Мир Мир Мир!• 28 декабря 2022
Какая сейчас ситуация в сфере IT?
Учусь на курсах IT по программе IT - Generation ( Java Script).
Министерство цифровой трансформации утверждает что вакансий полно. Что несмотря на войну отрасль развивается. Как следствие : был запуск программы IT - Generation для свитчеров. Типа " получайте новую профессию и работайте"
Читаю отзывы на DOU : работы все меньше. В связи с войной заказчики все меньше размещают заказы в Украине. Новичкам работу найти нереально, даже мидлы и те без работы. Если война не закончится в ближайшее время, украинскому IT вообще конец. Заказчики уйдут к исполнителям в спокойные страны и вернуться на довоенный уровень будет нереально.
Кто знает, что на самом деле?
Ответ дляsemenkovahka
Так і робимо)) аде йому хочеться вже зараз мати заробіток, якусь впевненість. Всі курси які є в Україні вже нічого дати йому не можуть, є курси де його через вік не беруть. Чекаємо вишу за кордоном.
Ну от якщо він зараз знайде роботу , то потім скаже що вишка йому не потрібна. Ц з цими речами треба бути дуже обережними ))
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляМир Мир Мир!
Я, кстати, тоже много раз читала, что индусы пишут ’гавно - код’
И всегда было интересно : это правда? Или так говорят, потому что это наши конкуренты?
я не була сторонницею цієї ідіоми. ні, ніякої зашореності. навпаки, я за diversity і все таке.
але стикнулася із дійсно поганим кодом у виконанні індуса
Уты-фрутик• 28 декабря 2022
Ответ дляsemenkovahka
Порекумендуйте курси, син шукає, зараз навчається на першому курсі університету, до цього програмуванням не займався, в університету подобається, але каже , що мало правктики, хоче курси, подобається Front end і Java, це я так зрозуміла по його словам, бо сама в цьому повний нуль
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
та отож, вже зараз є штучний інтеллект, який пише простий код
айтішніків можуть сильно скоротити, і навіть не через війну, а тому що машини зможуть робити багато що замість армії девелоперів
хоча не все, звісно, ні. є бізнес правила, є дизайн системи, які ще треба машині пояснити. можливо, усі перейдуть в бізнес аналітики, щоб вміти машині щось довести
Я по этой причине и не верю в разработчика, как профессию будущего. Через 2 года все будут делать машины.
Рассказница• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
ні, золотий вік індусів чи українців минув. зараз новий тренд - брати команди з Колумбії, Мексики - там ще ближче по часу до США, а дуже багато замовлень саме звідти
У меня муж с Африкой работал. Остался в восторге от их спецов. Так там еще и культура в разы выше, чем у украинцев
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляРассказница
мої знайомі емігрували в ЮАР
ЮАР - це, по суті, філіал штатів в Африці. там так, рівень як в Штатах.
Просто Филя• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
мої знайомі емігрували в ЮАР
а в какую именно страну?
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
та ви шо
які саме Індуси, які релокувалися в Штати чи Англію 100 років тому, чи з Індії?
Снимайте уже корону. Вы почитайте про развитие ИТ сектора в Индии. Сколько сразу после школы их садят сразу кодить. Их просто в массе больше, и звезд среди них больше.
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляПросто Филя
а в какую именно страну?
так ЮАР - це ж і є країна
semenkovahka• 28 декабря 2022
Ответ дляУты-фрутик
Я можу радити ті курси, які проводила міжнародна школа, але засновники білоруси, отже не знаю як там зараз (син закінчив їх 2 роки тому). Ще хороші курси проводить EPAM, сину довелось приховати свій вік)) В нтх є сторінка в ФБ, там всі анонси курсів на всі рівні. Решта - то були по різним окремим моментам,які сина цікавили. А взагалі якщо брати всі курси для початківців - вони однотипні в плані викладання.
Идеальная оптимистка• 28 декабря 2022
Ответ дляПросто Филя
и что? заработала в условной Германии, и живу я там. Вот квартира, вот школа ребенка, вот собака...от Украины у меня гражданство. Та не, не может такого быть.
Прочитайте об этом в законах Украины. Что-то там связано с налоговым резидентом... Пол года вроде как нужно жить в другой стране чтобы стать ею налоговым резидентом, и тогда если та страна в списке - в Украину только остаток налога отдаете, с польши вроде как только 1,5% военный сбор, если не в списке - все 19,5%. Пишу ’вроде-как’ так как точно не углублялся в это дело.
semenkovahka• 28 декабря 2022
Ответ дляУты-фрутик
Якщо захочете, напишіть в приват - відповім про міжнародну школу, в якій син навчався. А ви вже вирішуйте.
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляМир Мир Мир!
