sovetchitsa
Советчица
Вход Регистрация
Спросить Советую Промо публикация Поиск товара
Настройки
Язык меню: ru ua Шрифт: a a a
Служба поддержки
Вход Регистрация
Правила | Ограничения | Cookies
©2008—2026 Советчица Kidstaff
Советчица - Семья, Дом, Дети - Домашние хлопоты
anonim_91
Твоя подружайка• 09 апреля в 23:00

Печуть паски в пʼятницю чи лише четвер або субота?

Вітаю. Хто пече, в який день ви це робите? Як ви вважаєте, як правильно? Дякую
показать весь текст
woman_facepalming 2
121 0
Все фото темыКомментарии автораМои ответы
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
anonim_147
Нічний дожор• 09 апреля в 23:30
31
Ответ дляТвоя подружайка
Єдине що, що якось помітила, що люди в четвер печуть. Бо пʼятниця Великодня - день скорботи. Коли бабусі мої пекли, не памʼятаю.
Ну в д чули мабуть назви днів: чистий четвер, страсна п´ятниця.

Страсна п´ятниця — найскорботніший день року, присвячений спогадам про муки та смерть Ісуса Христа, тому основна дія — молитва, суворий піст та відвідування храму для вклоніння Плащаниці. Рекомендується утримуватися від роботи, розваг та сварок, присвятивши час духовному.

Паски пекти в п´ятницю дозволяється, все добре.

То їсти до 15:00 не можна.

anonim_215
Скляна миша• 09 апреля в 23:31
32
Ответ дляПешитеБесАшипок
Навіщо ви взагалі святкуєте Великдень?
Всю тему людині засрали
Вам нормально пояснили і спитайте будь-якого священника, що п´ятниця це найскорботніший день у році, це поминальний день, це траур. Випічка пасок - це навпаки символ життя. Цим займаються в інші дні
А я чула коментар священника, що пекти можна в будь-який день, немає ніяких заборон
woman_facepalming 1 like 3
anonim_67
ПешитеБесАшипок• 09 апреля в 23:31
33
Ответ дляДжонсонюк
Я запитувала священника. Ви в п´ятницю не готуєте їсти?
В Страсну п´ятницю пекти паски можна, якщо ви не встигли зробити це раніше, оскільки прямої церковної заборони немає.
Да да, ви вже сказали. Вам що паски що картопля. Не маю бажання спілкуватися далі
like 1 woman_facepalming 2
anonim_123
ВільнаНазавжди• 09 апреля в 23:31
34
Ответ дляТвоя подружайка
Єдине що, що якось помітила, що люди в четвер печуть. Бо пʼятниця Великодня - день скорботи. Коли бабусі мої пекли, не памʼятаю.
В п´ятницю не можна, в неділю (власне пасха) не можна, в суботу ввечері вже бажано нічого не робити. Всі інші дні можна.
like 2 woman_facepalming 2
anonim_136
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:32
35
Ответ дляБандерівка
Печуть у чистий четвер традиційно,бо у п´ятницю не можна тісто пекти( лише відьми печуть, не знаю чому). Але кожен робить коли хоче і коли зможе. Я в суботу збираюсь.
Ті відьми, яких топили і спалювали? Ну хай би це мужик написав.
Але де ваша жіноча солідарність проти забобон? Чи у вашому роду всіх розумних таким чином знищили і лишились лише зручні слухняні тітки?
like 2
anonim_40
Джонсонюк• 09 апреля в 23:32
36
Ответ дляПешитеБесАшипок
Да да, ви вже сказали. Вам що паски що картопля. Не маю бажання спілкуватися далі
Так і є.
Про печеня паски в біблії не згадується.
Читайте біблії
Сучасна великодня випічка (паска) — це християнська традиція, що поєднує язичницькі символи сонця та вічності з християнським розумінням Воскресіння Христового, але сама випічка у Біблії не згадується.
woman_facepalming 1 like 4
anonim_67
ПешитеБесАшипок• 09 апреля в 23:32
37
Ответ дляПані_Перчик
Ваші бабусі, ймовірно, не працювали на заводі чи будь де, крім як вдома. Не мали відключень світла і тривог.
Вам не здається, що част змінилися і треба бути більш гнучкими?
Як раз бабусі на заводах і працювали
І відключення теж пережили
anonim_197
Бандерівка• 09 апреля в 23:33
38
Ответ дляПані_Перчик
Ті відьми, яких топили і спалювали? Ну хай би це мужик написав.
Але де ваша жіноча солідарність проти забобон? Чи у вашому роду всіх розумних таким чином знищили і лишились лише зручні слухняні тітки?
Не зрозуміла вас.
woman_facepalming 3
anonim_40
Джонсонюк• 09 апреля в 23:33
39
Ответ дляПешитеБесАшипок
Навіщо ви взагалі святкуєте Великдень?
Всю тему людині засрали
Вам нормально пояснили і спитайте будь-якого священника, що п´ятниця це найскорботніший день у році, це поминальний день, це траур. Випічка пасок - це навпаки символ життя. Цим займаються в інші дні
Ви мабуть тільки з церкви прийшли з Страстів хрестових
woman_facepalming 1 face_with_tears_of_joy 2

