yest_mysl• 29 октября 2022

Для полтавських шкіл i дитсадків замовили гречку по 108 грн/кг.

Я не знаю, чи можна писати тут такі теми, але щоразу в мене лізуть очі на лоб і я не розумію, чому все так.

11 жовтня КП "Добробут Полтавськоï громади" уклало договір на поставку борошна і трьох видів круп у школи i Дитсадки мiста й навколишніх сіл. Вартість угоди - 320,7 тис. грн. Виконуватиме її нове полтавське ТОВ "Фудгранд".

У додатку до договору вказано, що ціна борошна у такому разі становитиме 16/ кг, ячної крупи - 20 грн/кг, пшеничноï - 30 грн/кг, гречки - 108 грн/кг.

Зокрема, у мережі магазинів "АТБ" гречку можна придбати від 76 до 106 грн/кг, в залежностi вiд виробника. Втім, наразі продавець пропонує знижки на цю крупу, Тож цiна зменшена до 67-99 грн/кг.

Таким чином, можна говорити про переплату у 5-30% лише на гречці, за весь обсяг якоï мiсто сплатить 50 тис. грн.
Про це стало відомо з порталу Prozorro.

Питання:
Я не розумію... для чого люди це роблять? Вони не мають почуття совісті, співчуття? Вони жорстокі? Вкрасти в інших людей, щоб що? Як ви думаєте?
Русичка24• 29 октября 2022
Бізнес
А ще відкати - їх потрібно з чогось платити.

s1043• 29 октября 2022
Тут нечего думать, пока Мамай при власти , так и будет. Вы вспомните раньше скандалы были неоднократные: то он хлеб самый обычный для школьных столовых покупал дороже, чем крафтовый, то тушенку пытался раздавать из продрезерва, которая вообще оказалась несъедобной.
Русичка24• 29 октября 2022
У на через прозоро теплоенерго закуповували переносну котельну,фірма виробник запропонувала за 3, фірма прокладка за 7.
Фірма прокладка виграла, а виробнику дали відповідь що він пропонує по занадто низькій ціні, значить вона неправдива....
Всі в місті в шоці....
s1043• 29 октября 2022
Вообще понятие совести - этоо не про нынешнее руководство города.
seniorita09• 29 октября 2022
Яка Влада, такі і закупки. Це може бути тільки в Полтаві такий безлад. Що хочуть , те й роблять. Красти - це святе, ще й під час війни, особливо наживатися на дітях!!!! На них же немає управи , от робиться таке!!!
Ksenia-e9d7• 29 октября 2022
А сколько еще стырят, и сколько детям достанется той гречки
Yulia126• 29 октября 2022
А кому гречка? Садики не работают, в школах переселенцы
Ksenia-e9d7• 29 октября 2022
Ответ дляYulia126
Не все, но работают
Yulia126• 29 октября 2022
Ответ дляKsenia-e9d7
Не все, но работают
Единичные.

автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляs1043
На жаль, я про це не знала, бо мешкала в іншому місті. Нещодавно читала статтю з головком ’Мер Полтави найняв собі куховарку та домробітницю за рахунок бюджету міста’. Я не зовсім розумію, чому люди це терплять. Мене це напружує. Я зараз живу в Полтаві, у багатьох дворах банально немає тротуарів та ями, лихо з дитячими майданчиками, а гроші з бюджету використовуються на потреби мера? Я вийшла б на мітинг, підписала б петицію. Чому цього нема? Люди бояться його чи всім байдуже?
gizma2019• 29 октября 2022
На момент проведения тендера какая цена была?
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляРусичка24
Всі в місті в шоці....
Ну так может у него и правда была аномально низкая цена🤷 часто закон ставит заказчика в рамки и он не может принять другое решение
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019
Я взагалі не пам´ятаю моменту, коли гречка була по 108 грн/кг. Максимум 96 грн у магазинах.
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019
Я вперше дізналася про ситуацію із мером Полтави від самих мешканців. Потім почитала вікіпедію та журналістські розслідування. Крайня тема, якщо не помиляюся, з гуманітарною допомогою, яку крали. Я зрозуміла, що, напевно, частина людей виправдовує такі вчинки, а частина людей боїться. У цьому й полягало моє запитання.
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
В Киеве по 130-140 была, я вот 2 дня назад увидела по 78 и очень удивлена была снижению

