kanareyka_tweety• 13 января 2023

У Львові звільнили вчительку за те, що зробила зауваження росмовному переселенцю

Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою. Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому. Як?! Як таке могло трапитися у Львові? Чому змовчали вчителі? Де голос інтелігенції? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено! Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали! Школа імені Ірини Калинець! Школу названо іменем львів´янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни!
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», - заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх? Господи, невже фраза «Львів зогнив» - це правда? Не вірюююююю!

Лариса Ніцой
ДарьяР.• 13 января 2023
Думаю це не вся інформація. Не думаю, що вчителька просто сказала розмовляти українською і її звільнили. Дивіться, яка ситуація. Ми переселенці з Донеччини, але перейшли на українську та знаходимось у Франківську. Молодша дитина (йому 3 роки) з аутизмом, з ним ми говоримо російською, бо для нього змінення мови - це ще один стрес. Влітку свекров гуляла з ним на майданчику в Крихівцях, і мужик почув, що вона говорить з малим російською і сказав їй піти з площадки. Це нормально по-вашому?
Старшому сину 10 років, зараз на олнайн навчанні в своїй школі, але планую щоб він пішов у місцеву школу. Звісно він буде спілкуватися українською, але помилки все одно будуть. Якщо його будуть за це цькувати - я загризу кожного особисто.

Татьяна_М5• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Тоесть учитель не имеет права сделать замечание, за то родители имеют право поставить на колени всю школу из-за дитятки и уволить учителя?
Мы не знаем ситуацию, которая произошла на самом деле, но разве замечание может быть поводом для увольнения?
Все зависит от родителей и их настроя. Зачем объяснять что-то ребёнку, нсли можно уволить полшколы учителей, которые «притесняют» деточку, а остальной половине закрыть рот. Деточка может делать что хочет. И похер, что русский мир убивает наших ребят, какаяразница!
Вы то и сами пишите на русском. И пофиг, что русский мир убивает украинских ребят. По религиозному, национальному, языковому фактору нельзя делать замечания.
vikat• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Російської? А чому не білоруської чи молдовської? Цю статтю Конституції після війни будуть змінювати
Російської та інших мов, тобто й білоруської, й молдавської, й будь - якої іншої
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Правильно уволили, чтоб другим не повадно было. Достали уже со своим языком. Из-за таких учителей у пукина и появился повод для войны: притеснение русскоговорящих. Такие учителя не должны работать в школе. В свободной стране люди свободны говорить на каком угодно языке, хоть на китайском, если им это удобно
Але у громадян є не тільки права, але і обов´язки. Ви трохи збавте оберти.
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
А если бы эту учительницу заставили извиниться перед ребенком, у Ницой бы инсульт случился
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляБу-ді-бу
Замечание не может быть причиной для увольнения - это очевидно. Это даже никак не пройдет по закону. Но раз за учителя никак не вступились другие учителя, руководство, родители класса, раз ее все-таки уволили, то есть подозрение что там было не просто замечание. А про замечание написано в тексте - ’словца ради’, так хайповее.
Я вас прошу, сейчас огромное количество учителей в поисках работы, поэтому все за нее держатся.
Если там истеричная мать, которая дошла до министерства образования и в слезах рассказывала о притеснении, естественно ей поверят.
Я вообще считаю, что адекватные родители все решают в стенах школы с учителем и директором, не вынося проблему даже за пределы участников конфликта.
И только истеричные яжемамки будет строчить письма в районо, родителям сос, министерству .
Etopro100ya• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Читайте шосту статтю Конституції. Кожен громадянин України зобовʼязаний знати українську. Ніякої російської мови в українських школах бути не може, це нонсенс!
Каждый может говорить свободно на любом языке ему удобным в быту. И дети тоже.
Мы живем с свободной стране.

