sovetchitsa
Советчица
Вход Регистрация
Спросить Советую Промо публикация Поиск товара
Настройки
Язык меню: ru ua Шрифт: a a a
Служба поддержки
Вход Регистрация
Правила | Ограничения | Cookies
©2008—2026 Советчица Kidstaff
Советчица - Семья, Дом, Дети - Домашние хлопоты
anonim_91
Твоя подружайка• 09 апреля в 23:00

Печуть паски в пʼятницю чи лише четвер або субота?

Вітаю. Хто пече, в який день ви це робите? Як ви вважаєте, як правильно? Дякую
показать весь текст
woman_facepalming 2
121 0
Все фото темыКомментарии автораМои ответы
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 00:41
91
Ответ дляКолдунья-вещунья
то ви визначіться, ви в бога віруєте чи в відьом?
Як є Бог, то є і темні сили. Це ж наче зрозуміло.
woman_facepalming 2

anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 00:43
92
Ответ дляТвоя подружайка
Я святкую Пасху, з дитинства, і Різдво. Виросла серед народу, от так народ говорив, з дитинства оце все наганяло страх. Сумнівам слова дорослих не піддавала. Сказали, що так не робиться, і все. Хіба ви в іншому суспільстві виросли? Мої дорослі ділилися на дві категорії - або віруючі, де там і були всі певні правила, порядки, те, що ви називаєте забобонами, або невіруючі. От мені якось сперечатися ні з ким не хотілося. Дивилась, як хто робить. От казали в церкву з покритою головою. Ну ок. За вашою логікою, то так все можна заперечувати. Може, воно також ок. Не знаю. Вашим коментарем ви хотіли піддіти?
Да ні, піддіти нікого не хотіла. Просто не розумію, як зараз, коли стільки інформації у вільному доступі, ми всі дорослі люди, самі визначаємося з тим, у що вірити, ким себе ідентифікувати ( християнами, атеістами і тд) - і не знати, що ці забобони це повна дурня…
Ви пишете, що все життя святкували ці свята. А як саме святкували? Ну крім випікання пасок
like 2
anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 00:45
93
Ответ дляТвоя подружайка
Як є Бог, то є і темні сили. Це ж наче зрозуміло.
Так, звичайно. Але якщо ви християнка (Ви християнка?), то знаєте, як захистити себе від цих сил. Ну ви ж вже виросли, до чого ті страхи з дитинства? А якщо не християнка, то день випікання пасок не має жодного значення
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 00:47
94
Ответ дляНеваляшкина
Тобто ви вірите рекомендаціям людей , які пишуть про відьм, а не рекомендаціям церкви? У церковне свято? Ну що тут скажеш… ваш вибір.
А паски освячувати понесете чи це просто кулінарний захід у вас?
Люди ж відгукнулися, що печуть. Мені тут священники ж не відповідали. Варто було б у священника спитати, але не маю зараз можливості. Тому тут спитала у більш знаючих людей. Також помітила, що тут в темах про Великдень пишуть, що печуть або в четвер, або в суботу. Замислилась, чи це правило, чи ні. Весь час з мого дитинства то пʼятниця перед Великоднем був тихий день. От щодо пасок не памʼятаю, здається, не пекли. В четвер все мили, прибирали, милися. Словом, моя тема якось зайшла не в те русло. Спитала просто, таких же жінок, дівчат, хто в курсі. А вийшли так, що просто до сліз довели. І наче не так Пасху розумію, і кулінарний захід. Дивно.
anonim_45
Тантрический кекс• 10 апреля в 00:49
95
Моя прабабушка пекла в пятницу - мама рассказывала. Паска была на 100 яиц, из печи. Я смутно, но помню - желтая, солнечная, с загоревшим верхом, как на картинке.
И мама пекла в пятницу. У нее была удивительно красивая и вкусная паска, необычная. Помню, что взбитые белки добавляли. Жаль, рецепта нет
heart 3
anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 00:50
96
Ответ дляТвоя подружайка
