АдляВасЯникто• Изменено 27 декабря 2025

Вас тоже это бесит?

Вас тоже бесят такие слова как медекиня, психологиня, філологиня, членкиня і т.д. Блин ну почему раньше по украински эти слова звучали иначе?
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Да, бесят , етери туда же
Сиджу тихенько• 27 декабря 2025
Мене дуже бісить. Це навпаки для мене якись сексизм - звучить так ніби жінка в професіі цій якась недоспеціаліст.
Неваляшкина• 27 декабря 2025
Хочете узнати - читайте книгу Євгенії Кузнєцової ’Мова - меч: як говорила радянська імперія’.

Хоча конкретно на ць тему, я вважаю, що фемінітиви і менітиви мають вживатися паралельно:)
Квітка папороті• 27 декабря 2025
Ні. Нас кацапи бісять. Українська мова красива і милозвучна.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляКвітка папороті
Да. Только не эти диалекты вывернутые
Ковбой Хагис• 27 декабря 2025
Не бесят, у меня нет девиаций
Коренная киевлянка• 27 декабря 2025
Ответ дляНеваляшкина

Ага, щаз)
Їх просто бісить і крапка)
автор АдляВасЯникто • 27 декабря 2025
Не ну членкиня это конечно
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Вот это вот, это не Украинский язык, это какое-то издевательство
автор АдляВасЯникто • 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
А пауза вроде бы раньше так и звучала
tarveldy• 27 декабря 2025
Ні, навпаки мені подобаються. Українська мова жива і розвивається , це все прекрасно
Неваляшкина• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
А звідки вам знати, що є українською мовою?
МамОмужа• 27 декабря 2025
Все бісить - і ці вивернуті слова, і суржик в піснях, по телевізору і в месенджерах - співають - він до щастя біжав. Та не біжав, а біг. Зараз ти, як миш. Та не миш, а миша. Прибила б. Нема контролю. А в телеграмі в кожному повідомленні помилка - збито/подавлено стільки то цілей. Та нема в українській мові слова подавлено, нема. Збито, придушено, знешкоджено є. Але цілі не придушуються, а збиваються.
В церкві - слова служби з російської це взагалі треш. Чоловіколюбний, замість людинолюбний, будучого віку, замість майбутнього. Боже, то такий абсурд з тією мовою. Нема ні контролю, ні зацікавленості в мові держави. В кацапів є, а в українців - як завжди - все по х.....
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляНеваляшкина
А вам? Партия сказала членкиня, вы и повторили.
Margaret Rose• 27 декабря 2025
Ні, не бісять, хоча спочатку теж вважала фантазіями, а потім розібралася.

Грінченко, Яворницький, Огієнко, Агатангел Кримський активно вживали фемінітиви в своїх роботах початку 20 століття (і це не захід України, як можна подумати), відзначали, що це підкреслення участі жінки в громадському житті.

Ті, хто, наприклад, сміється зі слова ’інженерка’ чи ’юристка’ і вимагає називати жінок інженерами та юристами, начебто підсвідомо вважає чоловічий рід головнішим і, називаючи жінку чоловічим іменником, своєрідно нібито ’підвищує’ її до рівня чоловіка, оскільки в підсвідомості сидить, що все чоловіче, за замовчуванням, правильне.

А потім при СРСР це знівелювали, щоб максимально зблизити українську та російську мови.
Неваляшкина• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Якщо цікавитеся партіями, то почитайте про комуністичне переписування українських словників в 30х роках ХХ століття.
Margaret Rose• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Да. Только не эти диалекты вывернутые
В Німеччині чи Італії говорити на діалекті вважається нормальним та навіть почесним, а в нас на суржик чи закарпатський діалект багато-хто покрутить пальцем біля скроні. Наслідок радянської уніфікації
Мандолина Бу• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Да. Только не эти диалекты вывернутые
Такі, як той, на якому ви спілкуєтеся?
Губи з філером• 27 декабря 2025
Ні, не бісять. Мова розвивається. Невдалі форми зникнуть, вдалі - приживуться. Ви сумує за ’єдіноправільним цк кпсс’, але так вже не буде.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляНеваляшкина
Вы даже не поняли о чем я) «Партия сказала: надо! Комсомол ответил: есть!» Вот и вам сейчас диктуют как говорить и что есть правильно) ничем не отличается . Я навчалася в школі українською мовою, сдавала державний іспит з мови і літератури, и вот этих вот извращений не было
автор АдляВасЯникто • 27 декабря 2025
Ответ дляГуби з філером
А якщо буде що ви тоді перевзуєтеся?
Мандолина Бу• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Для початку взагалі почніть спілкуватися українською.
В потім, як навчитеся читати українською, почитайте, як в 30 ті роки радянська влада перетворювала українську мову на бліду копію російської.
Неваляшкина• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Ні, це вашим батькам і вам скомандували говорити кацапською 100 років тому, от ви і й гаваріті.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляМандолина Бу
Не хочу. Это не мой язык, хотя на работе говорю исключительно на державній.
Мандолина Бу• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
І прекрасно, що люди не розуміють ваші жарти про партію і комсомол.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляMargaret Rose
Почему я должна говорить на чуждом мне Закарпатском диалекте? Что бы что?
МамОмужа• 27 декабря 2025
Типу одна частина суспільства ніби то вертає якісь слова з минулого століття і цим показує, що відходить від російського перекладу, а інша частина плює на це все і говорить, як хоче, співає, як хоче. В школі вчителі теж суржиком говорять. Церква служить, як хоче. Суржик, то й суржик. У верховній раді послали один одного на х. І на тому кінець. По барабану все.
Забрызжу ядом• 27 декабря 2025
Ответ дляМандолина Бу
Это беда) ими манипулируют, а они и рады скакать , не осознавая этого
Неваляшкина• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Бачте, як бережете заповіт Лєніна.
Мандолина Бу• 27 декабря 2025
Ответ дляЗабрызжу ядом
Ну а у вас СРСР головного мозку, і ви цього не хочете визнавати.
Моя мова відрізняє мене від кацапів.
А ви завжди будете ´хахлушка´ недолуга)