ir.zhuck• 19 апреля 2021

До чого тут паска і крашанки-писанки до Великодня?

Ой, хочу поговорити (а карантин, мало з ким можна), про те що не стосується карантина, ковіда, смертей, вакцинації, а настільки ж тревожне для всіх - приготування до Великодня.
Чим ближче до нього, тим мені все більш незрозуміло: ну невже люди такі тупі і не бачать, що паска (будь то творожна будь то здобна) і крашанки-писанки-дряпанки - не мають ніякого відношення до Великондня?

Чи все ж ви вважаєте, що мають? Що Іісус саме так хотів бачити святкування свого воскресіння? За столом з зайцями, яйцями і здобними булками? Чи це головне в цей день? І взаалі, що це за день для вас?
Amalpi• 19 апреля 2021
Ответ дляSemilakUA
У нашего народа это еще один повод побухать. Никто не чтит традиции, никто не держит пост, никто не печет Пасхи по традиционному рецепту, никто не красит яйца только в красный цвет или как наши бабушки. Уже давно заметила, наши праздники превратились в выпендреж перед кем-то
Пусть люди порадуются, я только за, христосование тоже, когда еще пообниматься
HupBaHa• 19 апреля 2021
Ответ дляSemilakUA
вот-вот, лучше бы по заповедям жили 365 дней в году, а не на пару праздников в церковь припереться с котомками
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляSemilakUA
це точно!
і піст не тримають, але як виходити з посту, так всі на ура )))
Инесса Марковна• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
не згодна. тут питання не в антуражі. тут питання в дотриманні того, що заповідав Іісус. і Великдень - один з головних днів для християн. а можливо і найголовніший.
знаю у них лише Різдво і Великдень - як два найважливіших.
і основні елементи в ці дні повинні бути по словам Іісуса. а не просто так.
А, например, вообще не христианка. Я считаю, что есть более совершенная религия ’’для взрослых думающих людей’. Так что, мне теперь бегать с проповедями и всех агитировать за неё? Религия - это очень личное и даже интимное дело. Зачем лезть со своим уставом в чужой монастырь? Разве не в Библии осуждается гордыня?
Amalpi• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
основна книга християн - Біблія. все інше іде з неї.
не має там яйця ні білого ні червоного!!!
не має!!!
Кто то видел оригинальную эталонную библию
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляHupBaHa
лишний повод пожрать и нажраться
для християн?
ну вони ж не такі!?
Наtаша• 19 апреля 2021
А почему невеста в белом и фате, почему торт на День Рождения, почему Ёлка и оливье в Новый год? Традиции. Это приятно чувствовать свою сопричастность к общей истории и не искать доказательств отчего да почему.
Анекдот про сосиски :
Один человек очень любил жареные сосиски. Женившись, он попросил свою жену пощаче их готовить. Вскоре он заметил, что его жена перед жаркой отезает у сосисок кончики с двух сторон. Удивившись, он спросил ее:
- Дорогая, а зачем ты отрезаешь кончики у сосисок? Почему не жаришь их целиком?
- Я не знаю, - ответила молодая супруга, - моя мама всегда так делала, поэтому я тоже так делаю.
Заинтригованные, они отправились вдвоем к маме.
- Скажи, мама, - спросила дочь, - почему ты всегда отрезешь кончики у сосисок перед тем, как их поджарить?
- Я не знаю, - ответила мама, - так делала моя мама, я училась готовить у нее и делаю так, как она. У нас такая традиция.
И они втроем направились к бабушке. Бабушка сидела на кресле-каталке, укутанная в плед, и спала. Пришлось разбудить.
- Бабушка, почему ты всегда отрезала кончики у сосисок?
- Не знаю, - ответила бабушка, - моя мама всегда так делала. Пока не поздно, надо узнать у нее.
Прабабушка лежала на смертном одре и готовилась отойти в мир иной.
- Скажи, почему мы отрезаем кончики у сосисок перед жаркой?
Прабабушка встрепенулась и оглядела окруживших ее родственниц:
- А вы что, до сих пор готовите на той маленькой сковородке???
HupBaHa• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
для християн?
ну вони ж не такі!?
через три недели воочию все в очередной раз увидим, какие
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляtakaya.78
Святость праздников в моих глазах спала, когда осознала, что не может родиться Иисус в одной стране 25 декабря, в другой 6 января и т.д. А когда брат уехал на ПМЖ в Израиль, где родина всех событий и там вообще все по-другому, то стала относиться к нашим церковным праздникам как к обычаям и все. Какое-то разочарование в голове. Бог один, а все церкви кто во что гаразд по придумкам.
і ще й в Храмі бійку влаштовують, коли прибирають там ...
якщо згадати про Ізраїль, то дійсно, ще багато чого додасться...
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляAmalpi
а чому так кожного дня не обніматись? чого тільки в ці дні? в інші дні потрібно букою бути?
(карантинні норми це для цього року, а от взагалі)
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляMs. Android
в моєму пості щось є від ’гордині’? не бачу цього?
чи ви тему хочете в сторону відправити?!
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляAmalpi
хм, сама Церква доводить, що у них еталонна.
якщо ви доведете, що це не так, то тоді буде зруйноване все християнство, бо воно побудовано на Біблії!
Sweet_Fox• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
яйце - це символ відродження у православних = тобто у тих кого християне називають язичниками і забрали у них назву ’православні’.
а яке таке відродження по декілька разів в християнстві.
у вас ОДНЕ життя!!!
То ми ж святкуватимемо не моє відродження. Іісуса вбили й він воскрес в цьому символ відродження
Инесса Марковна• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
Вы людей, которые не задают вопросы про отношения яиц к воскрешению Христа, назвали тупыми. При этом себя противопоставили им как человека этот вопрос задающего. У вас есть другое название вашему поступку? Я не считаю, что я отклоняюсь в сторону от темы)))
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляНаtаша
Анекдот про сосиски :
та ця байка є краще про курку, якій жінка лапи підламувала, коли варила.

