Бауди на ауди• 17 января 2023

Післяопераційний період міжхребцевої грижі

Зробили операцію на поперековому відділі хребта, грижа. Пройшов місяць, біль в спині зберігся але не такої інтенсивності, також є не велике оніміння ноги, при ходьбі наче трохи тягну її, інколи віддає і в другу ногу. Зараз приймаю нестероїдні таблетки і для нервової системи. Таке враження що операція не допомогла. Підкажіть будь ласка, хто зтикався з такою проблемою, чи проходили реабілітацію і де? Мені підходить Київ.
Сумка с непогодой• 17 января 2023
Робив операцію знайомий. Нажаль повністю не відновився. Біль та оніміння збереглися. Постійно в пошуках реабілітації .

автор Бауди на ауди • 17 января 2023
Ответ дляСумка с непогодой
Він робив МРТ? Можливо грижа залишилась?
Фрося_Бурлакова• 17 января 2023
Хто Вам робив операцію? Мені радили нейрохірурга Печиборщ.
автор Бауди на ауди • 17 января 2023
Ответ дляФрося_Бурлакова
Борзєнков С. І.
Фрося_Бурлакова• 17 января 2023
Посмотрела, вроде хороший опытный доктор. Может, просто еще нужно время? Вы в Харькове?
автор Бауди на ауди • 17 января 2023
Ответ дляФрося_Бурлакова
Те що пишуть не завжди співпадає з реаліями. Я не буду тут писати всіх нюансів які в мене були після операції, працює цей лікар як на конвеєрі. Можливо і час потрібен, не знаю. Ні не в Харкові.
Налетчица Муся• 17 января 2023
Які розміри грижі були? І яку симтоматику вона давала ? Актуально для мене

Губки-уточкой• 17 января 2023
Ви поки що не думайте про погане. Пройшло дуже мало часу. Нейрохірурги не говорять про це, але не завжди стає легше відразу.

Мені робили таку операцію, без конструкції, тільки прибрали грижу. Перші місяці взагалі не бачила єффекту, оніміння не проходило, біль зберігався і обмеженість рухів ноги.

На МРТ виявилось, що у мене великий внутрішній набряк поруч з місцем операції. Він тиснув на нерв і тому зберігалися симптоми, але сама операція була успішна. Цей набряк може бути довго.

З часом стало краще, десь через пів року. Але нормально стала почувати себе тільки через рік. Реабілітації не було, тільки таблетки, що лікар виписав.
Для ноги купила міостимулятор, бо м´язи почали всихати. Допомогло добре, нога зараз майже нормальна, але оніміння лишилося трохи.
Налетчица Муся• 17 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

Який розмір грижі був ? І які симтоми?
автор Бауди на ауди • 17 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

Справа в тому що поколювання перейшло і в іншу ногу, до операції була задіта одна нога. Вчора папдон за подробиці, на унітазі трішки зігнулась в спині і був наче як простріл в тому місці це шов. Взагалі не подобається мені ці болі... ви через скільки часу після операції зробили МРТ? Коли почали сідати, і перевертатись в ліжку, як вам зручно? бо я перевертаюсь як гусінь, боюсь тіло рухати. Найголовніше як ви вставали з ліжка?
Губки-уточкой• 18 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
З другою ногою теж таке було, казала лікарю, але він не звертав уваги. Навіть не коментував, не вважав, що це погано. І воно дійсно пройшло з часом, за декілька місяців

Простріли - це зараз нормально, у мене вони були довго, мабуть до 4-х місяців. Страшно було, але нічого, там просто дуже чутливе місце. Ще довго таке буде на невдалі рухи, на чихання.

Сиділа дуже погано. Через місяць почала вперше і тільки по 5 хвилин могла, потім ногу зводило. Тренувалась, але впевно сиділа тільки місяців через 6. Є спеціальні анатомічні подушки з діркою, з ними легше сидіти.

На МРТ направили через 3 місяці, бо довго боліло і я не змогла працювати. Там нічого страшного, був тільки набряк і трохи диск знову виліз (але це теж не страшно, він майже у всіх такий після операції).

Переверталася потихеньку через бік, навіть рукою підтримувала спину трохи, там де розріз.
Вставала так - переверталась на живіт (руки зігнуті в ліктях під грудьми), потім вставала на ліжку, спираючись на витягнуті руки та коліна, дуже повільно.
Далі спускала по одній нозі на підлогу, спину тримала весь час рівно. Перед тим, як вставати, одягала корсет. Так робила місяці 3-4, поки були простріли на невдалі рухи.
Губки-уточкой• 18 января 2023
Головне не думати про погане зараз. Помічала, що коли нервувала, м´язи напружувалися і спазм був сильніший в нозі.