Bell-k@• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
І не кажіть.
Для мене дивина, що їдучи до Німеччини, Франції, Норвегії ці чемчикують вчити державну мову і не виступають. Бо там розмова коротка. І тільки в Україні прохання говорити в державній установі державною мовою прирівнюється до державного злочину.
Mira29-c3c3• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
+100000. І за що гине той цвіт нації?
Odna Takaya• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Знати і говорити - слова синоніми?
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
Учитель должна быть образцом поведения, иметь высокие моральные качества, соблюдать законы Украины, а вместо этого нарушила статью 24 Конституции Украины, проявив языковой шовинизм.
Я считаю, что правильно её уволили! Нечего русскоязычных украинцев преследовать! Нечего делить Украину и плодить ненависть внутри неё!
Ведь в восточных областях Украины - Харьковской, Запорожской, Днепропетровской, Луганской, Донецкой, Херсонской, Одесской русский язык родной у подавляющего большинства населения.
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляBell-k@
І не кажіть.
В Німеччині дитині роблять зауваження, коли вона на перерві розмовляє не на німецькій?
katenka_• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
А у этих парашамовних дамочек ещё есть парашамовние мужчины, которые, видимо, недостойны защищать такой контингент, как вы
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Ага. Именно из-за этого путька напал.
Делилизм какойто
vikat• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Это только в случае адекватности администрации школы можно решить вопрос в школе, а такое не так часто встречается.
Татьяна_М5• 13 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Обязанность учителя - учить, она же учитель украинского языка, а не делать замечания, на каком языке говорить ребёнку и наносить ему псих травму
Златка 07• 13 января 2023
Ответ дляТатьяна_М5
Удалено администрацией...
mkuliza• 13 января 2023
Ответ дляkanareyka_tweety
Удалено администрацией...
Ну вот этим все и сказано. Единый народ во всей своей красе. Парашамовная советчица нигде не ждёт, может пойдете на мовную порадницю?
H.Ter• 13 января 2023
Ответ дляFlorete
Ой, не кажіть...
щось знову в інфопросторі активизували мовосрач, курви прибацані(( Знов тре расєян страшними скаженими націоналістами напужать?

Як десь читала: ’для моєї українізації дубляж українською Альфа та Сімпсонів зробили значно більше, ніж всі фаріон, ніцой та моя вчителька української’
Я із зрощеної Одеси, але з народження дітей намагалася давати їм українські мультики, книжки купувала українською, вони російської абетки у руках не тримали

Так, розмовляють у побуті російською, але навіть в Майнкрафті у них стоїть українська мова, в Нетфліксі, якщо буде російська в українська, вибирають українську. Читати російською не вміють, взагалі.

Усі діти шкільного віку знають мову, за винятком іноземцев.

Mira29-c3c3• 13 января 2023
Ответ дляmkuliza
Удалено администрацией...
Як ви так можете говорити про незнайому вам людину?
Bell-k@• 13 января 2023
Ответ дляЕкатерина27
Так- так, там все ідеально, ви точно знаєте, що жоден вчитель не робив зауваження українським переселенцям в Німеччині.
MobyMoby• 13 января 2023
Ура! Мовний срач!
Odna Takaya• 13 января 2023
Ответ дляЛиса Порш
По перше вважаю, що дiставати дитину, яка втікала від війни, можливо втратила домівку і рідних плюс має стрес від переїзду за мову спілкування як мінімум не педагогічно. Сумніваюсь що її звільнили за одне зауваження.
А Львів´янам, які засуджують переселенців, не побувавши на їх місті повинно бути соромно і тут немає чим гордитись і ховатись за мову
Безимени890123• 13 января 2023
Ответ дляЕлена 2016
принципиально буду говорить только на русском языке из за таких идиоток!!! зае.... диванные патриотки. Для тех, кто будет писать мне гадости - мой муж ведущий хирург военного госпиталя в Николаеве (сутками оперирует и готовит к протезированию наших воинов), мой сын с 13 марта в горячих точках аэро-фото-разведка разведка.
Удалено администрацией...
lybov83• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну там не просто уволили. А с ’забороною обіймати певні посади’. Там явно было не просто замечание.
чаревна• 13 января 2023
Я пока не могу перейти на укр мову. Малый запас слов. Но, считаю давить на русскоязычных тоже нельзя, дайте время
Bell-k@• 13 января 2023
Ответ дляlybov83
Або просто комусь дали вказівку показово звільнити
Екатерина27• 13 января 2023
Ответ дляlybov83
100%. Обычно это по причине явного буллинга
Благодарная Свинья• 13 января 2023
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну да, яжематери они такие
Конституцию почитайте, статьи 10 и 24.
Учителя-вышиватники ведут себя как урки-беспредельщики. Конечно, таким в школе не место!
сладкий_ноябрь• 13 января 2023
Ответ дляvikat
Администрация это 2 человека, а учеников 1000, и если на это 1000 хоть 10 неадекватных родителей, то поверьте, это большая проблема для всех учителей, школы и учащихся.