Фантасмагория• 23 декабря 2022

Розстрільний з’їзд кобзарів

Тільки лінивий не зробив репост у фейсбуці про розстрільний з’їзд кобзарів.
Нібито кобзарів запросили на конкурс в Харків в 30 роки, а після конкурсу вивезли в Козачу Лопань і розстріляли.
Розумію, що роки тридцяті, лихі.
Але навіть для того мені це здалося загадково дивним.
Почала шукати в Інтернеті : ні документів, ні місяця поховання, ні меморіалу за майже 30 років незалежності я не знайшла.
Всі мовчали за це аж до початку війни, а тепер купа статейок, як рідних сестер, на кожному ресурсі , всі датовані 2022 роком і більш нічого.
Ми теж почали писати про нашого “мальчіка в трусіках»?

Га ресурсі історична правда знайшла, що це легенда, на основі якої було знято фільм «Поводир»
Strelka_007• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
По голодомору есть документы.
Я прекрасно помню как на курсе истории мы это изучали и сравнивали урожай в 1933 и в предыдущих годах, плотность населения и демографический состав.

А здесь просто сказочка, которую …. … рассказывают на уроках истории как выяснилось????
Треба вимагати щоб раша відкрила всі архіви КДБ для повного вивчення злочинів радянського режиму. Багато білих плям в історії. Зараз хороший час, щоб на світовому рівні це питання задати.

автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляStrelka_007
Удалено администрацией...
Катя Герман• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
С Донбасса не выселяли))
Донбасс наоборот НАСЕЛЯЛИ, чтобы работать было кому
Украинцов выселяли, Донбас ближе к Дону, люди так и селились. Ростов это Украина и это была украинская территория, ну точно до 1900, пусть меня поправят по годам.
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
УкраинцЕв- -правильно так пишется.

Если не считать городов- греческих поселений, то на Донбассе города начали появляться в 20е года 20 века.

С открытием шахт.

До этого там никто не жил в степях))

ДОБНБАСС К Дону Имеет такое же отношение, как КОНСЕРВА К КОНСЕРВАТОРИИ))
Businka_05• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
Так сначала подтверждения, а потом новость.

Или сначала новость, а потом мы к ней приделаем «подтверждение».
Вам не кажется, что второй сценарий - это пропаганда?

Есть ли ХОРОШАЯ и ПЛОХАЯ пропаганда.
ПРАВИЛЬНАЯ и НЕПРАВИЛЬНАЯ?

Или пропаганда, есть пропаганда?
Сейчас админов закидают жалобами и вас забанят. Тут нельзя такие вопросы задавать. )))
Катя Герман• 23 декабря 2022
Ответ дляStrelka_007
Та вони їх зараз палять день і ніч, напевно. Але є ж відео про голодомор, яке знімали іноземні журналісти. Може ця ситуація, підштовхне і інших відкрити свої матеріали
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляBusinka_05
Да, я знаю.
Меня удивляют соотечественники, которые думают, что Донбасс - это на Дону)
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
У нас есть свои архивы.
Наше КГБ выполняло распоряжение сверху.
Все это должно храниться у нас.
Хотя бы косвенное подтверждение операции по кобзарям, но у нас только сказочки в фейсбуке.
Kate33• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
Удалено администрацией...
Тут ви не праві. Правонаступником срср є тільки кацапстан. Це офіційно. Все майно, борги, секрети перейшло москалям. Ті крихти інформації, що були на момент розвалу совєтів в Україні, досліджені та оприлюднені. А ще сила силенна всього похована в кремлі. Бо то все були злочини. А за злочини треба відповідати. Оскільки, як я й казала вище, правонаступником совєтів є кацапстан, то й за злочини нквд доведеться відповідати нащадкам тих катів. А москалі ох як не люблять сплачувати борги…

Massaraksh• 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
Куди їх виселяли? Донбас це були вольні землі, на які навпаки українці тікали та засновували там поселення.
Lika1019• 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
За преступления должны отвечать конкретные преступники, а то у вас интересно получается. Если преступление совершил НКВДист украинец Петро, то потомка этого преступника вы где будете искать? Ваша же цитата: ’за злочини нквд доведеться відповідати нащадкам тих катів’
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
Ні ви трошки не в темі історїї і міжнародного права у відношенні правосубєктності осередків, що виникли внаслідок розпаду.

Початково всі колишні республіки розглядались як правонаступники СРСР. Даний тезис було закріплено в Договорі про економічне співтовариство від 18 жовтня і Меморандумі про взаєморозуміння щодо боргу Союзу РСР і його правонаступників іноземним кредиторам від 28 жовтня 1991.

Основи правового урегулювання були закріплені у відповідному договорі, підписаному у Москві 4 грудня 1991. Договір підписали СРСР і держави-наступники — нові незалежні держави, за винятком прибалтійських республік і Узбекистану. Сторони взяли на себе фінансові зобов´язання СРСР перед кредиторами, серед яких були як загальноприйняті суб´єкти міжнародного права, так і комерційні банки, компанії і фізичні особи.

