Ниф_ниф• 27 мая в 23:22
Хто тут ще вважає, що власники
сільських городів - щасливі і багаті люди? Часто бачу, як на кідстафі радять: немає коштів - посадіть город, і все матимете, причому ще й робити нічого не треба, все легко і безкоштовно.
Так от, гаруємо отак, обліплені мошками, вже місяць. Більш-менш пристойний спрей коштує від 200 грн, він дає можливість хоч трохи попрацювати 20 хвилин максимум, вистачає балончика на кілька разів.
І це тільки мошки. Причому ми всі покусані, бо весь з ніг до голови не обприскаєшся і скафандр не одягнеш.
Окрім того, за прогнозом, йде сильне пониження температури. Завтра треба обробляти висаджене і посіяне антистресом, щоб розсада і сходи не загинули. Пакетик на 10 л розчину - від 50 грн. Скільки їх піде на 10 соток - від 500 грн. точно. Картопля сходить - проситься яд від жуків, вартість ще боюся підраховувати навіть. А якщо вдасться вберегти від холоду томати, перець і капусту- підуть недешеві обробки від фітофтори і білокрилки та вартісне кількаразове підживлення.
То що, є ще любителі "городньої халяви"?
жар-птица Нюра• 27 мая в 23:24
Не знаю таких. Хоть немного умные люди понимают, какой это адский труд. Поэтому я картошку покупаю в магазине, а не еду садить в село
Магиня• 27 мая в 23:24
Не бачу я як радять садити городи. Всім зрозуміло, що мати город не лише напряжно, але й дорого.
А я с Рио-де-Житомира!• 27 мая в 23:26
В 90 выжили именно благодаря огородам. Не помню, чтоб вообще что-то чем-то обрабатывали. Жуков, точно помню, собирали весь сезон вручную. Колорадов в смысле.
Зп платили 15% за май в ноябре, т е, по сути, денег не было.
Лялькодзьоб• 27 мая в 23:26
Всегда у тех кто имеет огород есть что поесть. Картошка, капуста, помидоры. И продать остатки можно.
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:27
Ответ дляPrervana
Как я понимаю, в нашем климате уже требуются теплицы, открытый грунт не алё. В теплицах и обработки проще, и с температурой все ок, и мухи не кусают
В нашем климате - да. В нашей ситуации - мало где. Если огород в поле, а поле в 30 км от границы с напавшей недостраной - я не рискну.
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:32
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Мы в 90-е навоз покупали, за вспашку огорода платили, семена покупали, яд от жука покупали. Во всём остальном себе отказывали, но покупали. Выжили, да. Держали поросёнка. Мясо было, картошка, консервация, а хлеб купить было не за что((
ФрекенБок• 27 мая в 23:32
У мене все набагато простіше. Я роблю не так, як заведено в нашому селі. Я з Києва, в селі в нас дача. Всі сусіди крутять у скронях: у нас так не роблять. А мені пофіг я роблю по-своєму. Коли вони всі зранку сидять в городах з 5 до 9 ранку - я сплю, висипаюсь. Неспішно готую сніданок, одягаю купальник і йду на город. В жару мошки немає. Ніколи нічим не кроплю і не поливаю. Урожай вибираю величезними корзинами, ящиками і мішками. Минулого року фітофтора з´їдала у всіх листя помідор. Всі сусіди кропили-кропили, бігали над ними бігали, ще і до мене заглядали, що все листя чорне. Я звісно нічим не прискала, я прискане можу купити в супермаркетах. Ні у кого не було помідор, а в мене такий урожай, що не було куди дівати.
Смійтеся.
Угу
Смійтеся.
Угу
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:31
Ответ длябарабанщица
Где тут такое писали?)
Не хочу скринить - тема за темой. Как только кто-то заикнется о подорожании продуктов, так сразу умники находятся.
