Рожайтретьего• 29 ноября 2022
Помітила, що люди які звертаються до мене українською - одразу виглядають
Гарнішими в моїх очах. У вас виникають більш тепліші почуття до соловїномовних?
Вікторія Павлюк• 30 ноября 2022
Ответ дляБлагодарная Свинья
Пока Вы тут агитируете за мову, наши чиновники дерибанят бюджет и гуманитарку. И средняя зарплата у нас на уровне африканских стран. Но чиновники ж где-то там, а русскоязычные - тут )
Я не агітую. Я просто сказала мою думку і все) Війна це спосіб доходу для чиновників
Але це не оправданя для тих хто не хоче переходити на рідну мову.
А я оце думаю, що з мовою все дуже сумно! Всі біженці російською розмовляють. Це бентежить.
І за українську мене щаклбвали свої ж, з піною у рота розказуючи як їх ушемлялі ща русскій ізик!
А я оце собі подумала, так ущемляли той язик, але саме мову доводиться буквально виборювати. Навіть тут на форумі.
Я раніше на автоматі переключалася з мови на мову. Але російської було трохи більше.
Зараз принципово говорю лише українською.
Звертаюсь до людей в побуті ( продавців, перукаря, косметолога… ) українською і вони мені відповідають українською.
Так і виходить щоденна маленька практика.
VivaForever• 30 ноября 2022
Ответ дляJane75632
Може в рашу тоді?
Не хочу я в рашу і мову знаю,але не жила в україномовному середовищі раніше,і зараз важко перейти.ви хоча б читали коментар на який я відповідала? Чи вам аби перднути своєю злобою на когось?
shamarik_turk• 30 ноября 2022
Соглашусь. Я в Турции живу уже давно и для меня українська - маркер, как отличить своих от русни, поэтому за пределами дома общаемся на украинском. Дома чаще на русском по привычке, хоть попытки перехода есть постоянно. На улице 100% отреагирую если услышу где-то украинский и так же пройду мимо, услышав русский, так как не понятно, может, это русня, которой здесь сейчас валом. А фильтровать ’хороших’ от ’не очень’ русских желания вообще нет.
Два дня назад заехала в консульство наше. Вот честно, печалька... за 7 часов там, я встретила 3-х людей, говорящих на украинском, а за это время их прошло, ну, около сотни. Жиночка в годах, парень из черкасской области, которого война застала на россии, где он заканчивал обучение на пластического хирурга и парня из смешанной семьи(мама - украинка, папа- турок),для которого украинский это способ общения с родственниками по маминой линии. А... и еще трое турков студентов, проводящих опрос для оон четко на украинском, хоть и с акцентом) Все. Как-то только с ними получилось нормально пообщаться и я рада, какое-то ощущение близости к родине что ли...
Не учавствую в мовных срачах, но вот заграницей приходит понимание, что мова имеет значение.
Нехорошая тема (((Провокационная.Я вчера тоже создала тему про своего кота.И мне все равно было ,на каком языке мне отвечали.Благодарна всем девочкам ,получила столько поддержки ,советов.Вообще не знаю ,зачем сюда зашла ,как бы и так понятно было ,что здесь начнется.Потому ухожу,как говорил Шариков : желаю ,чтобы все!
Yulia-3262• 30 ноября 2022
Особливо закордоном. Коли чую українську завжди вітаюся, і до мене часто вітаються коли чують що я говорю з дитиною укр.
Коли кацапський язик чуємо, відходимо пару метрів і дитина розказує що проклятий язик аж вуха ріже. Бісять , хоча до 2014 могла навіть на роззійську перейти, тіпа ’для поваги’ до співрозмовника, лише рузькогаварящі НІКОЛИ на українську не переходять. Висновок - не мають поваги
vasilek5050• 30 ноября 2022
Люблю людей, які поважають свою країну та свою мову. А за тих хто говорить ворожою навіть соромно.
Yulia-3262• 30 ноября 2022
Ответ дляoksigen_ks
Так суть темы, таки, конфликт?))
Конфлікт роблять кацапи вже більше 300 т років забороняючи мову, принижуючи її, перетворюючи українців на какаяразніца і щирих українофобів. На мову предків більшість зросійшених не переходять незважаючи на те що навіть для кацапів ви хахли. І ні поваги, ні жалю навіть до зросійшених вони не мають. Ви третій сорт з своїм руззьким для роззіян
Ответ дляYulia-3262
Даже не задумывалась, кто я для россиян со своим русским. Разве я для них на нём разговариваю?
Леди Репях• 30 ноября 2022
Ответ дляshamarik_turk
За границей - да.
Но речь об Украине. И в Украине есть сотни тысяч русскоязычных граждан. И слышать русский язык - нормально.
Понимаю, что тема - провокация, и я не хочу вестись, но всё же напомню, что русский язык - не собственность кацапии. И мы тоже имеем на него право.
Леди Репях• 30 ноября 2022
Ответ дляЛена
Тема реально для срача. Автору скучно стало, вот он и создал такую тему. И сам же потом перешёл на привычный ему русский 😅 лучше не тратить нервы и внимание на это. К общему языку нам никогда не прийти в этом вопросе.
Это верно)
Особенно улыбают суржиковмовные, которых 50%, и при этом они гордятся собой)
Ответ дляshamarik_turk
Особенно интересный парень который учился в раше. И толку , что он на украинском говорит, война с 2014,с он видимо об этом не знал, когда пооступал учиться туда. А теперь в Турции, интересно почему? Так что в данном случае язык точно не показатель патриотизма.
vasilek5050• 30 ноября 2022
Ответ дляЛеди Репях
Это верно)
Більш за все, то не суржик, а діалект. Це вплив русифікації.
Yulia-3262• 30 ноября 2022
Ответ дляЛена
Ну а для кого? Якщо не ви особисто, то ваші мама/бабуся/прабабуся перейшли на кацапську для роззіян, щоб мати доступ до навчання, щоб бути ’своєю’ для кацапів. За українську - вішали віслюкові вуха на шию студентів і табличку -скаєрнасловіт на мужицкам язикє -19 століття. В 20му - українська значить ти з села, пережив голодомор і раб...звісно було легше перейти на роззійську. Але ви ж то вже людина розумна (сподіваюся) , розумієте що зараз соромно белькотіти кацапською, хіба що ви не підтримуєте рузький мір. А так да, українці ставали роззійськовними лише для кацапів, щоб влитися в імперію
Нещодавно прочитала, що російська мова створилася сотні років тому внаслідок намагання ординських ханів говорити українською.
Говорили українською, як уміли, от і вийшла російська мова.
Щось і цьому є, адже Київська Русь набагато раніше виникла і була висококультурною і розвинутою державою.