Простоваля• 20 сентября 2022

Дратує, коли мні відповідають російською. Як спокійно реагувати?

Змушена багато спілкуватися по роботі з нашими у різних сферах обслуговування: десь когось записати, комусь щось забронювати.
Тобто фактично людина мала б відповідати мені українською, вона ж мене наче обслуговує, хай і в інтернеті, але найчастіше люди на мій укр текст відповідають рос навіть письмово.
Це безмежно дратує, намагаюсь далі не спілкуватися, по можливості обираю постачальників україномовних .

Але не можу зрозуміти, чому це так дратує, як спокійно реагувати на таке?
Мої російськомовні друзі-знайому ну хоча б вітаються зі мною українською у відповідь на моє привітання і я це сприймаю ок.
А от чути Здравствуйте! у відповідь на Вітаю це якось дуже неприємно мені..
Лизочек• 20 сентября 2022
Ответ дляStasy-c570
А меня не язык раздражает, а вот такие как вы, которые носом тычут русскоязычных, демонстрируют свое фи...хотя мы такие же украинцы, ничем не хуже и не лучше.
У меня была ситуация на Олх. Пишу продавцу на русском, он мне отвечает на украинском, так и ведем переписку. Оплатила, с отправкой и доставкой были некоторые траблы, но в итоге все решилось. И вот, когда все уже пришло к финишу и стало ясно, что проблемы позади, мне продавец выдал про мой русский, что надо на державной, в стране война...
Ёпрст ) Т.е. деньги получать от русскоязычных окнорм, молчим, не отсвечиваем, а как сделка завершилась, то можно и фуууу свое выразить
agata116• 20 сентября 2022
Ответ дляasjaua
Не випрошую знижку для ватників, але щоб ви зрозуміли. В 2015му моя мала йшла в садочок. Вступний внесок- 3000 грн, моя умова: україномовна група. Відповідь завідуючих: ясєлькі всє рускоязичние, со срєднєй групи можєтє вибрать. Ок, рік в яслах, середня група (уточнюю кілька разів, так-так, українська). Перші батьківські збори і вихователька : ми должни проводіть занятія українською, но я чітаю сказку і дєті нє понімают что такоє повітря. Поетому у нас занятія на руском.
Я зробила глибокий вдох (власне, кілька, бо я гаряча) і сказала: ок, як хочете. Моїй дитині, яка буде знати українську, буде меньше конкуренції при вступі в ВУЗ.
де це таке?
asjaua• 20 сентября 2022
Ответ дляagata116
де це таке?
Луганська обл, м. Лисичанськ, днз Росинка
agata116• 20 сентября 2022
Ответ дляasjaua
понятно, может быть, там много людей говорит на русской мове))
asjaua• 21 сентября 2022
Ответ дляagata116
Никто почти. Там нет русского языка, только русский суржик.
vikka-vs• 21 сентября 2022
Ответ дляasjaua
Ну а что вы хотели в русскоязычном регионе? На тот момент в области ещё не было такого активного насаживания украинского языка. Вот в саду и не парились. Тем более, видимо запросов от родителей на украинские группы было очень мало. В Рубежном тоже не было практически украинских групп в садиках. Потому что это не нужно было массово родителям, только единицам .
vikka-vs• 21 сентября 2022
Ответ дляagata116
Наш треугольник - Лисичанск, Северодонецк, Рубежное полностью русскоязычный. Крайне редко кто-то говорит на украинском. И то, начали говорить только после 2014.
asjaua• 21 сентября 2022
Ответ дляvikka-vs
Хотела по действующему закону-1 группа на садик. Но нет. В 2015м украинских групп был 0. В Украине. После российской агрессии, оккупации и деоккупации 2014го. От и усё.
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляLavanda17
Кому - вам? 300 лет назад Вашим предкам? Мне не навязывали. Я родилась русскоязычной, а теперь мне навязывают. Родное - это то, с чем Вы родились, а не то, что Вам надо возвращать. То - другая история, не Ваша. Мир меняется - языки трансформируются. Современный украинский не равно тому языку, который был родным для Ваших предков. Ну давайте вернем тот язык на котором в Киевской Руси говорили, только без современных поправок.
Ваші діди не помітили тотальної русифікації в Україні?
І чи ви її заперечуєте? До чого тут про Київську Русь чи про 300 років тому?
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляSpace_girl
Я говорю на харьковском языке. И мне все равно на таких как авторица. Пусть бесится если ей так нравится. Украинский язык знаю, работаю заполняю документы спокойно на украинском языке. Говорю так как говорю.
А всім, хто не з Харкова, можна не знати ’харківську мову’?
asjaua• 21 сентября 2022
Ответ дляvikka-vs
Знаю многих из нашего треугольника Серули, которые полностью перешли на українську. Когда Донбасс освободят, он уже не будет прежним. Особенно когда вернутся местные воевавшие в ЗСУ и ТРО. Ибо нет страшнее бандеровца, чем бандеровец из луганской.
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляLavanda17
Вы перекручиваете на свой лад, вырывая фразы из контекста. Почти все украинцы билингвы и одинаково владеют обоими языками, поэтому запрет говорить на одном из них - да, есть навязывание для многих. Автора старпоста, например, сильно раздражает, когда с ней говорят не на том языке, на котором бы она хотела - т.е. она по сути навязывает другим людям общение с ней только на приемлемом для нее языке.
А інші їй не нав’язують, якщо відповідають їй російською?
Space_girl• 21 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Знайте что хотите. Но вы же понимаете что я говорю.
asjaua• 21 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Цікаво, а харківськи зовнішньо відрізняються від дніпровських чи поліськіх? Мови сильно різні чи в ганделику можна буде меню прочитати?)
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляkissaniya
Як насточортіли ті срачі. Бывают дни когда я говорю на немецком, английском польском и русском. Авторці раджу вивчити більше мов і більше їздить світом. Мова то засіб комунікації
Мова - засіб комунікації, а у випадку російської - це ще й засіб окупації.
Як у Макіавеллі, ’хочете завоювати спільноту - принесіть туди спершу свою мову’
Mira29-c3c3• 21 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Що москаль і робить .
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляasjaua
Знаєте,,з моєї роботи 2 хлопців (народилися і все життя в Лисичанську) зараз воюють. 24.02 зустріли на східному кордоні (перші підпалені кацапотанки то їхніх рук справа) і ще 17.02 дзвонили мені і кричали ’Ася, зйобуйся, буде заруба!!!’ Вони ще тоді намагалися українською, хоча повністю російськомовні. Бо це для військових маркер типу ’свій-чужий’. І ось що я скажу: нема палкішого бандерівця, ніж бандерівець з Луганської області. Там вопше пизда русні. Є що згадати, але не можна розказати. Єдине шо- кадирівці ссикливі і верещать як свині ’у мєня мама, пожалєйтє!’, але... не всі переживають зустріч з нашими котиками))
asjaua• 21 сентября 2022
Ответ дляMira29-c3c3
Що москаль і робить .
Так. Інакше вони б не змінювали назви захоплених міст, прибираючи нашу і на їхню и. І не навозили своїх учілок всратих снєжан дєнісовних.
Mira29-c3c3• 21 сентября 2022
Ответ дляasjaua
Жаль що не всі це розуміють .
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляtosya78
Сын закончил КПИ. Мы из Запорожья, русскоязычный регион. Все 4 года он говорил так, как ему удобно, на русском языке, а преподаватели и другие студенты, как им удобно. Так вот за 4 года ни один украиноговорящий преподаватель не был раздражён данной ситуацией. Студент профессионально делал свое дело, это привлекало преподавателей. Умнейшие, интеллигентные люди. Язык - повод для срача!
І студент за 4 роки університуту не вивчив української?
Я Тина• 21 сентября 2022
Ні в одній країні немає де народ бореться проти мови своєї держави, своїх предків. Ви знаєте, коли дитина хворіє, то мати готова зробити все можливе і неможливе, щоб вилікувати. Зараз війна. Гинуть наші!!!! Побратими, сини, доньки,.. І замість того, щоб скащати, ні, я більше не буду говорити на цій клятій мові. Ми знову опускаємо свою. То як нас поважати? Це такий маленький крок а такий потріьний для країни. Господи, дай розуму людям
Lavanda17• 21 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
А к чему тут Вы? Я же не Вам отвечала.
На первый вопрос даже отвечать не буду, настолько он глупый.
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляasjaua
остання фраза - шикарна!

Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляSpace_girl
Я так. Але діти, і колись внуки - хотіла б, щоб російську вже і не розуміли. Не більше, ніж зараз чеську чи хорватську
Mrs.Ochmonek• 21 сентября 2022
Ответ дляLavanda17
А к чему тут Вы? Я же не Вам отвечала.
тут всі говорять з усіма)
Tatka Kiev• 21 сентября 2022
Мене не дратує, але я вас розумію.
Я працюю з клієнтами (переважно російською мовою говорять, Київ) не уявляю якщо до мене звернулися українською, а я відповім російською- це як?
Це неповага
Odyagayka• 21 сентября 2022
Автор, не має сенсу дратуватись, прийміть це, але чим більше ви дружелюбно, спокійно, без дратування будете відповідати людині українською, тим частіше ви її почнете чути. Тільки так. Без хамства, образ. претензій. Повірте.
Janeke_in_UA• 21 сентября 2022
Здравствуйте, не общайтесь пока с людьми. Не лишним будет получить рецепт от врача на успокоительные посильнее. Осень, обострение. Если такие нюансы бесят...
Another Lyolya• 21 сентября 2022
Ответ дляJaneke_in_UA
Взагалі-то рецепт на заспокійливі потрібен не автору, а тим, кого тригерить її роздратування.
Це нормальна ситуація, коли дратуєшся, якщо інші люди порушують закон. А в випадку із робітниками сфери обслуговування це так і є.
leolin• 21 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Дякую, ваша правда.

Але принаймі може хтось задумається далі, коли відповідатиме україномовним клієнтам.
Тогда и Вы задумайтесь, чому в Вас така реакція. Банально, Вы считаете это своим великим достижением. Вы ’напружились та досягли’. Тепер вважаєте, що всі мають напружитись. Чому це ’тільки Ви одна’?
Знаю таких вакцинированных, которые так же агрессивно, как и Вы, автор, реагировали на тех, кто не захотел/не успел/не спешил и т.д. Один все-таки прокололся. Смысл был в том, что он ощущал, что его облапошили: сначала рассказывали, что без вакцины никак - все умрут. Потом оказалось, что умирали и вакцинированные. Не заболеют. Оказалось, что вакцинированные тоже болеют. Позже - заболеют, но не сильно. Вакцинированные болели, сильно, попадали в реанимации, получали осложнения. А были невакцинированные, которые пару раз высморкались. Вот это стало его страшно раздражать, что он по первому кличу побежал в пункт, а другие наблюдали. И он ’один ( не буквально) как дурак повелся’.
Звичайно українська - державна мова. Всі громадяни мають вміти спілкуватися, читати, писати та розуміти. Але радикали відштовхують навіть тих, хто на шляху переходу. Взагалі радикали небезпечні, бо такі і вбивають за їдею