Ms. Откровенность• 27 июля 2021

Вопрос языка / питання мови - на каком языке общаться в сфере обслуживания?

В магазине/на почте общаются на украинском, я обязана отвечать тоже на украинском? Или могу говорить на русском?
Ко мне везде исключительно на украинском отвечают, а я отвечаю на русском. С юридической стороны, имею ли я право вести разговор на русском? Просто какой-то диссонанс в голове, очень непривычно и неудобно. Раньше переходили на язык клиента, а сейчас общаются исключительно на украинском. Но я получается ломаю себя, хотя могу спокойно общаться на украинском, но мыслю я на русском, мой язык общения в окружении русский. Мне даже стыдно как-то отвечать на русском (перед ними) и на украинском (перед собой). Не знаю , посоветуйте
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляБаба Яга
А зачем обзывать своих сограждан кацапами?
И зачем тех же россиян,обычных пересечных людей обзывать?
блін, ну я ж вам написала!
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
ну как бы гитлер не жаловал славян. И про чистоту арийской нации не я придумала.
А Сталін жаловал?
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
я только что написала жалобу очередную на это лицо. И спросила, почему до сих пор его не забанили за оскорбления? Тоже удивляюсь.
ой, ви тільки і приходите сюди скарги писати і провокувати і ніколи нічого не бачити і не чути, крім україномовного клієнта у своїй фантазії)))
Пурген• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Українці мають право обзивати росіян кацапами, бо вони приїхали у нашу країну, привезли зброю танки, відібрали територію і гатять градами з жилих будинків. Але чому українець сам себе хохлом обзиває мені не зрозуміти, то вже якийсь комплекс меншовартості.
+10000! до речі, наша вата не знає і не розуміє значення слова кацап. воно запозичено з тюркських мов, московитів називали ’касаб’. тобто - живодер, вбивця, варвар. бо з давніх давен у світі поширювалась погана слава про московитів, про їхню жорстокість і підлість ходили легенди. і от зараз ми, як ніколи, маємо можливість самі в цьому переконатися.
НетЕщеНаверное• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Ви прийдіть і обзивайте хоч кацапами, хоч як тих хто гатить градами з жилих будинків, наприклад в Авдєєвці, чи ще десь. Але багатьом подобається вживати подібні вислови в адресу російськомовних громадян України
Пурген• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
ну, вас же не забанили за ваши недостойные высказывания.
vihola• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
Женя, скажіть чесно, чекаєте путіна?
Сподіваєтесь що прийде і приєднає Миколаїв до рашки, як Крим?

честно скажу, что никого не жду. Но, если кто-то и придет, то мне главное - жизнь и здоровье мое и членов моей семьи. Остальное не волнует.

это все, что я вам ответила. Вы видите, как вы придумываете ответы за меня?
В 21 веке, считаю, все равно, как называется государство. В цивилизованных государствах учитывается мнение всех граждан. В том числе и в вопросах языка и религии.
Так, відповіли головне життя і здоров’я.
Решта не хвилює.
Це якщо рашка прийде. То вам більше нічого від неї не треба.

А якщо Україна то ще вимагаєте якесь мнєніє учітивать, бо вже нецивілізовано вам.

