Топтунша• 27 октября 2017
Гостья из Западной Украины сказала, что они не едят, то что мы едим, супы-борщи
и прочее. Девочки из ЗУ, а что вы едите/готовите?
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляЯ Главная
Живу в Закарпатті. Меню багате стравами угорської кухні - бограч, боб-левеш - густі, наваристі супи. Вчора ввечері приготувала рокот крумплі, сьогодні ця страва буде ще смачнішою.
о, а я недавно впевше боб-гуляш спробувала - подавали в хлібі хрусткому
.
Така смакота!!!
П.С. Нагадую, я перші страви не люблю
. Така смакота!!!
П.С. Нагадую, я перші страви не люблю
Ло Шарик• 27 октября 2017
Ответ дляЯ Главная
Пробувала всяку, але найбільше всім подобається саме варена. Попередньо її трішки обжарюю.
Мама, взагалі, найсмашніше готує - в духовці.
Да, я тоже беру вареную. А еще в конце добавляю тертый плавленный сырок.
Я Главная• 27 октября 2017
Ответ дляМойНеТакой
у мене сестра двоюрідна вийшла заміж в Солотвино, який же нам там бограч готували на відкритому вогні в казані! смакота. я так зрозуміла, що казан також бограч називається?
Ми готуємо в казані. Живу у приватному будинку, у дворі є крита тераса, мангал і ’шпаргет’) Готуємо багато, запрошую батьків та сестру із сім’єю. Контролює процес мій тато, готуємо години 3.
Ра ру ра ру ра• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
Похож на Наполеон
там тісто тільки зверху і знизу, а середина - все крем
МойНеТакой• 27 октября 2017
Ответ дляЯ Главная
рецепт дасте?)
Сестрица Алёнушка• 27 октября 2017
Ответ дляЛо Шарик
Да забейте)) Ссылаются на толковые словари, не вникнув, что там это слово тоже обозначено как диалектизм.
Удалено администрацией...
Тихомандражная• 27 октября 2017
Ответ дляНенька наша
Якщо Ви про перше, то я готую і борщ, і капусняк, і бульон, і горохову зупку, і легеньку зупку з гречкою... Взагалі мені життєво необхідне перше раз в день. Я зі Львова, корінна
Удалено администрацией...
Чу Ча• 27 октября 2017
Ответ дляSolomiyka78
Судя по соседней теме о борще, на ЗУ борщ варят с фасолью. У нас в Харькове никто из знакомых фасоль не добавляет.
Так, з квасолею. Але я сама рідко її додаю, завжди забуваю)
Сестрица Алёнушка• 27 октября 2017
Ответ дляЯ Главная
це таке?
Тихомандражная• 27 октября 2017
О, точно! У мене тихий мандраж від тої ’зупки’...
Адміни просто у ’корєнь зрєлі’ при присвоєнні ніка...
Сестрица Алёнушка• 27 октября 2017
Ответ дляТихомандражная
Удалено администрацией...
Дякую що не одна я тут роздратована ’ Вєрка Сердючка тоже зупку любить кушать ’
Solomiyka78• 27 октября 2017
Ответ дляБелая и пушистая
ну..не знаю..((
може в Вашій місцевості так несмачно готують?
Калішськими флячками з майоранкем я би і снідала і обідала би
..а это что? Я ни одного из трёх слов не знаю
Solomiyka78• 27 октября 2017
Ответ дляМамзелькин
Ось, наприклад, меню з Івано-Франківського ресторанчика, супи:
Борщ український 300 29,95
Бульйон курячий з домашньою лапшею 300 28,95
Грибний крем-суп 300 34,95
Зупа сирна 300 28,95
Шпинатний крем-суп 300 28,95
Зупа дня
Борщ український 300 29,95
Грибний крем-суп 300 34,95
Зупа сирна 300 28,95
Шпинатний крем-суп 300 28,95
Зупа дня
Это прямо в меню так написано ’зупа’? или всё-таки ’суп’?
Тихомандражная• 27 октября 2017
Ответ дляСестрица Алёнушка
Удалено администрацией...
’пупорізка’???
штаэта?
Ненька наша• 27 октября 2017
Ответ дляСестрица Алёнушка
Удалено администрацией...
Зупка - це скорочено-ласкаве від ’ зупа’, це галицький діалект, і не читайте, не відповідайте, якщо Вам так ріже очки та інші частини тіла. На мамському форумі вимагати літературної української, як мінімум, дивно
Папина дочка• 27 октября 2017
Ответ дляNatali8377
у нас класика - це три варіанти - шкварки (піджарені хрусткі кусочки підчеревини), бринза солона, підлива з сухих білих грибів.
Еще бы добыть такую брынзу где то не химическую, и можно начинать готовить!
Тихомандражная• 27 октября 2017
Ответ дляSolomiyka78
Думаю, что ’зупа’... Так скааать, в поддержание местного колорита... )))
Сестрица Алёнушка• 27 октября 2017
Ответ дляМойНеТакой
походу назревает очередной ’зупосрач’)))
я ЗА!!!
я возмущаюсь потому что с недавних лет язык Верки Сердючки нормально воспринимается зупоедами и они же используют его и в документации, и на телевидении, и в официальных переговорах

