Цікавий писочок• 07 июля в 19:03
Новый ноут: ос, программы microsoft - вопрос от чайника
Мой ноут уже неприлично старый и нужен новый. Смотрю, сейчас продаются ноуты без ос.
Получается, нужно потратиться на ноут+ос. А поскольку у меня работа с документами, то еще и на подписка на программы?
Старый комп у меня все ломаное и через опу, настратвали сто лет назад.
И еще, посоветуйте, пожалуйста, собственно ноут недорогой но с хорошей батареей и чтоб жил долго
Лгин• 07 июля в 20:10
Ответ дляЗ царем в голові
Може, його почистити треба. В мене теж старий, тормоз. Сказали в ідеалі треба все знести і встановити знову
Почистити мається на увазі оновити ПЗ з нуля. Але якщо апаратно комп після перевстановлення нові версії ПЗ не буде тягнути (наприклад по характеристикам процесора чи оперативної памяті) то це не дуже допоможе.
Соображалочка• 07 июля в 21:44
ОС сейчас качается бесплатно на оф сайте Майкрософт. Пользуйтесь сколько влезет, никаких пираток не нужно
Цікавий писочок
• 08 июля в 09:23
Ответ дляЛгин
А не порадите ще на перспективу, для малого треба буде комп щоб тягнув графічні програми?
Лгин• 08 июля в 10:45
Ответ дляЦікавий писочок
Які саме програми і для чого саме? 3д, відеоі, 2д, архітектура, друкований дизайн, моушн, веб - це все графіка але дуже різна, . І перспектива специфічна в комп техніці. Вони старіють по потужності доволі швидко - топовий 7-5 років тому зараз це серединка.
Цікавий писочок
• 08 июля в 11:25
Ответ дляЛгин
Малому зараз 11 і він тільки почне свій шлях в цифрових мистецтвах. Наразі ще чекаємо зарахування в школу і інформацію по пз. Його цікавить 2д, 3д анімація. На даний момент має новий планшет зі стілусом і встановленою крітою. І оговорка - треба не комп, а ноут (важлива мобільність)
Лгин• 08 июля в 12:36
Ответ дляЦікавий писочок
Беріть будь який. 11 років це рівень баловства і проб пера.
Планшет треба власне для цифрового малювання, ретуші вручну. На більше він толком не здатний (проф моделі за тисячі баксів не рахуємо)
Для професійної графіки будь якого напрямку все одно знадобиться комп стаціонарний. Ноут буде шалено грітися і там малий екран.
Тому на зараз на початок взагалі пофігу який купите, за 6-8 років до початку реальної проф діяльності, він що так що так для проф графіки не підійде.
головне беріть не менше 16 гб оперативки, більше можна, вітається, менше ні.
Процесор АМД, райзен 5 з головою, нема сенсу переплачувати за шилдочку Інтел чи 7-9 райзен.
На кількість ядер, потоків і іншу технічну іншу можете поки не звертати уваги. Початківцям немає значення.
Можливо є сенс розглянути додатково зовнішній СсД накопичувач, бо зазвичай файли графіки великі, тримати їх на обмеженому внутрішньому ссд зменшуючи простір місця для програм і диску підкачки не дуже логічно. Але це вже після того як хоч щось навчиться.
Цікавий писочок
• 08 июля в 15:47
Ответ дляЛгин
Дякую