Все одно МРТ через місяць наврядчи зроблять, нейрохірург казав, що так швидко буде неінформативно. Але потрібно регулярно відвідувати невролога, щоб лікар оглядав спину і перевіряв рефлекси на ногах. Якщо щось не так, він скаже.

Знаю, коли боляче, то здається що операція невдала. Я багато чого думала за ті місяці і жалкувала, що взагалі її зробила. Але з часом воно наче і нормально стало, вже не жалкую.
Губки-уточкой• 18 января 2023
Ответ дляНалетчица Муся
Який розмір грижі був ? І які симтоми?
У мене був секвестр, великий, приблизно 14х8 мм, точно не пам´ятаю. Нога була у спазмі, зникли рефлекси і чутливість нижче коліна сзаду и збоку.

Шкульгала і спати не могла від болю, тільки 2-3 години на добу. Ну мені радили не чекати і йти на операцію, бо дуже небезпечно для ноги.
автор Бауди на ауди • 18 января 2023
В мене грижа була менша 6,7 мм. Знаю що при такій не роблять операцію, але обезболюючі не допомагали, був зажатий нерв.
автор Бауди на ауди • 18 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

Ви через скільки місяців зробили МРТ?
Губки-уточкой• 18 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
Ви через скільки місяців зробили МРТ?
Вище відповідала, через 3 місяці.
автор Бауди на ауди • 22 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Вище відповідала, через 3 місяці.
Підкажіть будь ласка які ви вправи робили? І через скільки вам дозволили робити?
Губки-уточкой• 22 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
В палату на другий день після операції прийшов реабілітолог і показав вправи, які робити на ліжку. Вони були дуже прості, але я вже погано пам´ятаю які саме. Їх я робила з другого дня і ще десь місяць після операції.

Більше нічого не призначили. Невролог казав, що не потрібно, не знаю чому так. Багато ходила, так було легше і нога стала краще рухатися.
автор Бауди на ауди • 22 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

А болі в спіні були, чи тільки нога турбувала?

Губки-уточкой• 22 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
Були. Шов болів, пік і взагалі погано загоювався. Коли шви зняли, стало легше. Але часто прострілювало і поруч із рубцем були болючі місця. Ще в боку якийсь м´яз наче зводило. Так до 4-х місяців було, приблизно.
автор Бауди на ауди • 24 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой
А як лягали, болі в нозі і в спині відпускали? І як в ночі було?
Губки-уточкой• 24 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
Повністю не відпускали, вночі ще й зводило і крутило ногу. Але не так погано, як до операції. Приймала на ніч Лірику, трохи допомогало. Взагалі лежати було краще, ніж сидіти чи стояти.
автор Бауди на ауди • 26 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Вам яким методом зробили операцію?
Губки-уточкой• 26 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
Вам яким методом зробили операцію?
Нажаль не пам´ятаю термінів. Розріз трохи сбоку від хребта.
автор Бауди на ауди • 26 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Розріз напевно вподовж? В мене також. Вас не просили вигнутись в сторону на операційному столі? Бо мене просили і тепер шрам не рівний(
Губки-уточкой• 27 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
Розріз йде паралельно хребту. Під час операції я лежала на одному боці, рухатись не могла, бо після анастезії нижче грудей нічого не відчувала. То вони вже там якось самі.

Шрам кривий і страшний, бо у мене ще й шви розійшлися, а вони і так були не косметичні. Добре тільки, що невеликий, мабуть 4-5 см.
автор Бауди на ауди • 27 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

У вас була спинальна анестезія?
Губки-уточкой• 27 января 2023
Ответ дляБауди на ауди
У вас була спинальна анестезія?
Так
автор Бауди на ауди • 27 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой

В мене взагалі дивна була операціїя, я втратила літр крові, почав падати гемоглобін, серце від тахікардії розривалось, а лікарю хоть би шо. Він взагалі мені сказав, операціях буде 30-50 хвилин і через день додому. Але я лежала тиждень в лікарні і робили переливання крові.
автор Бауди на ауди • 27 января 2023
Ответ дляГубки-уточкой
Так
Ви як перенесли операцію? Скільки по часу вона у вас була?