Околовита• 11 июня в 19:40
Чим закінчилась мобілізація психічно хворого з інвалідністю
9 червня 2026 року Чернігівський районний суд виніс довічний вирок 27-річному жителю Київщини Богдану Кошелю, який під час навчальних стрільб у липні 2025 року на Гончарівському військовому полігоні розстріляв двох інструкторів. Людина з вродженою інвалідністю з вадами психіки була благополучна мобілізована, опинилась у навчальному центрі, розстріляла там двох військових і отримала пожиттєве.
"На судовому засіданні 8 червня адвокатка Богдана Кошеля зазначила, що раніше її підзахисний отримував соціальну допомогу, як людина з інвалідністю третьої групи з дитинства. Також вона зазначила, що мати Богдана неодноразово зверталася до різних інстанцій щодо ситуації з її сином, зокрема і про те, що він повідомляв про приниження та побиття з боку керівництва частини. З цими ж питаннями мати зверталася до різних служб і наприкінці червня, напередодні розстрілу"
Так от найабсурдніший прикол в тому, що ні на яку найпростішу роботу на гражданці його б не взяли. Бо кому ж потрібен хронічний психічно хворий охоронцем чи в офісі? Навіть держава йому соціальну допомогу виплачувала, щоб було на що без роботи купити хліба.
Зато в нашу доблесну армію, до титанів - найкращих із найкращих, захищати батьківщину від супостата - це буль добро пожалувати. Куди ж його ще? Не в дурці ж утримувати, коли начальнику ТЦК треба закривати плани по мобілізації. Людині видали висновок ПРИДАТНИЙ, піксельну форму, автомат і відправили на полігон.
Хто винен в тому, що сталося?
Укр_жіночка• 11 июня в 21:23
Ответ дляМорковна
Який у нього діагноз? Бо з шизофренією придатними стали ще роки 4-5 тому. Це офіційно, згідно переліку захворювань. Тому треба дивитися на його діагноз і робити висновки.
Мого сусіда двічі забирали тцк на вулицях Києва і двічі відпускали. Його мама показувала справку що в нього шизофренія. Ну і він їм там цирк влаштовував.
Він побив матір їй 75
Зʼїхала на зйомну квартиру.
Сам він остаточно злетів з катушок
Не приймає нейролептики
Моя особиста думка
Краще отримати кулю і легко померти аніж так страждати
Він побив матір їй 75
Зʼїхала на зйомну квартиру.
Сам він остаточно злетів з катушок
Не приймає нейролептики
Моя особиста думка
Кинг-Конгша• 11 июня в 21:24
Ответ дляОколовита
Мати зверталася. Проігнорували.
Почитала я про цей випадок. Була інвалідность дитинства, потім не було. По суті діагноз не був підтверджений.
Морковна• 12 июня в 08:40
Ответ дляУкр_жіночка
Він побив матір їй 75
Зʼїхала на зйомну квартиру.
Сам він остаточно злетів з катушок
Не приймає нейролептики
Моя особиста думка
Він побив матір їй 75
Зʼїхала на зйомну квартиру.
Сам він остаточно злетів з катушок
Не приймає нейролептики
Моя особиста думка
Так біда в тому, що він може побратимів постріляти чи підставити. Хворій людині абсолютно нічого робити в армії, це ризик для оточуючих насамперед.
З вами погоджуюся, що таке життя - мука для всіх, і для хворого, і для його рідних.
Укр_жіночка• 12 июня в 09:17
Ответ дляМорковна
Ну є шанс що його побратими і застрелять.
В перші хвилини. А так якщо він закінчить життя самогубством то все душа в чистилище.
А так в нього є шанс померти легкою смертью
Околовита
• 12 июня в 09:24
Ответ дляУкр_жіночка
Нащо це все?
Незрозуміло, що психічно хворий не повинен взагалі там бути?
Околовита
• 14 июня в 10:40
Психічно хворих людей категорично залучати до армії не можна. Категорично. На довічне треба садити того лікаря, який дав йому повну придатність. У даному випадку його вина на 100%.