...аяприкольная• 09 ноября 2022

Дівчата, хто наразі за кордоном, як соціалізуєте дітей дошкільного віку?

Усім привіт. Знаходжуся з 2 дітьми в Німеччині з квітня. Часом себе корю, що не повернулися влітку додому, побоялася , самі з Сумської обл, недалеко від кордону. Старша донька чудово тут адаптувалася , ходить з квітня у німецьку школу. Знайшла друзів, говорить, що мріє тут залишитися жити, отримати освіту, наскільки їй подобається школа і система освіти в цілому. Але я , на жаль, живу до цих пір думками про дім, а тепер налаштувала себе, як пережити тут зиму і дай Бог навесні додому таки поїдемо. Бо наразі, на жаль, наше село майже без світла сутками. А от з молодшим сином, 5 років - все складніше. Я його не впізнаю. Він став як вовченя, одичав, став нервовий, і постійно потребує, щоб я з ним гралася. Бо не має друзів тут від слова взагалі. Живемо в маленькому селі( 4000 тис жителів) , на окраїні. Коли не вийдемо, ні людей на вулиці, ні дітей. Гуляємо одні.Просить мене, мама , знайди мені друзів . Написала у групу , яку створили українці , які , як і ми тут, 18 учасників, ніхто так і не відізвався. В садок німецький пішов восени, з 8.00 до 12.30, але там немає дітей з України у групі, лише німці та інші національності. І він з ними, на жаль, не йде на контакт. Говорить, я їх не розумію. І ходить в садок, одна назва. Тиждень максимум, і хворіє, так так жорстко, що удома так не хворів. І мене накриває від того, що я щось роблю не так, і що відсутність спілкування вплине негативно на нього.Чесно, часом думки , кинути все і поїхати додому, але розумію , що зараз- не кращий час. І старша донька дуже важко перенесла період, коли були в селі орки, і ми фактично жили в підвалі. Щастя, що виїхали тоді і що зараз живі. Кричить, я додому зараз не поїду. І так приймає антидепресанти. Завдяки їм, хоч спати почала вночі. Виходить, одна дитина тут ожила, і інша- навпаки, страждає і кожного дня проситься додому , де у нього багато друзів. Переїзд , на жаль, неможливий ,наприклад у більше місто, де могли би знайти наших діток для спілкування. Тут нарешті знайшли влітку окреме житло , і відвідую курси тут(їжджу за 15 км в сусіднє село) , і старша сказала, я в іншу школу не хочу, тут уже адаптувалася. Авто теж не маю. І мене розриває від того, що не можу нічим допомогти молодшому сину і він страждає. Кляті рашисти, украли у всіх нас щасливе життя😓
Питання наступне. Хто опинився в таких умовах , як ми. Як соціалізуєте дітей? Як виходите з ситуації? Буду вдячна за поради.
Усім спокійного тихого дня 💙💛
Вечно недо...• 09 ноября 2022
Автор ми живем вПольше.и только на 4 год син нашел друзів...а то три роки з ним везде ходіла..и да сама шукала...навіть перший рок не працювала...і син дорослий.я к приїхали,йому було9
Може з часом знайдуться друзі...добре хоть донька добре себе почуває

Голова колгоспу• 09 ноября 2022
Ребенку младшему хотя бы базовые слова/фразы подучить может? Мы очень много играем в настольные игры с ребенком. И да, адаптация очень тяжело идёт: 2 дня в садике и снова заболел. Уже махнула рукой: пол-года под бомбежками выдержали, а сопли это не страшно.
автор ...аяприкольная • 09 ноября 2022
Ответ дляВечно недо...
Дякую за поради, і що відписалися.
Так їх жалко , дітлахів, ми то дорослі, хоч і теж одиноко буває , але ми то раду собі дамо. А їм важче без спілкування.
Четырёхсторонний скотч• 09 ноября 2022
Автор, куда вы рвётесь. Нашли отдельное жильё , жить есть за что, немецкий учите. Дочке нравится. Не волнуйтесь, со временем устаканится и у младшего. Ходите с ним на площадки почаще, там найдёт себе среди деток друзей. Учите с ним слова, простые предложения.
У меня дочке 5 лет, но она очень общительная, хотя в начале тоже обижалась на деток, спрашивала почему они ее не понимают. На площадке всегда есть с кем поиграть. Может у вас в школе есть какие-то кружки, куда можно его водить? Гимнастика, футбол, какие-то активности? У нас в посёлке например есть клуб, там всякие занятия проходят, может у вас есть что-то подобное.
котопёс• 09 ноября 2022
Син ходить в садок з березня, крім того на додаткові заняття, все добре, йому цікаво. Те, що нема українських дітей в групі- це дуже добре, швидше вивчить мову і адаптуєттся
автор ...аяприкольная • 09 ноября 2022
Ответ дляГолова колгоспу
Дуже вас розумію. І шлю промені підтримки. Мій теж хворіє жах тут. Більше не ходить, аніж ходить. Зараз лежить з температурою та обсипаний, парвовірус 19 приніс з садка. 2 тижні тому в лікарні були- ротавірус скосив та такий , що випоїтт удома не змогла. Боюсь уже зими. І удома лишити і ні з ким, і нереально, бо курси кожного дня. Хоч і так багато пропускаю.
Щодо фраз- проговорюю з нии фрази. А він мені: я їм там відповідаю або Ja, або nein))
Дадосвидания• 09 ноября 2022
очень интересно какое село и какой район в Сумской области, не секрет что обстановка очень разная в разных районах сумской области

Цыпка• 09 ноября 2022
Ответ для...аяприкольная
Дякую за поради, і що відписалися.
Автор, тут треба комплексно підходити. Чудово, що є садочок, він чує мову, діти легше її сприймають, втягнеться. Допоможіть з базовими фразами.
Ви знайшли собі знайомих/приятелів серед місцевих? Для дитини це гарний приклад (наша вчителька наполягала завжди, що ми власним прикладом маємо навчати дітей, батьки в класі спілкуються, роблять щось разом, діти починають копіювати). Можливо заприятелюєте з кимось, хто з садочка одночасно з вами дитину забирає? Так, це важко, і мовний бар´єр є, звичайно. Але все можливо
Якщо дитина любить якісь мультфільми, або чимось цікавиться, можливо, знайдуться товариші, які зацікавлені тим самим. Як показала практика, мовні бар´єри зникають, діти більш відкриті до спілкування. Якийсь малюнок/іграшка/футболка з улюбленим героєм - це вже привід почати діалог.

Плюс характер дитини: дочка моя у будь-якому віці знаходила собі компанію за 5-10 хвилин, син ніби то і хотів до дітей, але він сором´язливий, перший ініціативи не проявляв. Тут вже нічого не вдієш, силоміць не заставиш товаришувати.