Так що ми офіційний правонаступники радянського союзу)
І боржник за часткою срсрівських боргів)

Однією з особливостей договору 4 грудня стало те, що в ньому вперше відносно нових суверенних держав було вжито терміни «правонаступництво держав», «держава-попередник», «держава-наступник» і «момент правонаступництва», закріплені у Віденській конвенції.
Катя Герман• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
УкраинцЕв- -правильно так пишется.

С открытием шахт.

До этого там никто не жил в степях))

Нет конечно, там жили украинцы задолго, до шахт. Дон и Донбас, это рядом, что удивительного. Так было удобно, на месте Днепропетровска были болота
Kate33• 23 декабря 2022
Стосовно бандуристів. Ось що знайшла я.
https://galychyna.if.ua/analytic/rozstrilyaniy-z-y...

Тобто якась крихта доказів все ж є, але закордоном
Kate33• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория

Україна стала правонаступницею УРСР, а московщина (колишня РРСР) оголосила себе правонаступницею срср. Вікіпедія. Я так розумію, саме на основі цьогоукраінцім ніколи й не було надано доступу до всіх архівів нквд
Катя Герман• 23 декабря 2022
Ответ дляMassaraksh
Полистайте чуть интернет есть материал, где в начале 20 ст, там живут настоящие украинцы. Я до войны этим интересовалась , на фото все в вышиванках, на каком-то празднике. Фото много с разных мест. А потом туда стали завозить русских, вот они сейчас и ждали русский мир, гены не вошь пальцем не раздавишь. А куда делись украинцы? Тяжело догадаться
Businka_05• 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
Стосовно бандуристів. Ось що знайшла я.

И где эта мифическая книга? Она же не в одном экземпляре вышла!
Катя Герман• 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
Стосовно бандуристів. Ось що знайшла я.

Дякую вам
Businka_05• 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
Вы уверены, что фото именно отуда? Ща 30 лет создана куча легенд и мифов, под которые за уши притягивались ’доказательства’.

автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
Стосовно бандуристів. Ось що знайшла я.

Ось що я вам можу скинути.
https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Розстріляний_з'їзд...

Чомусь ніяк не дійдуть згоди про з’їзд.
І коли він був?
У грудні 1930 , чи у грудні 1934,-35 років.

Скільки кобзарів знищено
200 чи 1200.

Ну в виходячи із здравого глузду ЯК В ГРУДНІ МОЖНА НАРИТИ МОГИЛ В Козачій Лопані.
Це тоді Держпром на конях будували.

Може було б зручніше це зробити в жовтні, або листопаді.
Якось нелогічно виходить.
Kate33• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
Ось що я вам можу скинути.

Чомусь ніяк не дійдуть згоди про з’їзд.
І коли він був?

Скільки кобзарів знищено
200 чи 1200.

Це тоді Держпром на конях будували.

Якось нелогічно виходить.
Ну, у Вікіпедії теж можна щозавгодно написати))) там навіть ви можете скоригувати статтю, якщо хочете.
Massaraksh• 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
Та чого мені інтернет читати, якщо в мене бабуся, прабабуся жили в Волновасі, їхніми руками та руками моєї мами Великоанадольський ліс насаджено було. А дідусь в мене так, з Росії, його родина приїхала залізницю будувати та в депо він працював майстром, а моя бабуся - машиністкою. Вона корінна, а він ’понаїхав’
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляKate33
Окрім «тацежвікіпедія» більше нічого ре буде, я так розумію?
Жодних аргументів?
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляКатя Герман
Опять фоточки физбука?

Да на Донбасс ехали русские и украинцы, чтобы заработать
Strelka_007• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
Да, я знаю.
Хто ваші співвітчизники, руські чи що?
Strelka_007• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
У нас есть свои архивы.
Наше КГБ выполняло распоряжение сверху.
Все это должно храниться у нас.
Свої архіви? Ті рішення секретні про розстріли, геноцид йшли зверху вниз з мааскви під грифом ´засекречено´.
Питання не конкретно про справу кобзарів, а в цілому про репресії за радянщини. Той клубок в центральних архівах КДБ лежить, в нас лише окремі ниточки.
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляStrelka_007
Хто ваші співвітчизники, руські чи що?
Зрадааааа!
Адміііниии!
Зрадааааа!
Я їх піймала - ДРГ НА ПОРАДНИЦІ!

Тему знести - мені медальку!
автор Фантасмагория • 23 декабря 2022
Ответ дляStrelka_007
Удалено администрацией...
Strelka_007• 23 декабря 2022
Ответ дляФантасмагория
Удалено администрацией...
Я не розумію цілі вашої провокативної теми. Я вище писала: повна відповідь на всі питання в центральних архівах КДБ в москві. Раша на них подовжує строки секретності і нікому не показує, якісь крихти просочуються і все. Стверджувати чи ні про реальність справи кобзарів в зазначених умовах секретності, це питання як мінімум до істориків. Ви питаєте на жіночому форумі суб´єктивних думок пересічних людей. Нащо?
Strelka_007• 23 декабря 2022
Ответ дляLika1019
За цією логікою за газову камеру відповідає рядовий Йохан, що тиснув на кнопку. Це раша-пропагандисти люблять так перевертати питання історичної спадщини і відповідальність за злочини. Воно вже не прокатує, люди порозумнішали.