Твоя подружайка• 09 апреля в 23:00
Печуть паски в пʼятницю чи лише четвер або субота?
Вітаю. Хто пече, в який день ви це робите? Як ви вважаєте, як правильно? Дякую
показать весь текст
2
Танго утрьох• 09 апреля в 23:44
Ответ дляВільнаНазавжди
я написала, є повір´я що не зійдуть, будуть глевкі або підгорять, шось таке. Ну дівчата, це прикмети, традиційні укр приколи, то вже діло кожного вірити чи ні.
В кондитерських та пекарнях, особливо в супермаркетах, печуть щоденно. Ще й після Великодня.
3
Неваляшкина• 09 апреля в 23:46
Ответ дляТанго утрьох
В кондитерських та пекарнях, особливо в супермаркетах, печуть щоденно. Ще й після Великодня.
Ага. І все сходить і вдається, от дивина))
1
Танго утрьох• 09 апреля в 23:46
Ответ дляДжонсонюк
Хто визначив ’ грішний день’?
От цікаво, днюха в Ісуса завжди в один день, а дні смерті і воскресіння - різні. А ще й перенос свят в календарі. То виходить, стільки років люди пекли паски в ’неправильні’ дні
2
1
Неваляшкина• 09 апреля в 23:47
Ответ дляТанго утрьох
От цікаво, днюха в Ісуса завжди в один день, а дні смерті і воскресіння - різні. А ще й перенос свят в календарі. То виходить, стільки років люди пекли паски в ’неправильні’ дні
Почитайте про визначення дня Пасхи і чому ця дата змінна.
2
Джонсонюк• 09 апреля в 23:48
Ответ дляТанго утрьох
От цікаво, днюха в Ісуса завжди в один день, а дні смерті і воскресіння - різні. А ще й перенос свят в календарі. То виходить, стільки років люди пекли паски в ’неправильні’ дні
Так там вище пишуть, що в п´ятницю відми печуть
3
ВільнаНазавжди• 09 апреля в 23:49
Ответ дляНеваляшкина
Прикмети і Великдень - речі несумісні, навіть протилежні
Ага, як і гадання на різдво, ви таке як не знаєте української культури зовсім. Подивіться в гуглі скільки прикмет, повір´їв, обрядів пов´язано з великоднем, різдвом, святом івана купала та інше. Це все мішанина з язичництва, християнства, наша історія та культурна спадщина
З родзинкою• 09 апреля в 23:49
Традиційно паски завжди пекли в чистий четвер. Що я власне і майже тридцять років робила з року в рік. А потім завжди був час їх роздати родичам ( велика сім’я). Але не цього року. Просто зрозуміла, що спустошена вщент і не маю ані сил ані бажання, ще й вигадувати як вписатися в ці пиз*ануті графіки світла, що міняють по сто раз на день.
Коротше, якщо маєте натхнення і можливість, печіть хоть в пятницю, хоч в суботу. Це не суть важливо. Головне великодній настрій!
Коротше, якщо маєте натхнення і можливість, печіть хоть в пятницю, хоч в суботу. Це не суть важливо. Головне великодній настрій!
3
Витворунка• 09 апреля в 23:49
Ответ дляВільнаНазавжди
я написала, є повір´я що не зійдуть, будуть глевкі або підгорять, шось таке. Ну дівчата, це прикмети, традиційні укр приколи, то вже діло кожного вірити чи ні.
Я минулого року пекла перший раз за 5 років, в новій духовці.
Все чудово вийшло.
Цього року не печу, бо ми їх майже не їмо, і в сина 11 д.н, то печу торт)
В минулому року пекла з цікавості, чи вийде. І в мене зазвичай багато прикрас на паску перед Великоднем, бо працюю там, де їх виготовляють. То накопичились і хотіла використати.
І навіть скажу більше, як не було духовки, то пекла малесенькі в мультиварці, по п´ятницям. І завжди +- виходили нормальні. А в мультиварці, то якісь експериментальні рецепти або бісквіт.
І так, це забобони, а нормальна церква проти забобонів
Все чудово вийшло.
Цього року не печу, бо ми їх майже не їмо, і в сина 11 д.н, то печу торт)
В минулому року пекла з цікавості, чи вийде. І в мене зазвичай багато прикрас на паску перед Великоднем, бо працюю там, де їх виготовляють. То накопичились і хотіла використати.