Люди ж відгукнулися, що печуть. Мені тут священники ж не відповідали. Варто було б у священника спитати, але не маю зараз можливості. Тому тут спитала у більш знаючих людей. Також помітила, що тут в темах про Великдень пишуть, що печуть або в четвер, або в суботу. Замислилась, чи це правило, чи ні. Весь час з мого дитинства то пʼятниця перед Великоднем був тихий день. От щодо пасок не памʼятаю, здається, не пекли. В четвер все мили, прибирали, милися. Словом, моя тема якось зайшла не в те русло. Спитала просто, таких же жінок, дівчат, хто в курсі. А вийшли так, що просто до сліз довели. І наче не так Пасху розумію, і кулінарний захід. Дивно.
Ну чому до сліз, ви що… просто дискусія звичайна. Кожен узнаю для себе щось нове, і це дуже добре. І так, при нагоді запитайте у священника, це нормально, і дуже добре, що ви цікавитеся цими питаннями. Також є консультації священників онлайн, питання-відповідь. Сайт не памʼятаю точно, пошукати можна
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 00:58
97
Ответ дляНеваляшкина
Да ні, піддіти нікого не хотіла. Просто не розумію, як зараз, коли стільки інформації у вільному доступі, ми всі дорослі люди, самі визначаємося з тим, у що вірити, ким себе ідентифікувати ( християнами, атеістами і тд) - і не знати, що ці забобони це повна дурня…
Ви пишете, що все життя святкували ці свята. А як саме святкували? Ну крім випікання пасок
Паски я не пекла. Щодо їжі та приготувань, то допомагала дорослим в цих питаннях. Але це суто фізична якась допомога, що скажуть, те і робилося. Церковні свята, особливо Різдво та Великдень особисто для мене це духовна сторона, як і релігія в цілому. Коли ти віриш, і свою віру ти підкріплюєш діями обов’язково. Віра, особисто, для мене - це про добро. 10 заповідей про те, що людина повинна дотримуватися завжди. І починати з себе. Але це моє особисте бачення. Моє відчуття. Зрозуміло, якщо в церкві кажуть - що перед сповіддю та причастям треба піст, то я його дотримаюсь (не буду обманювати чи щось там хитрувати); якщо є певні порядки, то також з поваги обов’язково дотримаюсь. Тому тут і спитала, як правильно. Бо саме про цей день та як і коли правильно - не знаю. Перед створенням теми спитала в gpt-чата, він відповів, що традиційно в четвер та суботу.
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 01:03
98
Ответ дляТантрический кекс
Моя прабабушка пекла в пятницу - мама рассказывала. Паска была на 100 яиц, из печи. Я смутно, но помню - желтая, солнечная, с загоревшим верхом, как на картинке.
И мама пекла в пятницу. У нее была удивительно красивая и вкусная паска, необычная. Помню, что взбитые белки добавляли. Жаль, рецепта нет
Дякую за коментар. Мої бабусі також пекли. Було смачно. Шкода, шо рецептів не лишилося, а я була маленька, то звісно і не думала, що слід записати.
heart 1
anonim_33
Танго утрьох• 10 апреля в 01:05
99
Ответ дляТвоя подружайка
Люди ж відгукнулися, що печуть. Мені тут священники ж не відповідали. Варто було б у священника спитати, але не маю зараз можливості. Тому тут спитала у більш знаючих людей. Також помітила, що тут в темах про Великдень пишуть, що печуть або в четвер, або в суботу. Замислилась, чи це правило, чи ні. Весь час з мого дитинства то пʼятниця перед Великоднем був тихий день. От щодо пасок не памʼятаю, здається, не пекли. В четвер все мили, прибирали, милися. Словом, моя тема якось зайшла не в те русло. Спитала просто, таких же жінок, дівчат, хто в курсі. А вийшли так, що просто до сліз довели. І наче не так Пасху розумію, і кулінарний захід. Дивно.
А як ви визначили, що люди ці ’більш знаючі’
face_with_tears_of_joy 1

anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 01:06
100
Ответ дляНеваляшкина
Ну чому до сліз, ви що… просто дискусія звичайна. Кожен узнаю для себе щось нове, і це дуже добре. І так, при нагоді запитайте у священника, це нормально, і дуже добре, що ви цікавитеся цими питаннями. Також є консультації священників онлайн, питання-відповідь. Сайт не памʼятаю точно, пошукати можна
Так, дякую, пошукаю. До сліз в прямому сенсі. Видно, якісь коментарі виявилися занадто для мене. Мабуть, була не дуже гарна ідея створювати тут тему. Якось подумалося, знайду підтримку жінок, дівчат, хто більш розбирається.
heart 1
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 01:08
101
Ответ дляТанго утрьох
А як ви визначили, що люди ці ’більш знаючі’
Наприклад, за тим, хто більше, ніж я, спілкується зі святими отцями, частіше ходить до церкви, пече не перший рік, можливо, хтось і служить в церкві.
anonim_33
Танго утрьох• 10 апреля в 01:09
102
Ответ дляТвоя подружайка
Так, дякую, пошукаю. До сліз в прямому сенсі. Видно, якісь коментарі виявилися занадто для мене. Мабуть, була не дуже гарна ідея створювати тут тему. Якось подумалося, знайду підтримку жінок, дівчат, хто більш розбирається.
Слухайте, ну немає ніяких правил випікання кексів, крім кулінарних рецептів. Я маю на увазі правил від Господа. А інші правила вигадали люди. Такі ж самі, як і ви.
like 3
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 01:10
103
Ответ дляТанго утрьох
Слухайте, ну немає ніяких правил випікання кексів, крім кулінарних рецептів. Я маю на увазі правил від Господа. А інші правила вигадали люди. Такі ж самі, як і ви.
Добре. Дякую
anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 01:11
104
Ответ дляТвоя подружайка
Паски я не пекла. Щодо їжі та приготувань, то допомагала дорослим в цих питаннях. Але це суто фізична якась допомога, що скажуть, те і робилося. Церковні свята, особливо Різдво та Великдень особисто для мене це духовна сторона, як і релігія в цілому. Коли ти віриш, і свою віру ти підкріплюєш діями обов’язково. Віра, особисто, для мене - це про добро. 10 заповідей про те, що людина повинна дотримуватися завжди. І починати з себе. Але це моє особисте бачення. Моє відчуття. Зрозуміло, якщо в церкві кажуть - що перед сповіддю та причастям треба піст, то я його дотримаюсь (не буду обманювати чи щось там хитрувати); якщо є певні порядки, то також з поваги обов’язково дотримаюсь. Тому тут і спитала, як правильно. Бо саме про цей день та як і коли правильно - не знаю. Перед створенням теми спитала в gpt-чата, він відповів, що традиційно в четвер та суботу.
Розумієте, для християн це найбільше свято. Воно символізує вічне життя , воскресіння з мертвих, відкуплення від гріхів. Людина сповідається, скидає з душі гріхи, отримує прощення, виконує покуту. І кульмінацію - причастя. Людина йде до церкви, молиться на великодній службі. Це зміст і обряд цього свята. А паски і яйця - це просто символи, це не головне. І коли їх пекти значення немає ніякого. В європейських країнах християни також святкують Великдень, але пасок не печуть, ну вони від цього не гірші і не кращі за нас. У них свої традиції.