В Україні все враховано.
Демократично, тобто більшістю обрано, владу, яка приймає закони.
Що знову не так?
Прийміть волю більшості і заспокойтесь.
В цивілізованому світі більшість під меншість не підлаштовується.
Тільки в тоталітарних країнах.
Вам якраз одна така підходить, але переїжджати туди чомусь категорично не хочете. Хочете щоб прийшла сюди, «захистила» вас від «фашистів», історію поміняла, мову свою насадила, як завжди робила.
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляНетЕщеНаверное
якщо російськомовних громадянин України кличе путіна з градами щоб захистив його від україномовної продавчині хліба - то він кацап))
Баба Яга• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
блін, ну я ж вам написала!
Бред вы написали
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляБаба Яга
Бред вы написали
ваша думка вже не особливо когось цікавить
Баба Яга• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Иди в бан
Рыжая бестия• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Звичайно забанять, ви не обнагліли в Україні, на українському сайті писати цю маячню? Звісно, українцям потрібна українська, а росіянам російська. На російських форумах ви знайдете багато однодумців, але і далі сидите тут і чемно гарненько пишете пости, за які вас забанять, а потім будете верещати про несправедливість
В Україні є дві мови російська і українська в залежності від місця проживання. Даже если это территория Украины и тут живут украинцы, исторически это территория двуязычная. Поэтому запрещать работать на языке, на котором много столетий общаются это неуважение к украинцам. Я украинка, но русскоязычная. И много таких как я.
Баба Яга• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Как и ваша
НетЕщеНаверное• 29 июля 2021
Ответ дляПурген
Вы это только что придумали?? Или про это в новейшей истории украины написано? Украинцев называли хохлами из-за козацкой прически, а русских кацапами из-за бороды (как цап),
Рыжая бестия• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Удалено администрацией...
Пурген• 29 июля 2021
Ответ дляНетЕщеНаверное
да, да. это вам россияне рассказали? конечно, они придумали сказочку про бороду. надо ж как-то себя отмыть.
vihola• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
а чего вы меня к рашистам приравняли?
А до кого ще?
Пурген• 29 июля 2021
Ответ дляНетЕщеНаверное
почитайте хотя бы Д.Яворницкого, если вы вообще когда-нибудь слышали эту фамилию. сомневаюсь, что вы читали что-либо кроме советского учебника истории.
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляРыжая бестия
Ніхто вам нічого не заборонив, перестаньте знову брехати.
Вище в цій темі вже написали, що якщо продавчиня їх обслуговує українською, то вони більше до неї не повертаються. У мене питання, чому в Україні продавчиня не може спілкуватися українською? І якщо російськомовного громадянина заставила обслуговувати україномовного українською в Україні - то це норма, а не дискримінація. Хоча, як показує практика ніхто практично і не перейшов на українську, навіть в цій темі пишуть, що як обслуговували російською так і обслуговують і україномовні клієнти їм не попадаються ніколи. А тепер цікавий факт)) Чому ви дрете горлянку, розпалюєте конфлікт, придумуєте, брешете? Вас так лякає україномовна людина, яка можливо попадеться вам 1 раз у рік? Чи не обнагліло російськомовне населення вкрай? На Західній Україні є залізне правило, наприклад у готелях. Якщо приїжджає російськомовна людина, то персонал переходить на російську, якщо хтось не знає російської добре, то вчить. Так було завжди. І коли, попросили російськомовне населення точно так само спілкуватися з україномовним, то кричать вже рік, хоча так і не зустріли того злого україномовного фашиста.
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляРыжая бестия
Удалено администрацией...
А що з ними? Як говорять так і говорили, в чому проблема?
Jhenya_Sh• 29 июля 2021
Ответ дляПурген
а кто может сказать, что я где-то говорю неправду или оскорбляю кого-то?
Jhenya_Sh• 29 июля 2021
Ответ для vihola
Решта не хвилює.

В Україні все враховано.
Що знову не так?
Прийміть волю більшості і заспокойтесь.
Тільки в тоталітарних країнах.
в цивилизованном мире как раз учитывается мнение всех, а не только меньшинства. Посмотрите на Швейцарию. Но нам до нее далеко
НетЕщеНаверное• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
Тут горлянку дерете тільки ви та ще декілька чоловік підтримуючих вашу думку. Ваші опоненти спілкуються більш гідно
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
Ну ви ж не хочете обслуговувати україномовного українця в Україні українського, чому ви не поважаєте і порушуєте мої права у моїй країні?
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляНетЕщеНаверное
брехня
Jhenya_Sh• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
если я вижу, что человек украиномовный, то перехожу на укр. Но я это делаю сама. А почитайте, сколько сейчас языковых скандалов из-за того, что клиенты сразу начинают права качать.
Рыжая бестия• 29 июля 2021
Ответ дляМальчижка
У вас украинцы только те, кто знают украинский. А других граждан не существует.
vihola• 29 июля 2021
Ответ дляJhenya_Sh
А сталін взагалі нікого не жалував.
А_я_ЛОЖУ!• 29 июля 2021
Ответ дляРыжая бестия
Ну так, всі російськомовні, хто має паспорт України знають українську, вони можуть її не застосовувати, якщо цього не вимагає ситуація, але державну мову знають всі. А як можна не знати? Діти вчать у школі, здають ЗНО, потім вчать в університеті. Якщо людина не знає української як вона може бути українцем?
vihola• 29 июля 2021
Ответ дляНетЕщеНаверное
Я так і написала! Українська мова потрібна тільки українцям. Ви не згодні?? Тільки терміни вживала ті якими користуються декотрі опоненти. Комусь можна, комусь ні?
Вам теж можна, в рашці, вони там дозволяють собі на державному рівні нас обзивати і закликають вішати всіх хто не згоден, що Україна та Росія-одне ціле.
Вам там буде добре, рідне середовище.