Эт вернячОк• 24 января 2023
Якби до вас підійшла дитина чужа та спитала "а чого вы розмовляєте російською?"
Мені розповіли сьогодні. Жінки між собою спілкуватися біля дома свого, російською, до них підійшла якась дитина і спитала чого вони на тій мові говорять. Що ви відповіли би?
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляMassaraksh
Тож для вас головне щоб всі розмовляли на мові, навіть якщо їм це психологічно не ок? А навіщо вам це?
Ви знаєте, я вже писала в цій темі вище, що я проти подібних питань - а чому ви не розмовляєте українською? а чому російською? тому що це пряме порушення кордонів інших людей. Стосовно вашого питання - я вважаю, що ці люди це роблять добровільно. В моєму середовищі принаймні саме так. Але! Може мені теж не окей в Україні чути російську мову, вас це турбує, мій психологічний дискомфорт від рос мови?
Бессмертный пони• 24 января 2023
Ответ для vihola
Хоч би один угорець чи румун, хоч раз написав тут, що «титульна нація» їх утискає.
Тільки з російськомовними чомусь безкінечна проблема у цьому питанні.
Может быть , потому , что ни венгров , ни румын , ни крымских татар никто не упрекнул в том , что в быту они разговаривают на родном языке ? У нас в городе , например , много крымских татар , армян , азербайджанцев на базаре торгуют бараниной и говядиной , гранатовым соком . И между собой они разговаривают на своих языках . Ни разу не слышала , чтобы кто-то возмутился или спросил ( как наш гипотетический ребенок ) , почему между собой они разговаривают не по украински . Да те же цыгане . Хотела бы я посмотреть , как их учат говорить между собой на правильном языке . Я разговариваю в быту и так , и так , если что ( и по-украински , и по-русски ) . И считаю , что имею на это право .
Ответ дляМелитрисса
Ну кто же нам доктор, что у нас розбрат, сами же между собой и грыземся, надо научиться лояльности прежде всего друг к другу. Даже сейчас, когда у всех общий враг людям неймется. Как встретили с караваями российскую армию, мы все видели. Но мне кажется тут более важно то, что они считали, что украинская армия разбежится от вида грозных вояк, считали Украину слабой, а себя сильными. Надо иметь сильную, хорошо вооруженную армию и сильную экономику, чтобы боялись сунуться, а тогда можно хоть грызться между собой, хоть нет. Думаю, что одно единство от войны никого не спасет, если мы будем выглядеть легкой добычей в плане обороноспособности.
Вище пояснила, якщо питання мови та регіональності. Свій регіон, чужий регіон. Буде знято. Будуть обирати не просто своїх-чужих, а професіоналів.
Відповідно, професіонали будуть створювати сильну економіку та армію.
Двох мов, особливого статусу для парашинської мови вже ніколи не буде, забудьте. Можуть бути виключно спекуляції на цьому питанні.
Ответ дляVitalinka1987
Хоча... ось ситуація. Сьогодні пішла я з дитиною в магазин Жабку, хто в Польщі той знає, продуктовий магазин. Я звернулася до продавця польскою мовою, а вона відповіла мені російською, тому що почула, що я з дитиною розмовляю українською... і я от зараз думаю - а треба ж мені було їй сказати, а чому ви до мене звертаєтеся російською мовою? Я до вас що російською звернулася? Наступного разу так і зроблю, бо з її боку це було некоректно.
???? Ви в гостях. Поводьтеся пристойно
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
???? Ви в гостях. Поводьтеся пристойно
Тобто? я звернулася польською мовою, а мені відповіли російською. Ця дівчина українка. Що непристойного ви побачили в моєму запитанні?
Мелитрисса• 24 января 2023
Ответ для vihola
Ми всі титульна нація, бо всі українці, у всіх український паспорт і мова у нас одна.
В кого є повага до державної мови, не починає про утиснутість і титульньність заливати. Бо розуміє важливість єдності, що це питання майбутнього розвитку та безпеки.