Лялькодзьоб• 27 мая в 23:31
Ответ дляНиф_ниф
Поросёнка держали, но навоз покупали
может потому и на хлеб не было
Железобетон• 27 мая в 23:33
Вчера по дороге на работу болтала с соседом - немцем. Рассказывал с восторгом что в этом году впервые посадил овощи на своём огороде. Рассказывал как делал грядки, какие слои насыпал и т д. Уже 15 лет работает программистом. Свой дом.
Надо ему сказать, что он несчастный и бедный
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:35
Ответ дляФрекенБок
Смійтеся.
Угу
Смійтеся.
Угу
Якщо у моїх сусідів, які принципово не обробляють помідори, фітофтора, то я матюкаюсь і обробляю і своє, і їхнє скраю. Бо якщо тільки своє, то залишуся без нічого.
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:35
Ответ дляФрекенБок
Смійтеся.
Угу
Смійтеся.
Угу
Так ви не прискали, а тоді чим з фітофторою боролися?
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:35
Ответ дляФрекенБок
Смійтеся.
Угу
Смійтеся.
Угу
ФрекенБок• 27 мая в 23:38
Ответ дляНиф_ниф
Я б вас відпиз...ла граблями, серйозно
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:36
Ответ дляФрекенБок
Смійтеся.
Угу
Смійтеся.
Угу
ФрекенБок• 27 мая в 23:37
Ответ дляНиф_ниф
Нічим, вона ніколи не переповзає на помідори. Ну може штук 10 чорних, зате все інше рясне
жар-птица Нюра• 27 мая в 23:39
Ответ дляЖелезобетон
Сравнили, конечно 🤔
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:41
Ответ дляФрекенБок
Я б вас відпиз...ла граблями, серйозно
Мені пофігу. Нехай не садять свої томати біля моїх томатів або обробляють Бо їм принципово понасаджувати і поїхати відпочивати на три тижні. Потім восени згрібають усе на сміття. Хоббі таке мають. Продукти купляють у супермаркеті. Він той город їм не треба, бо нічого з того не збирають і не їдять. І я ж їх граблями не б´ю через гербіциди. Або за те, що розпалюють багаття до неба, яке нищить кущі і дерева з мого боку. А треба було б...
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:43
Ответ дляФрекенБок
То у вас не фітофтора. Фітофтора може за добу скосити всі томати.
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:43
Ответ дляБасноплетка
Где у Вас огород, что столько мошек? У нас ничего подобного нет
Сумська область. Прикордоння.
Муууумие• 27 мая в 23:44
Я бачу як кожного року мати чоловіка паше на тому городі. Так, вона вирощує моркву, буряки та картоплю і їм зі свекром на двох майже на всю зиму вистачає. Але це адські зусилля. Вона з 5 ранку підпушує ті помідори, поливає, обовʼязково під агроволркном, вдень затіняє додатково з боків. Потім нападає фітофтора. Полив лише раз на тиждень, а в інші дні вона поливає з лійки. Перці теж капризні. Молки в нас не бачила, але майже кожне літо є тля. Раніше, років 10 тому її не було взагалі. А зараз постійно є.
Полуниця та фруктові дерева це окремий жах, періодично їх зʼїдають гробаки. 3 дерева черешні зʼїли
ФрекенБок• 27 мая в 23:46
Ответ дляНиф_ниф
Я приїзжаю і збираю мабуть найкращий урожай на все село. Ніколи не поливаю навіть, тільки дощова вода.
Довіртесь матінці-природі. Ось тоді у вас і буде все найкраще . Втручання людини у природу - зло
Ниф_ниф
• 27 мая в 23:47
Ответ дляФрекенБок
Якій матінці-природі?
Басноплетка• 27 мая в 23:47
Ответ дляНиф_ниф
Сумська область. Прикордоння.
Я имею в виду, может, в низинке, возле воды?
ФрекенБок• 27 мая в 23:48
Ответ дляНиф_ниф
Якій матінці-природі?
Я тільки сапую і вириваю бур´яни, бо естет. На цьому все. Я вам отвічаю - всі бігають дивитись який в мене урожай, потім обсуждають