Пушкининиана• 03 мая в 23:56

Вічна суперечка про те чи треба читати класику якщо вона не подобається

Знайомий каже що людина яка не читала Шекспіра просто культурно неграмотна. Я кажу що примусове читання вбиває бажання читати взагалі. Ви дочитували класику через силу і що з того вийшло? Чи є хоч одна книжка яку ви змусили себе дочитати і потім були раді?
Prervana• 04 мая в 01:33
Ответ дляХочу барабульки
Не нашла в нем кайфа вообще. Пока дочка учила наизусть монолог Джульетты мы его вдвоем прокляли ох как много раз. Там реально к нему инструкция с переводом почти половины слов на современный. Напомнило как читали рус литературу в школе с рпзъяснениями всех устаревших слов
Мой внутренний голос очень хочет задать вопрос, вот прям от чистого сердца. Неужели вам было неинтересно? Ну хоть капельку? Это же другая эпоха, совсем другой мир. Как оно там всё было, какие слова, а почему они такие, а во что переродились...
...Неужели совсем ноль интереса?

Ласковая_львица• 04 мая в 01:37
Ответ дляPrervana
...Неужели совсем ноль интереса?
Вы мастер троллинга или поклонник Шекспира?
В курсі діла• 04 мая в 01:38
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
Тоже не читается?
Багато перечитано в дитинстві, юності, молодості. Зараз не знаю, що читати. Ну,і часу немає. А я маніяк, якщо книга цікава - для мене весь світ зникає, я нічого не роблю поки її не прикінчу. Я така зі всіма своїми пристрастями.
В курсі діла• 04 мая в 01:39
Ответ дляКохайтесьЧорнобровi
Я не знаю как это описать, что-то во мне потухло или сдохло) Наверное, интерес, энтузиазм.. Какое-то состояние прострации и апатии.
Прямо про мене.
КараПузовна• 04 мая в 01:41
Порадьте щось варте читання з власного досвіду.
В курсі діла• 04 мая в 01:42
Ответ дляКараПузовна
Смаки різні. Це неможливо.
КараПузовна• 04 мая в 01:44
Ответ дляВ курсі діла
Смаки різні. Це неможливо.
Ну,я можу порадити містичні детективи Кінга і оповідання Бредбері,ще Крижановську,також містика.Ось таке люблю

Prervana• 04 мая в 01:45
Ответ дляЛасковая_львица
Я к Шекспиру очень ровно отношусь, он просто был в программе. Перечитывать не буду, нет внутреннего запроса. Но в моменте прочтения что-то в нем находила, как и в других книгах. Что-то, что позволило таки прочесть, а не убежать во двор палкой по лужам бить
В курсі діла• 04 мая в 01:59
Ответ дляКараПузовна
Я люблю Агату Крісті з дитинства, Моема, Симоненко поезія - це шедевр. Та я скільки перечитала, все і не згадаю, але від всього фанатіла. Кожну книгу можу радити, але не кожен її оцінить. Я історичні романи люблю
Сизоока бестія• 04 мая в 04:40
Ответ дляЗрадорозганячка
А пробуєте?
В мене різні періоди є. Читальні і ні.
А може вчепитись в якогось автора і тільки його читати.
Зараз у мене це трилери Кінга, жахи ні.
Як же круто він пише. Він геній. Наче кіно дивишся в голові
З чого радити почати знайомство з Кінгом?
Хочу спробувати, але завжди щось зупиняє, треба щось дуже захопливе й цікаве
Шотуткоїться?• 04 мая в 04:53
Ответ дляЛуноходик_Ик
Пушкин же
Булгакова і Достоєвського забули
КараПузовна• 04 мая в 05:19
Ответ дляСизоока бестія
Я почала з оповідання Виживший,потім Дюма Кі ,Роза Марена,Гра Джеральда,Мізері,Країна радості,Містер мерседес,Хто знайшов бере собі,22.11.1963, Долорес Клейборн і решта.... Багато коротких оповідань слухала в аудіо записах.
Лукава_Кiшка• 04 мая в 05:30
Ні, я подорослішала. Із нещодавнього факапу-Тигролови. Вони ж були у шкільній програмі, але оце на фоні хайпу, вирішила оновити, боооо, який брєд, як почала, так і закінчила. Замість висасувати із пальця талантів, краще б розвивали нові.
У мене є нещодавня , але не класика, а історична праця, там автор як платівка , можна було втричі скоротити лише на повторах, але вона дійсно вартувала того, щоб дочитати, але класика це інше, я б класиці, якщо вона не йде , не давала б стільки шансів) нащо? Не всі автори були геніями, не всі генії відгукуються.
А ваш знайомий - дуже обмежена людина.
Угги в горошек• 04 мая в 07:13
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Є люди з діагнозами які взагалі читати не можуть. Є професори і доктора наук які навіть не знають що написав Шекспір
Все образованные люди знают, что написал Шекспир
Воленс-неволенс• 04 мая в 07:38
Ответ дляНульовий сантиметр
Так мова про те, що сучасна українська література ширпотрьоб, а не класична. Я люблю читати, і укрліт також, багато є українських творів, які мені подобаються, але серед сучасних мабуть і немає.
Так а кого ж з сучасних українських письменників ви читали?
LediBlac• 04 мая в 08:20
Ответ дляТам-тарарам
Я читаю то, что мне нравится.
Не считаю что чтение классики кардинально но на что-то в жизни влияет.
Посмотрите на рашу. Там сильно гордятся классической русской литературой. А толку?
У многих ’знатоков’ понятие классика определяется годом написания. Т.е. если это издание до 19 века- классика, а 20-21 век по умолчанию новомодная бульварщина. Это мнение тех людей, которым читать абсолютно бесполезно, у них ’как в сухую землю’ - прочитал и надо следом чьё-то компетентное мнение читать сразу и заучивать, потому что своего не будет. Классика- это не о периоде издания, а о содержании, наполнении.
Гидроусилитель руля• 04 мая в 08:24
Відповідь на це питання я дала вчительці із зарубіжної літератури ще коли я була в одинадцятому класі: я не стану читати те, що мені не цікаво.
З дитинства я багато читаю. Завдяки цьому, навіть не читаючи цілком книжку, лише ознайомившись з сюжетом, могла легко обговорювати основну проблематику твору. Вчитель вирішила мене ’ловити’ на дрібницях. Ну я і встала, в якийсь момент ’в позу’. Бо почала читати Хемінгуея, а це така нудотина для мене виявилася - аж зуби скреготали. Ну я і заявила, що читати ЦЕ я не стану. Готова, натомість, обговорити, наприклад, Цвейга, який писав у схожому жанрі.
Зрадорозганячка• 04 мая в 08:26
Ответ дляСизоока бестія
Я писала що жахи це не моє.
Я починала з Зеленої милі і Втечі з Шоушенка (вже після фільмів, знаючи сюжет)
Мізері
Трилогія:
1. Містер Мерседес
2. Що упало, те пропало
3. Остання зміна