але традиції - традиціями.
а є певні обряди і правила, що стосуються головних свят християнства.
того, що більшість людей вваає найважливішим в своєму житті.
і кичиться, що ось вони християне.
що Україна - християнська держава.
Та яка ще християнська - чим більше цих крашанок-писанок і паск тим більше нехристиянська вона.
але в усі інші дні на мене насідають, як так - я не християнка.
а ось через таку дурню на Великдень і на Різдво, коли написане в Біблії і те що хотів бачити Іісус і те що трактує церква не співпадає! і що християне самі хочуть! дуже хочуть дотримуватись оцих дивних традицій!
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляSweet_Fox
та він же казав як потрібно святкувати!
його ж апостоли питали і він все чітко проговорював!
не має там яйць!
там хліб - причому у формі лаваша або як наш український по формі і вино або вода або сік (ось з цим не всі погоджуються).
Indirra• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
Так це відомо, що хрещення відбувалось важко. Людей вбивали, топили.
Багато хто не погоджувався.

Так а зараз же вже все, погодились вже. Вже вірять. Вже святкують. То чому ж не пояснити людям, що не потрібні ці паски і яйця, а у католиків ще і зайці....
Може вже і не потрібні паски і яйця
Але ще з тих далеких часів, про які ви і говорили, ці паски і яйця зробилися ТРАДИЦІЄЮ
А традиції не завжди можна пояснити
Їх просто дотримуються, якщо подобаються, або ж ні

Я, наприклад, взагалі не віруюча, але мені подобаються ці традиції
Печу паски, малюю яйця :)
І не дуже переймаюсь їхнім сакральним змістом :)
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляMs. Android
хм, почула вас.
Ладомира• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
та, от я також не розумію. в інші дні ніхто не питає рецепт хлібу, а тут дивуються, що я паску пекти не буду (типа я така погана хозяйка )))).
а я ще й яйця купляти не буду ))))
Ви в яку церкву ходите, віра Ваша?Назвіть, будь ласка
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляЛадомира
була ортодоксальною християнкою.
після того як прочитала Біблію. перестала бути християнкою.
і взагалі не ходжу ні в яку Церкву.

