На границе• Изменено 16 января в 16:02
Оформлення пенсії, втрачені документи про стаж. Хто стикався?
Батько не може оформити пенсію по віку.
Пенсійний фонд відмовляє.
Згоріла трудова книжка, більшість фірм, де він працював більше не існує.
Що з цім робити? Де шукати?
Мають бути ж якийсь архіви.
Хто з цим стикався, звідки починати пошуки?
Пенсійний фонд відмовляє.
Що з цім робити? Де шукати?
Мають бути ж якийсь архіви.
Хитрушка-чекушка• 16 января в 16:07
Где пиндеж чую. Я работала у Фопа с 17 лет, трудовой и близко не было. Это был 1999год. Потом сама Фоп, банк то такое. Но нужна была справка с ПФУ, а там все есть это. При том что работа и фопы были в Донецке, а справку брала в 2019 году в Киеве
На границе
• 16 января в 16:09
Ответ дляЯ таке знаю
У нас тоже всё уничтожено
Никак не доказать. Не знаю что будет.
Я тільки що питанням зайнялася. Вже зрозуміла, що йому в пенсійном набрехали з три короба. Хоч соціальну йому оформлю. Якщо сам не справляється.
Платье Длинное бальное• 16 января в 16:10
Ответ дляtereska
Немає слів(( А ті люди, що втратили абсолютно все, а їм ще й оцифрувати все потрібно для ПФ. А ІПН нахєра тоді той, щоб кожній собаці доказати, що ти десь та колись працював…
Это стаж до 2000 года утрачен,как я поняла
Аристократка-тунеядка• 16 января в 16:12
Ну не знаю, я носила оцифровывать старую трудовую, до 2000 года у них данных не было, в чем брехня?
Жена_КотораяСтена• 16 января в 16:13
С 2004 года стаж в пенсионном должен быть . Бухгалтерия подавала персонификацию . Попробуйте обратиться в архив по месту жительства - теоретически ведомости по начислению зарплаты должны сдаваться в архив .
Шпондєр• 16 января в 16:13
Если фирмы работали в белую и официально платили отчисления, то все в ПФУ есть. У меня стаж с 97 года, в кабинете есть все данные.
На границе
• 16 января в 16:15
Ответ дляТам все розмивчато
Кабінет ПФУ у мене всі данні з 96
Вам пощастило. Не у всіх так.
Чекаю коли у нього світло з´явиться і зможе мені довідки зробити. Якщо у нього теж все нормально буде, то фух, проблеми нема.
Якщо не так - то готуюся до подальших дій. Тому питаю.
Пенсійний каже, що не бачить. Може брешуть.
На границе
• 16 января в 16:16
Ответ дляtereska
Та коли він працював найбільше, то ІПН ще не існувало.
На границе
• 16 января в 16:17
Ответ дляПлатье Длинное бальное
Саме так.
Жена_КотораяСтена• 16 января в 16:17
Ответ дляНа границе
Вам пощастило. Не у всіх так.
Они не могут не видеть - по крайней мере данные с 2004 года .
Платье Длинное бальное• 16 января в 16:17
Ответ дляНа границе
Вам пощастило. Не у всіх так.
Якщо пенсійний не бачить,то значить працював неофіційно і внески не сплачувались.
Жена_КотораяСтена• 16 января в 16:18
Ответ дляНа границе
ИПН ввели в 1996 году .
Силиконочка• 16 января в 16:18
Ответ дляНа границе
Вам пощастило. Не у всіх так.
Вы в кабинете ПФУ увидите то же, что и они. Стаж до 2004 точно там есть, если работал официально. Все, что раньше - надо доказывать. Когда закрывается предприятие, то все данные передаются в городской архив. Вот туда и надо обращаться.
На границе
• 16 января в 16:19
Ответ дляЖена_КотораяСтена
В архів чого? Пенсійного? Чи якийсь ще буває?
Жена_КотораяСтена• 16 января в 16:19
Ответ дляНа границе
В обычный городской архив .
Бяки-козяки• 16 января в 16:21
1. Зверніться до Пенсійного фонду з документами
📌 Пенсійний фонд може врахувати страховий стаж на підставі інших доказів, а не тільки книжки:
✔ дані з реєстру застрахованих осіб (електронні записи про роботу після 2004)
✔ довідки/виписки з архівів підприємств
✔ письмові договори, накази про прийняття/звільнення
✔ особові рахунки, відомості про зарплату
✔ членські квитки профспілок зі сплатою внесків
✔ інші документи, де видно, що людина працювала у певні роки.
⸻
✅ 2. Перевірити електронний стаж
📍 Пенсійний фонд має електронний реєстр трудової діяльності. Якщо частина роботи була офіційно оформлена (сплачено внески), ці дані вже можуть бути в реєстрі.
