котопёс• 09 октября 2022

Гипертрофия левого желудочка сердца, кому ставили такой диагноз?

В каком возрасте вам поставили такой диагноз? Или у вас есть знакомые с таким диагнозом? Как долго с ним живут? Какие прогнозы?
АлывердЫ• 09 октября 2022
Частий діагноз у людей з тиском. Чоловікові поставили такий діагноз у 28 років, зараз йому 49, все норм, приймає бетаблокатор та ліки від тиску.
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
По ЕКГ чи по УЗД серця?
Якщо по УЗД серця, скільки міліметрів МШП та ЗСЛШ? Чи збільшення маси міокарда лівого шлуночка (ММЛШ)?
Гіпертрофія лівого шлуночка може виникати внаслідок тривалої гіпертонії найчастіше. Постійний прийом антигіпертензивних препаратів.
Чи є у Вас гіпертонія?
Фізіологічна гіпертрофія ЛШ може виникати у професійних спортсменів.
Ane4ka-9cee• 09 октября 2022
Я з таким діагнозом вже 3 дні. На прийом до ендокринолога треба було екг зробити, в розшифровці написали таке заключення. Лікар нічого з приводу цього не сказала. Я думала таке і лікувати не потрібно.
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ дляAne4ka-9cee
У Вас по ЕКГ гіпертрофія ЛШ?
У мене декілька років в ЕКГ пишуть гіпертрофію ЛШ. Є гіпертонія, рано почалася.

Є такий нюанс, буває так - на ЕКГ є ознаки гіпертрофії ЛШ, а на УЗД ще немає або верхня межа норми (товщина МШП або/та ЗСЛШ).
Ane4ka-9cee• 09 октября 2022
Ответ дляГопница-Советчица
У Вас по ЕКГ гіпертрофія ЛШ?

Так по екг. Хоча за останні пів року робила 3 рази екг( по вагітності), то все було норм. Тиск ніколи не турбував.
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ дляAne4ka-9cee
Буває людина не відчуває підвищення АТ чи це короткі минущі підвищення АТ. Дізнатися чи бувають моменти підвищення АТ можна лише за допомогою добового моніторингу АТ (ДМАТ). Після фізичного перенапруження може реєструватися на ЕКГ.

Десь через тиждень ще раз пройдіть ЕКГ і подивитесь буде чи ні.
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ дляAne4ka-9cee
Розшифровка ЕКГ, це лише заключення. Це не діагноз. Наприклад, для кардіолога не потрібна розшифровка ЕКГ, він бачить свою картину і має свою точку зору, в поєднанні з симптоматикою. Для інших вузьких спеціалістів таки потрібна розшифровка.
автор котопёс • 09 октября 2022
Ответ дляГопница-Советчица
По ЕКГ чи по УЗД серця?
Чи є у Вас гіпертонія?
Узи еще не делалось. Это по экг. Есть гипертония.
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ длякотопёс
Буває і таке, що по ЕКГ є ознаки ГЛШ, а на УЗД серця ще немає або верхня межа норми (товщина МШП або/та ЗСЛШ).
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ длякотопёс
Є таке обстеження - Трансторакальна ехокардіографія та доплер серця та ЕКГ- це те саме УЗД серця + ЕКГ. Вчора знайшла у медичному центрі мого міста. Спробуйте знайти такий вид обстеження у себе у місті. Інформативно.
автор котопёс • 09 октября 2022
Ответ дляГопница-Советчица
Дякую!
Гопница-Советчица• 09 октября 2022
Ответ длякотопёс
Дякую!
ГЛШ по даним ЕКГ або кардіолог встановив діагноз?

У мене по ЕКГ декілька років гіпертрофія ЛШ. Причина - гіпертонія, рано почалася. Декілька років тому було потовщення МШП в систолу, в діастолу - верхня межа норми. ЗСЛШ верхня межа норми була. Буду проходити УЗД.