Твоя подружайка• 09 апреля в 23:00
Печуть паски в пʼятницю чи лише четвер або субота?
Вітаю. Хто пече, в який день ви це робите? Як ви вважаєте, як правильно? Дякую
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:41
Ответ дляКолдунья-вещунья
то ви визначіться, ви в бога віруєте чи в відьом?
Як є Бог, то є і темні сили. Це ж наче зрозуміло.
Неваляшкина• 10 апреля в 00:43
Ответ дляТвоя подружайка
Я святкую Пасху, з дитинства, і Різдво. Виросла серед народу, от так народ говорив, з дитинства оце все наганяло страх. Сумнівам слова дорослих не піддавала. Сказали, що так не робиться, і все. Хіба ви в іншому суспільстві виросли? Мої дорослі ділилися на дві категорії - або віруючі, де там і були всі певні правила, порядки, те, що ви називаєте забобонами, або невіруючі. От мені якось сперечатися ні з ким не хотілося. Дивилась, як хто робить. От казали в церкву з покритою головою. Ну ок. За вашою логікою, то так все можна заперечувати. Може, воно також ок. Не знаю. Вашим коментарем ви хотіли піддіти?
Да ні, піддіти нікого не хотіла. Просто не розумію, як зараз, коли стільки інформації у вільному доступі, ми всі дорослі люди, самі визначаємося з тим, у що вірити, ким себе ідентифікувати ( християнами, атеістами і тд) - і не знати, що ці забобони це повна дурня…
Ви пишете, що все життя святкували ці свята. А як саме святкували? Ну крім випікання пасок
Неваляшкина• 10 апреля в 00:45
Ответ дляТвоя подружайка
Так, звичайно. Але якщо ви християнка (Ви християнка?), то знаєте, як захистити себе від цих сил. Ну ви ж вже виросли, до чого ті страхи з дитинства? А якщо не християнка, то день випікання пасок не має жодного значення
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:47
Ответ дляНеваляшкина
Тобто ви вірите рекомендаціям людей , які пишуть про відьм, а не рекомендаціям церкви? У церковне свято? Ну що тут скажеш… ваш вибір.
А паски освячувати понесете чи це просто кулінарний захід у вас?
Люди ж відгукнулися, що печуть. Мені тут священники ж не відповідали. Варто було б у священника спитати, але не маю зараз можливості. Тому тут спитала у більш знаючих людей. Також помітила, що тут в темах про Великдень пишуть, що печуть або в четвер, або в суботу. Замислилась, чи це правило, чи ні. Весь час з мого дитинства то пʼятниця перед Великоднем був тихий день. От щодо пасок не памʼятаю, здається, не пекли. В четвер все мили, прибирали, милися. Словом, моя тема якось зайшла не в те русло. Спитала просто, таких же жінок, дівчат, хто в курсі. А вийшли так, що просто до сліз довели. І наче не так Пасху розумію, і кулінарний захід. Дивно.
Тантрический кекс• 10 апреля в 00:49
Моя прабабушка пекла в пятницу - мама рассказывала. Паска была на 100 яиц, из печи. Я смутно, но помню - желтая, солнечная, с загоревшим верхом, как на картинке.
И мама пекла в пятницу. У нее была удивительно красивая и вкусная паска, необычная. Помню, что взбитые белки добавляли. Жаль, рецепта нет
Неваляшкина• 10 апреля в 00:50
Ответ дляТвоя подружайка
Ну чому до сліз, ви що… просто дискусія звичайна. Кожен узнаю для себе щось нове, і це дуже добре. І так, при нагоді запитайте у священника, це нормально, і дуже добре, що ви цікавитеся цими питаннями. Також є консультації священників онлайн, питання-відповідь. Сайт не памʼятаю точно, пошукати можна
Твоя подружайка
• 10 апреля в 00:58
Ответ дляНеваляшкина
Паски я не пекла. Щодо їжі та приготувань, то допомагала дорослим в цих питаннях. Але це суто фізична якась допомога, що скажуть, те і робилося. Церковні свята, особливо Різдво та Великдень особисто для мене це духовна сторона, як і релігія в цілому. Коли ти віриш, і свою віру ти підкріплюєш діями обов’язково. Віра, особисто, для мене - це про добро. 10 заповідей про те, що людина повинна дотримуватися завжди. І починати з себе. Але це моє особисте бачення. Моє відчуття. Зрозуміло, якщо в церкві кажуть - що перед сповіддю та причастям треба піст, то я його дотримаюсь (не буду обманювати чи щось там хитрувати); якщо є певні порядки, то також з поваги обов’язково дотримаюсь. Тому тут і спитала, як правильно. Бо саме про цей день та як і коли правильно - не знаю. Перед створенням теми спитала в gpt-чата, він відповів, що традиційно в четвер та суботу.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 01:03
Ответ дляТантрический кекс
Дякую за коментар. Мої бабусі також пекли. Було смачно. Шкода, шо рецептів не лишилося, а я була маленька, то звісно і не думала, що слід записати.
Танго утрьох• 10 апреля в 01:05
Ответ дляТвоя подружайка
А як ви визначили, що люди ці ’більш знаючі’
Твоя подружайка
• 10 апреля в 01:06
Ответ дляНеваляшкина
Так, дякую, пошукаю. До сліз в прямому сенсі. Видно, якісь коментарі виявилися занадто для мене. Мабуть, була не дуже гарна ідея створювати тут тему. Якось подумалося, знайду підтримку жінок, дівчат, хто більш розбирається.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 01:08
Ответ дляТанго утрьох
Наприклад, за тим, хто більше, ніж я, спілкується зі святими отцями, частіше ходить до церкви, пече не перший рік, можливо, хтось і служить в церкві.
