Сиреневая цапля• 21 декабря 2025

Книга "Восходящая спираль" Алекса Корба

Кто читал и применял техники по этой книге, она, действительно, стоит внимания? Буду благодарна за отзывы.
БлинчикБезСметанки• 21 декабря 2025
Мне больше нравится Д. Бернс Терапия настроения. Там более структурированные и действительно расписаны техники. В Восходящей спирали как-то многовато воды, хотя в целом нормально, пользу можно получить.
ВсеПроВсехЗнаю• 21 декабря 2025
Там передусім акцент на фізичний активності, як вона безпосередньо впливає на біохімію мозку. Автор - лікар-нейробіолог, який сам мав ендогенну депресію, тож його рекомендаціям можна вірити.
Але вище вам рекомендували книгу з КПТ - вона дійсно буде більш практична.
І взагалі для самодопомоги підійде будь-який робочий зошит з КПТ з подолання депресії.
автор Сиреневая цапля • 21 декабря 2025
Ответ дляБлинчикБезСметанки
Спасибо большое за отзыв!
автор Сиреневая цапля • 21 декабря 2025
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Я останній час зацікавилась нейрогімнастикою. Хочу спробувати впливати на свій стан через нейровправи. Тому зацікавилась цією книжкою. Можливо, там є запропоновані комплекси. З приводу зошита. Теж думала придбати. Я проходила схема-терапію. Вела щоденник по рекомендації терапевта - відслідковувала емоції. Можливо, варто придбати зошит по кпт для самостійної роботи. Радите саме придбати зошит і працювати чітко по ньому?
ВсеПроВсехЗнаю• 21 декабря 2025
Ответ дляСиреневая цапля
КПТ базові техніки чудово підходять для самостійної роботи, глибше складно без терапевта піти, але багато в чому можна покращити стан і самостійно.
У Корба немає наче конкретних вправ, там більше теоретична книга, в ній як на мене багато наукових термінів як для людини в депресії) Але можливо вам таке навпаки сподобається.
Можна сказати: ’фізична активність впливає на настрій’ - і всі такі бла-бла...депересію не можна подолати самотужки...бла-бла))
А можна так сказати про те ж саме:
Фізичні навантаження сприяють підвищенню біодоступності триптофану — попередника серотоніну — та посиленню серотонінергічної нейротрансмісії, що асоціюється зі зниженням рівня тривожності та покращенням настрою.
Крім того, фізична активнсіть активує дофамінергічну та норадренергічну системи, підвищуючи мотивацію, когнітивну гнучкість і здатність до адаптації. Вивільнення ендогенних опіоїдів та ендоканабіноїдів зумовлює анксіолітичний і стрес-редукційний ефект. Також фізичні навантаження стимулюють експресію нейротрофічного фактора мозку (BDNF) та сприяють нормалізації активності гіпоталамо-гіпофізарно-наднирникової осі, підвищуючи загальну стресостійкість організму

Ось ця книга написана приблизно в аткому стилі)
ВсеПроВсехЗнаю• 21 декабря 2025
Про вплив фізичної активності на нервову систему є інша гарна книга - ’Радість руху’.
автор Сиреневая цапля • 21 декабря 2025
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
А можна так сказати про те ж саме:

Зрозуміла. В такому разі вона мені не дуже підійде ) дякую вам )
автор Сиреневая цапля • 21 декабря 2025
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
А в ній представлені вправи?
ВсеПроВсехЗнаю• 21 декабря 2025
Ответ дляСиреневая цапля
А в ній представлені вправи?
Ні, в ’Радість руху’ рекомендація просто займатись фізичною активністю, яка вам подобається) В ’Терапія настрою’ є техніки і вправи.
Але зручніше купити робочий зошит, там краще структурована робота.
Щось типу таких:
https://n-knigi.com.ua/kohnityvno-povedinkova-tera...

Насправді вони є різні, подивіться, який вам краще підійде. Ще є ’Разум руліт настроеніем’ Крістін Падескі. Теж базова з КПТ.
автор Сиреневая цапля • 21 декабря 2025
Ответ дляВсеПроВсехЗнаю
Щось типу таких:

Дуже дякую!