Мальовнича даль• 28 марта в 15:56
Хто в Німеччині у віці +/-45, що робите чи плануєте робити?
Якщо хочете тут залишитися
Я хочу залишитися, я маю роботу, робота виходить у мене добре, я працюю в державній установі і роботодавець каже вчитися далі (аусбільдунг три роки), бо інакше буде лише проектна робота. Все влаштовує. Але мені майже 44. Зарплати не вистачить для переходу на робочий параграф після аусбільдунгу
З дефіцитних професій мені більш менш до душі фізіотерапевт чи щось, пов´язане зі складом
От сиджу думаю що його робити ...не факт що я знайду аусбільдунг на фізеотерапевта чи складського фахівця в 44. Тут то мене вже знає роботодавець і хоче вчити
Якби знати будуть для нас якісь особливі умови чи ні...
Які у кого думки і плани?
Мальовнича даль
• 28 марта в 16:00
Ответ дляЗавЛабСнаб
Мои знакомые такого возраста замуж там вышли
Я б хотіла залишити собі старого українського чоловіка
Святатабожа• 28 марта в 16:01
Ответ дляМальовнича даль
Не треба! Я повернулася до нього і жалію
ЗавЛабСнаб• 28 марта в 16:01
Ответ дляМальовнича даль
А, тю, блин, прасцице 🤣
Грибной_Дождик• 28 марта в 16:02
Ой, авторе, щось мені підказує, що не буде ніяких особливих умов. Рано чи пізно німецька практичність спрацює і залишаться лише ті, хто буде працювати і сам зможе собі винаймати житло та годувати себе. Захід все вірно розрахував: вони фінансово вклалися в дітей, в студентів і трошки в їх мам, які залишаться. Не приємно це усвідомлювати, але як є 🤷♀️
Грибной_Дождик• 28 марта в 16:06
Ответ дляСвятатабожа
Повернулися до чоловіка автора?
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:11
Ответ дляМальовнича даль
Так пусть пашет за двоих и покрывает ваши расходы, а вы на визе жены
Мальовнича даль
• 28 марта в 16:11
Ответ дляГрибной_Дождик
Та якби ж могли залишитися ті, хто може сете прогодувати! Мене б це цілком влаштувало. Але ж тут щоб отримати робочу візу треба мати кваліфіковану роботу з певною зарплатою. Після 45 вимоги по зарплаті непідйомні
Админко• 28 марта в 16:13
Ответ дляМальовнича даль
чоловік з вами? Ким влаштувався?
Життє Бентежне• 28 марта в 16:14
Ответ дляМальовнича даль
ви ще про пенсію подумайте, в мене сусідка вже 25 років у Німечинні працювала на мінімум, пенсія 190 евро, добре, що чоловік німець получає 1200 тож, поки вистачає
хто хоче залишитись на що будете жити, коли працювати не зможете?
Мальовнича даль
• 28 марта в 16:14
Ответ дляАдминко
чоловік з вами? Ким влаштувався?
Чоловік в Україні. Але він не розглядає варіанту жити там до кінця життя. Виїде. От ще питання чи їхати в Німеччину чи мені з дитиною міняти країну
Мальовнича даль
• 28 марта в 16:15
Ответ дляЖиттє Бентежне
Ну так якби у неї не було чоловіка, то вона б отримувала грюндзіхурунг, базове забезпечення в старості. Те, що зараз наші пенсіонери отримують.
Ну і думки про українську пенсію не веселіші
Админко• 28 марта в 16:16
Ответ дляСвятатабожа
Вам мало своїх тем?
220В• 28 марта в 16:16
Ответ дляМальовнича даль
Наш кум с женой будут возвращаться как только прекратятся боевые действия. Они в Германии с начала войны. У его жены язык очень хороший - работает в офисе. У него хуже - работает на мойке. 2 детей.
Зарплат не хватит на рабочий параграф...
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:20
Ответ дляЖиттє Бентежне
В Германии в отличие от Украины на улицу не выгонят. Я живу в доме, где все квартиры в аренде и арендуют пенсионеры. Кто за свою пенсию, кому социальная служба оплачивает. До 500 евро всем доплачивают прожиточный минимум. У вашей знакомой еще не плохой вариант, в случае чего перейдет на пенсию мужа.
Життє Бентежне• 28 марта в 16:19
Ответ дляНе рахую, а вважаю
то німці, а не біженці і приїзжі, ви тільки зовнішню картинку бачите, там куча людей, що по 15-20років там живуть, додому повертаються на пенсію, бо вижити не реально
Админко• 28 марта в 16:19
Ответ дляМальовнича даль
Вже 4 роки пройшло...чи не шукав варіанти виїхати?
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:20
Ответ дляМальовнича даль
Если не совершеннолетний, можете перейти на визу опекуна. Погуглите. А если с мужем у вас хорошие отношения и планы жить не в Украине, присмотритесь к тем странам, где вам будет комфортно.
Ребенок наверно уже выучил язык, говорит как носитель, жалко это терять. Если есть возможность делать аусбильдунг - пусть делает, а дальше уже сам в Уни.
Дама_с_коготками• 28 марта в 16:24
Ответ дляЖиттє Бентежне
А тут же розповідали, що достатньо бути декілька років заміжньою за німцем, щоб претендувати на соціальну пенсію, яка буде під 1000 євро.
СамавиховуюКота• 28 марта в 16:28
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Да прям носитель за несколько лет.
Тут не в состоянии были украинский выучить за всю жизнь , а там как носители уже
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:29
Ответ дляДама_с_коготками
Пенсия по возрасту с 67 лет, еще дожить надо. Переход не на социальную, в не пенсию мужа.
СамавиховуюКота• 28 марта в 16:30
Ответ дляНе рахую, а вважаю
А как это понять- на пенсию мужа? Жене будут платить такую же пенсию как у мужа, то только на основании того, что они женаты?
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:30
Ответ дляСамавиховуюКота
Да прям носитель за несколько лет.
Дети очень быстро учатся, язык от носителей без акцента. В школах язык преподавания немецкий, среда немецкоязычная.
Не рахую, а вважаю• 28 марта в 16:32
Ответ дляСамавиховуюКота
Там процент от пенсии мужа и основание - количество пожилых лет, надо гуглить.
Життє Бентежне• 28 марта в 16:32
Ответ дляДама_с_коготками
нема соціальної пенсії такої, там німці, щоб більш менш нормалюну пенсію мати все життя крім звичайного внеску ще на окремий рахунок відкладають.
Життє Бентежне• 28 марта в 16:33
Ответ дляНе рахую, а вважаю
це якщо він помре раніше і в нього немає бивших жінок, бо тоді можуть поділити між ними)))
Дама_с_коготками• 28 марта в 16:33
Ответ дляНе рахую, а вважаю
Ну если это дети советчиц, то конечно)
В танке• 28 марта в 16:34
Ответ дляЖиттє Бентежне
На пособие! Когда пенсии не хватает, то платят минимальное пособие, ровно то что сейчас получают беженцы + квартиру оплачивают точно так же как и беженцам. На 190€ ваша знакомая не живет, ей доплачивают если ей ее 190€ пенсии + пенсии мужа в 1200€ не хватает покрыть свои базовые потребности. Что же вы такие важные нюансы недоговариваете? В Германии бедности нет, все живут хорошо, даже те кто пенсии не заработал.
Життє Бентежне• 28 марта в 16:34
Ответ дляСамавиховуюКота
це якщо чоловік помирає, то якусь частину отримує дружина