Секретница• 2 часа назад

Змінив пол. ТЦК в шоці. Шо робить?

Змінив стать на жіночу — зняли з військового обліку? Суд ухвалив безпрецедентне рішення!

Тільки не смійтеся, бо юридично це просто геніальний прецедент, який зламав систему ТЦК.

Свіже рішення Харківського окружного адмінсуду (справа № 520/32460/25 від 21.01.2026) розглядає ситуацію, до якої наше законодавство виявилося просто неготовим.

⚖️Фабула справи і як це працює:

Громадянин перебував на військовому обліку як військовозобов´язаний чоловік (ВУС — технік комп´ютерів). А потім вирішив офіційно змінити стать.

Важливо розуміти: юридично зміна статі в Україні — це не просто «захотів і поміняв паспорт».

Це сувора медико-бюрократична процедура:

🩺 Крок 1 (Медичний): Тривале обстеження комісією лікарів, гормональна терапія. Фінал цього етапу — видача суворого державного документа: Медичного свідоцтва про зміну (корекцію) статевої належності (форма № 066-3/о).

📝 Крок 2 (РАЦС): З цією формою людина йде в РАЦС, який змінює первинний актовий запис і видає нове Свідоцтво про народження.

🪪 Крок 3 (Паспорт): Міграційна служба видає новий паспорт, де в графі стать офіційно вказано «Жіноча» (Ж/F), та новий ідентифікаційний код.

Пройшовши весь цей шлях, новоспечена громадянка йде в ТЦК і каже: "Викреслюйте мене, я тепер жінка, а жінки з моєю професією обліку не підлягають".

😱 РЕАКЦІЯ ТЦК (Система зависла):
ТЦК відмовляє! Їхня логіка залізна:

Закон не передбачає такої підстави для виключення, як "зміна статі".

Тільки ВЛК може визнати людину непридатною. Немає довідки ВЛК — ти все ще військовозобов´язаний чоловік у реєстрі «Оберіг»!

⚖️ ЩО СКАЗАВ СУД:

Суддя розніс відмазки ТЦК і став на бік позивачки:

1. Паспорт сильніший за ВЛК. Держава Україна офіційно визнала людину жінкою і видала жіночий паспорт. ТЦК не має права ігнорувати цей факт і вимагати висновків ВЛК про "непридатність чоловіка".

2. Жінки служать тільки добровільно. Оскільки вона тепер юридично жінка і не має медичної чи фармацевтичної освіти, вона може стати на облік ТІЛЬКИ добровільно.

3. Немає норми в законі? Це проблема держави! ТЦК посилався на прогалину в законі. Суд блискуче парирував: відсутність прямої інструкції не звільняє державний орган від обов´язку захищати права людини (принцип верховенства права та аналогії).

🏆 ВЕРДИКТ:
❌ Відмову ТЦК визнано ПРОТИПРАВНОЮ.
✅ ТЦК ЗОБОВ´ЯЗАНО ВИКЛЮЧИТИ особу з військового обліку та внести ці дані до реєстру «Оберіг».

😀 ВИСНОВОК АДВОКАТА:

Цей кейс показує найголовніше: якщо ТЦК каже вам "У нас немає такої процедури" або "Закон це не передбачає" — це не означає, що ви неправі. Це означає, що вони не вміють (або не хочуть) діяти поза шаблоном. Суди готові ламати бюрократію, навіть якщо ситуація максимально нестандартна!
Все до блиску• 2 часа назад
Ура! Выход найден!
Теперь мужики выдохнут.
Им больше не надо бояться тцк. Ведь у них теперь ПИСЕЧКА!
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляВсе до блиску
Ура! Выход найден!
Теперь мужики выдохнут.
вместо члена матильда
Allemagne• 2 часа назад
Ответ дляВсе до блиску
Ура! Выход найден!
Теперь мужики выдохнут.
Отрезаем всем песюны!
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Единичный случай. Или побегут все юбки одевать и в тцк в них...
Коварная Зая• 2 часа назад
Якщо в нього/неї новий паспорт, код та ім´я, нащо він/вона взагалі в тцк пішло?
Все до блиску• 2 часа назад
Ответ дляAllemagne
Отрезаем всем песюны!
Думаю, будут отрезать. Не поголовно, но будут. Зато живые останутся
Кусман Сиру• 2 часа назад
Ответ дляВсе до блиску
И Украина скоро сравняется с Тайландом.
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляAllemagne
Отрезаем всем песюны!
Тогда уже, покупайте секс игрушки и грейтесь, зазвучит по другому
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляНі за холодну воду
Паспортники просто под любіми предлогами будут отказівать мужикам 18-60 в замене паспортов и делов то...
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляКоварная Зая
Сниматься с учета
Все до блиску• 2 часа назад
Ответ дляКусман Сиру
И Украина скоро сравняется с Тайландом.
Та пофиг. Главное чтоб живые остались. У Чендлера было две мамы, и ничего
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляВсе до блиску
Вы серьёзно? У мужика в члене, сердце. Они не выживут
Все до блиску• 2 часа назад
Ответ дляНі за холодну воду
Если стоит выбор жизнь или член, думаете, выберут чтобы их похоронили, зато с членом?
Allemagne• 2 часа назад
Ответ дляНі за холодну воду
🤣
Sonechko-1967• 2 часа назад
Принудительную бусификацию и могилизацию это не остановит. Угробят мужчин, потом за женщин, стариков и детей возьмутся
Мусик Пусик• 2 часа назад
Ответ дляСекретница
вместо члена матильда
военком будет юзать)))
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляSonechko-1967
Ваш на фронте?
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляМусик Пусик
военком будет юзать)))
Для этого настоящие телки есть натур продукт
На_оба_рот• 2 часа назад
терь вам ток с мужиками секс светит
Файно Замало• 2 часа назад
Ответ дляНі за холодну воду
Ага)
В яйце.
Как у Кощея.
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляВсе до блиску
Я думаю захотят оставить член
Моль Моллівна• 2 часа назад
І сміх, і гріх
Анти-анонім• 2 часа назад
кто-то отрезает руку, а кто-то член.
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляАнти-анонім
кто-то отрезает руку, а кто-то член.
Можно к члену дополнительно пришить матильду
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Ответ дляАнти-анонім
кто-то отрезает руку, а кто-то член.
Ага, член рубануть не додумался и стать Машей
Моль Моллівна• 2 часа назад
Дівки, хто планує міняти стать на чоловічу, задумайтесь. Можливо, варто зачекати кінця війни🙂
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляМоль Моллівна
На учет поставят?
Ні за холодну воду• 2 часа назад
Шутки шутками, но кому нужен мужик без члена?! Ещё и не богатый
Моль Моллівна• 2 часа назад
Ответ дляСекретница
На учет поставят?
Скажуть, опа, тепер ти точно винен державі
автор Секретница • 2 часа назад
Ответ дляМоль Моллівна