а що?
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляIndirra
Може вже і не потрібні паски і яйця
А традиції не завжди можна пояснити

Печу паски, малюю яйця :)
а я навпаки бачу, що люди намагаються відмінити традиції. наприклад на весіллі каравай з сіллю або зв´язані руки молодих рушником, або вінки для молодих. було багатенько традицій які були важливими і потрібними. але їх бізнес не підтримував і вони пішли.
а тут така підтримка бізнесом дійсно іде і розкрутка.
Наtаша• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck

але традиції - традиціями.
і кичиться, що ось вони християне.
що Україна - християнська держава.
Ну пусть соблюдают эти традиции. Вам то что? Что Вы хотите доказать? Традиции неправильные и их не надо соблюдать? Кто сказал? Вы? Не соблюдайте. Кто-то видит себя христианином с паской и яйцами, та ради Бога. Главное что бы он при этом другим людям не пакостил.
Indirra• 19 апреля 2021
Ответ дляSweet_Fox
Я б навіть додала, що мова не про конкретне життя, а про відродження всього на землі - природи, людського духу
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляIndirra
Іісуса питали як святкувати - він описав зовсім інше! без яйць і паски
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляНаtаша
ок. якби мене, ту людину, що не хоче так святкувати не чіпали. а то в кожному вайбер-чаті посилання на рецепти (при чому групи по роботі або по навчанню дитини). картинки святих і днів що залишились.
підручники дитини всі під це (молодша школі).
і Буквар про Великодень і на праці потрібно зліпити з пластиліну, а на малюванні - намалювати, а на музичному - заспівати.
а в мене дитина в загальноосвітній школі, а не християнській.
то якого традиції, що навіть неправильні, просувати навіть у шкільну програму!
Ладомира• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
була ортодоксальною християнкою.
і взагалі не ходжу ні в яку Церкву.

а що?
та нічого, у мене кузина п’ятидесятниця, а сусіди неподалік баптисти- то вони всі теж тільки по Біблії трактують і ні пасок, ні яєць і інших великодніх церковних атрибутів не визнають.Тому Ваші роздуми та пости дуже схожі на їх світобачення і святкування Пасхи
автор ir.zhuck • 19 апреля 2021
Ответ дляЛадомира
і тому ви дуже сильно хотіли, щоб я написала, що я в якихось там баптистах, так?
щоб можна було написати, що моя віра неправильні і погнобити мене?
не вийшло!
а ось ваші сусіди і кузіна мають в голові мізки - їм пощастило!!!
Amalpi• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
дивні діти.
моя дитина стільки питань задає. а чому треба фарбувати? а чому саме яйця? а чому в інші дні не фарбуємо? а чому в інші дні паску не печуть?
огогого....
вона дістане всю правду....
В вас пошла
Ладомира• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
не вийшло!
Та мені без різниці. Я ніколи не гноблю ближнього, право вибору людина завжди має
СюняГуня• 19 апреля 2021
Ответ дляir.zhuck
так одна справа Новий рік - де кожен святкує як хоче - чи на Балі чи в Києві.
а інша зовсім справа - релігійне свято! і ось як ви дитині пояснюєте чому ви святете яйця? що за символ паска?
Є вірування, а є традиції. У нас сім´я невіруюча, діти нехрещені. Тато-татарин пече прекрасні паски в хлібопічці, діти традиційно фарбують і розмальовують яйця. Їм подобається, ми ж щодня це не робимо, отже, це свято))
І ми їх не святимо, а просто їмо)
Це просто традиційний символізм, в який ми релігію не вкладаємо, а збираємо друзів для зустрічі - у всіх вихідний, пробуємо випічку, діти граються і стукаються яйцями. От ще й такий варіант святкування.