Стосовно Страстноі пʼятниця. Це день, коли вбили Ісуса. День жалю, скорботи. Не роблять те, що не робили б в день смерті близької людини - не танцюють, не співають і тд. Ввечері в церкві виставляють Плащаницю - символічний одяг Ісуса з слідами катувать. Люди йдуть до церкви, моляться. Можна і в суботу піти. В неділю вночі чи дуже рано, плащаницю ховають. Це символ того, що Ісус зник, тіла нема. І кульмінація - недільна Служба - Воскресіння, повстання з мертвих. Радість, закінчення посту.
Ну це примітивно і коротко звичайно я написала…
anonim_33
Танго утрьох• 10 апреля в 01:11
105
Ответ дляТвоя подружайка
Добре. Дякую
Встановіть собі свої власні правила щодо випічки і робіть як вам зручно
like 1
anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 01:17
106
Ответ дляТвоя подружайка
Так, дякую, пошукаю. До сліз в прямому сенсі. Видно, якісь коментарі виявилися занадто для мене. Мабуть, була не дуже гарна ідея створювати тут тему. Якось подумалося, знайду підтримку жінок, дівчат, хто більш розбирається.
Сльози тут зайві. Якщо я чимось образила ваші почуття , то прошу пробачення. В жодному разі цього не хотіла. А якщо вам дійсно цікаво, як відрізнити зерна від полови ( віру від забобон), то краще дійсно при нагоді зі священником поговоріть. Він пояснить вам спокійно і компетентно, правильними словами.
anonim_145
Кидстаффовна• 10 апреля в 01:24
107
Чергова заборона ? Не набридло? Печіть коли відчуєте.
anonim_145
Кидстаффовна• 10 апреля в 01:25
108
Ответ дляТвоя подружайка
Та щось вже стрьомно якось. Там вище про відьом написали. Вже взагалі якось все перехотілося. Але добре, що хоч тему створила. Більше дізналась.
Кожна жінка трохи відьма. Відаюча Ма)
like 1
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 01:45
109
Ответ дляНеваляшкина
Розумієте, для християн це найбільше свято. Воно символізує вічне життя , воскресіння з мертвих, відкуплення від гріхів. Людина сповідається, скидає з душі гріхи, отримує прощення, виконує покуту. І кульмінацію - причастя. Людина йде до церкви, молиться на великодній службі. Це зміст і обряд цього свята. А паски і яйця - це просто символи, це не головне. І коли їх пекти значення немає ніякого. В європейських країнах християни також святкують Великдень, але пасок не печуть, ну вони від цього не гірші і не кращі за нас. У них свої традиції.
Стосовно Страстноі пʼятниця. Це день, коли вбили Ісуса. День жалю, скорботи. Не роблять те, що не робили б в день смерті близької людини - не танцюють, не співають і тд. Ввечері в церкві виставляють Плащаницю - символічний одяг Ісуса з слідами катувать. Люди йдуть до церкви, моляться. Можна і в суботу піти. В неділю вночі чи дуже рано, плащаницю ховають. Це символ того, що Ісус зник, тіла нема. І кульмінація - недільна Служба - Воскресіння, повстання з мертвих. Радість, закінчення посту.
Ну це примітивно і коротко звичайно я написала…
Дякую, що написали. Я це знала. Також знаю, як відзначають цей день католики. Які традиції в деяких країнах ЄС. Моє запитання було про випічку, щоб своїми діями не зневажити певну традицію у православних християн. Щоб зробити так, як прийнято, як рекомендується, а не так, як хочеться. Звісно, я розумію, що пригощання в цей день не головне, а головне щось інше. Сумно, що мою тему не так зрозуміли.