anonim_91
автор Твоя подружайка • 09 апреля в 23:33
40
Ответ дляДжонсонюк
Ви ходите в яку церкву?
З дитинства була православною християнкою. Так сталося, щодо пасок не знаю. Одна бабуся пекла в суботу, інша, здається, в четвер. В пʼятницю перед Великоднем завжди був як тихий день.
anonim_26
Перша скрипка• 09 апреля в 23:33
41
В нынешних реалиях тогда, когда есть свет..
like 3
anonim_123
ВільнаНазавжди• 09 апреля в 23:34
42
Ответ дляНеваляшкина
А ви притримуєтеся релігійних правил? Так вони говорять про 40 денний піст, сповідь і причастя і ще багато про що, дійсно важливе. А день випікання пасок - ну це точно не те, про що варто довго думати
ну є прикмета що якщо в ’грішний’день пекти то не получаться. Ну а там уже кожен сам вирішує вірити чи ні
woman_facepalming 2
anonim_40
Джонсонюк• 09 апреля в 23:34
43
Ответ дляТвоя подружайка
З дитинства була православною християнкою. Так сталося, щодо пасок не знаю. Одна бабуся пекла в суботу, інша, здається, в четвер. В пʼятницю перед Великоднем завжди був як тихий день.
Паску пекти можете.
like 1
anonim_136
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:34
44
Ответ дляПешитеБесАшипок
Як раз бабусі на заводах і працювали
І відключення теж пережили
І коли ж вони пекли?
А які відключення? До совка світла не було. Під час війни відключення чи що ви маєте на увазі?
like 1 woman_facepalming 1
anonim_194
Снегурочко• 09 апреля в 23:35
45
Якщо традиційно, то в чистий четвер. Завжди по селах так було прийнято.
like 2
anonim_136
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:35
46
Ответ дляБандерівка
Не зрозуміла вас.
Точно, у вас розумних спалили і втопили
like 2
anonim_55
И.О. людини• 09 апреля в 23:35
47
Ответ дляТвоя подружайка
А нема якихось релігійних правил з цього питання чи рекомендації?
А навіщо вам паска якщо ви не в релігії і без віри...
like 1
anonim_67
ПешитеБесАшипок• 09 апреля в 23:36
48
Ответ дляПані_Перчик
І коли ж вони пекли?
А які відключення? До совка світла не було. Під час війни відключення чи що ви маєте на увазі?
Не знаю скільки вам років, але маєте знати, що в 90ті відключення були і великі
А бабусі пекли зазвичай рано вранці, вставали ще до світанку
Газ слава Богу був
У п´ятницю ніхто ніколи не рік. Ані сусіди, ніхто
like 1 woman_facepalming 5
anonim_91
автор Твоя подружайка • 09 апреля в 23:36
49
Ответ дляТанго утрьох
И да, автор, вам верно заметили, если уж говорить о правилах, то нужно пост держать 6 недель
Тримала піст Великодня один раз в житті. Строгий. Останній тиждень навіть сирий, зі строгими обмеженнями. Підтримувала родича. Це було скоріше зради підтримки. Зараз грішна, пост не тримаю. Вважаю, що піст - це не лише про їжу. Це і про вчинки, і про думки.

