ir.zhuck• 17 октября 2019

Реальний день вчителя...

В зв´язку з великою кількістю тем про легку роботу вчителя і наш відпочинок після 14.00, а також у зв´язку з тим, що "Голос" пропонує зробити 40-ка годинний тиждень вчителя, і хочу описати свій реальний сьогоднішній день.
На сьогодні ставка вчителя - це 18 годин на тиждень, але не робочих, а кроків, пропонується зробити 40-ка годинний тиждень. Сподіваюсь, що тями в голові у них вистачить і це буде не 40годин кроків, а 40 годин роботи. Але я вам гарантую, що я відпрацьовую ці 40 годин маючи свої лише 14 годин на тиждень кроків (обставини не дають брати зараз більше).
Також зразу хочу написати, що не лякайте мене роботою поза межами школи, бо я там була і працювала в різних офісах. І можу вам сказати, що в школі важче, бо ні каву не поп´єш ні в туалет не сходиш коли хочеш (організм вже звик).
І не шукайте помилки в мові, будь ласка, не пивник я і зразу визнаю, що маю лексичні проблеми з деяких тем і купу русизмів ( дякуючи радянському сююзу).
Почнемо.
На роботі я в 7.50-8.00.
Відкриваю кабінет. Готую прилади. Потрібні підручники і зошити до уроків на день.
8.20 діти в кабінеті. Починаються перші питання індивідуальні.
8.30 урок.
Під час уроків працюю з дітьми. Пояснення матеріалу. Розв´язування задач. Лабораторні роботи.
Під час перерв потрібно кожному індивідуально оголосити оцінку, пояснити її. Відповісти на якісь індивідуальні питання. І це ще в мене не має класного керівництва і "своїх"дітей, з якими потрібно проводити перерви. Також здати ключ від кабінету і перейти в інший кабінет. Сьогодні в мене було мало переходів, всього три, тобто я побувала в 4 різних кабінетах за день і провела 6 уроків. О 10.30 моє єдине вікно, і мої 45 хвилин. І це не відпочинок, а в цей час перевіряла зошити і пила чай і печивом галетним. Це був єдиний мій перекус за весь робочий день.
Останній урок закінчився о 15.05.
Але залишились учні, що багато пропустили по хворобі і з ними ми працювали ще до 16.00. Потім прийшли невдоволені оцінками батьки. Розмови. Узгодження питання з заступником директора. Вже 16.20.
Потрібно дописати журнали, виставити оцінки, прибрати неточності (хто щось доздавав по темам). Вже 16.55.
Прибрати прилади на місця. Зошити по місцях. Перевірити один клас лабораторні роботи. І додому о 18.30.
При чому на сьогоднішній і завтрашній день уроки вже були розроблені з презентаціями. І після сьогоднішнього дня потрібно перевірити 1 самостійну, ще 1 лабораторну, зробити олімпіаду на завтра. Це все до завтра до 8.00. Робити це буду завтра о 5.00 і маючи 1 вікно завтра я можу тоді і перевірити лабораторну.
І скільки я працювала сьогодні - 10,5 годин.
Завтра буде більше, близько 12-15 годин.
Потім а суботу підготовка до уроків - годин 5 зазвичай, а цей раз буде 10, так як нові класи виявилось слабкішими ніж я очікувала і буду шукати їм новий стиль подачи матеріалу.
В понеділок ще 3 години чистих уроків. В протягом понеділка - середи ще до 5 годин.
Тобто маючи 14 годин уроків, я на них витрачаю близько 40 годин на тиждень робочих!!!

І от що планують збільшити?

Можу сказати, що в офісі було мені легше. Але заради сім´ї і майбутньої дитини, а зараз вже реальної, я перешла в школу.
І тут така сама важка робота і вчитель працює не тільки під час перебування в школі!

Можливо комусь ця тема допоможе поглянути на роботу вчителя з іншої сторони.
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Т9 ’уроків’ позамінював на ’кроків’(((

