Файна цьоця• вчера в 11:11

Геть 8 Беерезня!

25 лютого день української жінкі!
Геть 8 березня ! Це свято кацапок окупанток вбивць українського народу!
Це нове свято присвячене справжній силі, інтелекту та незламності українських жінок. Воно натхненне однією з найвидатніших постатей нашої історії і пропонує зовсім інший погляд на роль жінки в суспільстві. Що відомо про День української жінки та коли відзначають це свято?

День української жінки святкують 25 лютого. Цю дату обрали зовсім не випадково, адже саме цього дня народилася відома українська письменниця та громадська діячка Леся Українка. Свято покликане вшанувати мудрість, талант і величезний внесок українок у розвиток нашої держави, особливо в сучасних складних реаліях.

Щороку з наближенням весни в суспільстві розпалюються дискусії про те, чи варто українцям і надалі відзначати свята, які асоціюються з радянським минулим. Традиційний «день весни, краси та ніжності» стрімко втрачає свою актуальність, через що в Україні зародилася красива ініціатива.

Щодо офіційного статусу свята часто виникає плутанина серед громадян. Станом на лютий 2026 року День української жінки не затверджено як офіційне державне свято. Ще у 2023-му до Верховної Ради подали гучний законопроєкт, автори якого пропонували скасувати Міжнародний жіночий день 8 березня, а замість нього встановити державне свято саме 25 лютого. Втім, парламент так і не ухвалив цей закон.

Проте, маємо своє українське свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу велич, силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі злом, що хоче посягнути на найдорожче: на наших дітей, сім’ю, родину, дім, землю, країну! Сьогодні українки не тільки берегині сімейного вогнища, затишку й тепла, не тільки дбайливі матусі, які захищають від війни, навчають і виховують дітей – майбутнє української нації. Сьогодні українки – це героїні в боротьбі з російськими окупантами, підмога армії в тилу, міцна опора для розвитку економіки, сільського господарства, науки, техніки, культури.

Міцності духу, нев’янучої краси, мирного майбутнього і простого тихого жіночого щастя тобі, Українська Жінко!
Залізний кіготь• вчера в 11:12
Удалено администрацией...
Перловая Кашка• вчера в 11:12
Муж нищеброд так не повезло ?
Эскиз бесконечности• вчера в 11:12
Зашли с козырей )
ПолБатона• вчера в 11:12
Поставьте кто-нибудь рыгачку на пост автора
Ангелок з ріжками• вчера в 11:12
Удалено администрацией...
Фиктивная• вчера в 11:12
Ото з таких лозунгів всякі заварухи і починаються...
Ангелок з ріжками• вчера в 11:13
Ответ дляФиктивная
Удалено администрацией...
автор Файна цьоця • вчера в 11:14
Ответ дляАнгелок з ріжками
Удалено администрацией...
Істеріомама• вчера в 11:14
Свято старих комуністок
автор Файна цьоця • вчера в 11:14
Ответ дляІстеріомама
Свято старих комуністок
Удалено администрацией...
Ноу коммент• вчера в 11:15
Удалено администрацией...
ПолБатона• вчера в 11:16
Удалено администрацией...
Альфред Шнитке• вчера в 11:16
Яке відношення Клара Цеткін має до рашки? І чому ви святкуєте Новий рік?
автор Файна цьоця • вчера в 11:16
Ответ дляАльфред Шнитке
Я не святкую Новий рік! В нас своє свято!
Мати тріля• вчера в 11:16
У автора темы интеллектуальный потенциал и тихое мирное женское счастье так и прут, их всех щелей
Альфред Шнитке• вчера в 11:16
Ответ дляФайна цьоця
Ханука?)
Ноу коммент• вчера в 11:18
Ответ дляАльфред Шнитке
Ханука?)
Кванза))
Істеріомама• вчера в 11:18
Ответ дляНоу коммент
Удалено администрацией...
Вам для чого Україна і українська мова?
Маєте свій язик
автор Файна цьоця • вчера в 11:18
Однак, не все було так однозначно, адже Радянський Союз під ’феміністичними ідеями’ збирався використати свято 8 Березня для пропаганди своїх ідеологічних поглядів та підтримки влади.

Спочатку відбувалась ідеалізація ролі жінки-працівниці. У радянській пропаганді жінки виглядали як непереможні герої, які мали активно робити свій внесок у будівництво соціалістичного суспільства. Свято було використано для підкреслення ролі жінки в економіці, промисловості та інших сферах громадського життя. У 1920 році в УРСР навіть зробили 8 березня святковим та вихідним днем для жінок.
Херсон це Україна• вчера в 11:18
Тут був знатний срач у лютому 2022 року стосовно чи будете ви поздоровляти своїх чоловіків з 23. 02. А потім бац і війна, усі роти позачиняли.
автор Файна цьоця • вчера в 11:18
Міжнародний жіночий день використовувався для підтримки ідеології комунізму та просування більшовицького руху. Згодом жінок активно залучали до участі у виробничих процесах, але не звільняли від домашньої праці. Таким чином, гасло про звільнення жінок від домашнього рабства перетворилося на подвійне навантаження: жінки одночасно виконували роботу на заводі або в колгоспі та виконували обов´язки господині або матері вдома.

Коли цілі та завдання партії протягом років змінювались, відбувалось переосмислення подання ідеї свята. У радянській пропаганді було створено власну історію щодо Міжнародного жіночого дня, де символіка оригінального свята була змінена. Воно стало святом ’весни, краси та жіночності’, згодом вже ніхто і згадати не міг, що початково йшлося про дискримінацію жінок.
Мочалкин блюз• вчера в 11:18
Ахах, тетки с мужиками-жлобами, что вам еще остаётся делать🥹
Зліпок ступні• вчера в 11:19
наблюдаем зомби апокалипсис в реальном времени
Пугачиха• вчера в 11:19
Ответ дляФайна цьоця
Яке?
автор Файна цьоця • вчера в 11:19
Ответ дляПугачиха
Яке?
Різдво!
автор Файна цьоця • вчера в 11:19
Отже, Міжнародний жіночий день у Радянському Союзі був використаний як інструмент політичної пропаганди та ідеологічної агітації, що призвело до спотворення його справжнього значення.
Ноу коммент• вчера в 11:19
Ответ дляІстеріомама
Вам для чого Україна і українська мова?
Маєте свій язик
У вас спросить забыла

Почем нынче в Лахте платят? 30 рэ за коммент? А если на мове, то сразу 50?
Пугачиха• вчера в 11:20
Ответ дляФайна цьоця
Різдво!
І яким боком воно до нового року? Це різні свята
автор Файна цьоця • вчера в 11:20
Ще у лютому 2023 року до Верховної Ради внесли на розгляд законопроєкт №9009, яким пропонують переглянути традиції святкування Міжнародного жіночого дня. Згідно з документом пропонують встановити 25 лютого як День української жінки, у день народження видатної поетеси Лесі Українки. Також у цьому законопроєкті обговорюється встановлення державного свята, яке припадає на 9 березня, — Шевченків день. Однак документ зазнав багато критики як від урядовців, так і від громадян, нині він на стадії опрацювання в комітеті.
автор Файна цьоця • вчера в 11:20
Ответ дляПугачиха
Новий рік це кацапське свято!