Пацаааааааан• 18 ноября 2022

Потрібна допомога бухгалтера по імпорту товара, а саме мита і ПДВ

Порадниці-бухгалтера, доброго дня.
Допоможіть будь ласка починаючому бухгалтеру.
Досвід бухгалтера уже не малий, но з імпортом вперше.
Вот прислали мені інвойс, митну декларацію і банківську виписку, де пройшла оплата Державній митній службі з призначенням платежу: предоплата за митне оформлення.
з ынвойсом розібралася, внесла прихідну накладну в валюті, а як провести це митне оформленяя. І що воно таке? теоритично розумію, що мито і ПДВ,а як його провести в 1с не розумію.
Прошу допоможіть розібратися будь ласка.
Послушная• 18 ноября 2022
Реєстрація ВМД.

автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
і що саме входить в це митне оформлення?
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Там у ВМД все розписано.
Мито, пдв, митні посоуги ще можуть бути.
Відкрийте вкладку реєстрація вмд - там все побачите.
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
Реєстрація ВМД.
можете поконкретніше, я не розумію що означає реєстація ВМД. І що таке ВМД?
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
Там у ВМД все розписано.
а де відкривати цю вкладку?
вибачте за дурні питання, но я повний ноль в цьому питанню і не володію термінами зовнішньо економічної діяльності
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Вантажно митна декларація. Я зараз не біля компа. Здається у вкладці ’операції’. Яка в вас конфігурація 1с?
Можете скріншот зробити? Бо я не біля компа зараз .
культУра• 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
В базовой версии, вроде, такого нет. Но можно вводить операции вручную
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
Вот скрін
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
перепрошую, но я ще раз подивилася і у мене на руках лише інвой і міжнародно товаро транспортна декларація і там відсутня інформація по сумі мито, пдв і т.д

автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
розкажіть будь ласка а як рахується сума мита і ПДВ.
і як його нараховувати в 1с? і воно я так розумію входить в собівартість товару, так? і якщо так, то як його в 1с провести.
Дуже прошу допомоги.
культУра• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Дуже прошу допомоги.
Товар ввезен? У вас должна быть таможенная декларация
сама себе прекрасная• 18 ноября 2022
вы в 1с8?
сама себе прекрасная• 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
автор же пише що є митна інформація
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длясама себе прекрасная
вы в 1с8?
так, 1с BAS
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
То дочекайтесь митного оформлення, буде електронна вмд, на її основі зробите проводки.
Все крім пдв у собівартість. Пдв окрема пісня. Я зараз у відрядженні, вечором буду з компом. Якщо буде світло то напишу зі скріном.
культУра• 18 ноября 2022
Ответ длясама себе прекрасная
автор же пише що є митна інформація
Я вообще не поняла, что есть у автора, если она спрашивает о сумме налогов/сборов. В декларации все есть. Серым по зеленому написано
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
Ще нема в автора вмд
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
ввезений, но є лише інвойс і товаро транспортна накладна. но в ній нема данних по мито і ПДВ
культУра• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Ждите тогда
Может электронная будет
НДС в себестоимость не включается
НДС себе в кредит включите