ЦыбаФу• 27 октября 2017
Ответ дляРа ру ра ру ра
гольонка - це свиняча рулька, спочатку відварена, а потім запечена.
Кремувки - це ніжне слойоне тісто, в середині багато ніжної начинки, щось по типу заварного крему.
Вот спасибо вам огромное
Выглядит вкусненько
Solomiyka78• 27 октября 2017
Ответ дляТихомандражная
Удалено администрацией...
мне на ’жопку’похоже, даже не знаю, как его можно произносить.
Чу Ча• 27 октября 2017
Ответ дляYamini
Я часто бываю на Западной. Там обычно всегда есть грибная юшка (очень вкусно). Часто бывает борщ. А вот супов каких мы привыкли - с гречкой, макаронами, овощных, рассольников и т.д. действительно не помню.
Їх, можливо, немає в меню ресторанів. Але вдома ці супи дуже навіть готують.
МойНеТакой• 27 октября 2017
Ответ дляСестрица Алёнушка
я ЗА!!!

да? а я всегда думала, что язык Сердючки с полтавским колоритом, так сказать. Данилко ведь из Полтавы. поверьте, на западе никто сердючкиным языком не разговаривает, у нас другие заморочки.
Сестрица Алёнушка• 27 октября 2017
Ответ дляНенька наша
Дивно дорослій людині жити з такими принципами. Хто Вам сказав що це мамський форум? Хто навіть на мамському форумі повинен розмовляти ’сюсі-пусі-лапусі’ ?????????
Є культурна мова, навіщо її вікривляти?
Ненька наша• 27 октября 2017
Ответ дляСестрица Алёнушка
я ЗА!!!

Та не перейматесь, головне, щоб російську не притісняли
Solomiyka78• 27 октября 2017
А сегодня в новостях услышала ’Гемінгвей’, вообще уже рехнулись с украинским языком.
Ненька наша• 27 октября 2017
Ответ дляСестрица Алёнушка
это акушерка!
Це киянки в сьомому коліні так вважають?
Тихомандражная• 27 октября 2017
Ответ дляНенька наша
’Скорочено-ласкаве’? Ну про ’ласкаве’ сперечатись не буду - тут у кожного своє бачення. А про ’скорочено’ це Ви загнули, звичайно...
Шляхом елементарного підрахунку ’зупа’ - 4 літери, ’зупка’ - 5 літер... Де ж ’скорочення’? Покажіть і доведіть, що 5 це меньше, ніж 4...
Хоча... при зупоїдстві, мабуть, відкриваються якість незвідані чакри, які надають безмежний політ фантазії...