Вітаю! Підкажіть, прислали платіжки податок на майно,у кого було? Одна квартира була куплена в 2018 році, а другу купили батьки моїй дочці( своій внучці), але власник - я.
І ось вчора прилетів лист з поліції, що я повинна оплатити штраф, бо не сплачую податок на майно! Я не розумію за що я повинна платити 835 грн і 1235 грн
Може хтось пояснить ?
Я власник будинку в місті. Купила будинок старий в селі батькам ближче до мене. Вже 3 роки плачу податок на розкіш, нараховують на все, що більше 250 (ніби) квадратів. Рахують разом 2 будинка. Сума десь 1 тис грн. Але є момент. В тому селі де я купила батькам дуже хороший голова, постійно роблять благоустрій і т.д. Я заїхала в їхню сільську раду і запитала чи можу я оплатити цей податок їм. Вони сказали, що це добровільний платіж і їм вистачає коштів від сільгосп фірм в бюджеті, тому вони таке не моніторять і не розсилають. Я оплатила їм, бо знаю, що вони їх витратять для людей, а не на басейни в військовий час чи тюльпани, чи бруківку. Так і було, за рік у селі провели воду в кожен будинок і оптоволоконний інтернет для всіх, підключення в будинок вже за бажанням.
Моєму будинку 18 років, батьківський купила років 6 назад, податок плачу десь 4 роки
AnyaSkazka• сегодня в 13:31
У вас 2 квартири. Сплюсовуєте їх площу, все, що більше 60м-ваші зайві метри, які оподатковуються.
Почитайте Податковий кодекс України. Там все прописано. Закон підписаний ще за часів Яника, в 2013році. Якщо немає бажання вникати в норми закону, є багато роз´яснень в інтернеті. Податок нараховується і сплачує власник. Байдуже з якою мотивацією і хто кому купив нерухомість. Має значення хто власник по документам і яка сумарна площа всіх об´єктів.
Веточка сакуры67• сегодня в 13:42
Свекрови прислали за 23 год, хотя в 22 году в дом прилетели две ракеты и весь год там никто не жил. Отремонтировали только в 24м , причем есть все документы когда деньги на ремонт получили и т д. На все обращения ответили - нам насрать, надо платить.
Unmistakable• сегодня в 13:45
В прошлом году пришло за 23 и 24. В этом жду за 25. Просто иду оплачиваю и все. Уже давно есть такая тема.
Веточка сакуры67• сегодня в 13:46
Ответ дляjkz007
Интресно как, вы 1 тыс платите, к свекрови почти 8 тыс посчитали
Ответ дляoksini80
Якщо у вас у власності квартира або кілька загальною площею більше ніж 60м2, то за лишні метри сплачується податок. Наприклад, у вас 2 квартири- одна 50м2, інша 30м2, разом 80м2. За «лишні» 30м2 сплачується податок раз в рік
Дякую!
Ответ дляoksini80
А то шо є діти у мене, їх двоє, на них не рахується?
Дякую за відповіді, прояснили ситуацію, а чому на ці метри діти не враховуються?, тим паче різнополі
Ответ дляkseniay2015
Тільки власник рахується, якби квартира була оформлена на декількох людей, тоді б частину площі Вам рахували. А діти в цій ситуації ні при чому, згідно закону.
Веточка сакуры67• 2 часа назад
Ответ дляjkz007
Може в неї якісь городи чи ще щось, в мене просто 2 будинка, 270 і 90 квадратів
Один будинок 330 кв.м. Але другий поверх повністю без опалення( срізали радіатори ще до війни), щоб дешевше платити
по поводу сумм: я из одессы, ставка 0,1 % от миним. ЗП.
недавно женщина обращалась из Измаила, у них ставка 1,5 % от мин ЗП. за 1 кв.м.
устанавливает местное самоуправление.
если большае площади 270, 330 - могут быть большие суммы....
и ставки разные за жилую и за нежилую
устанавливает местное самоуправление.
и ставки разные за жилую и за нежилую