І навіть скажу більше, як не було духовки, то пекла малесенькі в мультиварці, по п´ятницям. І завжди +- виходили нормальні. А в мультиварці, то якісь експериментальні рецепти або бісквіт.
І так, це забобони, а нормальна церква проти забобонів
3
Танго утрьох• 09 апреля в 23:49
Ответ дляНеваляшкина
Почитайте про визначення дня Пасхи і чому ця дата змінна.
Дата народження сина божого взагалі достеменно не зафіксована.
Неваляшкина• 09 апреля в 23:50
Ответ дляВільнаНазавжди
Ага, як і гадання на різдво, ви таке як не знаєте української культури зовсім. Подивіться в гуглі скільки прикмет, повір´їв, обрядів пов´язано з великоднем, різдвом, святом івана купала та інше. Це все мішанина з язичництва, християнства, наша історія та культурна спадщина
Так , мішанина, в тому ж справа. Але якщо ми християни, а не язичники, то гадання і Івани Купали це точно не про християнство. А якщо просто раз в рік паски печемо і на цьому все - то яка різниця коли їх пекти?
Джонсонюк• 09 апреля в 23:51
Ответ дляТанго утрьох
А що буде, як спекти в п’ятницю?
Так пишуть вище, що тільки відьми в п´ятницю печуть
2
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:53
Ответ дляТвоя подружайка
Якого ви року народження? Також памʼятаю ті часи з відключенням світла. І вченням кроків при свічках. Взимку та восени було особливо важко. Так, інтернету тоді взагалі не було. Добре, якщо в когось був домашній телефон, то можна було по телефону говорити. Весною трохи легше ставало, після переводу годинника. А потім зʼясувалося, що то все крали:-( сумно так:-(
Телефон домашній був у всіх, навіть по селах.
1
1
Неваляшкина• 09 апреля в 23:54
Ответ дляТанго утрьох
Дата народження сина божого взагалі достеменно не зафіксована.
Це зрозуміло. Як і дата смерті і воскресіння. Але ми ведемо літочислення саме від Різдва , тому мусимо якось зафіксувати цю дату . Звичайно, це умовне дата.
Пані_Перчик• 09 апреля в 23:54
Ну то самі більші борці з відьмами тепер в ДТЕК.
Краще б ці дні графіки не застосовували і дали людям підготуватися
Краще б ці дні графіки не застосовували і дали людям підготуватися
3
Танго утрьох• 09 апреля в 23:56
Ответ дляНеваляшкина
Це зрозуміло. Як і дата смерті і воскресіння. Але ми ведемо літочислення саме від Різдва , тому мусимо якось зафіксувати цю дату . Звичайно, це умовне дата.
То всі ці дати і дні тижня, коли ’не можна’, теж умовні і реально ні на що не впливають.
автор
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:00
Ответ дляПані_Перчик
Телефон домашній був у всіх, навіть по селах.
Далеко не в усіх. В моїх багатьох сусідів не було. Ходили дзвонити до нас, і їм дзвонили до нас - ходили кликати. Так, були такі часи. І це передмістя Києва. Образливо, місто енергетиків, і світло виключали, аж гай гудів. Поки тодішня влада ставала заможною.
ВільнаНазавжди• 10 апреля в 00:06
Ответ дляТанго утрьох
То всі ці дати і дні тижня, коли ’не можна’, теж умовні і реально ні на що не впливають.
Ну та ясно що умовні, як наприклад хвилина мовчання за загиблими - люди домовилися всі разом в один і той же час віддавати шану, наприклад загиблим воїнам, це в собі несе певну силу єднання народу, так же і новий рік чи пасха, коли всі разом радіють, моляться, сумують. Енергія єднання народу як єдиного організму, в тому й ідея любого свята. Тут всі люди з якою не якою освітою, якби уявляємо що де і звідки з´явилося і очевидно що адам із євою голі по саду не бігали...
2
автор
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:07
Ответ дляЗ родзинкою
Традиційно паски завжди пекли в чистий четвер. Що я власне і майже тридцять років робила з року в рік. А потім завжди був час їх роздати родичам ( велика сім’я). Але не цього року. Просто зрозуміла, що спустошена вщент і не маю ані сил ані бажання, ще й вигадувати як вписатися в ці пиз*ануті графіки світла, що міняють по сто раз на день.
Коротше, якщо маєте натхнення і можливість, печіть хоть в пятницю, хоч в суботу. Це не суть важливо. Головне великодній настрій!
