Партизанка• вчера в 22:22

Яку мову обрати дитині як другу іноземну?

Пропонують на вибір польську і французьку. Раніше схилялась до польської, бо ж багато хто їхав у Польщу вступати у вузи, Польща ближче. Але тепер беруть сумніви. Яку б ви обрали?
Черговий по кухні• вчера в 22:24
Англ и нем

Манка Я• вчера в 22:25
Франц, конечно
Фіфачка• вчера в 22:26
Іспанська - дуже пошире у світі і вчиться легко
Мрії у вирії• вчера в 22:26
Французька
Панна Кота• вчера в 22:27
Якщо загалом, то англійську і іспанську.
Якщо вибирати між польською і французькою, то, звісно, френч.
Снегурочко• вчера в 22:27
Если есть возможность то испанскую, из этих двух польскую.
Французский довольно сложный, и если его не практиковать быстро забудешь
Этожзвяздаяегообожаю• вчера в 22:27
Французский очень сложный, польский тоже, но я бы из двух выбрала польский (с ним я могу помогать ребенку).
Бокс-орун• вчера в 22:28
Поставила б обидві мови дитині послухать і яку б дитина обрала.
Copy-Paste• вчера в 22:29
По ребенку смотрите. Французкий - сложный. Произношение, слова пишутся по одному, а произносятся вообще хрен поймёшь как. Опять эти глаголы неправильные, склонения не понятные))). Если чисто для выбора, Я бы выбрала польский. Если у ребенка есть тяга к языкам, то французкий как-то поинтереснее будет.

ТебеОноНадось• вчера в 22:29
Будь яку, це вже через так з 5 років нікому не буде потрібне, враховуючи технології . У моїх 4 рідні , +1 в шкільній програмі, +2 на позашкільних заняттях . Ніяких надій на ці навики не маю
Copy-Paste• вчера в 22:30
Ответ дляТебеОноНадось
Та, оно может и так. Но школа то свое требует. А если ещё и сдавать экзамен...
Svitlo_• вчера в 22:31
без різниці. Рівень вивчення другої мови дуже низький
Мотористка• вчера в 22:31
Ми в свій час обрали польську і жалкую тепер. Такі відносини з Польщею, що навряд хтось туди вже поїде.
Я погнала• вчера в 22:32
Учите латинский и романская группа языков станет доступней
ТебеОноНадось• вчера в 22:33
Ответ дляCopy-Paste
Екзамен обовʼязковий тільки англійською, далі є вибір
Copy-Paste• вчера в 22:35
Ответ дляТебеОноНадось
Я же не знаю, где учится ребенок автора. Не знаю откуда она пишет. Это было лишь предположение.
Синди Кроуфорд• вчера в 22:40
Англійську.

Перепрошую, не вчиталася, що другу іноземну, тоді французьку
Все возможно• вчера в 22:49
Французский. Группа романских языков. Кому нужен польский с их страной?
Благоуханочка• вчера в 22:52
Мы, как второй выбирали между испанским и немецким. Выбрали немецкий, о чём жалею. Дочка его возненавидела)
В вашем случае, наверное, выбрала бы польский, если намерены потом в Польшу поступать.

Швидка Настя• вчера в 23:07
В вашем случае французский. У дочки был выбор франц нем то взяли нем, на хорошем английском очень легко пошел
Огірок та Помідорчик• вчера в 23:17
Тільки не польську!
Лінива, не каюсь• вчера в 23:45
Ответ дляSvitlo_
Смысл не в уровне, а в заложенной базе, пусть даже и очень скромной. У меня как раз такая база французского была заложена, самый минимум. Лет 30 назад. Год назад переехала во Францию, уже после переезда начала учить - летом сдала дельф B1.
Svitlo_• вчера в 23:45
Ответ дляЛінива, не каюсь
Ми не знаємо як складеться життя і яка мова знадобиться.
Лінива, не каюсь• вчера в 23:58
Ответ дляSvitlo_
Тут полностью согласна. Но я польский не знаю, поэтому не могу оценить порог вхождения. Чисто по логике, имело бы смысл заложить основу для более сложного языка. А по факту и не понятно, что пригодится, и ещё если ребёнку язык не понравится, то толку все равно не будет.
Мао_Мяо• 2 часа назад
Треба дивитись по перспективності особистій. Якщо хоч якось задумуєтесь про навчання дитини в Польщі, то звісно польська. Якщо з Польщею ніяк не повʼязуєте майбутнє дитини, то однозначно франц.
Бо Романські мови - це група споріднених мов, до якої належать французька, іспанська, італійська, португальська, румунська. Оскільки вони походять від латини, між ними багато спільних слів, граматичних правил і мовних конструкцій, тому знання однієї романської мови значно полегшує вивчення іншої - наприклад, після французької буде легше вивчати іспанську чи італійську.
У моєї дитини так і склалось випадково. Вивчала в Україні англ і франц, у 2022 занесло в Італію і вона зразу зрозуміла цю мову і дуже швидко вивчила