malva08• 17 октября 2019
Так это даже лучше, если юридически вам закрепят 40 рабочих часов, потому что за эти 26 ч неоформленых вам никто не платил и теперь обязаны утроить зарплату))
Mistre• 17 октября 2019
Все тяжело работают ,Все! Продавцу на кассе думаете легче? Там хоть в штаны начали , а с кассы встать нельзя потому что там очередь и охранник через полмагазина тебе орет , что 35 минут назад ты уже была. А у вас как не каникулы 4 раза в год , так карантин по полтора месяца. А вишенка на торте 56тдней оплачиваемого отпуска.... Перетружены прям дальше некуда.
Оленька_я• 17 октября 2019
Работа учителя - это ад, нервотрепка с детьми еще та(. Никогда не хотела быть учителем или врачом - как раньше воспевали при совке. Поэтому выбрала другую профессию и не плачусь. Вам могу только посочувствовать... но это Ваш выбор и Вы знали куда Вы идете и какая зарплата.
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Ответ дляmalva08
Так вчителі, що мають 22-30 годин уроків працюють більше 40 годин на тиждень! І тоді не отримують оплату!
І ще сподіваюсь що вони хочуть зробити 40 годин на тиждень, але залишити 18 уроків на тиждень. Але ворож зроблять 40 уроків на тиждень - і капут буде всій шкільній системі!
Шеллар• 17 октября 2019
Мышки плакали, кололись, но продолжали жрать кактус. Если все так плохо, каторга и так далее, уходите. Что же это за семья, что ради нее Вы пошли на такие жертвы, что негодяй муж не бережет жену и мать своего ребенка и соглашается на ваш титанический труд.
Прям крепостное право - рабочее время меньше восьми часов в день, ответственности никакой, адекватные знания можно получить только в репетиторов или частных школах, два месяца летних отпусков, льготы. И страдающий от этого всего Автор.
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Ответ дляMistre
)))))
Сьогодні в туалеті була о 8.45. Потім о 10.45. Потім о 17.00. Як вам такий розклад.
Що ж до відпусток, то під час них роботи ще більше. Мені за відпустку потрібно навести порядок в підсобці і розібратись з новим крутим приладом, також відвідати обов´язкові курси. Це тільки на осінніх канікулах.
І моя тема не про те що тільки вчителям важко, а що в кожній професії є свої важкі моменти.
Щож до літа. То в кабінетах по 34-36 градусів. Не попрацюєш. Тому і 56 діб.

*Allusya*• 17 октября 2019
С автором согласна, а сколько ненужной писанины, а кл. рук-во вообще жесть - экскурсии, воспитательные часы и прочая никому ненужная позаклассная ерунда, за которую требуют отчетность. Нет и ещё раз нет, 7 лет проработала в школе, больше не хочу. Хотя там жизнь кипит, постоянно в тонусе, о размеренности только мечтать)) Но мне нравилось там, пока не дали руководство, дети не при чем, они были замечательные, меня убивали бесконечные отчёты по каждому поводу, а сам процесс преподавания нравился.
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Ответ дляОленька_я
Дякую. Не плачусь я.
Достали ці ідеї в суспільстві, що вчителі ой як легко працюють, тому давайте ми їм роботу знайдемо побільше.
А також ідея Голоса. Там не тільки по 40 годин. Вони там багато непотрібного хочуть зробити.
solncee• 17 октября 2019
Что за глупости про 40 уроков в неделю? Где столько горловой нагрузки взять учителю? По 8 уроков ежедневно?
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Ответ для*Allusya*
А голос пропонує прибрати оплату за класне керівництво.
Ту нещасну 1000 і ту забрати.
От тоді буде весело, бо за класне керівництво ніхто братись не буде!
автор ir.zhuck • 17 октября 2019
Ответ дляsolncee
Є ще ГПД(продленка) , є другі зміни, є індивідуальні учні.
В нашій школі ідуть і 8-й урок і друга зміна.
І вчителів можна скоротити, ось і буде навантаження.
Все можливе, якщо захочуть наші депутати.
Але тоді освіта буде знижена.
автор ir.zhuck • 18 октября 2019
Ответ дляШеллар
Як тільки моя дитина закінчить школу, то я з неї піду. Я знайду де працювати.
Не хвилюйтесь.
Тамилa 1• 18 октября 2019
Ответ дляУходя дверю не хлопать
Не хвилюйтесь.
Не зрозуміло , а яка різниця де ви працюєте для дитини ?
автор ir.zhuck • 18 октября 2019
Ответ дляТамилa 1
зараз дитина в молодшій школі, тому різниця є.
згодом, можливо ви і праві і можна буде і раніше уходити з школи. але не до 6-го класу це точно.
є багато моментів, які стосуються сімейних особливостей наших і тут про них я писати не хочу і не стосуються вони теми.
але зараз, мені допомогає в навчанні дитини те, що я працюю в школі.
Talabama• 18 октября 2019
О, доброї ночі. Тільки закінчила перевіряти зошити, завтра потрібно роздати. Ще не написані поурочні плани, в моїй школі це обов’язково і перевіряється. Плюс розробити самостійну для 8го класу на нову тему, роздрукувати на власному принтері і на власному папері. Зробила собі перепочинок і зайшла сюди. Ляжу спати десь о третій, прокинусь о шостій.
Сьогодні в мене було всього 3 уроки, але приволоклася додому після 16. Одразу й упала на ліжко та заснула до 19, винна... А все тому, що вчора теж лягла близько третьої, готувала олімпіадні завдання.
А ще я застудилась і ледве дихаю. Але, це нікого не цікавить, заміни немає. Тому, здихаючи, поплентаюсь на роботу. А все тому, що в кожному класі постійно купа хворих дітей, яких батьки відправляють до школи. І вони дружно мене обстувають, кашляють, чхають.
Ще потрібно розробити грандіозне свято до helloween, провести репетиції. Так і живем.
Екатерина Кошкина• 18 октября 2019
А от мені цікаво: Ваше керівництво якимось чином може перевірити, як Ви уроки проводите, чи ні? Я так розумію: в класах немає камер? Ну хіба що учні на смартфони щось знімуть.