Неправда. Конечно так проще продавать наших, но по сути ни индусы, ни китайцы, ни арабы ничем украинцам не уступают и преимуществ побольше - меньше зп, лучше трудоспособность, моложе, не тащат всю семью за собой и тп.
Идеальная оптимистка• 28 декабря 2022
Ответ дляУты-фрутик
Все курсы - перечитывание документации изучаемого языка, даже в ютубе все видео те же перечитывания, даже те же примеры берут)) Лучшая практика - придумать то, что хочешь сделать (программу, сайт) и начать делать обращаясь к документации.
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Да, латиносы в тренде и многие тоже уже хороши.
Идеальная оптимистка• 28 декабря 2022
Ответ дляПросто Филя
ну если я устроюсь скажем уборщицей в Германии, то не слышала еще чтобы платили они налоги в Украину
’Перелік країн, з якими Україною укладено угоди
про уникнення подвійного оподаткування’
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляЗам Ам
’не тягнуть всю сім’ю’? хто, патріархальна Індія?
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляПросто Филя
а в какую именно страну?
треш, иногда лучше жевать
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляЗам Ам
цікаво подумати, що буде професією майбутнього.
я не думаю, що професія ’розробник’ прямо таки вмре. ні.
IT світ змінюється постійно, потрібно адаптуватися. так було з самого початку, і буде далі. колись були перфокарти, потім перейшли на машини. далі мови трансформувалися у все більш і більш абстрактні.
так буде і далі, просто треба слідкувати за трендами.
Уты-фрутик• 28 декабря 2022
Ответ дляИдеальная оптимистка
Он сам тоже учится, но ему надо еще курсы, ему все время кажется, что он не достаточно знает и учит и хочет больше)
semenkovahka• 28 декабря 2022
Ответ дляУты-фрутик
Бо так і є)) ІТ - це завжди на 90% - самоосвіта і самовдосконалення))
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Индусы оставляют семьи в Индии и они там спокойно живут на 100 долларов в месяц. Вы вообще не в теме.
Уты-фрутик• 28 декабря 2022
Ответ дляsemenkovahka
Тоді моя йде правильним шляхом) сподіваюсь, аде як тривожна мама хочу домогти) ось і силу в цій темі, може щось розумне почую і сину передам)
Уты-фрутик• 28 декабря 2022
Ответ дляsemenkovahka
А ще він хоче курси, щоб знайти першу роботу. Зоче працювати вже, не чекаючи закінчення університету
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляЗам Ам
так, чекайте, ви писали про девелоперів просто з Індії, хто прямо звідти і працює. а тепер хтось когось лишає, і їде куди? а в чому тоді вигода, раз індуси стають вже не дешевою працею, а їм треба платити як жителям США чи куди вони там їдуть.
так, саме наймом, тим більше людей з Індії, я не займаюся.
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
Именно кодировщики - да, не будет такой профессии. Всем прийдется переучиваться, хотя программистам не привыкать - они учатся всю жизнь.
дамаАмстердама• 28 декабря 2022
Ответ дляПончик Солнечный
муж работает в продукте (не украинская компания) - у них ситуация в целом ок, но новых сотрудников они не берут.
я работаю в украинской компании, тоже продукт, мне недавно повысили зп даже и за 2022 год мы взяли около 10 новых сотрудников.
а вот подруга рекрутер работает в аутсорсе и они вообще не ищут сейчас никого в Украине. готовы взять украинского спеца, если он в Польше, Чехии, Венгрии, короче где угодно, но не в Украине, потому что заказчики переживают, что вовремя не будет сделала работа.
при этом, я честно скажу.
никогда я не видела такой жажды работать и не профакапить сферу и возможности, как сейчас в украинском айти. летят ракеты, сидишь в подвале, нет связи, нет света - люди бегают по району что бы выйти на колл, работают ночью, если дают свет и т.д. будет очень обидно, если в итоге все пойдет на фиг. потому что спецы у нас правда отличные
при этом, я честно скажу.
Так працюють люди в будь якій сфері, які хочуть працювати. Не тільки it бігають по району в пошуках Вай фаю)) вірніше саме айтішників заклопотаних я чомусь не бачила у всіх цих кав’ярнях/коворкінгах. IT вони інші, нікуди не поспішають, на повільному
Зам Ам• 28 декабря 2022
Ответ дляА я с Рио-де-Житомира!
А вы найдите американца- программиста
они там все индусы
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ дляЗам Ам
а хто такий кодіровщик? вже давно нема таких, хто просто під копірку однакові рішення плодить.
це і зараз професія творча, креативна.
думаю, зміняться інструменти, мови, можливо, підходи. як колись був waterfall, потім scrum, як колись було процедурна мова, потім ООП. міні революції ай ті переживає постійно
це і зараз професія творча, креативна.
А я с Рио-де-Житомира!• 28 декабря 2022
Ответ длядамаАмстердама
у них усі екофлоу та старлінки вже вдома )