anonim_47
Неваляшкина• 10 апреля в 01:47
110
Ответ дляТвоя подружайка
Дякую, що написали. Я це знала. Також знаю, як відзначають цей день католики. Які традиції в деяких країнах ЄС. Моє запитання було про випічку, щоб своїми діями не зневажити певну традицію у православних християн. Щоб зробити так, як прийнято, як рекомендується, а не так, як хочеться. Звісно, я розумію, що пригощання в цей день не головне, а головне щось інше. Сумно, що мою тему не так зрозуміли.
Відповідь по вашому питанню - печіть, коли вам зручно. Релігійних/церковних обмежень нема.
anonim_48
Мошей ницца• 10 апреля в 03:58
111
Скажу почему я пеку в субботу. В четверг чаще всего те кто постился, придерживается православных правил, стараются причаститься. А это значит пол дня на службе. Вечером обязательно я иду на вечернюю службу, читают 10 Евангелий. Это тоже длинная служба. Печь паски просто некогда. В пятницу вынос Плащаницы, погребение Плащаницы. Тоже длинные службы. Тоже просто нет времени на паски. В субботу я пеку паски. Но ставлю тесто в пятницу вечером, когда прихожу со службы. Оно стоит до утра, утром начинаю заниматься пасками. Паски, это просто традиция и больше ничего, какого то другого смысла она не несёт. Если вы не ходите на службы, пеките когда хотите.
anonim_139
Та_все_ок_будет• 10 апреля в 06:03
112
Коли спечете, тоді і правильно, якби ви в церкву регулярно ходили, а не лише, щоб паски посвятити, то ви би знали коли пекти. Якщо ж не знаєте, то печіть, як вам зручно.
anonim_30
После шести ни-ни• 10 апреля в 08:09
113
Автор, наші пращури пекли паски і в п´ятницю, але до виносу Плащаниці..-я була подивована,коли дізналась про це з етнографічних книг. Так що в цьому питанні переплелись і традиції,і забобони.
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 08:34
114
Ответ дляМошей ницца
Скажу почему я пеку в субботу. В четверг чаще всего те кто постился, придерживается православных правил, стараются причаститься. А это значит пол дня на службе. Вечером обязательно я иду на вечернюю службу, читают 10 Евангелий. Это тоже длинная служба. Печь паски просто некогда. В пятницу вынос Плащаницы, погребение Плащаницы. Тоже длинные службы. Тоже просто нет времени на паски. В субботу я пеку паски. Но ставлю тесто в пятницу вечером, когда прихожу со службы. Оно стоит до утра, утром начинаю заниматься пасками. Паски, это просто традиция и больше ничего, какого то другого смысла она не несёт. Если вы не ходите на службы, пеките когда хотите.
Дякую за вашу відповідь.
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 08:36
115
Ответ дляТа_все_ок_будет
Коли спечете, тоді і правильно, якби ви в церкву регулярно ходили, а не лише, щоб паски посвятити, то ви би знали коли пекти. Якщо ж не знаєте, то печіть, як вам зручно.
А якщо не знаю, це злочин? Створила тему, щоб спитати в жінок, сестер, берегинь? Не заради осуду, заради розʼяснення, підтримки. Дякую, що зайшли в тему.
anonim_91
автор Твоя подружайка • 10 апреля в 08:37
116
Ответ дляПосле шести ни-ни
Автор, наші пращури пекли паски і в п´ятницю, але до виносу Плащаниці..-я була подивована,коли дізналась про це з етнографічних книг. Так що в цьому питанні переплелись і традиції,і забобони.
Дякую. Так, дійсно, цікаво було б розібратися у цьому питанні.
anonim_139
Та_все_ок_будет• 10 апреля в 08:38
117
Ответ дляТвоя подружайка
А якщо не знаю, це злочин? Створила тему, щоб спитати в жінок, сестер, берегинь? Не заради осуду, заради розʼяснення, підтримки. Дякую, що зайшли в тему.
Я якраз без осуду свій комент написала, печіть коли вам зручно
anonim_41
Міряно-переміряно• 10 апреля в 09:07
118
Ответ дляТвоя подружайка
А нема якихось релігійних правил з цього питання чи рекомендації?
А вы постились? На службы ходили? Если нет, то какая вам разница?!
anonim_41
Міряно-переміряно• 10 апреля в 09:08
119
Ответ дляТанго утрьох
И да, автор, вам верно заметили, если уж говорить о правилах, то нужно пост держать 6 недель
7
anonim_187
Файна_зупка• 10 апреля в 09:25
120
Ответ дляТвоя подружайка
А нема якихось релігійних правил з цього питання чи рекомендації?
Ну по идее пекут в чистый четверг.
Всегда пекла с пятницы на субботу, и всегда был стресс - если не получатся, переделать не успею.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения, изложенные в теме, передают взгляды авторов и не отражают позицию Kidstaff
Тема закрыта

Похожие темы:

Ще з цiкавого


Популярные вопросы!

Сегодня Вчера 7 дней 30 дней

ещё

Сейчас читают!

Назад Комментарии к ответу

О нас | Служба Поддержки | Помощь

Правила | Ограничения | Cookies ©2008—2026 Советчица Kidstaff