У нас закон о публ закупках очень хитрый, реально часто противоречит здравому смыслу

Кстати, там в цену ещё же и доставка закладывается, по идее, я просто с продуктами не работаю, потому точно не в курсе как участник формирует предложение на поставку продуктов
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Та я не в курсе именно Полтавы и не оправдываю, но сама занимаюсь тендерами и знаю, что не всегда все так как кажется простому обывателю
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019

Але у Полтаві 140 грн/кг не було. Та як тоді пояснити особистих хатніх робітниць за рахунок міського бюджету, теж якась схема в законі?
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Про это не в курсе, я только по тендерам могу рассказать)
Allbina• 29 октября 2022
не забывайте про доставку. имела опыт работы с тендерами и просчетами для них.
И очень разная цена выходит если ты просчитываешь один объем как разовую поставку и срвсем другая, когда ты просчитываешь с доставкой в сто точек, некоторые из них отдаленные в области и доставка нужна еще 2 раза в месяц на время всего контракта. гречка сама себя в садик тоже не принесет.

автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляAllbina
Крім гречки, закуповували інші крупи, на які такої завищеної ціни не було, хоча їх теж потрібно доставляти. Напевно, вони ближче до дитячого садка були по відстані :)
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляAllbina
’Звісно, що ціна, яка враховує графік доставки за 99-ма адресами 6 разів не відповідатиме роздрібній у магазинах – куди люди приходять самостійно. Втім, за таких умов різниця не може становити 10-20 грн на кожному кілограмі з великого замовлення на 10-ки тонн. Тим паче постачальник звільнений від сплати ПДВ за цей товар, про що він сам зазначає у договорі.’
Allbina• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
ну, я не знаю, конкретно про гречку, я просто обьясняю почему иногда цена на товары в тендере стоит дороже, чем в рознице. Я сама не очень понимала прка не столкнулась. Договорняки все равно есть, но прозоро все равно очень почистило взяточников и большинство тендеров честные. Но и козлов хватает(
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Ну так если бы они накручивали цену, то делали бы увеличение по каждой позиции, а то какой смысл только по одной накручивать?
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Киньте ссылку на тендер
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019
Киньте ссылку на тендер
Я не знаю, чи можна тут розміщувати посилання, якщо Вам це цікаво, можете знайти інформацію в інтернеті, її дуже багато, і на тему тендеру та на інші теми про дивне використання міського бюджету, багато інформації і у журналістів, і у Вікіпедії
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
А почему нельзя? Это оф информация. Да я в курсе, просто с телефона неудобно по прозорро лазить
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019
Я дуже вразлива на тему крадіжки у людей. Я із Луганської області. Там крали доти, доки повністю не продалися. А я втратила будинок та сім´ю. Коли мер українського міста вважає Януковича легітимним президентом, проти декомунізації, висить на Миротворці ( це все у вікіпедії), щокварталу потрапляє в новини з темою про використання міського бюджету в особистих цілях, мною це сприймається вкрай болісно і в моїй голові питання ’чому всім байдуже’. Напевно, бояться і не все одно тільки тим, хто вже все втратив.
автор yest_mysl • 29 октября 2022
Ответ дляgizma2019
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2022-09-23-01007...
Mrs.Ochmonek• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Треба хоча б в інтернеті здіймати хвилі, з конкретними іменами тих КП ’Добробут Полтавськоï громади’ , фуднрант і тд
gizma2019• 29 октября 2022
Ответ дляyest_mysl
Спасибо

Ну так они все правильно провели, каких то явных протяжек для своих нет, им то и выбирать не из кого было

Там у них ещё и послеплата идёт, а сейчас никто с государством в такие игры не хочет играть

Я не в курсе как у вас там воруют, но этот тендер очень похож на реальный и цена нормальная, если учесть все условия доставки