Идеальная оптимистка• 19 сентября 2022
Тітка залишила мені заповіт свій будинок.
Тітка залишила мені заповіт свій будинок. Вона померла дітей у них не має, залишився тільки її чоловік, він там приписаний. Він також має право на будинок?
Идеальная оптимистка
• 19 сентября 2022
Ответ дляБаба_Воля
То він має право на обов´язкову частку.
Які ще родичі є живі в тітки? Діти, батьки
Нікого, дітей не було, батьки повмирали
Ms. Любмая жена• 19 сентября 2022
50% чоловікові залишаєтся і він має право сам нєю розпоряджатися на свій розсуд, подарити комусь чи продати, це залізно, інша половина переходить по заповіту вам. Тут така ще засада, що як його поділити, розділити будинок на два входи, або домовитись викупити другу частину і чоловіка переселити в інший будинок, або ж просто жити разом з ним в одному будинку як є.
Баба_Воля• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Нікого, дітей не було, батьки повмирали
То в нього право успадкувати половину тітчиного майна.
Заповіт конкретно на будинок?
Морская свинка• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Пенсіонер
Він має право на обов´язкову частину незалежно від існуючого заповіту. Але право це не обов´язок, він може і відмовитись від цієї частки на Вашу користь.
Ms. Любмая жена• 19 сентября 2022
Ще якщо чоловік не дієспособний, то взагалі весь спадок його по закону і заповіт не діє, ще він може також оскаржити через суд заповіт. Так що варіантів багато..
Баба_Воля• 19 сентября 2022
Ответ дляMs. Любмая жена
Теж юрист
Веснушка• 19 сентября 2022
Ответ дляФФФФристайла
Автор написала, що будинок на неї, не частина, а будинок. І при чому тут пенсіонер чи ні, заповіт на то і заповіт.
Нет. Вы не правы и не в теме завещаний
Трахтибидох• 19 сентября 2022
Ответ дляФФФФристайла
заповіт на то і заповіт,если не противоречит законодательству.
если пенсионер- то полагается, наравне с автором.
Трахтибидох• 19 сентября 2022
Ответ дляКолхозница
якщо немає частки у власності і офіційно розписаний з тіткою, то через суд може оспарювати заповіт. якщо він пенсіонер, то може претендевати через суд на 1/6 частину.
чому 1/6?
Оля_с_киркою• 19 сентября 2022
Ответ дляБаба_Воля
А обов´язкова частина через суд?
Чого тільки люди не нафантазують
Ніякого суду. Коли автор відкриє спадкову справу, то нотаріус затребує довідку про прописаних, де буде зазначений чоловік (це крім перевірки реєстру ацс, де він буде теж зазначений, як чоловік). Він і сам може відкрити спадкову справу. І теж при перевірці нотаріус виявить заповіт. Тому автор отримає 3/4 по заповіту, а дід 1/4 по закону. Він може відмовитись на користь автора (просто так або за виплату, дивлячись, які там відносини). Інших варіантів немає.
Идеальная оптимистка
• 19 сентября 2022
Ответ дляЛюбвиобильный бот
А якщо не має то ви збираєтесь її чоловіка на вулицю вигнати з рідного дому?
На вулицю я нікого не збираюся виганяти, нехай живе скільки треба. В мене є де жити. Просто я за те, що вступити у власність дається пів року
Оля_с_киркою• 19 сентября 2022
Ответ дляMs. Любмая жена
Феєрично))) сподіваюсь, ви поради роздаєте у вільний від варіння борщу час
Морская свинка• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Зараз не півроку, а 10 місяців, у зв´язку з воєнним станом
Баба_Воля• 19 сентября 2022
Ответ дляОля_с_киркою
На якій підставі авторка отримує 3/4?
Чижик Пижик• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Тітці будинок залишився від її бабусі, а вона написала заповіт на мене
Якщо тітка ще жива, то передайте їй, що її офіційний чоловік (пенсійгого віку або інвалід) має право успадкувати частку цього будинку, незалежно від заповіту. Тож ви не отримаєте весь будинок.
Якщо тітка хоче щоб будинок був виключго вам - то нехай краще оформить спадок по іншому. Наприклад - дарування, договір довічного утримання чи спадковий договір.
Морская свинка• 19 сентября 2022
Ответ дляЧижик Пижик
Автор в старпості написала, що тітка померла
Идеальная оптимистка
• 19 сентября 2022
Ответ дляБаба_Воля
Заповіт конкретно на будинок?
Заповіт на будинок і земельну ділянку, на все майно. Він про заповіт знав
Чижик Пижик• 19 сентября 2022
Ответ дляНовогодняя пальма
Нет ,пенсионеры , инвалиды имеют обязательную часть ,25% .
Папа сделал на меня запоаит , но его дочка имеет обязательную частку ,так как на инвалидности .
Не 25%, а 50% від їх частки спадку за законом - це загальне правило. Якщо ви з сестрою лише вдвох спадкоємці - то так, сестрі 25% виходить.
Чижик Пижик• 19 сентября 2022
Ответ дляЛюбвиобильный бот
Це не його дім.
Баба_Воля• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Ну то як він має намір прийняти спадщину у вигляді своєї обов´язкової частки, то ваша тільки половина
Морская свинка• 19 сентября 2022
Ответ дляЧижик Пижик
Це не його дім.
Але він спадкоємець першої черги і пенсіонер, тому йому належить половина цього будинку у випадку прийняття обов´язкової частини спадку.
Чижик Пижик• 19 сентября 2022
Ответ дляМорская свинка
Так, я не помітила. Ну тоді вже нічого не поробиш.
Инфотуфелька• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Він має право першої черги, як спадкоємця, у вас будуть рівні долі, по 50%.
Люблю Поумничать• 19 сентября 2022
черги це коли нема заповіту ,а так чоловіку тільки обов´язкова частка як пенсіонеру
Любвиобильный бот• 19 сентября 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
А, ну то питайте в нотаріуса, якщо ви не будете чипати чоловіка старенького, то вас не повинно турбувати данні про його частку, вступайте в свою частку, а вже після його смерті - питайте знову у нотаріуса. Не бачу чому вас так хвилює його право власності якщо ви не будете його виганяти на вулицю.
АнтиТанкист• 19 сентября 2022
Ответ дляИнфотуфелька
Так есть завещание, так что максимум 25 процентов обязательной доли, если пенсионер или инвалид
СиренаФеоктистовна• 19 сентября 2022
Ответ дляОля_с_киркою
Масяня Я• 19 сентября 2022
Напишите кто точно знает, сколько полагается пенсионеру-официальному вдовцу при наличии завещания на другого человека: 1/2, 1/4 или 1/6?
Люблю Поумничать• 19 сентября 2022
Ответ дляМасяня Я
нотаріус точно знає )))там залежить від того скільки б він отримав без заповіту і половину цього складає обов´язкова частка .якось так наче .
Баба_Воля• 19 сентября 2022
Ответ дляАнтиТанкист
Та звідки ви берете ці 25%??