Кондуктор троллейбуса• 21 декабря 2016

Так запретили учителям по-русски говорить или нет???

Не успела прочитать, а тему уже удалили(
Расскажите в двух словах, пожалуйста
Новогодняя пальма• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила
Ви відповіли, ніби не про державу мову, а про будь-яку: ну і що - англійську знають, відповідають нею на уроці, французьку знають - відповідають нею на уроці... А чому б не дати своїм дітям однаковою мірою володіти кількома мовами (а для цього потрібно якомога більше спілкуватися мовою!), а нехай уже згодом діти вирішують, якою їм спілкуватися в житті! Такою різкою позицією проти ви підсвідомо своїм дітям закладаєте оце небажання спілкуватися українською мовою і вважати її рідною!
что в вашем понимании ’потрібно якомого більше...’? Когда звучит ’потрібно’, это уже принуждение. Мой ребенок изучает пока только два иностранных языка, укр.и рус., общается на том языке на котором ей удобно и не нужно навязывать свое мнение, если вам ’потрібно’ общайтесь на украинском на здоровье.

Робот Вертер• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила
Я, наприклад, не розумію, чому справді ця тема викликає стільки негативу у тих, хто проти такого закону (попередніх тем не читала, тому цікаво побачити позиції ’за’ і ’проти’, а не одразу ’бан’). До слова, мова, як і територія, герб, гімн та ін., є невід´ємним атрибутом держави (у всьому світі - не тільки в Україні). Спокійно спілкуюся з людьми, які спілкуються рос. мовою (я, звісно, українською, тобто не змінюю мови спілкування), хоча щиро вболіваю за те, щоб поваги до державної мови було більше. Ще свого часу К.Маркс сказав, що людина, яка не володіє мовою народу, на землі якого живе, є або гість, або окупант, або раб цього окупанта!’
Якого закону?
Про що взагалі йдеться?

Тут (або не тут) колись давали посилання з харківського букваря - він російською! Ось що було особисто для мене несподіванкою...

Після цього уявити, що хтось комусь щось заборонить, дуже важко.
Рассказница• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила
Извините, но Вы пишите такой себе теоритический бред, собственную хотелку. У большинства на советчице другая позиция.
Черепаха Тортила• 21 декабря 2016
Ответ дляНовогодняя пальма
почитайте, будь ласка, уважно, що я написала ’А чому б не дати своїм дітям однаковою мірою володіти кількома мовами (а для цього потрібно якомога більше спілкуватися мовою!)’. Хіба я десь когось змушую спілкуватися українською мовою???? Я сказала, щоб добре володіти мовою (будь-якою), потрібно якомога більше нею розмовляти!
А тут усі напосіли, що ми (українськомовні) нав´язуємо укр. мову, змушуємо нею розмовляти. Читайте, будь ласка, уважніше!!! І хто тут щось розпалює????
Робот Вертер• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила

Таким текстом Ви надаєте марного оптимізму тролям, для яких це -номінальна мета їхньої діяльності по створенню численних дописів.
Черепаха Тортила• 21 декабря 2016
Ответ дляРассказница
У чому Ви побачили ’теоритический бред’ і ’собственную хотелку’?? Про що Ви????? Нехай у більшості буде інша позиція, а я маю свою! Тільки не розумію, чому моя позиція викликає таку реакцію???? Складається враження, що будь-яка думка, що не збігається з думкою більшості на цьому форумі, апріорі є неправильною??? То де ж демократизм, про який тут йшлося???
Черепаха Тортила• 21 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Та я взагалі не бачу сенсу продовжувати щось писати, бо раціонального зерна тут ніхто не сіє, - усе на емоціях і упередженому ставленні
Робот Вертер• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила
Та історично багато що й будувалося колись на емоціях і наявності суб´єктивної позиці...
Зауважте, що СРСР (так само як і США, і європейські держави середини минулого століття), на відміну від більшості сучасних цивілізованих держав - будувалися на ’твердій руці’ і стукачах. Це була така епоха, у всьому світі.
І порівняйте, що активна одіозна російськомовна меншість, що відвідує цей сайт, вже встигла і колективно настукати на якісь типу патріотичні теми, які навіть ніхто не встиг прочитати; і перекрутити, нібито в них не було прихильників; і вигадати якихось україномовних монстрів-вбивць, і створити свої провокативні теми, на які нікому нецікаво скаржитися, попри купу образливих випадів в бік людей за суто мовною ознакою.

причому таке враження, що це все від нудбги й нічого робити чинять діти ’ситого’ не підкошеного економічними кризами покоління містян, що засвоїли інтернет. тобто, десь 50-х (чи трохи пізніше) років народження ’малята’-пузанчики... коні ситі б´ють копитом.