Гра Джералда

В мене ще пару десятків закачаних є
Грибной_Дождик• 04 мая в 09:13
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Я така. Зате знаю багато чого іншого 😉

Ворую вкусняшки• 04 мая в 10:20
Ответ дляНульовий сантиметр
І серед українських письменників є класики
Світової класики?
А_я_ЛОЖУ!• 04 мая в 10:31
Ответ дляМій не такий
Да. Я недавно дала шанс украинскому современному детективу. Это полный провал. Еле дочитала. Просто 1/10.
Что именно Вы читали?
Хочу барабульки• 04 мая в 11:02
Ответ дляPrervana
...Неужели совсем ноль интереса?
Все мы разные. Абсолютно не трогало, честно.
ЯкаКраля• 04 мая в 11:25
Ответ дляЛолитаНеРазлита
Мне Теодор Драйзер тоже очень нравится, прям его три книги мои самые любимые.
Про коммуниста я не читала насчет него))
Американская трагедия,Финансист,Титан,Стоик, Сестра Керри, Дженни Герхардт,Трилогия желания,Гений-все замечательные.
Ну да, коммунист, но в рамках критического реализма.Маркес, Булгаков, Золя, Сэлинджер, Гюго, Ремарк особенно, -все любимые.
Поэзия Пушкина, Блок и Есенин.Гете, Кафка, Цвейг., Моэм.
Классиков достаточно и каждый найдет что то свое, а что то не зайдет.
Alena-vovk• 04 мая в 12:06
класика це база, але читати через силу нема сенсу. Сенс читання у рефлексії а не в кількості ’галочок’
Грабля• 04 мая в 12:53
Ответ дляВідкушу все що стирчить
Ви перебільшуєте щодо професорів та докторів наук.
Файна цьоця• 04 мая в 12:55
Класику не люблю. Люблю пригоди, казки і фантастику. Українських авторів зі шкільної програми взагалі не читаю - суцільний негатив і депресняк, наїлась ними в школі.
ОноВамнадо• 04 мая в 13:22
Ответ дляТоска в носках
не повірите, в Хайдусобосло є вулиця Пушкіна я була в шоці коли побачила
Чому ні, там, мабуть, росіяни нікого не вбили.
Ліньки гуглить• 04 мая в 15:49
Можна взагалі нічого не читати
Відкушу все що стирчить• 04 мая в 17:32
Ответ дляГрабля
Як це я « перебільшую»?
ГугелП@лАмался• 04 мая в 18:27
Это совковые стереотипы. Моя мама любитель книг с самого детства, но даже не желая обидеть, человек она очень глупый по-жизни, абсолютно, куча фобий, одна из которых ’боялась остаться одна’ поэтому связалась с парнем с которым получила просто худшую жизнь и себе и детям. Человек полностью с отсутствием логики и размышлений, но при этом повторюсь, фанат книг и классики. Что это даёт? Ни-че-го. И за себя скажу, терпеть не могу читать, не читаю ничего, но очень хорошее логическое мышление, аналитический склад ума, по двум предложениям могу понять всё о человеке. Так что нет, тупым рождаются и книги это не исправят и никак не влияют на мудрость в жизни)