anonim_197
Бандерівка• 09 апреля в 23:36
50
Ответ дляПані_Перчик
Точно, у вас розумних спалили і втопили
Самоствердились? ))
woman_facepalming 1
anonim_136
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:37
51
Ответ дляПешитеБесАшипок
Не знаю скільки вам років, але маєте знати, що в 90ті відключення були і великі
А бабусі пекли зазвичай рано вранці, вставали ще до світанку
Газ слава Богу був
У п´ятницю ніхто ніколи не рік. Ані сусіди, ніхто
В 90-тв в більшості були газові плити та печі. Яким чином їм заважали відключення?
Совок - до 90-х
woman_facepalming 2 like 1
anonim_136
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:37
52
Ответ дляБандерівка
Самоствердились? ))
Авжеж)
І завтра пектиму паски.
like 1
anonim_123
ВільнаНазавжди• 09 апреля в 23:38
53
Ответ дляПешитеБесАшипок
Не знаю скільки вам років, але маєте знати, що в 90ті відключення були і великі
А бабусі пекли зазвичай рано вранці, вставали ще до світанку
Газ слава Богу був
У п´ятницю ніхто ніколи не рік. Ані сусіди, ніхто
були, я уроки вчила при свічках. В зошитах збережених краплі воску зплишилися на сторінках. Эх часи... Інтернет у поміч і чат гпт нам тільки снився
anonim_166
Гарантую неперелевки• 09 апреля в 23:38
54
По логіці - субота.
anonim_197
Бандерівка• 09 апреля в 23:39
55
Ответ дляПані_Перчик
Авжеж)
І завтра пектиму паски.
Печіть,хто ж вам не дає... Нехай вдадуться....
anonim_33
Танго утрьох• 09 апреля в 23:40
56
Ответ дляВільнаНазавжди
В п´ятницю не можна, в неділю (власне пасха) не можна, в суботу ввечері вже бажано нічого не робити. Всі інші дні можна.
А що буде, як спекти в п’ятницю?
woman_facepalming 2
anonim_123
ВільнаНазавжди• 09 апреля в 23:42
57
Ответ дляТанго утрьох
А що буде, як спекти в п’ятницю?
я написала, є повір´я що не зійдуть, будуть глевкі або підгорять, шось таке. Ну дівчата, це прикмети, традиційні укр приколи, то вже діло кожного вірити чи ні.
woman_facepalming 2
anonim_47
Неваляшкина• 09 апреля в 23:42
58
Ответ дляВільнаНазавжди
ну є прикмета що якщо в ’грішний’день пекти то не получаться. Ну а там уже кожен сам вирішує вірити чи ні
Прикмети і Великдень - речі несумісні, навіть протилежні
like 5
anonim_91
автор Твоя подружайка • 09 апреля в 23:43
59
Ответ дляВільнаНазавжди
були, я уроки вчила при свічках. В зошитах збережених краплі воску зплишилися на сторінках. Эх часи... Інтернет у поміч і чат гпт нам тільки снився
Якого ви року народження? Також памʼятаю ті часи з відключенням світла. І вченням кроків при свічках. Взимку та восени було особливо важко. Так, інтернету тоді взагалі не було. Добре, якщо в когось був домашній телефон, то можна було по телефону говорити. Весною трохи легше ставало, після переводу годинника. А потім зʼясувалося, що то все крали:-( сумно так:-(
heart 1
anonim_40
Джонсонюк• 09 апреля в 23:43
60
Ответ дляВільнаНазавжди
ну є прикмета що якщо в ’грішний’день пекти то не получаться. Ну а там уже кожен сам вирішує вірити чи ні
Хто визначив ’ грішний день’?
heart 1 woman_facepalming 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Тема закрыта

Похожие темы:

Ще з цiкавого


Популярные вопросы!

Сегодня Вчера 7 дней 30 дней

ещё

Сейчас читают!

Назад Комментарии к ответу

О нас | Служба Поддержки | Помощь

Правила | Ограничения | Cookies ©2008—2026 Советчица Kidstaff