. Она может манипулировать и говорить всё, что хочет.
Olga_72• вчера в 14:09
Ответ дляТётя Хрюша
Та ні. Вона й справді стала менше мені розповідати. Питаю її, чому, а вона -тому що ти засудиш. Так а як я маю реагувати на речі, які справді негарні?
Сідаєте разом. просите розповісти і обіцяєте що будете мовчати, і ніколи не прокоментуєте. А потім стримуєте свою обіцянку.
Ласунка• вчера в 14:09
Ответ дляТётя Хрюша
Згадайте себе в її віці.
На пів ставки• вчера в 14:11
Ответ дляТётя Хрюша
Дети- сосуд данный на хранение. Вы её наполняете хорошими вещами и отпускаете в мир жить свою жизнь со своими ошибками и со своими достижениями. Не обязана она быть такой как вы хотите. Дайте ей право Радоваться тому что её забавляет. А потом задавайте правильные вопросы. - Чью парту сломали мальчики? Жени? А где же Женя теперь будет сидеть? Как ты думаешь кто будет покупать новую парту Женя или эти мальчики? Наверное родители мальчиков обрадуются что им придётся покупать новую парту. Нет? Думаешь они похвалят своих детей? Какая ты у меня умница что не прыгала на этой парте и не сломала её.... и тп. Переживите этот Восторг вместе с ней а потом потихонечку соскользните К последствиям к которым ведут эти поступки
Загуглите активное слушание и практикуйте чаще.
У вас очень развитая девочка
Olga_72• вчера в 14:14
Ответ дляТётя Хрюша
Ну тобто мені ніяк не реагувати на те, що вони зірвали урок і що їй це здалося веселим?
так. Мовчати. Своїм осудженням вашої доньки, ви ніяк не можете вплинути на професіоналізм вчителя, що дозволила зірвати урок.