Почему же все таки: тайная вечеря, а не тайный ужин; вербное воскресенье, а не ивовое воскресенье; сырники, а не творожники; ГосДума, а не ГосМысль; прапор триколор, а не трицвет? И почему вы расставляете точки над і, если в вашем алфавите нет такой буквы?
Ответ дляМіражана
о, найшлась ущемлена. На передовій якраз, щоб ви знали, всі на українській мові говорять! Бо кацапи української не розуміють і не можуть перехопити повідомлення.
так що зі своїм кацапський аргументом - а на передовой на руском язіке гавят можете йти куди подалі.
Не несите чушь. Мой зять в ЗСУ. И я много чего знаю.
Ответ дляМіражана
все ясно, певне ходила і кликала пуйла, бо тебе за кацапську мову гноблять в Україні? Діагноз зрозумілий.
Вы вообще нормальная? Чего прицепились ко мне в этой теме? Вам делать нечего? Зачем приписываете свои больные фантазии? Вот так и становятся нацистами. Сама пристала ко мне и приписываешь, что я пуйло звала? Девушка, фильтруйте свою украинскую речь. Бо рот у вас грязный, позорите украинок и конституцию
Ответ дляRubiii
Вы ещё напишите, что считаете, что война началась из-за русскоязычных украинцев.
Я вважаю, що всім давно зрозуміло, що кацапи кацапський язик використовують як інструмент пропаганди. Де говорять на кацапському язику, туди вони лізуть ’освобождать ісконно рускіє землі’. І справжнім українцям треба вже перестати істерити на тему кацапської мови.
Тим більше що ця особа заявила що вона філологиня української мови, а влаштувала істерику і виставила себе жертвою, коли я зауважила, що якщо вона філологиня, то повинна вміти на українській мові писати. А вона не вміє.
Vita_Nikita• 03 мая 2022
Ответ дляДонаФлор
Но старые выражения остались. И в украинском языке тоже много слов заимствовано из других стран.
Это дети в 4классе проходят,а у автора вот только вопрос возник)
sdelaypausu• 03 мая 2022
’Один дурак может задать столько вопросов, что и сто мудрецов не ответят’ (с) В.И. Ленин
Vita_Nikita• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
діти в рашці? ми ж не в рашці, тому і цікаво))
Позор.И не в Рашке тоже.Откройте учебник по украинскому и просвещайтесь.Тема заимствованные слова или запозичені слова,якщо так зрозуміліше
Vita_Nikita• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
питання до кацапського язика, якого українські діти не вчать, так що про 4 клас не треба розказувати.
Вчать
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
черговий доказ, що кацапська мова - фальшивка і не є слов’янською мовою.
вона слов’янська, але не автентична, не притаманна фіно-угорським племенам, що там жили
І там нею не говорили, а говорили своїми.
Була ’привнесена’ і фактично нав’язана, можна сказати утворена як суржик чи діалект староболгарської.
З українською менше спільного, ніж з болгарською, хоча географічно де Україна, а де Болгарія.
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
Староруський до сучасної кацапської мови має дуже мало відношення.
староруська - це давньоукраїнська,
а у них меря, наприклад, своєю мерскою мовою говорили і довго не хотіли переходити на російську,ну, і російська два-три століття тому відрізнялась від української більше, ніж зараз відрізняються наші мови між собою.
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляRubiii
Самоназвание рѹсьскъ ꙗзыкъ, рѹсьскыи ꙗзыкъ: и название «древнерусский язык» не означают преемственности исключительно с современным русским языком, а объясняются самоназванием восточных славян (русьские), по имени государствообразующего этноса или социальной группы русь.
тільки вони ’забули’, що їхні предки (крім Новгорода, вирізаного на 90%) - не слов’яни, а східніслов’янські племена - це і є давні українці зі своєю руською-староукраїнською мовою (не російською!)
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляЗлюченька
Ну я просто до того, що у багатьох мовах є запозичені слова, і в укр. в т.ч. )
Я вообще против языкосрача в любом его проявлении… но мне пришла в голову мысль, интересно, сколько людей бы поддержали переход на латиницу в Украине 🤔.
Это очень сложный и длительный процесс, который перенесёт множество неудобств, но в перспективе поколений, мне кажется, это было бы разумно.
Знаю, что идея не нова)
Интересно обсудить ) но не хочу плодить темы )
Знаю, что идея не нова)
навіщо нам латиниця? Кирилиця не з московії до нас прийшла
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляstoria moderna
Бегите. Русню говнометами не возьмешь, а языковой срач на советчице развести плевое дело.
навіщо срач? можна ж аргументами
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляRubiii
Ні, не через них.
Але якщо б теоретично зрусифіковані українці, наприклад, в 2014 перейшли на українську, всі, то ідеологічного підгрунтя про ’спасіння ущемляємих’ не було б.
А так у них в головах - ’россия заканчивается там, где заканчивается русский язік’ (с)
FireKitten• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
не зрозуміла, до чого тут ці слова і питання авторки.
І дітей не вчать російської в школі, з якого дива?
Почему нет? У моего ребенка 4 года был русский. Факультативом назывался. И во многих школах еще 4 года назад набирали 1 классы русские и украинские. И в сентябре вот, тоже набирали так же.. Правда те, которые ’русский класс’ с 4 класса тоже становился украинским (т.е. предметы читались с 5 класса укр.мовою). По этому я не поняла как то смысла такого деления. А так было дело
Ответ дляFireKitten
Оу, не знала....
В моєму місті нема російської мови в школах. Ні в мене не було, ні в моїх дітей.
Хоча я здивована, як виявляється в інших областях є цілі російські класи в школах і все одно хватає совісті про ’притєснєнія рускоязичних’ плакатись.
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ні, не через них.
Надіюсь хоча б через війну люди це зрозуміють. Але бачу надія марна. Вчепились в ту кацапську мову і все.
FireKitten• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
Оу, не знала....
А кто плачется то? Нас в Харькове все устраивало... Пока некоторые не решили наведаться ’со своим уставом в чужой монастырь’.
В нашем городе хватает как русскоязычных так и украиноязычных
не помню что б кто то кого то притеснял
Mrs.Ochmonek• 03 мая 2022
Ответ дляМіражана
Думаю, ситуація зрушиться, і через війну, і коли почнуть цікавитись історією - і народів, і мов. Тоді не буде в головах тієї імперської - радянської версії, про спільний слов’янські корені, про Київську Русь - ’колиску трьох братніх народів’ і весь цей шлак.
Ответ дляFireKitten
не помню что б кто то кого то притеснял
Та я теж думаю, що ніхто нікого ніколи не притісняв. Але все таки людей які думали інакше багато.
На цьому все життя будувалась передвиборча кампанія того ж януковича, регіоналів і потім опзж, бойка і тд. А про рускоговорящу челюсть навіть меми пішли.