Твоя подружайка• вчера в 23:00
Печуть паски в пʼятницю чи лише четвер або субота?
Вітаю. Хто пече, в який день ви це робите? Як ви вважаєте, як правильно? Дякую
Танго утрьох• вчера в 23:44
Ответ дляВільнаНазавжди
я написала, є повір´я що не зійдуть, будуть глевкі або підгорять, шось таке. Ну дівчата, це прикмети, традиційні укр приколи, то вже діло кожного вірити чи ні.
В кондитерських та пекарнях, особливо в супермаркетах, печуть щоденно. Ще й після Великодня.
Неваляшкина• вчера в 23:46
Ответ дляТанго утрьох
Ага. І все сходить і вдається, от дивина))
Танго утрьох• вчера в 23:46
Ответ дляДжонсонюк
Хто визначив ’ грішний день’?
От цікаво, днюха в Ісуса завжди в один день, а дні смерті і воскресіння - різні. А ще й перенос свят в календарі. То виходить, стільки років люди пекли паски в ’неправильні’ дні
Неваляшкина• вчера в 23:47
Ответ дляТанго утрьох
Почитайте про визначення дня Пасхи і чому ця дата змінна.
Джонсонюк• вчера в 23:48
Ответ дляТанго утрьох
Так там вище пишуть, що в п´ятницю відми печуть
ВільнаНазавжди• вчера в 23:49
Ответ дляНеваляшкина
Прикмети і Великдень - речі несумісні, навіть протилежні
Ага, як і гадання на різдво, ви таке як не знаєте української культури зовсім. Подивіться в гуглі скільки прикмет, повір´їв, обрядів пов´язано з великоднем, різдвом, святом івана купала та інше. Це все мішанина з язичництва, християнства, наша історія та культурна спадщина
З родзинкою• вчера в 23:49
Традиційно паски завжди пекли в чистий четвер. Що я власне і майже тридцять років робила з року в рік. А потім завжди був час їх роздати родичам ( велика сім’я). Але не цього року. Просто зрозуміла, що спустошена вщент і не маю ані сил ані бажання, ще й вигадувати як вписатися в ці пиз*ануті графіки світла, що міняють по сто раз на день.
Коротше, якщо маєте натхнення і можливість, печіть хоть в пятницю, хоч в суботу. Це не суть важливо. Головне великодній настрій!
Витворунка• вчера в 23:49
Ответ дляВільнаНазавжди
Я минулого року пекла перший раз за 5 років, в новій духовці.
Все чудово вийшло.
Цього року не печу, бо ми їх майже не їмо, і в сина 11 д.н, то печу торт)
В минулому року пекла з цікавості, чи вийде. І в мене зазвичай багато прикрас на паску перед Великоднем, бо працюю там, де їх виготовляють. То накопичились і хотіла використати.
І навіть скажу більше, як не було духовки, то пекла малесенькі в мультиварці, по п´ятницям. І завжди +- виходили нормальні. А в мультиварці, то якісь експериментальні рецепти або бісквіт.
І так, це забобони, а нормальна церква проти забобонів
Все чудово вийшло.
Танго утрьох• вчера в 23:49
Ответ дляНеваляшкина
Дата народження сина божого взагалі достеменно не зафіксована.
Неваляшкина• вчера в 23:55
Ответ дляВільнаНазавжди
Так , мішанина, в тому ж справа. Але якщо ми християни, а не язичники, то гадання і Івани Купали це точно не про християнство. А якщо просто раз в рік паски печемо і на цьому все - то яка різниця коли їх пекти?
Джонсонюк• вчера в 23:51
Ответ дляТанго утрьох
А що буде, як спекти в п’ятницю?
Так пишуть вище, що тільки відьми в п´ятницю печуть
Пані_Перчик• вчера в 23:53
Ответ дляТвоя подружайка
Якого ви року народження? Також памʼятаю ті часи з відключенням світла. І вченням кроків при свічках. Взимку та восени було особливо важко. Так, інтернету тоді взагалі не було. Добре, якщо в когось був домашній телефон, то можна було по телефону говорити. Весною трохи легше ставало, після переводу годинника. А потім зʼясувалося, що то все крали:-( сумно так:-(
Телефон домашній був у всіх, навіть по селах.
Неваляшкина• вчера в 23:54
Ответ дляТанго утрьох
Це зрозуміло. Як і дата смерті і воскресіння. Але ми ведемо літочислення саме від Різдва , тому мусимо якось зафіксувати цю дату . Звичайно, це умовне дата.
Пані_Перчик• вчера в 23:54
Ну то самі більші борці з відьмами тепер в ДТЕК.
Краще б ці дні графіки не застосовували і дали людям підготуватися
Танго утрьох• вчера в 23:56
Ответ дляНеваляшкина
То всі ці дати і дні тижня, коли ’не можна’, теж умовні і реально ні на що не впливають.
Твоя подружайка
• сегодня в 00:00
Ответ дляПані_Перчик
Далеко не в усіх. В моїх багатьох сусідів не було. Ходили дзвонити до нас, і їм дзвонили до нас - ходили кликати. Так, були такі часи. І це передмістя Києва. Образливо, місто енергетиків, і світло виключали, аж гай гудів. Поки тодішня влада ставала заможною.