Коротше, якщо маєте натхнення і можливість, печіть хоть в пятницю, хоч в суботу. Це не суть важливо. Головне великодній настрій!
Дякую вам за коментар. Я з дитинства обожнювала це свято. І бувати в дальньої бабусі. Дуже чекала на цей день. Особливо на ніч з суботи на неділю. Недільний ранок. Давно це було. Зараз по-іншому все сприймається. Через війну. І взагалі, що все так якось.
1
Танго утрьох• 10 апреля в 00:10
Ответ дляВільнаНазавжди
Ну та ясно що умовні, як наприклад хвилина мовчання за загиблими - люди домовилися всі разом в один і той же час віддавати шану, наприклад загиблим воїнам, це в собі несе певну силу єднання народу, так же і новий рік чи пасха, коли всі разом радіють, моляться, сумують. Енергія єднання народу як єдиного організму, в тому й ідея любого свята. Тут всі люди з якою не якою освітою, якби уявляємо що де і звідки з´явилося і очевидно що адам із євою голі по саду не бігали...
Віддавати шану це певний ритуал як ви правильно кажете, для єднання. А оці забобони ’сьогодні не можна нічого робити’ - вони ні для чого. Невігластво. Сто років ’не можна робити’ було 7 січня, а тепер ’не можна’ стало 25 грудня. А 7 січня вже, виходить, що можна.
1
ВільнаНазавжди• 10 апреля в 00:18
Ответ дляТанго утрьох
Віддавати шану це певний ритуал як ви правильно кажете, для єднання. А оці забобони ’сьогодні не можна нічого робити’ - вони ні для чого. Невігластво. Сто років ’не можна робити’ було 7 січня, а тепер ’не можна’ стало 25 грудня. А 7 січня вже, виходить, що можна.
так свята і традиції це теж в ьільшості ритуали і обряди. Ідея не в тому щоб просто нічого не робити, а саме наприклад страсна п´ятниця - день тиші, спокою, молитви. Люди так би мовити колективно сумують в день коли мучили й розпинали ісуса. За вашою логікою тоді і хвилина мовчання ні для чого. Нащо вона, чим допоможе тим хто загинув?
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
1
Колдунья-вещунья• 10 апреля в 00:19
Ответ дляТвоя подружайка
Єдине що, що якось помітила, що люди в четвер печуть. Бо пʼятниця Великодня - день скорботи. Коли бабусі мої пекли, не памʼятаю.
в пятницу пеките и скорбите одновременно.
1
1
Танго утрьох• 10 апреля в 00:20
Ответ дляВільнаНазавжди
так свята і традиції це теж в ьільшості ритуали і обряди. Ідея не в тому щоб просто нічого не робити, а саме наприклад страсна п´ятниця - день тиші, спокою, молитви. Люди так би мовити колективно сумують в день коли мучили й розпинали ісуса. За вашою логікою тоді і хвилина мовчання ні для чого. Нащо вона, чим допоможе тим хто загинув?
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
Ви наче й не читали мій коментар
Неваляшкина• 10 апреля в 00:22
Ответ дляТанго утрьох
То всі ці дати і дні тижня, коли ’не можна’, теж умовні і реально ні на що не впливають.
Ви порівнюєте непорівнянне. Дата народження і смерті є цілком конкретною, вона точно була. Просто це було дуже давно і ми не можемо її точно визначити. А ось ці « не можна пекти, бо Пасхи не зійдуть, чи бо ти відьма, чи життя буде нещасливим і тд - ну це чистої води забобони. До церкви, релігії, воскресіння це не має жодного відношення. Це з серії « якщо чорний кіт дорогу перейде». Але сама суть свята Пасхи заперечує забобони. Тому тут треба визначитися - ми до розумних чи до гарних.
2
Танго утрьох• 10 апреля в 00:24
Ответ дляНеваляшкина
Ви порівнюєте непорівнянне. Дата народження і смерті є цілком конкретною, вона точно була. Просто це було дуже давно і ми не можемо її точно визначити. А ось ці « не можна пекти, бо Пасхи не зійдуть, чи бо ти відьма, чи життя буде нещасливим і тд - ну це чистої води забобони. До церкви, релігії, воскресіння це не має жодного відношення. Це з серії « якщо чорний кіт дорогу перейде». Але сама суть свята Пасхи заперечує забобони. Тому тут треба визначитися - ми до розумних чи до гарних.