👉 Варто запросити витяг із Реєстру застрахованих осіб / електронної трудової книжки через сайт ПФУ або через сервіс Дія.
⸻
✅ 3. Якщо паперові документи або записи недоступні
📌 Якщо підприємство ліквідоване, документи знищені або знаходяться на окупованих територіях, стаж можна підтвердити через:
👤 показання свідків (не менше двох людей, які працювали разом і можуть підтвердити період роботи) — їхні документи та ідентифікація подаються разом.
📌 Комісії Пенсійного фонду створені саме для таких випадків (розгляд непрямих доказів).
⸻
✅ 4. Якщо Пенсійний фонд відмовив
☑️ Ви маєте право оскаржити відмову в адміністративному суді
— подати заяву на визнання рішення ПФУ неправомірним і зобов’язання внести стаж.
👉 Для цього:
• звернутися до суду за місцем проживання
• підготувати всі докази стажу (архівні довідки, виписки, рахунки, свідки тощо)
⸻
📌 Корисні поради
✅ Зберіть всі можливі документи про роботу:
• контракт, договір, накази
• виписки про зарплату
• копії платіжок, сплачених внесків
• свідоцтва, які можуть містити дані про роботу (навіть посвідчення)
⸻
📍 Перші конкретні кроки
1. Звернутися до найближчого відділення Пенсійного фонду з заявою про підтвердження стажу без книжки.
2. Попросити витяг із реєстру застрахованих осіб — це найсильніший доказ.
3. Якщо документи у вас є — подати копії.
4. Якщо є колишні колеги (свідки) — узгодити їх участь.
5. Якщо ПФУ все одно відмовить — готувати скаргу до адміністративного суду.
✔ довідки/виписки з архівів підприємств
⸻
✅ 2. Перевірити електронний стаж
⸻
✅ 4. Якщо Пенсійний фонд відмовив
👉 Для цього:
⸻
📌 Корисні поради
• контракт, договір, накази
• виписки про зарплату
• копії платіжок, сплачених внесків
⸻
📍 Перші конкретні кроки
Пуки-куки• 16 января в 16:21
Їздити по архівам, збирати відомості. А взагалі він не робив ніколи копій трудової?
На границе
• 16 января в 16:23
Ответ дляШпондєр
Ну слухайте, у мене теж в ПФУ є, навіть зайві дані. Одна фірма чомусь мене не звільнила платила за мене декілька років. Не у всіх так. Тим більше він працював з 1976.
Пуки-куки• 16 января в 16:25
Ответ дляНа границе
Архів підприємства, в якому він працював. В мене дядько так робив, я допомагала. Підприємств тих давно нема, місцезнаходження архівах підказали колишні колеги по роботі. Архів працює 2 рази на тиждень. Прийшов-подав заявку. Потім прийшов забрав
На границе
• 16 января в 16:25
Ответ дляПлатье Длинное бальное
Офіційно, в тому то і річ. Все сплачувалося.
Пуки-куки• 16 января в 16:26
Ответ дляНа границе
Якщо все офіційно, то все є в архіві. Коли прийнятий на роботу, коли звільнений.
Не танцую- но пою• 16 января в 16:27
Ответ дляНа границе
Вам пощастило. Не у всіх так.
ПФУ это дно, днище днища! Документы теряют, информации не дают или искажают её, гоняют людей по сто раз туда и обратно,не пойми зачем, дозвониться ни в один пункт невозможно, по факту очереди такие, сдохнуть можно. Людей просто отфутболивают и делают все, что б не дать нормальную пенсию, которая положена!!!
На границе
• 16 января в 16:28
Ответ дляЖена_КотораяСтена
В обычный городской архив .
Ага. В архів міста, якщо село, то в архів сільради. Так? Він просто переїжджав.
Не танцую- но пою• 16 января в 16:29
Ответ дляНа границе
Это обычный городской архив, возможно по району.
Пуки-куки• 16 января в 16:34
Ответ дляНа границе
В архів того міста, де знаходилось це підприємство.
На границе
• 16 января в 16:32
Ответ дляБяки-козяки
✔ довідки/виписки з архівів підприємств
⸻
✅ 2. Перевірити електронний стаж
⸻
✅ 4. Якщо Пенсійний фонд відмовив
👉 Для цього:
⸻
📌 Корисні поради
• контракт, договір, накази
• виписки про зарплату
• копії платіжок, сплачених внесків
⸻
📍 Перші конкретні кроки
✔ довідки/виписки з архівів підприємств
⸻
✅ 2. Перевірити електронний стаж
⸻
✅ 4. Якщо Пенсійний фонд відмовив
👉 Для цього:
⸻
📌 Корисні поради
• контракт, договір, накази
• виписки про зарплату
• копії платіжок, сплачених внесків
⸻
📍 Перші конкретні кроки
Дякую. Вже сказала йому шукати все, стосовно роботи.