ВільнаНазавжди• сегодня в 00:06
Ответ дляТанго утрьох
Ну та ясно що умовні, як наприклад хвилина мовчання за загиблими - люди домовилися всі разом в один і той же час віддавати шану, наприклад загиблим воїнам, це в собі несе певну силу єднання народу, так же і новий рік чи пасха, коли всі разом радіють, моляться, сумують. Енергія єднання народу як єдиного організму, в тому й ідея любого свята. Тут всі люди з якою не якою освітою, якби уявляємо що де і звідки з´явилося і очевидно що адам із євою голі по саду не бігали...
Твоя подружайка
• сегодня в 00:07
Ответ дляЗ родзинкою
Дякую вам за коментар. Я з дитинства обожнювала це свято. І бувати в дальньої бабусі. Дуже чекала на цей день. Особливо на ніч з суботи на неділю. Недільний ранок. Давно це було. Зараз по-іншому все сприймається. Через війну. І взагалі, що все так якось.
Танго утрьох• сегодня в 00:10
Ответ дляВільнаНазавжди
Віддавати шану це певний ритуал як ви правильно кажете, для єднання. А оці забобони ’сьогодні не можна нічого робити’ - вони ні для чого. Невігластво. Сто років ’не можна робити’ було 7 січня, а тепер ’не можна’ стало 25 грудня. А 7 січня вже, виходить, що можна.
ВільнаНазавжди• сегодня в 00:18
Ответ дляТанго утрьох
так свята і традиції це теж в ьільшості ритуали і обряди. Ідея не в тому щоб просто нічого не робити, а саме наприклад страсна п´ятниця - день тиші, спокою, молитви. Люди так би мовити колективно сумують в день коли мучили й розпинали ісуса. За вашою логікою тоді і хвилина мовчання ні для чого. Нащо вона, чим допоможе тим хто загинув?
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
Колдунья-вещунья• сегодня в 00:19
Ответ дляТвоя подружайка
Єдине що, що якось помітила, що люди в четвер печуть. Бо пʼятниця Великодня - день скорботи. Коли бабусі мої пекли, не памʼятаю.
в пятницу пеките и скорбите одновременно.
Танго утрьох• сегодня в 00:20
Ответ дляВільнаНазавжди
Ви наче й не читали мій коментар
Неваляшкина• сегодня в 00:24
Ответ дляТанго утрьох
Ви порівнюєте непорівнянне. Дата народження і смерті є цілком конкретною, вона точно була. Просто це було дуже давно і ми не можемо її точно визначити. А ось ці « не можна пекти, бо Пасхи не зійдуть, чи бо ти відьма, чи життя буде нещасливим і тд - ну це чистої води забобони. До церкви, релігії, воскресіння це не має жодного відношення. Це з серії « якщо чорний кіт дорогу перейде». Але сама суть свята Пасхи заперечує забобони. Тому тут треба визначитися - ми до розумних чи до гарних.
Танго утрьох• сегодня в 00:24
Ответ дляНеваляшкина
Ну й я ж про забобони
Неваляшкина• сегодня в 00:32
Ответ дляТанго утрьох
Ну й я ж про забобони
Так люди, які святкують Пасху, не вірять в забобони, бо це взаємовиключні речі, тому у них не виникають такі питання, як у автора теми.
З приводу забобонів сама бачила, як на похорон запросили священника, потім поминальний обід. Там суха їжа ( каша, риба і все таке). І ложки лежать, виделок нема. Теж виявляється «прикмета». Священник голосно і виразно сказав - дайте мені, будь ласка, виделку. І тут знов таки - якщо ви запросили на кладовище священника, занесли людину до церкви, то ви ж християни? А яке відношення до християнства мають ложки , завішані дзеркала і ще всяка всячина? Да ніякого.
Твоя подружайка
• сегодня в 00:33
Ответ дляКолдунья-вещунья
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
Колдунья-вещунья• сегодня в 00:34
Ответ дляТвоя подружайка
то ви визначіться, ви в бога віруєте чи в відьом?
Неваляшкина• сегодня в 00:37
Ответ дляТвоя подружайка
Тобто ви вірите рекомендаціям людей , які пишуть про відьм, а не рекомендаціям церкви? У церковне свято? Ну що тут скажеш… ваш вибір.
А паски освячувати понесете чи це просто кулінарний захід у вас?
Пані_Перчик• сегодня в 00:38
Ответ дляВільнаНазавжди
То що, на роботу можно не йти?
Твоя подружайка
• сегодня в 00:40
Ответ дляНеваляшкина
Я святкую Пасху, з дитинства, і Різдво. Виросла серед народу, от так народ говорив, з дитинства оце все наганяло страх. Сумнівам слова дорослих не піддавала. Сказали, що так не робиться, і все. Хіба ви в іншому суспільстві виросли? Мої дорослі ділилися на дві категорії - або віруючі, де там і були всі певні правила, порядки, те, що ви називаєте забобонами, або невіруючі. От мені якось сперечатися ні з ким не хотілося. Дивилась, як хто робить. От казали в церкву з покритою головою. Ну ок. За вашою логікою, то так все можна заперечувати. Може, воно також ок. Не знаю. Вашим коментарем ви хотіли піддіти?