Танго утрьох• 10 апреля в 01:09
Ответ дляТвоя подружайка
Слухайте, ну немає ніяких правил випікання кексів, крім кулінарних рецептів. Я маю на увазі правил від Господа. А інші правила вигадали люди. Такі ж самі, як і ви.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 01:10
Ответ дляТанго утрьох
Добре. Дякую
Неваляшкина• 10 апреля в 01:11
Ответ дляТвоя подружайка
Розумієте, для християн це найбільше свято. Воно символізує вічне життя , воскресіння з мертвих, відкуплення від гріхів. Людина сповідається, скидає з душі гріхи, отримує прощення, виконує покуту. І кульмінацію - причастя. Людина йде до церкви, молиться на великодній службі. Це зміст і обряд цього свята. А паски і яйця - це просто символи, це не головне. І коли їх пекти значення немає ніякого. В європейських країнах християни також святкують Великдень, але пасок не печуть, ну вони від цього не гірші і не кращі за нас. У них свої традиції.
Стосовно Страстноі пʼятниця. Це день, коли вбили Ісуса. День жалю, скорботи. Не роблять те, що не робили б в день смерті близької людини - не танцюють, не співають і тд. Ввечері в церкві виставляють Плащаницю - символічний одяг Ісуса з слідами катувать. Люди йдуть до церкви, моляться. Можна і в суботу піти. В неділю вночі чи дуже рано, плащаницю ховають. Це символ того, що Ісус зник, тіла нема. І кульмінація - недільна Служба - Воскресіння, повстання з мертвих. Радість, закінчення посту.
Ну це примітивно і коротко звичайно я написала…
Танго утрьох• 10 апреля в 01:11
Ответ дляТвоя подружайка
Добре. Дякую
Встановіть собі свої власні правила щодо випічки і робіть як вам зручно
Неваляшкина• 10 апреля в 01:17
Ответ дляТвоя подружайка
Сльози тут зайві. Якщо я чимось образила ваші почуття , то прошу пробачення. В жодному разі цього не хотіла. А якщо вам дійсно цікаво, як відрізнити зерна від полови ( віру від забобон), то краще дійсно при нагоді зі священником поговоріть. Він пояснить вам спокійно і компетентно, правильними словами.
Кидстаффовна• 10 апреля в 01:25
Ответ дляТвоя подружайка
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
Кожна жінка трохи відьма. Відаюча Ма)
Твоя подружайка
• 10 апреля в 01:45
Ответ дляНеваляшкина
Дякую, що написали. Я це знала. Також знаю, як відзначають цей день католики. Які традиції в деяких країнах ЄС. Моє запитання було про випічку, щоб своїми діями не зневажити певну традицію у православних християн. Щоб зробити так, як прийнято, як рекомендується, а не так, як хочеться. Звісно, я розумію, що пригощання в цей день не головне, а головне щось інше. Сумно, що мою тему не так зрозуміли.
Неваляшкина• 10 апреля в 01:47
Ответ дляТвоя подружайка
Відповідь по вашому питанню - печіть, коли вам зручно. Релігійних/церковних обмежень нема.
Мошей ницца• 10 апреля в 03:58
Скажу почему я пеку в субботу. В четверг чаще всего те кто постился, придерживается православных правил, стараются причаститься. А это значит пол дня на службе. Вечером обязательно я иду на вечернюю службу, читают 10 Евангелий. Это тоже длинная служба. Печь паски просто некогда. В пятницу вынос Плащаницы, погребение Плащаницы. Тоже длинные службы. Тоже просто нет времени на паски. В субботу я пеку паски. Но ставлю тесто в пятницу вечером, когда прихожу со службы. Оно стоит до утра, утром начинаю заниматься пасками. Паски, это просто традиция и больше ничего, какого то другого смысла она не несёт. Если вы не ходите на службы, пеките когда хотите.
Та_все_ок_будет• 10 апреля в 06:03
Коли спечете, тоді і правильно, якби ви в церкву регулярно ходили, а не лише, щоб паски посвятити, то ви би знали коли пекти. Якщо ж не знаєте, то печіть, як вам зручно.
После шести ни-ни• 10 апреля в 08:09
Автор, наші пращури пекли паски і в п´ятницю, але до виносу Плащаниці..-я була подивована,коли дізналась про це з етнографічних книг. Так що в цьому питанні переплелись і традиції,і забобони.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 08:34
Ответ дляМошей ницца
Дякую за вашу відповідь.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 08:36
Ответ дляТа_все_ок_будет
А якщо не знаю, це злочин? Створила тему, щоб спитати в жінок, сестер, берегинь? Не заради осуду, заради розʼяснення, підтримки. Дякую, що зайшли в тему.
Твоя подружайка
• 10 апреля в 08:37
Ответ дляПосле шести ни-ни
Дякую. Так, дійсно, цікаво було б розібратися у цьому питанні.
Та_все_ок_будет• 10 апреля в 08:38
Ответ дляТвоя подружайка
Я якраз без осуду свій комент написала, печіть коли вам зручно
Міряно-переміряно• 10 апреля в 09:07
Ответ дляТвоя подружайка
А нема якихось релігійних правил з цього питання чи рекомендації?
А вы постились? На службы ходили? Если нет, то какая вам разница?!
Міряно-переміряно• 10 апреля в 09:08
Ответ дляТанго утрьох
И да, автор, вам верно заметили, если уж говорить о правилах, то нужно пост держать 6 недель
Файна_зупка• 10 апреля в 09:25
Ответ дляТвоя подружайка
Ну по идее пекут в чистый четверг.
Всегда пекла с пятницы на субботу, и всегда был стресс - если не получатся, переделать не успею.