Послушная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Хто відповідалтний за митне оформлення в вас? Просіть вмд, нам брокери електронкою скидають.
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
дівчата вибачте, дуже рознервувавалася.
товар ввезений ще літом .а зараз мені дали 3 документа в 1с провести: інвойс, міжнародну товаротранспорту накладну і платіжку по банк виписці на Державгну митну службу з призначенням платежу передоплата за митне оформлення.
а я вперше таке бачу і допомогти ніхто не може, бо бухгалтер ,яка цим займалася зараз не доступна закордоном
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
Ждите тогда
Может электронная будет
НДС в себестоимость не включается
НДС себе в кредит включите
а мито?
сама себе прекрасная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
так, 1с BAS
Працюйте по ГТД, як рахуються вартості не забивайте голову, все вже порахувала митниця. Вы сделали приходную накладну на основе ее делаете ГТД по импорту: основной раздел’Таможенная стоимость’-ставите сумму в грн.на которую растоможился товар-ОНА В ГТД(если поднятие было ставите с поднятием стоимости), рядом ставка пошлины-вбивайте сумму, потом ставка НДС20%-это ваша 28 ряд в ГТД. Общяя сумма по импорту будет сумма НДС-с этого документа она будет попадать в декларацию. ПОТОМ-на основе приходной накладной делаете доп.расходы(услуги перевозчик, брокеры, и т.д все что связано с этой операцией).Когда делаете доп. расходы-себестоимость будет увеличиваться на эту сумму и распределяться по всем позициям(выбрать сверху закладку способ распределения-по сумме)
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
Ждите тогда
Может электронная будет
НДС в себестоимость не включается
НДС себе в кредит включите
не буде, товар ввезений ще літом, документи є лише ці.
сама себе прекрасная• 18 ноября 2022
Ответ длякультУра
Ждите тогда
Может электронная будет
НДС в себестоимость не включается
НДС себе в кредит включите
что ждать? если ГТД на руках у автора
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ дляПослушная
а яким документом все кидати в собівартість?
розкажіть будь ласка, по документах
прихідна накладна в валюті.
надходження на банківський рахунок оце предоплата митного оформлення який рахунок і вид операції ставити ?
і я так розумію на підставі митної декларації потрібно заповнити в1с ВМД по імпорту.
а що ще треба в 1с зробити по імпорту?
автор Пацаааааааан • 18 ноября 2022
Ответ длясама себе прекрасная
дуже дуже Вам дякую!
Дай Вам Бог здоров´я за допомогу!
а що таке ’если поднятие было ставите с поднятием стоимости’?
а яку ставку мита ставити?
і правильно я зрозуміла, коли я запрошу ГТД, то там будуть прописані суми в гривнях мита і ПДВ окремо, так?
’Общяя сумма по импорту будет сумма НДС’-с этого документа она будет попадать в декларацию’ - ви маєте на увазі, що сума ПДВ з ГТД попаде вподатковий кредит?
’доп.расходы’ це кожний акт від постачальника робити окремим документом,правильно? І чи повинні бути і ПТУ і доп.расходы, чи лише доп.расходы?
Ще раз щиро дякую за допомогу!
сама себе прекрасная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
дуже дуже Вам дякую!
Дай Вам Бог здоров´я за допомогу!
а яку ставку мита ставити?
Ще раз щиро дякую за допомогу!
ГТД ви може самі знайти в ’едином таможенном окне’,або так нехай брокер дає якщо не має. Поднятие таможенной стоимость- из-за пошлин поднимается стоимость(не всегда)-с поднятием или нет в ГТД есть всегда стоимость в гривне-расчитывается по куру НБУ на дату ГТД. Ставка мита-така яка у вас в ГТД-може її й не бути, а тільки ПДВ. Так суми ПДВ,мита все прописано в гривнях. ’Общяя сумма по импорту будет сумма НДС’-с этого документа она будет попадать в декларацию’ - ви маєте на увазі, що сума ПДВ з ГТД попаде вподатковий кредит?-так в податковий кредит й буде в декларації по рядку 11.1
’доп.расходы’ це кожний акт від постачальника робити окремим документом,правильно? ТАК кожний акт постачальника окремо, бо від цього буде залежити правильність вашої собівартості. Коли Проведете поглянете по оборотці 281- по кожному товару - ціна буде збільшуватися. ПТУ-не знаю, я збільшую собівартість саме документом ’доп.расходы’
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ дляПацаааааааан
Без ВМД ви НЕ маєте права нічого оприбуткувати. Звертайтесь до директора, нехай дає контакти брокерів.
Може в вас взагалі контрабас?
Потім на собівартість програма розкидує сама. Щоміцяця робиться,регламентна операція ’закртття періоду ’ в 1с.
Для визначення фінансового результату до оподаткування ще грають роль курсові різниці - дата оплати і курс на дату оплати. Дата розмитнення і курс на дату розмитнення.
Також різниця між курсом нбу та курсом комерційного банку при купівлі валюти.
По ЗЕД багато є нюансів.
Можете написати у цифрах умовних з датами, скажу вам конкретніше що кули якою кореспонденцією рахунків ’залетить’.
Послушная• 18 ноября 2022
Ответ длясама себе прекрасная
что ждать? если ГТД на руках у автора
Та ото ж бо що нема на руках. То як на кавовій гущі ворожіння без вмд.