Та поколінню, більш побитому життям, нІчого цьому протиставити, крім сподівання, що в правді сила...
Мейк-ап форева• 21 декабря 2016
Удалено администрацией...

Черепаха Тортила• 21 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Гарно сказано
Рассказница• 21 декабря 2016
Ответ дляЧерепаха Тортила
Заметьте- Вы уже расписываетесь за всех, это не называется высказыванием своей мысли!
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляМейк-ап форева
Удалено администрацией...
Я теж за. Хоч, припустимо, я десять разів пацифістка і ставлю першим пунктом перед патріотичним вихованням -самодисципліну, тому вважаю, що виховання любові до знань вчитель має починати з себе і показувати дітям таким чином гарний приклад. Інакше йому просто нічого робити у навчальному закладі в будь-якій іпостасі.
Але, на жаль, ’за’ чи ’проти’ хтось тут - все рівно це нічого не міняє, бо в наших школах з будь-якою формальною мовою викладання- здебільшого пострадянське болото, де кермують представники передпенсійного покоління, які розпочинали кар´єру в іншій державі. і теж страждають ’ностальгією за радянським дитинством’. і стрімку кар´єру в СРСР робили здебільшого не патріоти своєї малої батьківщини. я принаймні таких ніколи не бачила. будь-яку кар´єру в принципі роблять хамелеони, а не принципові люди...

Крім того, з огяду на те, що це харківський сайт і він ще хоч якось на диво тримається, в той час як інші аналогічні більш-менш мирні соціальні платформи, що двомовні, що україномовні, в останні пару років війни полягли жертвами ворожих ботів - який смисл тут говорити про українську на шкільних перервах. І очікувати адекватного сприйняття, логічної зваженої реакції, і робити якісь висновки з того, що виходить тут у активної більшості. На сайті міста, де букварі в школах, виявляється, видають російські. В той час, як в інших місцях вони українські... чи ні?
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Че, правда кидстафф харьковский сайт?????
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

И да, насмешили про русские буквари в харьковских школах. Я хороший русский букварь поискала на балке по жаре. Потому что выдали старые и растрепанные, в нашем РУССКОМ классе. А таких классов у нас, увы, мало. Поэтому в школу ребёнка возим через полгода. А вот все дети друзей и знакомых - в украинских классах, и я лично держала в руках их УКРАИНСКИЕ буквари.

Но да, для вас же все харьковчане не люди, угу. Только вы забываете, как эти РУССКОЯЗЫЧНЫЕ харьковчане погибали на майдане.. Трое наших мальчиков. Как эти РУССКОЯЗЫЧНЫЕ харьковчане отстаивали ОГА, на которой каждый по 3-4 раза вздымался аквафреш. Как этих РУССКОЯЗЫЧНЫХ харьковчан избивали и ставили на колени за украинский флаг на вече. Как эти РУССКОЯЗЫЧНЫЕ харьковчане тысячами несли в госпиталь ребятам из ато одежду, еду, деньги, медикаменты, как волонтерили, как шли добровольцами..
Но вам же важнее, на каком языке они думают, а не что делают, правда? Если бы Путин заговорил на украинском, вы бы его расцеловали.
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Полгода= полгорода
Робот Вертер• 22 декабря 2016
І так хочеться в провокативній темі про ’подяку за чудовий і чарівний спадок тоталітарного минулого- фільм іронію долі або з легким паром’ побажати деяким усі зимові свята, аж з Миколая до Хрещення - мені для них нічого не шкода - тільки раз за разом і дивитися, і дивитися, і дивитися цей прекрасний фільм...
Але не наважуюся таке побажати, бо, як на мене, це дуже страшне побажання.
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
а який? я тут недавно, але переконана, що харківський.
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер
Я тут давно, и он никаким местом не харьковский, слава богу.
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно

в смислі? чому для мене харків´яни не люди?

я взагалі людина аполітична, по мітингах з загальнодержавних питань принципово не ходжу.

нащо Ви вигадуєте якісь страшні про мене речі. я двомовна людина, і перша мова в мене російська. тема - про вчителів! до чого тут взагалі політика, Майдан, АТО? Вчителі несуть дітям універсальний, міжнародно визнаний обов´язковий мінімум знань! але вчителі, перед тим, як претендувати на оплату своєї праці з бюджету, мають самі взяти себе в руки і підготуватися до викладання, чи ні?

Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер
А я желаю вам смотреть фильмы евреев братьев Коэнов, Вуди Аллена, Даррена Аронофски. Латиносов Иньярриту, дель Торо и Бунюэля, китайцев Энга Ли и Джона Ву. И не забывать, что дома, с детьми, эти великие режиссёры АНГЛОЯЗЫЧНЫХ фильмов, прославляющие Америку в мире, говорят на идиш, испанском и мандаринском. И это не мешает им быть великими американцами.
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

На переменах учитель никому ничего не мае.
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
можливо. але для того, щоб стверджувати, що він точно не харківський, також потрібні докази, взагалі-то.

просто саме стільки харків´ян на жодному іншому сайті я не помічала... тому зробила такий висновок.
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Я должна вам что-то доказывать????

Действительно, и чего это вв не замечали харьковчан на местном форуме вашей Жмеринки?
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Але йому ’рекомендовано’. Рекомендації -це НЕ прямий наказ.

Та якби у нас був чесний конкурс на бюджетні посади, то перевага б мала надаватися вчителям з вільним володінням і гарною вимовою тією мовою, якою він викладатиме. А без розмовної практики це неможливо. І якщо школа з українською мовою викладання,то логічно, що на уроках зі своєю роботою краще впораються ті вчителі, як на перервах не втрачають практики.
Це навіть якщо припустити, що так вже важко було б за бажання знайти всіх україномовних в побуті вчителів.
Просто літературну мову треба розвивати на масовому рівні. Натомість всі лінуються, або соромляться української мови як такої, неначе є якісь альтернативні шанси підтримувати свій престиж!
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Расскажите нам, харьковчанам, как мы плохо владеем украинским, учитывая, что в этом году четыре двухсотбалльника из области по украинскому были ВСЕ из трех русскоязычных школ. И в первой десятке по ЗНО по украинскому 9 школ - РУССКОЯЗЫЧНЫЕ.
Сколько двухсотбалльников в вашем украиноязычном пгт? помогло вашим школьникам насилие с украинским на переменах?
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Я должна вам что-то доказывать????

Очевидно, якщо хочете, щоб вам повірили, щоб якось підкріпити свої твердження -то маєте...

І вже нехай з нею, з ’моєю’ Жмеринкою, тут можете навіть не старатися, бо це справді неважливо...

Я не читала жодних сайтів окремих міст, тільки загальноукраїнські. На всіх них помітна була якась активна група з певного міста. Хоча могли бути й більш пізні менші групи чи окремі люди з інших міст. Але такого перекосу в бік Харкова і області, повторю, там не було. В мене лишається стійке враження. Не знаю, добре це має бути чи погано, якщо воно вірне, але враження лишається.
Навіть якщо я помиляюся, це нічого не змінює - це ’найхарківськіший’ сайт зі всіх, що я читала!
Скокмоно - стокнуно• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Вперёд, справа вверху кнопочка помощь, пишите админам, они вам расскажут, хто откуда.
На всякий случай пожалуюсь на ваш пост за оскорбление всех жителей огромного города.
И да, перечтите ещё раз пост 80.
Рассказница• 22 декабря 2016
Ответ дляРобот Вертер

Просто харьковчане очень умные и активные. Не переживайте, большинство здесь киевлянок, в чём Вы очень скоро и убедитесь.
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
Те, що Ви зараз написали - жахливо. Не тому, що я не знаю, в чім ’фокус’, що вийшов такий парадокс. Хоча я здогадуюся, про що й вже написала на кілька постів вище.

Але основна трагедія в тім, що має пройти не один рік, щоб людина, яка спілкуєтсья в такому дусі, зрозуміла, що вона поре якусь гарячку і воює з вітряками, і що якщо вона береться когось виховувати, то їй дещо зарано це робить, бо треба спочатку покопатися собі. Ну це, в принципі, драма, яку переживає кожен при становленні своєї особистості і досягнення психологічної зрілості, зваженості, мудрості...
Дещо сумно і неправильно те, що дітей в школі реально ніхто не намагається і не береться ні вчити, ні виховувати, і нікому навіть нецікаво, що це насправді означає, бо самим іще рости й рости. Тож ’найкращі’ з педагогів - змагаються у балах в ЗНО! Тільки не треба, будь-ласка, знову писати, що я це все кажу від ненависті й заздрості до Харкова і прагнення маніпулювати провінційними комплексами і ’екс-столичними’ амбіціями його мешканців, на бога! Навпаки, я дуже вдячна й рада, що лишився хоч один жіночий форум...

У мене у самої були колись відмінні, найвищі ЗНО чи що воно там називалося (щоправда, рейтингів по країні тоді ще не складали). То й що це мені дало в житті, ці бали. А нічого.
Робот Вертер• 22 декабря 2016
Ответ дляСкокмоно - стокнуно
И да, перечтите ещё раз пост 80.
А якого?