Пам´ятаю, як виглядали уроки у нас (вчилася в школі в 90-х - на початку 2000-х).
Вчителі ВЗАГАЛІ ніяк до них не готувалися. Не було ніяких презентацій.
Якщо це математика чи укр.мова, то вчителька по черзі викликала до дошки різних учнів і кожен робив один приклад чи одне речення з вправи. І так робили підряд всі вправи з підручника по поточній темі.

Якщо це біологія, історія, географія, то додому задавали прочитати параграф чи два параграфи, якщо вони невеликі. Потім по черзі викликалися учні і кожен розповідав біля дошки один пункт параграфа.

Таке у нас навчання було. :-) Педагоги не парилися зовсім.
Звичайна школа, обласний центр (не гімназія, не якась елітна школа).
Екатерина Кошкина• 18 октября 2019
Ще на рахунок зошитів забула написати... Зошити у нас перевіряли тільки в молодших класах (з 1-го по 3-ій).
У середніх і старших класах вчителі перевіряли тільки самостійні і контрольні роботи, які ми писали на подвійному листочку, вирваному з окремого зошита, а також твори (але їх не кожен день пишуть).
А просто робочі зошити чи домашні завдання ніхто ніколи не перевіряв. Оцінки ставили за усні відповіді біля дошки чи з місця або за самостійне виконання завдань протягом уроку (якщо ти не переписуєш з дошки під час уроку математики чи мови, а робиш сам - потім показуєш виконане завдання, вчителька швиденько пробігає очима, ставить оцінку, каже, які ще вправи зробити, бо ти випереджаєш весь клас). Звісно, самостійно завдання робили тільки ті діти, які добре знали предмет, тож не було потреби виправляти помилки. Якщо хтось не знає, як зробити вправу, він чекатиме, поки на дошці зроблять, і перепише собі. :-)
Тобто вчителька переглядала максимум 3-4 зошити тих, хто робив сам.
Чаюри• 18 октября 2019
Не пойму, чего держаться именно за школу. Ушла давно и не жалею. Пусть хитромудрые родители сами учат своих детей и не кричат потом, что учителя нету для них.

Чаюри• 18 октября 2019
Ответ дляЕкатерина Кошкина

У нас тоже была обычная школа и все учителя приходили с поурочными планами, наглядными пособиями, а домой уходили с паками тетрадей.
oleshenka• 18 октября 2019
Ответ дляMistre
на каникулах учитель не сидит дома, он приходит в школу, тоже самое касается карантина.
oleshenka• 18 октября 2019
Ответ дляЕкатерина Кошкина
Син зараз у 3му класі, так от зошити провіряє вчителька щоденно, при чому на перервах. Зібрала після перших уроків - після уроків вже віддала. Дітей 34, з математики і укр.мови провіряються щоденно. А ще є інші предмети, самостійні роботи майже щодня. Завжи все виправлено, навіть, якщо крапку над ’і’забув поставити.
BANKa_medu• 18 октября 2019
Ответ дляЕкатерина Кошкина

завуч та директор рендомно ходять класами і перевіряють. А якщо самі не прийдуть, то конспект глянуть, а потім контрольну діагностуючу дітям.
BANKa_medu• 18 октября 2019
Ответ дляoleshenka
ну ви зараз шаблони рвете людям! Мами думають, що вчитель 56 днів під пальмами...
BANKa_medu• 18 октября 2019
Автор, скажу вам так: пора точити лижі. Я дуже рада, що працюю не в школі. Ті 40 годин це не робочі години, а академічні. Множте їх на 2 мінімум (година підготовки), додайте ще час на всілякі писульки і індивідуальну роботу. На виході рабство, але його давно відмінили. Касир не ходить з вагітною головою вдома, вчитель ходить. Нема сенсу щось комусь доводити, нормальні вчителі якщо іще залишилися, то підуть точно. Ну і на виході отримаємо там тих, кому байдуже - вони якраз робочих місць триматимуться. Ви ж не зможете фізично витягти більше годин, тому зп уріжуть, ентузіазму шукати нову подачу матеріалу у вас стане менше. Привіт репетиторам!
solncee• 18 октября 2019
Автор, Вы бы погугли перед тем, как тему создавать.