Титульная нация и наличие украинского паспорта не одно и то же. Иметь украинский паспорт может лицо любой национальности, армянин с украинским паспортом, никогда не будет в Украине титульной нацией. Ти́тульна на́ція — частина населення держави, національність якої визначає офіційне найменування цієї держави, то есть у нас это украинцы. Пока у граждан разных национальностей равные права, это просто термин.
Ответ дляМелитрисса
Ви себе ідентифікуєте українкою, бо є громадянкою України?
Чи росіянкою, бо російськомовна?
Ответ дляVitalinka1987
Думала, що полька спробувала вам допомогти. Але все ж в чужій країні я ь не стала створювати подібний ’імідж’ своїм співвітчизникам.
Ответ дляVitalinka1987
Ви ніколи не можете знати яки мотиви переслідує та чи інша людина, стрімко змінюючи систему кодування власних думок. Мова (будь-яка) це набагато складніше явище, аніж літери в алфавіті
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляОксана_12
ні, в тому то і справа, що це українка.
impossibilia non sunt• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Я думаю, что ваш польский был настолько плох, что продавец как смогла, так и подстроилась под ваше выдавливание речи, решила вам облегчить задачу. А вы, видимо, вечно всем недовольная и неблагодарная. Есть такой тип людей, провокаторы называются)
Мелитрисса• 24 января 2023
Ответ для vihola
Чи росіянкою, бо російськомовна?
Я гражданка Украины, по национальности метис, так как у меня в семье и украинцы, и русские.
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
В попытке везде создать конфликт, например.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляimpossibilia non sunt
Ні, ви помиляєтеся, моя польська чудова) справа лише в тому, що вона вирішила, що якщо я українка, то до мене доречніше звертатися рос мовою, а це не так. І мені варто було їй це пояснити.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
не буду вас ні в чому переконувати, кожен баче лише те, що він хоче бачити
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Ну почему же, я как раз это видеть и не хочу.Но вижу.
oksigen_ks• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Я по роботі часто спілкуюся англійською, і можливо комусь моя мова суржик, але коли я запитала чи комфортно мене розуміти, американські співробітники сказали , що все ок, акцент трохи ще гуляє, але ми ж розуміємо, що це не ваша рідна мова і поважаємо те, що ви на такому рівні знаєте нашу. Все. Їм байдуже суржик чи ні, акцент чи ні, головне те, що ти вивчив мову їхньої країни.
Вы сравниваете акцент и суржик? Ну, поговорите с ними на англо-украинском суржике, поймут?
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
Ви вважаєте доречним відповідати російською мовою в Польщі, коли до вас звертаються польською, а я вважаю це недоречним, ось і все.
Бессмертный пони• 24 января 2023
Ответ дляimpossibilia non sunt
О как ! Вы слышали , как человек разговаривает по-польски , что делаете такие далеко идущие выводы ?
KatrinkaSh• 24 января 2023
Ответ дляoksigen_ks
Ірландці так і говорять, байдуже, ірландська англійська це дещо, але головне базис.
woman Warrior• 24 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Ой ты боже ж мой, на ровном месте создавать конфликт, это ж как вам скучно.
Значит, ваш чудесный польский чудесный только для вас, если с вами перешли на русский.
Vitalinka1987• 24 января 2023
Ответ дляwoman Warrior
Мені нецікаво вас переконувати в високому рівні моєї польскої мови, вибачте що не готова розвивати цю тему далі.
Мелитрисса• 24 января 2023
Ответ для vihola
Вперше чую про національність «метис».
Метис это когда у представителей разных рас или разных национальностей рождается ребенок. В основном люди думают, что это относится только к разным расам, но это относится и к разным национальностям. То есть к одной национальности я не принадлежу, как и очень многие граждане нашей страны.
Ответ дляМелитрисса
Тобто, ви не ідентифікуєте себе українкою.
Ви якийсь метис. Зрозуміло.
Nathalie27• 24 января 2023
Ответ дляKatrinkaSh
Суржик - це не про акцент, а про мішанину з мов