Ну й я ж про забобони
Неваляшкина• 10 апреля в 00:30
Ответ дляТанго утрьох
Ну й я ж про забобони
Так люди, які святкують Пасху, не вірять в забобони, бо це взаємовиключні речі, тому у них не виникають такі питання, як у автора теми.
З приводу забобонів сама бачила, як на похорон запросили священника, потім поминальний обід. Там суха їжа ( каша, риба і все таке). І ложки лежать, виделок нема. Теж виявляється «прикмета». Священник голосно і виразно сказав - дайте мені, будь ласка, виделку. І тут знов таки - якщо ви запросили на кладовище священника, занесли людину до церкви, то ви ж християни? А яке відношення до християнства мають ложки , завішані дзеркала і ще всяка всячина? Да ніякого.
З приводу забобонів сама бачила, як на похорон запросили священника, потім поминальний обід. Там суха їжа ( каша, риба і все таке). І ложки лежать, виделок нема. Теж виявляється «прикмета». Священник голосно і виразно сказав - дайте мені, будь ласка, виделку. І тут знов таки - якщо ви запросили на кладовище священника, занесли людину до церкви, то ви ж християни? А яке відношення до християнства мають ложки , завішані дзеркала і ще всяка всячина? Да ніякого.
автор
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:33
Ответ дляКолдунья-вещунья
в пятницу пеките и скорбите одновременно.
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
3
Колдунья-вещунья• 10 апреля в 00:34
Ответ дляТвоя подружайка
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
то ви визначіться, ви в бога віруєте чи в відьом?
Неваляшкина• 10 апреля в 00:34
Ответ дляТвоя подружайка
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
Тобто ви вірите рекомендаціям людей , які пишуть про відьм, а не рекомендаціям церкви? У церковне свято? Ну що тут скажеш… ваш вибір.
А паски освячувати понесете чи це просто кулінарний захід у вас?
А паски освячувати понесете чи це просто кулінарний захід у вас?
3
Пані_Перчик• 10 апреля в 00:38
Ответ дляВільнаНазавжди
так свята і традиції це теж в ьільшості ритуали і обряди. Ідея не в тому щоб просто нічого не робити, а саме наприклад страсна п´ятниця - день тиші, спокою, молитви. Люди так би мовити колективно сумують в день коли мучили й розпинали ісуса. За вашою логікою тоді і хвилина мовчання ні для чого. Нащо вона, чим допоможе тим хто загинув?
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
І так, оці зміни і те що частина українців святкує по одному, інші по іншому, це дуже погано. Немає більше атмосфери всезагального свята, таке тепер, шо попало.
То що, на роботу можно не йти?
автор
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:40
Ответ дляНеваляшкина
Так люди, які святкують Пасху, не вірять в забобони, бо це взаємовиключні речі, тому у них не виникають такі питання, як у автора теми.
З приводу забобонів сама бачила, як на похорон запросили священника, потім поминальний обід. Там суха їжа ( каша, риба і все таке). І ложки лежать, виделок нема. Теж виявляється «прикмета». Священник голосно і виразно сказав - дайте мені, будь ласка, виделку. І тут знов таки - якщо ви запросили на кладовище священника, занесли людину до церкви, то ви ж християни? А яке відношення до християнства мають ложки , завішані дзеркала і ще всяка всячина? Да ніякого.
З приводу забобонів сама бачила, як на похорон запросили священника, потім поминальний обід. Там суха їжа ( каша, риба і все таке). І ложки лежать, виделок нема. Теж виявляється «прикмета». Священник голосно і виразно сказав - дайте мені, будь ласка, виделку. І тут знов таки - якщо ви запросили на кладовище священника, занесли людину до церкви, то ви ж християни? А яке відношення до християнства мають ложки , завішані дзеркала і ще всяка всячина? Да ніякого.
Я святкую Пасху, з дитинства, і Різдво. Виросла серед народу, от так народ говорив, з дитинства оце все наганяло страх. Сумнівам слова дорослих не піддавала. Сказали, що так не робиться, і все. Хіба ви в іншому суспільстві виросли? Мої дорослі ділилися на дві категорії - або віруючі, де там і були всі певні правила, порядки, те, що ви називаєте забобонами, або невіруючі. От мені якось сперечатися ні з ким не хотілося. Дивилась, як хто робить. От казали в церкву з покритою головою. Ну ок. За вашою логікою, то так все можна заперечувати. Може, воно також ок. Не знаю. Вашим коментарем ви хотіли піддіти?
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Тема закрыта
Похожие темы:
Назад Комментарии к ответу